İYİ Partili Ümit Özdağ'dan Suriyeli sığınmacılarla ilgili dikkat çeken uyarı!

Genel & Güncel Konular

İYİ Partili Ümit Özdağ'dan Suriyeli sığınmacılarla ilgili dikkat çeken uyarı!

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzr Şub 23, 2020 17:34

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Suriyelilerin belirli bir proje kapsamında Türkiye'ye göç ettirildiğini belirterek, ‘Bu bir stratejik göç mühendisliğidir’ dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Kahramanmaraş'ta partisinin il teşkilatınca düzenlenen 'Türkiye'nin ve bölgemizin gerçek beka sorunu Suriyeliler' konulu konferansta Suriyeli sığınmacılarla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Suriyelilerin ülkelerine gitmesi gerektiğin bunun da İYİ Parti iktidarında olacağını söyleyen Özdağ; ‘Türkiye'de kayıtlı 3.6 milyon, kayıtsızlarla birlikte 5.3 milyon Suriyelinin yaşadığını ifade etti.

Suriyelilerin vatanlarına dönmeleri için mücadele ettiklerini belirten Ümit Özdağ, şöyle devam etti:
"Suriyeliler, bombalandıkları için Türkiye'ye gelmiyorlar, Türkiye'ye gelmeleri için bombalanıyorlar. 5.3 milyon Suriyelinin dışında Afganistan, Irak, İran başta olmak üzere 1 milyon 400 bin de başka ülkelerden sığınmacı var. Yani 6.7 milyon sığınmacı var. Ortadoğu'nun ve Batı Asya'nın kavimleri, Türk milli kimliğini tehdit altında bırakırcasına akın akın Anadolu'ya geliyorlar. Bu bir stratejik göç mühendisliğidir. Ne demek stratejik göç mühendisliği? Stratejik göç mühendisliği tabiri, devletler ya da devlet dışı aktörler tarafından belli bir bölgede yaşayan nüfusun güçlendirilmesi, zayıflatılması ya da muhtevasının değiştirilmesini sağlayan yollarla askeri ve siyasi amaçlar dahilinde kasti bir şekilde yaratılmış iç ve dış göçlerdir. Mühendislik eseri göçleri yaratan araçlar, tehditten askeri güç kullanımına kazanç vadinden finansal değişikliklere, hatta normalde kapalı olan sınırların açılıp, basitçe geçişin kolaylaştırılmasına uzanan geniş bir skalayı kapsıyor. Bu 3.8- 4 milyon Suriyeli Türkiye'de kalırsa, bunlara vatandaşlık verilirse ne olur? Bir Suriyeli kadın, Cumhurbaşkanlığının finanse ettiği Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları birkaç ay önce çıktı. Bir Suriyeli kadın, ortalama 5,3 çocuk doğuruyor. Eğer ilkokul ve altıysa eğitim seviyesi 5,8'e çıkıyor, üniversite ise 4.1'e düşüyor. Türk kadınlarında bu oran 2 yani Suriyelinin nüfus artış hızı yüzde 100'den daha fazla. Çok değil 20 sen sonra sadece kayıtlı olanlara vatandaşlık verilirse 11.5 milyon Suriyeli olacak. Eğer 5.3 milyona verilirse o zaman 15.3 milyon Suriyeli olacak. İçinde 15.3 milyon Suriyeli'nin olduğu Türkiye birliğini sağlayabilir mi?"
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Çrş Şub 26, 2020 13:58

Her zaman GÜNCEL, çok ÖZLÜ, tamamen NESNEL ve SOMUT, derin BİLİMSEL, gerçek VATANSEVER, her sözcüğü MÜKEMMEL bir teşhis, saptama, analiz, sentez, teşhir ve tel'in. Çok değerli yazarı üstün ve özgün vekil sevgili hocamız Prof.ÖZDAĞ'ın kalbine, eline ve kalemine sağlık. Türkiye'yi bölmek, parçalamak, bölüşmek ve tarihten silmek için söz konusu STRATEJİK GÖÇ MÜHENDİSLİĞİNİ düşünmüş ve bulmuş, planlamış ve programlamış, düzenlemiş ve örgütlemiş, yönetmiş ve uygulamış olan ve sürdüren açık ve gizli, yerli ve yabancı BOP'culara, BAP'cılara ve bunlara bağlı Beşinci Kol'culara sonsuz NEFRET ve ebedi LANET. Bunların tümüne karşı kurulması gereken ve er veya geç ama mutlaka kurulacak olan tek ve en geniş bir Hak, Vatan Ve Halk Cephesi, bu meş'um ve mel'un MÜHENDİSLİĞE son verecek ve bu 7 milyon yabancıyı geldikleri yerlere geri gönderecektir.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 786
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 16 konuk

x