Kararlı bir duruş kararlı bir eylem! - Arslan BULUT

Kararlı bir duruş kararlı bir eylem! - Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Eyl 21, 2009 1:32

Kararlı bir duruş kararlı bir eylem!

Bayram namazına torunlarıyla giden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, namazdan sonra “Türkiye’de terör bizi çok büyük bir şekilde rahatsız ediyor ama en az terör kadar bizi rahatsız eden, milli birliğimizi, bütünlüğümüzü sarsmaya yönelik, milletimizi parçalamaya yönelik arayışlara çabalara, bilerek, bilmeyerek memleketin içindeki insanların da göz yummasıdır. Hatta yer yer fırsat vermesidir, destek vermesidir. Bu bayramda bu üzüntüleri de yaşıyoruz. Bu konuda daha bilinçli olmamız lazım. Milli birliğimizi korumanın gereklerini unutmamamız lazım. Sadece birlik, beraberlik konuşmaları yaparak bu iş olmaz. Birliğimizi, bütünlüğümüzü bozmaya yönelik faaliyetlere karşı kararlı bir duruş sergilememiz lazım” dedi.

* * *

Bizim de başından beri söylediğimiz budur. Peki nedir o kararlı duruş?
Bir defa Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinden zerrece sapmamak, bu konuda en küçük bir taviz vermemektir. Siyasi iktidar, Turgut Özal’ın başlattığı “Anayasa’yı bir defa delsek ne olur?” sürecinin sonuna getirmiş, her ne kadar aksini söylese de seçim propagandalarında “tek millet, tek devlet” dese de, şimdilerde üniter yapıya devamlı vurgu yapsa da cumhuriyetin kuruluş felsefesine aykırı hareket etmiş, milli kimliği çözmeye çalışmış, Türk kimliği yerine Türkiye kimliği yerleştirerek milletin adını bile değiştirme girişiminde bulunmuştur. Ayrıca ülke ekonomisi büyük ağırlıkları ile yabancıların eline teslim edilmiş, böylece milli güç, gayrimilli güç haline getirilmiştir.
Demokratik açılım diye yapılanlar, ülke haritasını, değiştirilen ekonomik alt yapıya uydurma çabasından ibarettir.
Kürt ve Ermeni açılımları ile ABD ve AB’nin harfiyen yerine getirilen ekonomik taleplerinden sonra, siyasi talepleri karşılanmaya çalışılmaktadır.
TBMM, yıllardan beri IMF, Dünya Bankası ve AB’nin dayattığı kuralları yasalaştırmak faaliyeti ile meşgul edilmektedir.

* * *

Bu mesele, ilk olarak Wilson prensiplerinde ortaya konulmuş, Anadolu’da Ermenistan ve Kürdistan adı altında iki devletin daha kurulması öngörülmüştü. Sevr’de dayatılan buydu. 100 yıl sonra iki gücün politikasında bir değişiklik yoktur. Fakat kendi kaderini tayin etmiş milletin birliği, zaman içinde sarsılmış ve siyasi iktidar, tıpkı Osmanlı’nın son hükümetleri gibi Batı’ya taviz üstüne taviz vermektedir. O zamanlar da Amerikan ve İngiliz mandası altına girmeyi, böylece Anadolu’nun parçalanmadan korunacağını savunan “sivil toplum kuruluşları” vardı. Şimdikilerin de özde bunlardan farkı yok. Şimdikileri de Amerikan ve Avrupa istihbarat kuruluşlarının yan kuruluşları besliyor. Örgüt şemaları ve paraları dışarıdan geliyor. Kanser hücrelerinin metastas yapması gibi bütün yurda yayılmış durumdadırlar.

* * *

Açılımın muhatapları “Dört parça Kürdistan”ın birleştirilmesinden söz ediyor! Bütün iç ve dış dayatmalar, propagandalar, toplumun medya ve dış güdümlü sivil toplum kuruluşları marifetiyle duyarsızlaştırılması, zihnen pes ettirilmesi gibi süreçler birbiriyle paralel sürdürülüyor.
Bölücülük, yandaş medya üzerinden de demokratik açılım, hatta “Milli Birlik Projesi” olarak gösteriliyor. Medyada tek bir milli ses kalmasın diye operasyon içinde operasyon uygulanıyor. Bu durumda bile kararlı bir duruş sergileyerek milleti bilgilendirenlerin susturulması için devletin her türlü mekanizması, baskı aracı olarak kullanıldığı gibi milli kurum ve kuruluşlar tam bir ekonomik cendereye alınıyor. İşadamları, bu milli kuruluşları desteklemeye, mesela ilan/reklam vermeye korkuyor!
“Kararlı duruş” güzel bir kavram da biraz değişiklik yapmak gerekiyor.
Mesela kararlı eylem gibi!


Arslan BULUT - 21 Eylül 2009, YENİÇAĞ
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12230
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Kararlı bir duruş kararlı bir eylem! - Arslan BULUT

İletigönderen FahrettinAltay » Pzt Eyl 21, 2009 4:18

Turkiyede Tum Dernekleri, Birlikleri, Kuruluslari hatta ve hatta TURK ASKERI KUVVETLERI ve Genc SUBAYLARIMIZI G O R E V E Davet ediyorum!!!!
Tum AKEPE Yuce Divana gitmesi lazim!!!
Bayraklari Bayrak yapan, ustundeki kandir, Toprak ugruna olen varsa VATANDIR
Kullanıcı küçük betizi
FahrettinAltay
Üye
Üye
 
İletiler: 81
Kayıt: Pzt Eyl 07, 2009 11:54


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 12 konuk

x