Kanla Kurtarılan Topraklar Dövizle Satıldı

Kanla Kurtarılan Topraklar Dövizle Satıldı

İletigönderen zafer atun » Çrş Eyl 04, 2019 8:15

Evet dedelerimizin atalarımızın kanla kurtardıkları toprakları günümüz siyasileri çıkarttıkları yasalar ile yabancıya dövizle peşkeş çekip şakır şakır sattılar.
Bir iyi parti milletvekili (İlay Aksoy) konuyu gündeme getirerek Monako’nun yüzölçümünün 2.02 Km2 olduğunu Türkiye’de ise yabancıya satılan toprağın 16.8 Km2 ulaştığını gözümüze soktu. Yabancıya satılan toprak Monako’nun toplam yüzölçümünün 8 katına ulaşmış durumda. BOP’un son safhası gerçekleştiğinde ülkemizden en çok toprak alan Araplar bağımsız bir eyalet ilanı dahi yapabilecek durumda olacaklar.

Filistinli Araplar da paranın cazibesine kap ılıp aynı uyanıklığı yapmış para karşılığı topraklarını İsraillilere satmışlardı.
Sonra iş işten geçmişti.
Bugün ise o coğrafya sırf kavga gürültü.
Devlet bütçesinde para kalmadığından, yaratıcılıkta sınır tanımayan ak kafa 250bin dolarlık ev alana vatandaşlık da hediye etmeye başladı.
Bastır parayı al evi, yanında bir de TC kimliği promosyon, bedava.
Hem ülkenin toprak bütünlüğünü boz, hem de ülke nüfus popülasyonu ile oyna genetiği boz. Ülkeden toprak satın alanlar da Avrupalı falan değil %90 Arap (İranlı, Iraklı; Suriyeli, Afgan, Pakistanlı, Bangladeşli vb)
Coğrafya hep Asya coğrafyası. Bu ülkelerde baskı altında bize göre daha iptidai koşullarda yaşayan insanlar için Türkiye, Avrupa ile eşdeğer.
Onların Avrupası bizim ülkemiz.
İşin kötü yanı bize gelenler nitelikli, kültürlü, kalifiye, paralı falan da değil.
O nitelikte olanlarını Avrupa aldı.
İnsan tacirlerine bulup buluşturup ülkelerinden kaçma parasını verdikten sonra, pek de paralarının kaldığı söylenemez. Bu yüzden Türkiye onlar için son durak.
Onlar bu topraklardan gitmeyecekler. Siyasiler de onları zaten oy deposu, oy potansiyeli olarak gördüklerinden gitmelerini istemiyor bu türedi Arap toplumuna kendi vatandaşına yapmadığı her tür kolaylığı ve olanağı sağlıyorlar.
Kurtuluş savaşını yapan ataların dedelerin bugün hayatta olsaydı, ellerine bir sopa alıp ayrımsız hepimize girişirlerdi. Haksız da sayılmazlardı.
Tüm milli değerlerinizi kaybetmişseniz, ulusal bayramlar, kurtuluş günleri sadece lafta kalıyor bu özel günler, dostlar alışverişte görsün hesabı usulden kutlanıyorsa.
Yeni yetişen nesiller ülkenin bu günlere nasıl geldiğini bilmiyor ya da umursamıyorsa. Ülkenin kuruluşundan kurtuluşuna kadar olan milli mücadeleyi anlatan kitaplar okullarda dahi zikredilmiyor, tavsiye edilmeyip yeni nesil öğretmenlerce bile okunmuyor bilinmiyorsa. Ülke insanı artık gazete dahi okumuyorsa, bu ülke topraklarını nasıl koruyup kollayıp muhafaza edeceksiniz. Ya da bunu hangi bilinçli vatandaşınız ile, kiminle nasıl yapacaksınız.
Hele ülke olarak ülkede yaşayan insanlar ahlaklarını da kaybetmişlerse, her şey maddiyata paraya tribünlere endekslenmişse ne yapabilirsiniz.
Ülkenin para karşılığı satılan topraklarının kümülatifi 8 tane Monako ülkesine eşit seviyeye erişti. Ülke içerisinde barındırılan Suriyelilerin sayısı 6,5 milyona dayandı. Sınırda yeni bir harekât neticesinde 1,5 milyon Suriyelinin daha, yol geçen hanı olan ülkemize gelmek için hareketlendikleri gazetelerde ve medyada dillendirilmeye başlandı. Bizleri önce kafaca hazırlıyorlar ki tepki göstermeyelim.

