İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu… / Ali ERALP

İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu… / Ali ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Cmt Şub 01, 2020 16:37

“İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu…“

AKP korkuyla, baskıyla, tehditle halkı, yazarları, sanatçıları sindirmeye, sesini kesmeye çalışıyor.

Amaç, kendisine muhalif olan kesimleri, muhalefet yapanları susturmak; “Dikensiz gül bahçesi” yaratmak, ondan sonra da yoluna keyfince ve istediği gibi devam etmek, dilediğini gerçekleştirmek…

Onlar halkın bilinçlenmesinden, örgütlenmesinden, hak arama mücadelesine girmesinden öcüden korkar gibi korkarlar. Onlar her zaman ve her dönemde halkın cahil kalmasını tercih ederler. İnsanları din sömürüsü ile uyuturlar, beyinlerini uyuştururlar.

Fen liseleri yerine, imam hatip liseleri açarlar, ama kendi çocuklarını yabancı ülkelerde okuturlar.

Çünkü halk gerçekleri gördükçe, anladıkça haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı direnişler de başlayacak, koltukları altlarından kayacaktır… Onun için garibanlar gerçekleri görmemeli, bilmemeli, onların tekerine taş koymamalıdırlar…

Örneğin, deprem olur, depremin gerçek nedenlerini anlatacakları yerde, onun kaçınılmaz bir kader ve fıtrat olduğunu ispatlamaya çalışırlar.

Hasta bebeleri ile çadırlarda çile çeken insanlarımıza isyan etmemelerini öğütlerler. Ama her zaman kendi hatalarını gizlerler. Depremden önce alınmayan önlemleri gözlerden uzak tutmaya çalışırlar. Arkasından da eklerler: “Bu bir imtihandır…” Bu imtihan sadece yoksullara uygulanır…

Aynı deprem Japonya’da ortaya çıkar, kimsenin burnu kanamaz; ama Türkiye’de binlerce ev yıkılır, yüzlerce can telef olur…

Artık bu gerçekleri halkımız da görmeye, bilmeye başladı. Devlet kurumlarını, kamu mallarını yağma Hasan’ın böreği gibi nasıl yağmaladıklarını bilmeyen kesim giderek daha da azalıyor…

Bu nedenle AKP’nin oyları hızla düşüyor. Anketler bu yönde…

Bu uyanış karşısında dinciler, yobazlar eskisi gibi rahat değiller şimdi. İktidarı kaybetme, iktidardan düşme, yargılanma korkusu yüreklerini, beyinlerini bir kara bulut gibi kaplamıştır.

“Korku dağları bekliyor.” Korku belası onlara dağları bekletiyor…

Çünkü çok suç işlediler. Çok can yaktılar. Masum, suçsuz insanları hapishanelere doldurdular. İntiharlara, ölümlere, iflaslara sebep oldular. Sonra da “Yanıldık” deyip işin içinden çıktılar.

Bu yüzden onların en büyük korkusu iktidarı kaybetme ve yargılanma korkusudur…

Seçimlerde yenik düşseler bile, iktidarı terk edecek gibi görünmüyorlar.


Ne anayasa bıraktılar, ne yasa ne hukuk… Yargılanma saati ve günü geldiğinde kendilerini savunacak avukat bile bulamayacaklar. İşte bu nedenle AKP ve ortağı MHP Cumhuriyete, laikliğe, demokrasiye, Atatürk ilkelerine ve Türk’e, Türklüğe karşı büyük bir saldırıya geçti.

Bir taraftan Tank – palet fabrikalarını, vatan topraklarını Araplara acımasızca ve pervasızca satarken, bir taraftan da vatansız Arapları ülkemize doldurmaktadırlar.

Bundan amaç Türk ulusunun sosyal yapısını bozmak, ileride yapılacak seçimlerde bu sığınmacıları birer emir kulu, birer kurşun asker gibi kullanmaktır…

Peki, Türkiye’nin bugünkü “Manzara-i umumiyesi”, yani genel görünümü ve gidişatı karşısında muhalefet partileri ne durumdadır, ne yapmaktadırlar?

Onlar 18 yıldan bu yana ne yaptılarsa yine onu yapıyorlar. Yani havanda su dövüyorlar.

