İki fotoğraf ve bir Türk mucizesi! / Arslan BULUT

İki fotoğraf ve bir Türk mucizesi! / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Sal Eyl 12, 2017 15:46

İki fotoğraf ve bir Türk mucizesi!

Sıradan bir haber gibi yayınlanan, tüyler ürpertici olaya bakın; Irak'ın Musul kentinde, DEAŞ'a yönelik operasyonlar sırasında oluşan enkazdan sivillere ait 2 bin 650 cesedin çıkarıldığı bildirildi.

Musul Sağlık Müdürü Dr. Luveys Hebabe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Musul'da şimdiye kadar 2 bin 650 sivilin cesedi enkaz altından çıkarılarak adli tıp ve diğer sağlık merkezlerine ulaştırıldı." dedi. Hebabe, söz konusu cesetlerin çoğunun kentin batı yakasındaki "Eski Musul" bölgesinden çıkarıldığını aktardı.

* * *

Enkaz altındaki cesetlere ulaşılmasına yönelik çalışmaların Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun tamamlandığı 10 Temmuz'da başladığını kaydeden Hebabe, çıkarılan her cesedin kayıt altına alındığını ifade etti.

Hebabe, ayrıca kentin örgütten tümüyle geri alınmasına rağmen bazı binaların altında hâlâ cesetlerin bulunduğunu belirterek, "Sivil savunma ekipleri, özellikle zor bölgelerde, enkaz altından ceset çıkarılmasına yönelik çalışmalara devam ediyor." diye konuştu.

* * *

Öte yandan Irak ordusunda görevli Albay Abdulhadi Abbasi, Musul'un DEAŞ'tan kurtarılmasının üzerinden yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen Eski Musul'un bazı bölgelerine uygulanan giriş yasağının hâlâ devam ettiğini ifade etti.

Irak ordusu, Haziran 2014'te DEAŞ'ın kontrolüne geçen Musul'u, yaklaşık 9 ay süren askeri operasyonların ardından 10 Temmuz'da tamamen geri almıştı.

Askeri operasyonlar sırasında ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri ve Irak Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından düzenlenen "hatalı" bombardımanlar ile DEAŞ'ın bomba yüklü araçlarla gerçekleştirdiği intihar saldırıları nedeniyle çok sayıda sivil enkaz altında kalarak hayatını kaybetmişti.

* * *

Resim

Elimde iki fotoğraf var.

Birinci fotoğraf El Bab'tan. Türk Silahlı Kuvvetleri, El Bab harekâtı sırasında, şehitler vermek pahasına, sivil halka zarar vermemek için, elinden gelen gayreti gösterdi ve IŞİD'in karargâh veya mevzi olarak kullandığı binalar dışında hiçbir sivilin evini bombalamadı. Ve El Bab harekâtı sırasında bir Türk mucizesi gerçekleşti. Türk ordusu, hiçbir sivile zarar vermeden harekâtı tamamladı.

Resim

İkinci fotoğraf ise Musul'dan... Musul'daki operasyonlara havadan katılan Amerikan uçakları, sivil yerleşimin yoğun olduğu binaları havadan bombalayıp yerle bir etti. 9 ay süren askeri operasyonlardan sonra eski Musul'a hala giriş yasak! Çünkü enkaz altından 2 bin 650 değil, 26 bin 500 cesedin çıkması söz konusu!

Amerikalıların müdahale ettiği her yerde durum aynı! Telafer'de de taş üstünde taş bırakmadılar. Ölenlerin çoğu bölgeyi terk edemeyen Türkmenlerdi. Amerika, her zaman insan haklarından söz eder. Herhalde, Churchill gibi Türkleri ve Müslümanları insan olarak görmüyorlar ki IŞİD bahanesiyle üzerlerine bomba yağdırıyorlar! Churchill, Çanakkale savaşı sırasında zehirli gaz kullanılmasını istemiş, bunun insanlık suçu olacağını söyleyerek itiraz edenlere "Türkler insan değil, barbar" demişti.

Arslan BULUT, 12 Eylül 2017
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12266
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x