İmam’ın Dayak Fetvası / Mustafa YILDIRIM

Çözücü: Mustafa YILDIRIM

İmam’ın Dayak Fetvası / Mustafa YILDIRIM

İletigönderen Güncel Meydan » Prş May 24, 2012 11:10

Üniversitelerde öğrenciler yasaklardan sıkıldıklarında kıpırdarlarsa karşılarına çıkarıyorlardı binlerce müridi! Yönetimin sivil(!) koruyucuları dalıyorlardı öğrenci yurtlarına, sınıflarına; kırıp döküyor ve eziyorlardı!

İlk yıllarda gençler daha güçlüydü. Üniversitelerde İmam’ı destekleyenlerin oranı %3’ü geçmiyordu. Gençler, Şah’a karşı nasıl ayaklandılarsa yeni diktaya karşı da öyle ayaklandılar. Üniversitelerden kente indikçe öteki gençler ve halk da katıldı onlara.

İmam’ın muhafızları, otomatik silahlarla taradı gençleri. Direniş yıllarında deneyim kazanmış gençlik önderleri hapishanelerde çürütüldü ya da kimseler duymadan kurşuna dizildi.

Yeni diktatörler, Üniversiteleri, yüksek okulları, enstitüleri 3 yıl kapattılar. Açtıklarında eğitim fakülteleri, sosyoloji, felsefe, müzik, tiyatro, sanat bölümleri kaldırılmış; dersler değiştirilmiş; bilim-teknik eğitimi bile mezhep ideolojisine uydurulmuştu.

İmam’ın atadığı rektörler, bir çırpıda 700 akademisyeni işten attı. Canlarını kurtarabilen binlerce akademiysen, teknisyen, öğretmen, doktor, sanatçı anayurtlarından kaçmak zorunda kaldılar. Kaçamayanlar savunmasız yargılarla içeri tıkıldı. Yazarlar, edebiyatçılar, şairler boğazlandı!

Gençler arada bir yine ayaklanıyorlar. Sayıları 1980’deki gibi on binleri bulmuyordu; ama özgürlük ateşini içlerinde taşıyorlardı. İmam, bir fetvayla onları hedef gösteriyor; sivil(!) milisler, silahlı muhafızların gözetiminde onları dayaktan geçirtiyor; biber gazıyla zehirliyor!

Anlayış işte budur. Üniversitelerde kız öğrencilerin oranı inkılâptan önce %40 iken daha sonra %10’a indi ya da indirildi. Rehber İmam da işi sıkı tutuyor; mezhebine ve meşrebine sahip çıkıyor. Müzik eğitimi isteyen gence bakın ne demiş:

“Müzik helaldir; ancak müziği desteklemek ve öğretmek kutsal İslam cumhuriyetinin yüksek değerlerine uygun değildir!”


Türkiye’de de tiyatrolar kapatılıyor. Başbakan sanatçıları sert sözlerle aşağılıyor. Muhalefet ayıplıyor, yazarlar ayıplıyor! Yine de şükretmeliler ki karşılarına siviller(!) çıkartılmıyor.

Yönetici de şimdilik
“çıkarırız karşılarına 5-10 bin kişi”
demekle yetiniyor! Sivas’ta insan yakanların yandaşları sopalarla, bıçaklarla üniversiteye dalıyor
“Yaktık yine yakarız!”
diye haykırıyorlar. “Hakaret” diye geçiştirilemeyecek sözlerdir bunlar! Bu sözler birer ön fetvadır!

Bakmayın siz yerli yönetici imamların Amerikalılarla içli dışlı olduklarına! Batılı egemenlerin umurunda değildir Türkiye’de rejimin değişmesi. Bilirler ki bu gidişin sonunda Türklerin egemenliği de, devletleri de yıkılacaktır.

4+4+4 eğitim düzeniyle cumhuriyet kökten sökülürken muhalefetin Zoraki Genel Başkanı’nın talimatıyla Anayasa mahkemesine usulen başvuruluyor! 2010 inkılap anayasasına “Gönül rahatlığıyla evet!” demiş olan çöplüğün soytarısı da gözlerini yummuş, öz-tatmin satırları döktürüyor!
Mustafa YILDIRIM / 21 Mayıs 2012
Not: Üstelik düşmanımın düşmanı da dostum değildir! Cumhuriyetimizin ezeli düşmanı Hizbullahiler, anti-Amerikan geçinseler de 19 Mayıs’ın dostu olamazlar! Bu konuya sonraki yazılarda döneceğiz.
Türkçe cinayetine karşı savaşım ve destek için: “www.10dakika.tv
Kullanıcı küçük betizi
Güncel Meydan
Üye
Üye
 
İletiler: 584
Kayıt: Pzr Eki 12, 2008 23:12

Şu dizine dön: Mustafa YILDIRIM

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x