Kilis Ölüyor mu? Diriliyor mu? / Yusuf ŞENKAYA

Kilis Ölüyor mu? Diriliyor mu? / Yusuf ŞENKAYA

İletigönderen muhammedyusuf27 » Prş May 12, 2016 15:05

Resim

Kilis Ölüyor mu? Diriliyor mu?

Ameliyatı biten hastanın narkozu kesilir. Hasta uyanma odasına alınır. Anestezi doktoru veya teknikerleri yüksek sesle ve gerekirse dokunma yoluyla hastayı sarsarak uyanmasına yardımcı olur.

Toplumları uyuşturan ve uyutup ameliyata alan anestezi ise medyadır. Nasıl ki uyuşturulan vücut lime lime edilse dahi hiçbir şey hissetmez, medya ile uyutulan toplumlarda ülkesi yağmalanıp bölünürken hiçbirşey hissetmez. Ta ki narkozdan yani medyanın uyutan etkisinden kurtulana ve dış bir etkiyle sarsılıp uyandırılana dek.

Bugün vatan toprağı Kilis'in üstüne aralıksız her gün batı emperyalizmi ve Ortadoğu'da ki taşeronu AKP'nin terör ihraç ederek istikrarsızlaştırdığı Suriye topraklarından roket yağmakta.

Artık Kilislinin evine survivor, evlilik programları, mafya dizileri ve her kanalda boy gösteren satılık kalemler girmiyor. Kilislinin evine roket ve ölüm giriyor! Bu yüzden Kilisli diken üstünde, Kilisli canının derdinde, Kilisli göç yolunda, Kilisli acaba bugün roket hangimizin evine düşecek diye endişelenmekte.

Kilis halkı, sen o partidensin ben bu partidenim demeden, birbirini hor görüp dışlamadan, partiler üstü bir duruş sergileyerek artık bir araya geliyor, meydanlara çıkıyor, ülkeyi bu hale getirenlere sesini yükseltiyor. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi bugünde düşmanın silahını, bombasını ve pis nefesini ensesinde hisseden Kilis halkı partiler üstü bir refleks göstererek yeniden Müdafaa-i Hukuk yolunda ilerliyor.

Peki ya bizler? Yani ülkenin geri kalanı uyanmak için tepemize roket yağmasını, medya ile uyutularak Kilis'ten sonra sıranın bizlere gelmesini mi bekleyeceğiz?

Yusuf ŞENKAYA, 10.05.2016, Gaziantep
Kullanıcı küçük betizi
muhammedyusuf27
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Prş May 12, 2016 15:03

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x