AKP ile mücadeleyi TBMM’nin Salı toplantıları ile sınırlandırmakta, söz düelloları ile günlerini doldurmaktadırlar.

Burada yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için hemen bir açıklama yapayım: CHP Türkiye’nin kurtarıcı partisidir. Bu kesin… İyi Parti ve öteki vatansever partilerle birlikte hareket ettiği, güç birliği yaptığı sürece Türkiye’mizin kurtuluşu sağlanacaktır.

Bu nedenle onu asla yıpratma, zayıflatma amacıyla bu sözleri söylemiyorum. Tam tersine daha güçlü bir konuma gelmesi, halkımızın ve milletimizin kurtuluşuna daha çok hizmet etmesi amacıyla eleştirmekteyim.

Bu kısa açıklamadan sonra şimdi konumuza devam edelim.

Gözümüzün önünde, adım adım cumhuriyet, laiklik yok edildi. Ülke şeyhler, şıhlar, tarikatlar, tarikatçılar cennetine döndü. Fakirlik, işsizlik zirve yaptı. Araplar durmadan toprak satın alıyor.

Geçmişte Ergenekon tertipleri düzenlendi. Devlet kurumları yargı, eğitim, ordu, emniyet FETÖ’cülere teslim edildi. Kozmik odalara girildi. Ayakkabı kutularından paralar çıktı…

Bütün bunları hepimiz yaşadık… Gördük… Duyduk. Saymakla bitmez. İçimiz kan ağladı…

Peki, muhalefet bu ihanetlerin, tertiplerin hangisini önledi? Önleyebildi? Hangisini engelledi? Durdurdu? Hangisine set çekti?

AKP’ye karşı kazanılmış bir tek başarı, zafer göremedik bugüne değin. Ekrem İmamoğlu gibi dirençli, mücadeleci bir Atatürkçü çıkmasaydı eğer, bu ülke en az bi 18 yıl daha AKP belası ile karşı karşıya kalacaktı…

Şimdi sıra İzmir’in, Çeşme’nin Araplara pazarlanmasına geldi. Bu girişimi durdurmak için CHP ne yapıyor? İyi parti ne yapıyor? İzmir Büyük Belediye başkanı nerede? Ne sesi çıkıyor, ne soluğu?

Bir zamanlar, 12 Mart döneminin Genelkurmay Başkanı Org. Memduh Tağmaç bir söz etmişti. 15-16 Haziran 1970’teki büyük işçi direnişinden arkasından demişti ki:

“Sosyal uyanış, ekonomik gelişmeyi aştı.” Ben de bugün diyorum ki: “Halktaki uyanış, CHP’yi aştı. Partimizin ona layık olabilmesi için:

Gericilerle, şeriatçılarla, sömürgecilerle, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları ile mücadele yöntemlerimizi yeniden gözden geçirelim. Mücadele taktiğimizi, pratiğimizi yenileyelim. CHP’yi daha etkin VE SONUÇ ALACAK bir konuma getirelim.

Ekrem İmamoğlu’un yolunu, yöntemini, çabalarını, mücadelesini örnek alalım. Onun kayak–mayak işleri ile uğraşmayı bir yana bırakıp, yönümüzü Kızılay ve benzeri yolsuzluklara çevirelim.


(alieralp37@gmail.com)
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye
 
İletiler: 262
Kayıt: Cmt Tem 07, 2018 10:48

Re: İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu… / Ali ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Pzr Şub 02, 2020 8:47

KALEMİNE, YÜREĞİNE SAĞLIK SEVGİLİ ALİ GERÇEKLER BU KADAR GÜZEL VE ÇARPICI ANLATABİLİR ANCAK...
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye
 
İletiler: 262
Kayıt: Cmt Tem 07, 2018 10:48

Re: İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu… / Ali ERALP

İletigönderen Asun Kale » Pzt Şub 03, 2020 16:36

“Korku dağları bekliyor.” Korku belası onlara dağları bekletiyor…

"Çünkü çok suç işlediler. Çok can yaktılar. Masum, suçsuz insanları hapishanelere doldurdular. İntiharlara, ölümlere, iflaslara sebep oldular. Sonra da “Yanıldık” deyip işin içinden çıktılar.

