Konsolos Görünümlü CIA Ajanı İş Başında

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

Konsolos Görünümlü CIA Ajanı İş Başında

İletigönderen Ram » Cum Nis 24, 2009 0:16

CIA ajanı DTP için kulis yapmış

DTP’ye yapılan operasyonlardan rahatsızlığını dile getiren ABD’nin Adana Konsolosu Green, “Mevcut gözaltılarla ilgili de birkaç kişi ile görüştüm” dedi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya yaptığı ’karıştırıcı turlar’la ünlü ABD’nin Adana Konsolosu Eric F. Green, dün Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. GGC Başkanı Faruk Balıkçı ile görüşen Green, Diyarbakır’ı sık sık ziyaret ettiğini belirterek, kente düzenli geldiğini söyledi. Diyarbakır’da, siyasetçi, sivil toplum örgütleri ve gazeteciler ile görüşmekten zevk aldığını, çok iyi ilişkiler kurduklarını kaydeden Green, Diyarbakır’da sunum yapması için gazeteci arkadaşı Andrew Sherry’yi ikna ettiğini, interneti ve yeni yaratılan iletişim araçlarını iyi kullanan Sherry’nin Diyarbakırlı gazeteciler ile bilgi alışverişinde bulunacağını anlattı. Konsolos Green Diyarbakır’ın kültürel ve siyasi bakımdan önemli bir kent olduğunu ifade etti.


Kürtçe yayın...

Bir gazetecinin “ABD’nin Kürt sorununa bakış açısı nedir ve DTP operasyonunu nasıl değerlendiriyor?” sorusu üzerine Green, şöyle konuştu: “Başkan Obama’nın Kürt sorununa yönelik beyanatı çok açıktır, Türk Hükümetini, Kürtçe yayın konusunda atmış olduğu adımlardan dolayı tebrik etti. Bu konunun daha da demokratikleştirilmesi gerektiğini, insan haklarının genişletilmesi gerektiğini söylediler. Mevcut gözaltılarla ilgili de birkaç kişi ile görüştüm. Ama ulaştığım herhangi bir sonuç ve yorum yok.” Daha sonra Adana Konsolosu Eric F. Green, GGC salonunda ABD’li gazeteci ve Amerikan Gelişim Merkezi Online İletişim Bölüm Sorumlusu Andrew Sherry tarafından yapılan “gazetecilik etiği, yeni medya ve e-hükümet” konulu sunumu izledi.
Resim
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x