İşkenceci patrona 7.5 anneyle kardeşe 5’er yıl

Genel & Güncel Konular

İletigönderen Türk-Kan » Sal Mar 06, 2007 9:56

Çalıştığı bijuteri firmasının sahibi tarafından inanılmaz işkencelere tabi tutularak tüm Türkiye’yi dehşete düşüren Meryem Sak davasında karar çıktı. İşkenceci patron Mustafa Hüseyin Kıvrık 7.5 yıl, Meryem’in anne ve kardeşi 5’er yıl hapis cezası aldı.

ANTALYA’da sekreter 24 yaşındaki Meryem Sak’a işkence davasında karar çıktı. Çalıştığı bijuteri firmasının sahibi 58 yaşındaki Mustafa Hüseyin Kıvrık tarafından ayak parmakları çekiçle ezilen, zincire vurulup, tırnakları kerpetenle çekilen, sırtında sigara söndürülen Meryem Sak, 21 Ağustos’ta polisin düzenlediği operasyonla kurtarılmıştı. Antalya 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasında, Mustafa Hüseyin Kıvrık, "darp" suçundan 2 yıl 6 ay, "eziyet etmek" suçundan 1 yıl 8 ay, "hürriyeti tahdit" suçundan 3 yıl 4 ay olmak üzere toplam 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Meryem Sak’ın annesi Hatice Sak "darp" suçundan beraat ederken, "eziyet etmek" suçundan 2 yıl 6 ay, "hürriyeti tahdit" suçundan da 3 yıl 4 ay olmak üzere toplam 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi. Aynı davada yine tutuksuz yargılanan Meryem Sak’ın kardeşi Ahmet Sak’a "eziyet etmek" suçundan 1 yıl 8 ay, "hürriyeti tahdit" suçundan 3 yıl 4 ay olmak üzere toplam 5 yıl hapis cezası verildi. Kardeş Sak, annesi gibi darp suçundan beraat etti. Meryem Sak’ın avukatı İbrahim Yıldız, duruşma çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bekledikleri cezanın çok altında bir karar çıktığını belirten avukat Yıldız, "Gerekçeli karardan sonra nasıl bir yol izleyeceğimize karar vereceğiz" dedi.

Kaynak

umuyorum ki kendini seyh zanneden Mustafa Hüseyin Kıvrık icinde hapishanede "seytan cikarma operasyonlari" düzenlenir, hatta bizzat basinda bulunmayi o kadar cok isterim ki...
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Hasta » Sal Mar 06, 2007 9:59

Türk-Kan, teşekkürler... 8)
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Tsigalko » Sal Mar 06, 2007 10:04

Bu ülkede cezalar çok hafif çok anlamakda güçlük çekiyorum baklava çalan çocuklara 5-6 yıl hapis cezası verilen bir ülkede bunları görmek beni çok derinden yaralıyor :|
Resim
"Tarihi isimler değil; "zaman" lar belirler! Ve zamanlar hep Atatürk'ü haklı çıkarıyor."
Ahmet Taner Kışlalı
Kullanıcı küçük betizi
Tsigalko
Üye
Üye

İletiler: 346

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

x