Kızılelma’ya Hey, Kızılelma’ya!

İletigönderen Alp Ergenekon » Sal Şub 04, 2014 22:00

Oğuzlar için hangi yöne giderlerse gitsinler ulaşılacak zafer, ulaşılmadan önce Kızılelma’dır!

Kızılelma’ya ilişkin müthiş bir tanımlama.
Bundan daha etkili ve günümüz şartlarına göre de uyarlanabilecek daha iyi bir tanımlama sanırım yapılamaz.

İlk kez fragmanını tesadüfen izlediğim Kızılelma adlı diziden duydum bu sözü.

İtiraf edeyim duyduğum anda dikkat kesildim.
Bunun bir çok nedeni var elbet.

DNA sarmalımızda dolaşan genlerin reaksiyon göstermesini bir kenara bırakırsak, AKP gibi taşeron bir iktidar, bu iktidarın yönetiminde olan bir kanal ve derin tartışmaların odağında olan MİT’i konu almasını başlıca nedenler olarak sıralayabilirim.

Biraz daha açayım.
“Ne Mutlu Türk’üm Diyene” özlü sözünden nefret eden, Ergenekon gibi kurtuluşa çıkış rehberimiz olan tarihi değerimizi terör örgütü ile karalamaya kalkan, yabancı projelere eş başkan olduğunu adeta haykırarak ilan eden, Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına aldım deme küstahlığında bulunan, Misakı Milli içinde Kürdistan kelimesini ifade edebilecek kadar ayrımcılığı körükleyen bir siyasi yönetimin böylesi bir diziye onay vermiş olması gerçekten manidar buldum.

Kızılelma dizisini izlerken, Atamın “Ey Türk titre ve kendine dön!” şeklindeki sözünden dolayı, pişmanlık duyarak özüne dönen ve özüne hizmete devam edeceklerin olabileceğini düşünerek içimde bir ümit ışığı doğduğunu da itiraf etmeliyim.

AKP iktidarından zerre kadar ümidim yok ancak bu durum çok çok önemli bir Devlet kurumumuz olan MİT için geçerli değil.

Kızılelma ismi ile ifade edilen sonsuz hedef, Türklüğünün farkında olan herkes için son derece kutsaldır.

Börü Budun ismi ile tarih sahnesine çıkan ilk Türk gizli servisinin her bir üyesinin adı olan bir Gök Börü ifadesidir.
MİT Başkanımız Hakan Fidan’ın çok çok iyi bildiği bu kavramları bir hatırlatma olarak kullandıktan sonra duyduğumu ifade ettiğim ümit ışığına döneyim.

“Ey Türk titre ve kendine dön” sözü sanıyorum günümüzde Türk’üm diyen herkesin yapması gereken bir durum.
Buna MİT ve mensupları da dahil.

Kızılelma dizisi nedeniyle gündemime aldığım MİT ve değerli mensupları, Türk Devleti ve Milli Çıkarları adına en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz.

Birbiri ile kavgalı olmayan kurum ve yöneticinin yok denecek kadar az olduğu hatta hükümetin fetret dönemi diye tanımlamaktan çekinmediği bu tablo hepimizi yakından ilgilendirmeli ve bu karanlıktan kurtulmak için hepimiz gereğince mücadele vermeliyiz.

Hiç kuşku yok ki bu mücadeleyi herkes halkın tabiri işe eti ve budu ölçüsünde yapacak ve yapmalı.

MİT’te öyle. Eti ve budu ne kadarsa aziz vatan ve yüce millet için o kadar mücadele içinde olmalı!

Tarihin bu dönemi yazacağını hatırlatarak başta MİT ve mensupları olmak üzere Türk’lüğünün farkında olanlara “Kızılelma’ya hey Kızılelma’ya” diyorum!
Bu memleket, dünyanın beklemediği bir müstesna mevcudiyetin tecellisine sahne oldu. Bu sahne, 7 bin senelik bir Türk Beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgârlarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvelâ korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu, şimşek, yıldırım, güneş oldu. Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.
ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
Alp Ergenekon
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 41

Şu dizine dön: Alp Ergenekon

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x