Irak'ın Parçalanması Alternatif Değil

Genel & Güncel Konular

Irak'ın Parçalanması Alternatif Değil

İletigönderen ACD » Pzr Mar 04, 2007 12:36

Resim

Irak'ın Parçalanması Alternatif Değil

KAHİRE - AA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Irak'ın parçalanmasını hiçbir zaman alternatif olarak görmediklerini kaydederek, ''Buna bir zamanlar sempatiyle bakanlar da, bunun bir alternatif olmadığını görmeye başladı'' dedi.

Arap Birliği Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak için Mısır'da Bakan Gül, Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ile bir araya geldi.

Bakan Gül, görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Irak'ın toprak bütünlüğünün korunmasının Iraklıların, komşularının ve Arap Birliği'nin görevi olduğuna işaret etti.

''İran'a bir saldırı düzenlenmesi durumunda Türkiye'nin topraklarını saldırı için kullandırıp kullandırılmayacağı''nın sorulması üzerine de Gül, İran'ın nükleer meselesinin barışçıl yollardan çözümünden yana olduklarını belirterek, ''Türkiye'den komşularına hiçbir zaman saldırı söz konusu değildir, bu olmamıştır da...'' diye konuştu.

Gül, Haremüşşerif'teki kazı çalışmalarına ilişkin bir soruya karşılık da, bunun sadece Filistinlilerin, Arapların meselesi olmadığını, Müslüman bir ülke olarak Türkiye'nin de bu konuyla yakından ilgilendiğini kaydetti.

Bu konuda Ürdün'den Filistin'den gelen heyetlerle görüştüklerini ifade eden Gül, İslam Konferansı Teşkilatı ve Arap Birliği'ne de gerekli bilgileri verdiklerini ve oradaki yanlışların düzeltilmesi için gayret sarf ettiklerini bildirdi.
Mevzubahis VATAN ise gerisi TEFERRUATTIR...!
Kullanıcı küçük betizi
ACD
Üye
Üye
 
İletiler: 1137
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:58

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 14 konuk

x