Kaçış Parasını MOSSAD Verdi!

Tartışma Alanı

Kaçış Parasını MOSSAD Verdi!

İletigönderen Egeli » Cmt Mar 10, 2007 18:57

Resim
İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Askari'nin kaybolmasının ardında İsrail gizli servisinin parmağının olduğunu öne sürdü.
İran'ın eski Savunma Bakan Yardımcısı Ali Rıza Askari'nin, Şam'dan İstanbul'a geçtikten sonra ortadan kaybolması olayıyla ilgili esrar hâlâ sürüyor. İngiliz Telegraph gazetesine konuşan bir Batılı kaynak ise Askari'nin İran'dan kaçması için Mossad'ın para ödediğini söyledi. Londra'da yayımlanan Arap gazetesi Eş Şark El Avsat'a konuşan Askari'nin eski bir iş arkadaşı da, "Askari'nin yanında Bedir Tugayları, Mehdi Ordusu, Hizbullah ve İslami Cihad ile ilgili haritalar ve belgeler bulunuyor" dedi. Gazeteye konuşan kaynağa göre Askari Batı ve ABD istihbaratı tarafından net bir şey bilinmeyen İran'ın balistik füze programı ve olası ABD saldırısına karşı savunma planı hakkında da gizli bilgilere sahip.

'ÇOK İYİ BİR PLANDI'

Kaynak Askari'nin sahte pasaport kullanarak Türkiye dışına çıktığını da belirtti. Gazete Askari'nin İran'dan ayrılmadan kısa süre önce Batılı bazı kaynaklarla da iletişim halinde olduğunu belirtti. Öte yandan İngiliz Times gazetesine konuşan İsrail'in istihbarat örgütü MOSSAD'ın eski Başkanı Danny Yatom, "Baştan beri bunun bir kaçış olduğunu düşündüm. Tüm işaretler, çok iyi planlandığını ve gerçekleştirildiğini gösteriyor. İran'dan ailesi ile birlikte ayrılarak hiç kimsenin onlara baskı yapması engellendi. ABD'ye kaçtığını varsaydım" dedi.

kaynak:sabah
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye
 
İletiler: 1724
Kayıt: Cum Mar 09, 2007 17:40

İletigönderen Hasta » Cmt Mar 10, 2007 21:41

Stratejist, sağol... :wink: Heyecanlı bir öykü,vay canına... 8)
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır
 
İletiler: 1
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 14:52

İletigönderen SultanGaliyev » Cum Mar 16, 2007 22:12

ya bu ASKARİ yi tayyip evinde saklamasın=)))şaka bir yana, hizbullahın kurucularından olan bu vatandaş, ingilizler tarafından sorgulandıktan sonra sırra kadem basıyor. bizim MİT in FETHULLAHÇI olan kanadı bu ingiliz sorgulamasına katılmış...
Kullanıcı küçük betizi
SultanGaliyev
Üye
Üye
 
İletiler: 84
Kayıt: Sal Şub 27, 2007 21:29
Konum: dünyadan öyle diyorlar...


Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x