Kızılelma ve Reaksiyon!

Kızılelma ve Reaksiyon!

İletigönderen Alp Ergenekon » Sal Eyl 16, 2014 20:22

Kızılelma ve Reaksiyon!

Hiç unutmadık ama kısaca hatırlayalım ve sorgulayalım;
Büyük Ortadoğu Projesi Eş Başkanı olan bir Başbakan vardı şimdi Cumhurbaşkanı oldu.
Soralım Sayın Cumhurbaşkanı’na…
Büyük Ortadoğu Projesi Eş Başkanlığınız devam ediyor mu ?

CIA Türkiye Masası Eski Şefi Graham E. Fuller, Yeni Türkiye Cumhuriyeti adlı kitabında çirkin projelerini itiraf ederken methiyeler dizdiği Ahmet Davutoğlu o anda sivildi, önce Dış İşleri Bakanı oldu şimdi ise Başbakan.
Soralım Sayın Başbakan’a…
Sizde Büyük Ortadoğu Projesi Eş Başkanlarından mısınız ?

Gülen cemaatinden tutunuz, Nakşisi, Kadirisi, Süleymancısı…
Onlarca tarikat var ve nerede ise tamamı BOP Eş Başkanlığı ile görevlendirilmiş bir iktidardan nemalanıyor ve bundan da hiç rahatsızlık duymuyorlar!
Olsa olsa paylaşamadıkları rant nedeniyle zaman zaman kavgalı görünüyorlar.
Soralım bu tarikat ya da cemaatlerin şeyhleri ya da efendilerine…
Nizamı Alem ve İlayi Kelimetullah davalarınız hala devam ediyor mu ?

Bu tespitleri yaparak kısa süreli olarak park edelim.
Son dönemlerde dikkatimi çeken ve doğrusu izlerken son derece heyecanlanmamı sağlayan iki dizi çekilmeye başladı.

İlki Kızılelma!
Oğuzlar için hangi yöne giderlerse gitsinler ulaşacakları zafer, ulaşılmadan önce Kızılelma’dır !
Çok önceden bildiğim bu sözü ekranda gördüğümde yerimde duramayacak kadar heyecanlandım ve diziyi izlemeye devam ettim. İtiraf edeyim kurgusu çok hoşuma gitti ve gerek senaristi gerekse oyuncularını tebrik ediyorum. Ancak bir algı operasyonu için malzeme olmasından da endişe ediyorum. Umarım ben yanılırım.

İkinci dizi ise yeni servis edilen Reaksiyon!
Kızılelma gibi Vatan sevgisinin ön planda tutulacağı bir dizi olacağa benziyor. Umarım öyle de olur ve sanmıyorum ama bir algı operasyonu için malzeme olmaz.

Yukarıda sorguladığım hususlarla bu dizelerin ne kadar ilişkili olabileceklerini anlamaya çalışalım.

BOP Eş Başkanlığını kabul eden hatta bunu gururla söyleyebilen bir iktidar en kadar MİLLİ olabilir buna da biz cevap verelim.
Tek Vatan, tek millet, tek dil gibi söylemlerle MİLLİ olunmuyor.
Edebali şiirleri okunarak MİLLİ olunmuyor.
Hele hele densiz ve hadsiz bir söylemle Milliyetçiliğin ayaklar altına alınması ile hiç MİİLLİ olunmuyor!

Söğüt’te Hoca Ahmet Yesevi söylemleri yaparak da MİLLİ olunmuyor!

Tüm bu rezaletin artık fark edilmesinden endişelenen iktidar, Kızılelma ve Reaksiyon gibi dizilerle kendini MİLLİ olarak takdim etme ihtiyacı duymaya başladı.

Ya da Ergenekon tertibi ile az da olsa öldürmeyi başardıkları MİLLİ KİMLİĞİ ya da TÜRK KİMLİĞİNİ bu diziler aracılığı ile canlandırmaya çalışıyorlar diyelim.

Kulak asacaklarına hiç ihtimal vermiyorum ama MİLLİ olabilmek için birkaç nasihatte bulunayım.

Beyler…
Önce şu BOP Eş Başkanlığı rezaletinden kendinizi ayıklayınız!
NATO üyeliğini gözden geçiriniz ve uygun MİLLİ politikalar geliştirerek üyelikten derhal çıkınız!
TÜRK kimliğini aşağılamaktan vaz geçiniz ve kurtuluş reçetesi görerek gereğince sahipleniniz!
Yeni Türkiye Cumhuriyeti zırvalarından vaz geçiniz KURULUŞ FELSEFESİNE sahip çıkınız!

İşte o zaman REAKSİYON!
İşte o zaman KIZILELMA!
Bu memleket, dünyanın beklemediği bir müstesna mevcudiyetin tecellisine sahne oldu. Bu sahne, 7 bin senelik bir Türk Beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgârlarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvelâ korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu, şimşek, yıldırım, güneş oldu. Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.
ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
Alp Ergenekon
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 41

Şu dizine dön: Alp Ergenekon

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x