Kul Hakkını Yiyen, Allah'tan Korkmayanların Kanalı: TRT

Tarihçi - Yazar

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Eki 16, 2010 11:12

AKP'nin medyayı tamamen ele geçirme operasyonu kapsamında yandaşlaştırdığı kanalların başında gelen TRT, Türkiye'nin her yönüyle en büyük kurumlarından biridir.

Halkın vergileriyle, örneğin elektrik faturalarından yapılan kesintilerle, ayakta duran TRT'ye AKP döneminde büyük miktarlarda para akıtılmıştır.

Halkın vergileriyle beslenen TRT tüm halkın kanalı olması gerekirken (AKP döneminde yandaşlaştırma politikası gereği) bugün sadece İslamcıların, cemaatçilerin, liberallerin ve tatlısu solcularının kanalı durumuna getirilmiştir.

TRT'de program yapan veya program konuğu olan tek bir Atatürkçü, Ulusalcı ve gerçek Sosyaliste rastlayamazsınız.

TRT'nin tamamı bugün AKP isteği doğrultusunda STV, Zaman, TGRT, Yeni Şafak, Akit, Taraf gibi cemaatçi veya liberal gazete ve televizyonlarda çalışanlarca adeta istila edilmiştir.

Bu AKP yalakası istilacılar -üstelik de dindar görünerek- TRT'den astronomik rakamlar kazanmaktadırlar.

Örneğin:

Zaman yazarı Fehmi Koru, TRT'den aylık 100.000 TL civarında maaş almaktadır...

Diğer yandaş kalemlerin ve ağızların ne kadar aldıklarını da siz düşünün!

Bu TRT, AKP muhalifi; Atatürkçü, Kemalist, gerçek solcu, alevi, gerçek dindar ve ulusalcı kesimlere hitap etmemektedir. Ama hala bu kesimlerin elektrik faturasından kesilen paralar, TRT'de yuvalanan AKP yalakası yandaş gazeteci, yazar, çizer, sunucu, yapımcı takımınının cebine gitmektedir.

Bu, kelimenin tam anlamıyla, maskesiz soygundur: Türkiye'nin önemli bir kesimi neredeyse hiç izlemediği halde bu kanala para ödemektedir.

Bu durumdaki TRT için yapılacak en güzel tanımlama: "Kul hakkını yiyen Allah'tan korkmayanların kanalı" olmalıdır sanırım!..

Ben ve benim gibi düşünen milyonlar, Fehmi Koru, Mümtazer Türköne gibi yandaşlara hakkımızı helal etmiyoruz!

Hem gece gündüz Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesine, orduya, Atatürk'e hakaret edecekler hem de benim vergilerimle beslenecekler... Ben bir Türkiye Cunhuriyeti vatandaşı olarak bu duruma isyan ediyor ve HARAM OLSUN! diyorum... İki cihanda da ellerim yakalarında olacak!...

Resim
TRT'nin adını RTE diye değiştirmek daha doğru olur...

Resim
TRT dergisinde CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik ağır hakaretler...

Resim
TRT cemaatin kontrolünde...

Sinan MEYDAN / 2 Ekim 2010, sinanmeydancom.tr.gg
Sinanmeydan75@mynet.com
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

Şu dizine dön: Sinan MEYDAN

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x