Isparta Valisi Memduh Oğuz'a Açık Mektup (2) / Mahmut ÖZYÜREK

Isparta Valisi Memduh Oğuz'a Açık Mektup (2) / Mahmut ÖZYÜREK

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Kas 01, 2012 15:15

Isparta Valisi Memduh Oğuz'a Açık Mektup (2)

"Cumhuriyet, Mehter Takımı İle Değil, "Kuvay-ı Milliye" İle Atatürk Orduları İle Anılır Ve Kutlanır"

Sayın Vali; Isparta’da Cumhuriyet Bayramı çelenk töreninde, ABD’nin proje görevlisi siyasal İktidarın, Atatürk’ü, Cumhuriyet’in kazanımlarını yıkma, milli bayramları ve Cumhuriyet’i yasaklama, ”itibarsızlaşma” girişimine katkı ve destekleriniz nedeniyle sizi kınıyoruz.

Tüm Türkiye’de ve ilimizde 89 yıllık bir geleneğe dayanan Cumhuriyet kutlaması, tören ve şenliğini Isparta’da “çağdışı” bir gösteriye dönüştürdünüz. Türk ulusunun yazdığı bir destan olan, kan gözyaşı dökülerek kazanılan Cumhuriyet’in, halk tarafından kutlanmasını yasaklamak, bu yasağa karşın tören alanına ellerinde karanfilleri, bayrakları ve Atatürk posterleri ile gelenleri “ötelemek” hangi inancın, hangi düşüncenin ürünüdür, Sayın Vali?

Sayın Vali; mehter, Selçuklu’nun ve Osmanlı’nın hükümdarlık alametlerinden biridir. Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'ni; tarih içinde gerileyen, yozlaşan, çöken ve sonunda emperyalizme teslim olan Osmanlı Hanedanı'nı, emperyalist orduları ve "Kuvay-ı İnzibatiye" adı verilen padişahçı ihanet ordularını yenerek kurmuştur. Cumhuriyet’in ilânından sonra da saltanat alâmeti sayılan mehteri Millî Savunma Bakanlığı lâğvetmiştir.

Sayın Vali; Türkiye Cumhuriyeti'ni oluşturan değerleri ve ulusumuzun büyük utkularını, Cumhuriyetimizi Saltanat alâmeti olan “Mehter Takımı” eşliğinde kutlama girişiminiz Çanakkale’de, Anafartalar’da, İnönü’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kahramanmaraş’ta, Gaziantep’te, Gelibolu’da, Şırnak’ta, Tunceli’de, ülkemizin ve ulusumuzun bağımsızlığı, varlığı birliği için “vatan” uğruna “şehit” düşenlere, yapılan büyük bir saygısızlıktır.

Sayın Vali; AB ve ABD’nin desteğiyle, Cumhuriyet’e karşı “Yeni Osmanlı” safsatasının mimarları “padişahlık” sevdasındadırlar. Siz onların bu sevdasına katkı sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin değil, Padişahlık sevdalılarının yanında saf tuttunuz. Yeni Osmanlıcılık, Anadolu coğrafyasındaki etnik ve sınıfsal kimliklerin “din” eksenli ayrışması ve çözülmesinin adıdır ve Emperyalist bir dayatmadır. Bakın, Emperyalizmin kurnaz mimarları Graham Fuller ve Paul Henze; “Atatürkçülük ölmüştür. Ulus devletler dönemi bitmiştir. Türkiye, Osmanlı gibi çok kültürlü, çok dinli ve çok ırklı bir yapıyı benimsemelidir. Bunun için en iyi yol Ilımlı İslam’dır. Etnik kimlikler kendilerini ifade edebilmelidir” demekteler. “Padişahlık sevdalıları”Fuller ve Henze’nin talimatlarını yerine getirme görevini yapıyorlar. Ya siz Sayın Vali, siz hangi görevi yerine getiriyorsunuz?

Sayın Vali; işte bu nedenlerle, mehter davulu ile Kurtuluş Savaşı anılmaz. Mehter marşı ile Cumhuriyet kutlanmaz. Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet ancak "Kuvva-yı Milliye" ile Atatürk orduları ile anılır ve kutlanır.

Sayın Vali; size ve sizin gibi düşünenlere hatırlatırız ki, Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi bu toplumun yüreğine, belleğine kanun veya kararlarla konulmadığı gibi, kanun ve kararlarla, yasaklarla da kimse silemez. Kimse bu gücü kendinde bulamaz. Cumhuriyet yıkıcıları ne yaparlarsa yapsın amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Soylu Türk ulusu Cumhuriyet yıkıcılarına boyun eğmeyecektir.

Sayın Vali; basın açıklamamızda da belirttiğimiz gibi, “Cumhuriyetçi, Milliyetçi, vatansever güçler 89 yıl önce Birinci Meclis önünde toplanan Anadolu halkının ve düzenli ordunun tarihsel bilincini bir kez daha paylaşacaktır. 29 Ekim'de yükselen bu seferberlik bilinci; günü geldiğinde ABD'nin proje görevlisi Cumhuriyet yıkıcılarına, saltanatını ilan edenlere, İngiliz zırhlısıyla ülkeden kaçan Vahdettin'in kaderini yaşatacaktır.”

Saygılarımızla.


Mahmut ÖZYÜREK, 29 Ekim 2012
ADD Isparta Şube BaşkanıIsparta Valisi Sn. Memduh Oğuz'a Açık Mektup (1): :arrow: http://www.guncelmeydan.com/pano/isparta-valisi-sn-memduh-oguz-a-acik-mektup-mahmut-ozyurek-t31888.html
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12288
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Mahmut ÖZYÜREK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x