Katar'a, sadece Trabzon'u mu sattılar? / Arslan BULUT

Katar'a, sadece Trabzon'u mu sattılar? / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Sal Ara 20, 2016 16:03

Katar'a, sadece Trabzon'u mu sattılar?

Tayyip Erdoğan'ın Katar emiri ve heyetine helikopterlerle yaklaşık bir saat Trabzon yaylaları üzerinde tur attırması ve "Bölgede kış turizmi yapılabilecek alanları havadan incelediler" denilmesi ile ilgili olarak medya üç maymunu oynuyor!

Tayyip Erdoğan, Şenol Güneş Stadı'nın açılışı sırasında yaptığı konuşmada sözü Katar emirine getirerek "Hele hele bugün helikopterle Trabzon'un üstünde dolaşırken, kar dolu dağları dolaşırken kendisi de hayran kaldı. 'Niye biz burada kayak tesisleri yapmıyorsunuz?' diye de sordu. Temenni ederim ki onlara da kavuşuruz. Onun alt yapılarını da yapmalıyız tabi. Onun için oteller yapmaya da hazır olduklarının müjdesini de ayrıca verdiler" dedi.

Erdoğan'ın söze "biz" diye başladığı ama hemen vazgeçerek "yapmıyorsunuz" dediği dikkat çekiyor.

* * *

Bölge insanının elinden toprağını kadastroyla alan siyasi iktidar, Şenol Güneş ismini kullanarak kayak tesisi ve otel yapsın diye Katar emirine verecek öyle mi? 

Bölge insanı, kayak tesisi ve otel yapamıyor mu?

61saat.com sitesindeki haberde "Açılış henüz yapılmadan, stada asılan Katar Emiri'nin fotoğrafı tepkilere sebep olurken, Trabzonspor'un, Katar Ulusal Bankası ile, 3 yıllığına 7.5 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması yapması, kulübün geleceğine ilişkin soru işaretlerini beraberinde getirdi." deniliyor.

Konu ile ilgili yazımın altına mesaj atan "Neriman" ise şöyle diyor:

"Sanıyorum Trabzon'u Katar'a sattılar. Katar emiri para da getirmiştir mutlaka. Helikopterle satın aldığı yerleri havadan teftiş etti. Dolar 3.30'a kadar düşecek ve bu da iki ay önce yaptıkları tahminlere uygun olacak.

HDP'nin başkanlık için suskunluğu beni tedirgin ediyordu. Nihayet ses verdiler. İki şart yerine getirilirse başkanlık için evet diyeceklerini söylüyorlar. Kesinlikle 330 bulunacak. MHP ile 21 madde üzerinde anlaştılar. Böylece değişiklik, MHP'lilerin çoğunluğu ve gizliden HDP oyları ile geçecek. Referandumda HDP'ye gizli yeşil ışık yakıp onların istediği iki maddeyi de başkan olunca rahatlıkla ekleyecekler."


* * *

Soru işaretleri sadece Trabzonspor'un veya Trabzon'un değil, Türkiye'nin geleceği ile ilgili!

Mesele sadece Trabzon'da Katar emirinin yapacağı yatırımlar ve el koyacağı yaylalarla da ilgili değil.

Bakınız Borsa İstanbul Genel Müdürü Osman Saraç, İslam Kalkınma Bankası'yla iş birliği sürecinde olduklarını belirterek, "Körfez sermayesi gibi değerli bir katkıyı Borsa'ya kazandırmayı düşünüyoruz." dedi.

İslam Kalkınma Bankası'nın bütün yöneticilerinin İngiltere'deki istihbarat üniversitesi Exeter'de yetiştirildiğini hatırlayalım ve Saraç'ın "Türkiye Varlık Fonu da bize yepyeni ufuklar kazandıracak. Bunun beklentisi içerisindeyiz." sözlerinin ne anlama geldiğini düşünelim.

Türkiye'nin elde kalan bütün varlıkları, hisse senedine dönüştürülüp Osman Saraç'ın kullandığı deyimle "İslami finans"a satılacak!

Siz o "İslami finans"a İngiltere diyebilirsiniz! Çünkü Körfez ülkelerini yöneten hâlâ İngiltere'dir!

* * *

İngiltere deyince değinmeden geçemeyeceğim... 

İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Liam Fox, ülkesinin Avrupa Birliği'nden ayrıldıktan sonra Türkiye gibi Gümrük Birliği üyesi olarak yoluna devam edebileceğini belirterek "Türkiye'nin bazı kısımları gümrük birliğinde, bazı kısımları ise değil" diye örnek verdi!

Türkiye aslında Gümrük Birliği'nin hiçbir yerinde değil, çünkü karar mekanizmasında yok ama AB'nin her ekonomik dayatmasına boyun eğiyor.

Türkiye işte böyle yönetiliyor.

Bir taraftan da Türk Milleti her gün şehitler veriyor!

Son tahlilde ormanlarımız, akarsularımız, yaylalarımız Katar emirine sunulan projelerde olduğu gibi "Körfez sermayesi üzerinden" ve "varlık fonu yöntemi"yle İngiltere'ye satılsın diye mi?

Arslan BULUT, 20 Aralık 2016
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12113
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Katar'a, sadece Trabzon'u mu sattılar? / Arslan BULUT

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Çrş Ara 21, 2016 14:34

Tümüyle güncel, çok değerli ve güzel bir makale. Teşekkürler sevgili Arslan BULUT.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 582
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x