Bu yüzden onların en büyük korkusu iktidarı kaybetme ve yargılanma korkusudur…

Seçimlerde yenik düşseler bile, iktidarı terk edecek gibi görünmüyorlar."

CHP ve öteki muhalif partiler şimdiden önlem almalılar. Onları bir an önce yargı önüne çıkarmak için ellerini çabuk tutmalılar. Yoksa vatanda saılmadık yer kalmayacak...
Kullanıcı küçük betizi
Asun Kale
Üye
Üye
 
İletiler: 90
Kayıt: Cum Tem 06, 2018 10:58

Re: İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu… / Ali ERALP

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Sal Şub 04, 2020 13:51

KENDİSİNE MUHALİF OLAN KESİMLERİ VE MUHALEFET YAPANLARI SUSTURMAK VE DİKENSİZ BİR GÜL BAHÇESİ YARATMAK, ONDAN SONRA DA YOLUNA KEYFİNCE VE İSTEDİĞİ GİBİ DEVAM ETMEK VE DİLEDİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRMMEK isteyen AKP VE MHP rejiminini böylesine derin bilimsel ve gerçekten mükemmel bir biçimde teşhir ve tel'in eden ve de üstün ve özgün başkan EKREM İMAMOĞLU'NUN YOLUNU, YÖNTEMLERİNİ, ÇABALARINI VE MÜCADELESİNİ tamamen haklı olarak ÖRNEK ALALIM diyen istisnasız her sözcüğü gerçek Atatürk'cü vatansever ve baştan sona muhteşem bir analiz ve sentez. Çok değerli yazarı sevgili Ali'nin Türk ve Türkçe, Atatürk ve Türkiye sevdasıyla dolup taşan cesur ve büyük kalbine, öpülesi usta ve güçlü eline, çok tatlı ve akıcı diline, asla yılmaz ve yorulmaz kalemine en uzun bir ömür boyu sağlık ve esenlik. Tabii ki başta bütün ailesi ve tüm sevdikleri ve sevenleri, okurları ve hayranları ile birlkte.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 786
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02

Re: İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu… / Ali ERALP

İletigönderen Ali Eralp » Çrş Şub 05, 2020 10:32

Teşekkürler can arkadaşım Gönül. Yürekten sevgilerimi sunarım.
Kullanıcı küçük betizi
Ali Eralp
Üye
Üye
 
İletiler: 150
Kayıt: Prş Ağu 16, 2018 18:02

Re: İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu… / Ali ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Cum Şub 07, 2020 14:40

SEVGİLİ GÖNÜL'ÜN AŞAĞIDAKİ GÖRÜŞLERİNE AYNEN KATILIYORUM. KALEMİNE VE YÜREĞİNE SAĞLIK ARKADAŞIMIN:

"Çok değerli yazarı sevgili Ali'nin Türk ve Türkçe, Atatürk ve Türkiye sevdasıyla dolup taşan cesur ve büyük kalbine, öpülesi usta ve güçlü eline, çok tatlı ve akıcı diline, asla yılmaz ve yorulmaz kalemine en uzun bir ömür boyu sağlık ve esenlik. Tabii ki başta bütün ailesi ve tüm sevdikleri ve sevenleri, okurları ve hayranları ile birlkte.

Gönül Pınar Atacı"
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye
 
İletiler: 262
Kayıt: Cmt Tem 07, 2018 10:48

Re: İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu… / Ali ERALP

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Çrş Şub 26, 2020 15:21

Sen de sağol varol sevgİli Gamze. Her şey, Türk ve Türkçe, Atatürk ve Türkiye sevdalısı o güzel gönlünce olsun. Beni çok derinden duygulandıran ve onurlandıran bu özel ve güzel mesajını bu kadar geç görerek böylesine geç yanıtladığım için özür diliyor, affını rica ediyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 786
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02

Re: İktidarı Kaybetme Ve Yargılanma Korkusu… / Ali ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Çrş Şub 26, 2020 16:39

Rica ederim Gönülcüüm, bunlar yüreğimden kopup gelen duygumdu. SEVGİMLE...
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye
 
İletiler: 262
Kayıt: Cmt Tem 07, 2018 10:48


Şu dizine dön: Ali ERALP

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x