Kurtlar ovaya kan ve silah ile döndü!

Forumda gereksiz, yanlışlıkla açılmış veya kilitlenmiş başlıklar buraya taşınır.

İletigönderen Veled » Cum Nis 20, 2007 17:13

Kurtlar Vadisi merakla beklenen yeni bölümüyle ekranlara geldi. Milyonlarca kişinin sabırsızlıkla beklediği dizi, beklenenin aksine yine silah sesleri ve kan görüntüleriyle başladı.

Söz konusu silah sesleri ve kan görüntüsü, işadamı Çağrı Toros’a yapılan suikastla sahnesinde yaşandı. Bu sahnedeki bazı detaylar, Sabancı Center Suikastıyla benzerlikleriyle dikkat çekti. Özellikle suikastçilerin sol bir terör örgütü adına cinayeti işlemeleri, "temizlikçi" olarak binaya rahatça girmeleri ve tetikçilerin başındaki kişinin Özdemir Sabancı'yı öldüren Mustafa Duyar ile benzer özellikler taşıması dikkatlerden kaçmadı.

SENARYODA ÖNEMLİ BİR HATAYA İMZA ATTILAR

Bu arada dizinin senaristleri kimileri için önemsiz görünse de son derece hayati bir hataya imza attı.

Polat Alemdar'ın izlediği televizyon kanalında yer alan cumhuriyet tarihindeki önemli suikast ve cinayetlerle ilgili haberde "Eşref Bitlis Paşa'nın uçağının düşürüldüğü" ifadesi yer aldı.

Halbuki Eşref Bitlis Paşa, uçağı değil helikopterinin düşmesi sonucu şehit olmuştu. Dizi hayranlarının büyük bir bölümünün Türkiye Cumhuriyeti'nin yakın tarihine hakim izleyicilerden oluştuğunu dikkate alırsak, bu önemli detayın büyük "gaf" olduğunu söylemek yanlış olmaz.

OYUNCU KADROSUNUN DİKKAT ÇEKEN İSİMLERİ

Diziyle ilgili bir diğer saptamamız ise oyuncu kanseptinin dışına çıkılmış olması. Çünkü Kurtlar Vadisi, Türk tiyatrosuna yıllarca emek vermiş ancak ekranlarda yer almamış çok değerli isimleri izleyiciyle buluşturarak, önemli bir çizgi yakalamıştı.

Oktay Kaynarca (Süleyman Çakır), Selçuk Yöntem (Aslan Bey), Zafer Ergin (Mehmet Karahanlı), Attila Olgaç (Kılıç), İstemi Betil (Laz Ziya), Tarık Ünlüoğlu (Testere Necmi), Baykal Saran (Hüsrev Ağa) bu isimlerden sadece bir kaçı idi...

Ancak dizinin yeni bölümünde Nefise Karatay gibi yüzü deşifre olmuş ve magazin dünyasının dedikodularıyla hep gündeme gelmiş birinin yer alması eminim ki bizim kadar dizinin hayranlarını da şaşırtmıştır.

Son dönemde eşinden boşanma olayı ile gündeme gelen ve bazı köşe yazarlarınca "azgın teke" sendromunun örnekleri arasında gösterilen şarkıcı Neco'nun da dizide rol alması, eminiz ki yadırganmıştır.

Tamer Yiğit gibi Türk sinamasına uzun yıllar emek vermiş birinin yıllar sonra Kurtlar Vadisi ile tekrar televizyon ekranlarında görünmesinin ise son derece isabetli olduğu inancındayım.

TÜRKİYE'NİN İLK TELEVİZYON FENOMENLERİ, 25 YIL ARADAN SONRA TEKRAR BİRARAYA GELDİLER

Bunun yanı sıra Türkiye’nin ilk televizyon fenomenlerinden olan 1983 tarihli “Kartallar Yüksek Uçar” dizisinin iki oyuncusu Can Gürzap ve Selçuk Özer'in de 25 yıl aradan sonra yine bir dizide bir araya gelmesi son derece önemli.