Bu ülkemize gelen sığınmacılar ne işe yarıyor?
Tek kelime ile bu gelenler ucuz iş gücü.
Geri dönme olanakları ve niyetleri olmadığından kaç para verirseniz verin çalışıyorlar. Zaten ülkemizdeki işgücünde Suriye iç savasından sonra büyük değişim gerçekleşti. Daha önce çeşitli iş kollarında çalışan Türk işçiyi, daha ucuz iş gücü olarak onun yerini alan Kürt işçi kovmuştu. Türk’ten daha ucuza çalışan bu Kürt işçiyi de ülkesinden kaçıp gelen Suriyeli işçi işinden etti. Çünkü Suriyelinin maliyeti Kürde göre Kürdün maliyeti de Türk’e göre yarı yarıya daha ucuz.
Oynanan bu Ali Cengiz oyunları sonucunda Türkiye’mizin nüfus popülasyonu değişti. Değiştirildi. Ülke toprakları iki kuruşa ona buna peşkeş çekilerek ülke topraklarında yabancının söz sahibi olabilme olanağı sağlandı.
Yarın göstermelik, etkisiz meclisimizde Suriyeli, Afgan, Suudi, İranlı milletvekilleri !!! görmemiz işten bile değil.
Kim kazandı, ülke kazanmadı aç gözlü sermaye ve aç gözlü siyasiler kazandı.

Tarih boyunca yıkamadıkları Türkleri bu ayak oyunları ile hem içten hem de dıştan bilinçli ve programlı bir şekilde yıkılma aşamasına getiriyorlar.
Yeni Türkler de televizyon başından kalkamadığından ve gırtlağına kadar saplanmış olduğu borç batağından kafasını çeviremediğinden, en önemlisi artık düşünme yetisini kaybettiğinden. Ne tepki verebiliyor ne de olan bitenin farkına varabiliyor.
Ortadoğu denilen bataklıkta uluslararası yardım ve iaşeler ile geçinen Filistinliler bugün ülkelerinden başka bir ülkeye gitmek için İsrail şehirlerinde bulunan havaalanını kullanmak zorundalar. Çünkü onların kendilerine ait bir havaalanları yok.
İsrail elektronikte, teknolojide, silah üretiminde, eğitimde ne kadar ilerlemiş gelişmiş ise Filistin halkı da orta çağ koşullarında yaşamaya o kadar alışmış durumda.
Sattıkları o ülke toprakları hiçbir zaman geri alınamayacak.
Çünkü onlar sarı öküzü başlangıçta hiç düşünmeden verdiler, sattılar.
Yaşadıkları coğrafya ise kan ve kaostan beslenecek enerjisini buradan alacak.
Ama bunun nedenini niçinini hiç düşünmeyecekler, irdelemeyecekler.
Peki ya biz sarı öküzü ne zaman verdik hatırlayan var mı?
Zafer ATUN
04//09/2019
zaferatun.wordpress.com
Kullanıcı küçük betizi
zafer atun
Üye
Üye
 
İletiler: 91
Kayıt: Pzr Ara 09, 2012 15:26

Re: Kanla Kurtarılan Topraklar Dövizle Satıldı

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Çrş Eyl 04, 2019 12:55

Baştan sona GÜNCEL, MUHTEŞEM VE MÜKEMMEL bu tesbit, teşhir ve tel'in için sevgili ZAFER'e en yürekten tebrikler, sonsuz teşekkürler ve en iyi dilekler.Türk ve Türkçe, Atatürk ve Türkiye düşmanlığında rakip tanımayan ve yurdu ve ulusu pazarlayan ve satan tüm açık ve gizli, eski ve yeni BOP'culara ve Beşinci Kol'culara ise ebedi LANET ve sonsuz NEFRET.
En son Gönül Pınar Atacı tarafından Prş Eyl 05, 2019 11:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 820
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02

Re: Kanla Kurtarılan Topraklar Dövizle Satıldı

İletigönderen zafer atun » Çrş Eyl 04, 2019 17:21

Teşekkürler, Sevgili Gönül hanıma gönül dolusu Selamlar, Sevgiler...
Kullanıcı küçük betizi
zafer atun
Üye
Üye
 
İletiler: 91
Kayıt: Pzr Ara 09, 2012 15:26


Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x