Inter´e "haç" soruşturması!

Futbol ile ilgili hersey burada.

Inter´e "haç" soruşturması!

İletigönderen KÇK_KÇK » Pzt Ara 17, 2007 9:58

Inter'e "haç" soruşturması!

Ve Türk avukatın girişimi nedeniyle UEFA Inter hakkında soruşturma başlattı! Fenerbahçe karşılaşmasında Inter´in formasında yer alan haç işareti nedeniyle UEFA´nın‚ İzmir Barosu avukatlarından Barış Kaşka´nın başvurusunu dikkate alarak‚ soruşturma başlattığı bildirildi..

UEFA‚ kendilerine şikayette bulunan Kaşka´nın çalıştığı Türkoğlu Hukuk Bürosu´na‚ bir yazı ile yanıt verdi. UEFA Disiplin Dairesi´nden Veron Mosengo imzalı yazıda‚ şu ifadelere yer verildi:
´´Bilgiye dayalı bir karar verebilecek konumda olabilmek amacıyla‚ burada söz konusu formadaki tartışmalı çizimin‚ maçla ilgili Türk toplumuna karşı açıkça bir saldırı olarak kabul edilip edilmeyeceğinin ve dolayısıyla UEFA yönetmeliğinin ihlal edilip edilmediğinin açıklığa kavuşturulması için konuyu araştırmak üzere disiplin müfettişi görevlendirdik.´´

-AVUKAT KÜBRA TÜRKOĞLU-

Öte yandan‚ UEFA´ya üzerinde haç işareti yer alan forma nedeniyle başvuran Barış Kaşka‚ 319. kısa dönem er olarak Tekirdağ Malkara´da birliğine katıldı. Türkoğlu Hukuk Bürosu avukatlarından Kübra Türkoğlu‚ yaptığı açıklamada‚ Barış Kaşka adına yazıyı kabul ettiklerini belirtti.

Türkoğlu‚ şöyle dedi:
´´Meslektaşımızın askere gitmesi nedeniyle gelişmelerden maalesef haberdar edemedik. Ancak onun adına konuyu takip etmekteyiz. Bu yazıyla UEFA başvuruyu dikkate aldığını ve soruşturma başlattığını bildirmiş oldu. Bir hukukçu olarak ırkçılık ve dinsel ayrımcılığa futbolun alet edilmemesinden yanayız. Kaşka aramıza dönünceye kadar onun görevini biz üstlendik.´´

Türkoğlu‚ Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi avukat Şekip Mosturoğlu´nun da konuyla ilgili Barış Kaşka´ya teşekkürlerini ileten bir yazı gönderdiğini belirtti.

Avukat Barış Kaşka‚ 27 Kasım´da yapılan FC Inter-Fenerbahçe karşılaşmasında ev sahibi ekibin giydiği formada yer alan haç işaretinin‚ Haçlıların kullandığı haç işaretiyle bire bir aynı olduğunu savunmuş ve konunun yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilerek FC Inter´in 3 puanının silinmesini istemişti.

[img]http://img530.imageshack.us/img530/3094/logoustrh5.gif[/img]
Kullanıcı küçük betizi
KÇK_KÇK
Üye
Üye
 
İletiler: 41
Kayıt: Cmt Ara 15, 2007 12:34

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Ara 17, 2007 11:07

KÇK_KÇK, haber icin tesekkürler. :) Lütfen actigimiz konulara "Kaynak" eklemeye özen gösterelim :wink:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Panzehir » Sal Ara 18, 2007 18:32

İyi ama sadece Fenerbahçe'ye karşı oynadıkları maçta giymiyorlar bu formayı. Milan ile aralarındaki rekabet şehre kadar yansımış. İnter takımı da şehrin kendilerine ait olduğunu ifade etmek amacıyla şehrin bayrağını formalarında kullanma yoluna gitmişler. Şahsen böyle bir düşünce olduğunu sanmıyorum. Yani, asıl sebebin bir Türk takımı olduğunu düşünmüyorum. İçerdeki savaş dışarıya göre daha şiddetli. Milan - İnter arasında bir şehir kavgası var.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

İletigönderen KÇK_KÇK » Sal Ara 18, 2007 19:57

Açıkcası ben fazla umutlu değilim bu davadan sonucta bir simge fakat Şehitlerimiz için siyah forma giymemizi izin vermeyen uefa bu formayıda giydirtmemelidir
Kullanıcı küçük betizi
KÇK_KÇK
Üye
Üye
 
İletiler: 41
Kayıt: Cmt Ara 15, 2007 12:34


Şu dizine dön: Futbol

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x