TRT, 1983 yılında Atilla İlhan imzalı Kartallar Yüksek Uçar’ı yayınladığında, bütün Türkiye o diziyi konuşuyordu. Olay yaratan dizide Mustafa Karabulut adlı karakteri Can Gürzap, Hasan Çolakefe karakterini ise Selçuk Özer canlandırıyordu.
İşte bu iki usta oyuncu, aradan geçen 25 yılın ardından, yine Türkiye’nin çok konuştuğu bir dizide, ekranların son fenomeni Kurtlar Vadisi’nde buluşması, genç izleyicileri olmasa da orta yaş ve üstü izleyici kitlesini heyecanlandırmıştır.

Kurtlar Vadisi Pusu’da Can Gürzap ve Selçuk Özer, dizideki 4 Baron’dan ikisini canlandırıyorlar. Gürzap, Tataroğlu ailesinin reisi Davut Tataroğlu karakterine hayat verirken, Selçuk Özer ise Kaçgar ailesi reisi Turan Kaçgar rolünü canlandırıyor.

Öte yandan Devlet Tiyatroları’nda 50 yıllık bir hizmet geçmişine sahip olan Ecder Akışık da Kurtlar Vadisi Pusu’da, Karacadağ ailesinin reisi Celal Karacadağ rolüyle izleyicinin karşısına çıktı.

DİZİNİN BEĞENİLEN SAHNELERİ

Dizinin ilk bölümünde gözümüzü çarpan ve beğendiğimiz sahneleri ise Memati'nin gazeteci kıza bakışları, tetikçinin cezaevi aracına bindirilişi ve Polat'ın cezaevi aracında tetikçiyi sorgulaması oldu.

Bu arada İstanbul'un havadan çekilmiş görüntüleri, teknik olarak son derece etkileyici ve büyüleyiciydi. Ancak cezaevi aracının havadan takip sahnesindeki kamera açıları ve hareketleri çok kötüydü.

"Pusu"ya düşürülen Polat'ın adamları diziye yine heyecan, hareket ve renk kattı.

Yeni bölümün başında Polat Alemdar'ın istihbarat başkanına giderek "Ben teröre dahil olmak istedim ama engellediler. Ancak bu işin peşini bırakmayacağım" sözleri, Kurtlar Vadisi-Terör'ün yayından kaldırılışına "ince bir mesaj" oldu.

Özetle, Kurtlar Vadisi yine eskisi gibi rakiplerini geride bırakacak bir senaryoyla hayranlarını sevindirdi.

Hiç şüphe yok ki aynı dakikalarda Kanal D'de yayınlanan Sağır Oda'ya bile önemli bir fark atacaktır.

SÜPERPOLİGON
20 Nisan 2007, 08:03
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen g_bilgi » Cum Nis 20, 2007 17:20

haber için teşekkürler bir çok konuya soğru değinmiş
Kullanıcı küçük betizi
g_bilgi
Üye
Üye

İletiler: 45

İletigönderen Veled » Cum Nis 20, 2007 17:22

g_bilgi, eyvallah kardes okuduğun için teşekkürler sana öm atmıştım kardes mesajımı aldınmı acaba :wink:
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen shadow39 » Cum Nis 20, 2007 17:56

seyredemedim ya ama download edicem
haber icin tsk
Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!
....
Bu da can d..... efendiye olsun. belgeselci.
"Siz Mustafa demeye devam edin, biz de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
shadow39
Üye
Üye

İletiler: 2230

İletigönderen yattara » Cum Nis 20, 2007 17:57

Semih R.Cabalar, eyw semıh guzel parca ıı seylere degınmıs emegıne saglık bende uye oldum avatarının forumuna :r
Resim
Resim
Kullanıcı küçük betizi
yattara
Üye
Üye

