"Kafama Sıkacağım!"

"Kafama Sıkacağım!"

İletigönderen gamze köse » Prş Nis 27, 2017 0:38

Bugün toplu taşıma aracında bir konuşmaya şahit oldum. Adamın biri kafama sıkacağım, diyordu.
Telefon konuşması şu şekilde:
"O adama söyle, 1800 TL'den dolayı canımdan can aldı. Yuvam yıkıldı. Cehennemde bile ona hakkımı helal etmiyorum. Ben o parayı ödeyeceğim ama karşısına geçip kafama sıkacağım."
İnsanlarımız/bizler ne hallere düştük. Herkesin ya bankaya ya tefeciye ya da eşe dosta borcu var. Kimileri bu adam gibi ödeyemediği için baskı altında kalıyor, yuvası dağılıyor. Veya kafasına sıkmanın çözüm olduğunu düşünüyor. Kimileri borcunu ödemek için bir mücadele veriyor, sağlığından huzurundan oluyor. Kimileri ekranlara yarışmalara çıkıp para kazanmanın yolunu arıyor. Kimileri sayısaldan medet umuyor. Yaşam çok zorlaştı. Güçlüklerle mücadele etmek bile zorlaştı. Artık insanlarımız çok sinirli... Gençler öfkeli, bencil... Büyüklerimiz hoşgörüsüz, anlayışsız... Erkeklerimiz kaba, kadınlarımız memnuniyetsiz... İşçiler işverenden şikayetçi, işveren işçilerinden. Evliliklerden arta kalan ise annesiz babasız çocuklar. Kimsenin kimseye güveni kalmadı. İnancı hele hiç!
Bana şunu diyorlar; siz ekmek yağ kuyruklarını hiç görmediniz. 'Ne zor günlerdi' diye veryansın ediyorlar. Belki haklılar ama şimdiki zamana bakınca, sadece koca bir ah çekiyorum. Bugün kırtasiyeden çıktı alıyorum. E-posta adresime çok azıcık geç girmem bile beni sıkıntıya soktu. Günümüzde saniyelik işleri beklemek bile çok stresli ve sinir bozucu olmaya başladı. Tüm işlerin neredeyse durma noktasına geldiğini düşünüyor ya da düşündürülüyor.
Nerede kalmış ki ekmek kuyruğu! O yüzden geçmişle bugünü kıyaslamak imkansız. Şimdi kendime soruyorum; insanların psikolojik, teknolojik, paralojik durumlarının vermiş olduğu sıkıntılar mı, 'durmak yok, yola devam' dedirttiriyor? Yoksa ekmek kuyruklarından mı gözümüz korkuyor?
Türkiye'nin bu ekonomik buhran halleri biz insanları gün geçtikçe çok daha sıkıntıya sokacak gibi..?
Umarım, artçı depremler büyük felaketlere dönüşmeden önlem alabiliriz!
Yoksa; insanlarımız yuvalarından, sağlıklarından, canlarından olacak..!

Gamze Köse
Kullanıcı küçük betizi
gamze köse
Üye
Üye

İletiler: 35

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x