İletiler: 273

İletigönderen Veled » Cum Nis 20, 2007 18:03

yattara, eyvallah kardes zaten paylasimborddaki arkadaşlar orada fan sitesi olarak açtılar sağolsunlar site süper
shadow39, rica ederim kardes eyvallah
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen alp » Cum Nis 20, 2007 18:06

haber için saol
Kullanıcı küçük betizi
alp
Üye
Üye

İletiler: 335

İletigönderen Veled » Cum Nis 20, 2007 18:38

pae, eyvallah kardes okuduğun için teşekkürler
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Ayberk » Cum Nis 20, 2007 18:39

Semih R.Cabalar, sağolasın haber için.
Kullanıcı küçük betizi
Ayberk
Üye
Üye

İletiler: 1400

Re: Kurtlar ovaya kan ve silah ile döndü!

İletigönderen logical » Cum Nis 20, 2007 18:48

:arrow:
SENARYODA ÖNEMLİ BİR HATAYA İMZA ATTILAR

Bu arada dizinin senaristleri kimileri için önemsiz görünse de son derece hayati bir hataya imza attı.

Polat Alemdar'ın izlediği televizyon kanalında yer alan cumhuriyet tarihindeki önemli suikast ve cinayetlerle ilgili haberde "Eşref Bitlis Paşa'nın uçağının düşürüldüğü" ifadesi yer aldı.

Halbuki Eşref Bitlis Paşa, uçağı değil helikopterinin düşmesi sonucu şehit olmuştu. Dizi hayranlarının büyük bir bölümünün Türkiye Cumhuriyeti'nin yakın tarihine hakim izleyicilerden oluştuğunu dikkate alırsak, bu önemli detayın büyük "gaf" olduğunu söylemek yanlış olmaz.

devede kulak olarak kabul ediyorum bu kadarı normaldir :wink:
Resim
Kullanıcı küçük betizi
logical
Üye
Üye

İletiler: 204
Konum: Dünyadan Mekan:67 Vatan:55 Görev:Tehlike Takım:Besiktash ;) Age:18 Sex: Y Location:PBoard.net/org

İletigönderen Çetin Taş » Cum Nis 20, 2007 19:04

Alıntı:
SENARYODA ÖNEMLİ BİR HATAYA İMZA ATTILAR [size=] [/size]

Semihciğim,sevgili arkadaşlar,bu satırları kim yazdıysa ben onu yılın safı ilan ediyorum.Çünkü Eşref Bitlis gerçekten de uçağının düşürülmesi ile şehit edildi.Açıkçası ben izlerken o kısımda uçak mı dediler,helikopter mi dediler dikkat etmedim.Ama uçak demişlerdir çünkü helikopter deselerdi YANLIŞ olacağı için kesin dikkatimi çekerdi.Demek ki yanlış bir şey söylenmedi diye düşünüyorum,o zaman bu satırları yazan kişi yanılıyor demektir.Çünkü sizin de internetten çok rahat kotrol edip göreceğiniz gibi 17 Ocak 1993 tarihinde uçağına (CIA'nın yaptığı)yapılan bir suikastle düşürüldü(CIA kısmının elbette benim elimde yüzde yüz belgesi yok ama bu zamana kadar okuduğum kaynakların analizi sonucu CIA'nın bu cinayeti işlediğine eminim,neyse bu apayrı bir tartışma konusu).
Netice olarak senaryoda hata yok,bu eleştiriyi yapanda saflık var.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Veled » Cum Nis 20, 2007 20:58

Çetin Taş, bilgilendirme için teşekkürler çetin abi okuduğun için sağol
logical, hata yokmuş zaten kardes okuduğun için sağol
Ayberk, eyvallah kardes okuduğun için sağol
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Hasta » Cum Nis 20, 2007 21:04

Semih R.Cabalar, teşekkürler paylaşım için...
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Veled » Cmt Nis 21, 2007 9:12

nurdi, rica ederim okuduğunuz için sağolun
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

Şu dizine dön: Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Kİmler çevrİmİçİ