Kuzu-muzu değil, kasap bıçağını yalayan danalar gibisiniz..

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Kuzu-muzu değil, kasap bıçağını yalayan danalar gibisiniz..

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Şub 11, 2020 15:33

Bu devranın hep devam edeceğini sandılar. Sonunda gelip dayandık Deniz bitti.
Öküzün süt vaadine kananlar, bir süre sonra inek gibi sağıldıklarını anlarlar..
Ekonomideki "yerli ve milli" aldatmacıyla, siyasetteki "yerli ve milli" aldatmacası gayet uyumlu. nohut bile gerçeği söylüyor bakın poşetine!

Marketten alışveriş yaparken ambalajların üzerini okursanız göreceksiniz: Türkiye’ye mercimek Kanada’dan,Avustralya'dan . fasulye Arjantin’den, börülce Peru’dan, nohut Meksika’dan geliyor. “Peki bir dönem, dünya bakliyatın üretimi sıralamasında öncü ülke olan Türkiye’de, şimdi neden ithal sofralar kuruluyor?”

-Nohudu ithal ediyorsun, mercimeği ithal ediyorsun, eti ithal ediyorsun. Hayvanlara yedirmek için samanı bile ithal ediyoruz, iyi mi!. Türkiye'nin saman ithal etmesi, tarım politikasının iflas ettiğini gösteriyor.“
Kuzu-muzu değil, kasap bıçağını yalayan danalar gibisiniz..
Ülke “ithal ürünler cenneti”

Yanlış politikalar yüzünden ülkemizi dışa bağımlı kıldınız Otu bile ithal ederken pişkinlikte tavan yaptınız “Balık tutan değil, balık yiyen, tüketici bir topluma çevirdiler!

Ülkemizin gerçek meselesi, bitirilen tarım yok edilen hayvancılıktır - Nohudu ithal ediyorsun, mercimeği ithal ediyorsun, eti ithal ediyorsun. Samanı ithal ediyorsun - Tarım da hayvancılık da sizlere ömür!

Çünkü tüketim eğilimi Getirisi olmayan Bilinçsiz bir toplumda yaşıyoruz. - Türkiye'nin gerçek meselesi üreten değil tüketen ekonomi modelidir. Ülkemizin gerçek meselesi, bitirilen tarım yok edilen hayvancılıktır - Nohudu ithal ediyorsun, mercimeği ithal ediyorsun, eti ithal ediyorsun. Samanı ithal ediyorsun ..‘Son Fabrika satıldığında, Son üretici toprağını terk ettiğinde, Mankurtlar beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!” Bakkaldaki mercimeğinden, buğdayına her şey BATI'nın eline geçmiş, günde 10 saat taşerona çalışan Kafası kalın 3.30'luk ayakçı Takımlarına “MİLLİ DEVLET” mastürbasyonu Hadi bakıyım.

Yanıtı belli; "Üretim ekonomisi"ni ısrarla yok ettiler çünkü. Türkiye’nin son iki ayda saman ithalatına 25 milyon dolar ödediği. Buğdayı, arpayı, pirinci bile "yaban eller"den "dolar" karşılığında taşıyorlar yoksul sofralarına.
İneği bile "dolar" karşılığında, "saman"ıyla birlikte yurtdışından alıyorlar çünkü. Yanlış politikalar yüzünden ülkemizi dışa bağımlı kıldınız Otu bile ithal ederken pişkinlikte tavan yaptınız “Balık tutan değil, balık yiyen, tüketici bir topluma çevirdiler!

Üretmeden, satarak savarak, borçlanarak en çok halk yığınlarını yoksullaştırdı. Halk borçlanarak yaşamaya alıştırıldı. Toplumda gerginlik, bunalım, kriz, ahlak çöküntüsü, adam öldürmeler, cinnet geçirmeler, intiharlar en yüksek düzeyine ulaştı.
Bir ülke düşünün ki, hiç bir şey üretmiyor ve tüm vatandaşları yatıp kalkıp geyik muhabbeti yapıyor ve ekonomik değeri olan hiç bir şey için çaba harcamıyor.- Üretmeyen Ülkeler Tükenmeye Mahkumdur.. Bunun tek sorumlusu büyüme modelidir. Üreterek değil tüketerek büyüme. Çalışıp kazanarak değil borçlanarak. Vatandaş borçlandı, şirketler borçlandı ve dahası ülke borçlandı.

Resim

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 27
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Kuzu-muzu değil, kasap bıçağını yalayan danalar gibisiniz..

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Şub 11, 2020 15:34

Tarımda buğdaydan samana kadar birçok üründe yapılan ithalat Türk çiftçisinin belini bükerken Suriye’de üretilen sarımsaklar “yerli üretim” etiketiyle market raflarında yer alması.
İstanbul Bayrampaşa’da bulunan sebze halinde paketlenen sarımsaklar, Suriye’de üretilip Türkiye’ye getiriliyor.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 27
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Kuzu-muzu değil, kasap bıçağını yalayan danalar gibisiniz..

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Şub 11, 2020 15:34

ABD taklitçiliğine kaymış gözünüzle Batılı olduğunuzu zannediyorsanız bu sadece sizin hastalıklı hayalinizdir.
Toplumu, kapitalizmin sarmalına feda ederek ölüme sürüklemek Batılı olmak değildir.

Ülkenizde tarım bitmişse; hayvancılık ithalatın tasmalı kölesi olmuşsa; fabrikalar vurguncunun, soyguncunun, mafyanın eline geçmişse; yeterli beslenemediği ve tedavi göremediği için bebek ölümleri her geçen gün hızla artıyorsa…

Siz batılı değil, olsa olsa bu milletin celladısınızdır!

Diyarbakır Tekel Fabrikası cezaevine dönüştürüldü….

Malatya‘da bulunan Vagon Onarım Fabrikası cezaevi oluyor….

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Amasyalı köylülere 120 gün içerisinde kesilmesi gereken ithal angusları damızlık süt ineği diye sattı. 1 yıl sonra Tarım ve Köyişleri Bakanlığı köyleri gezip angusların kesilmesinin zorunlu olduğunu tebliğ etti…

15.11.2012

Ali ÖZOĞLU

1 No’lu Cezaevi

B 3 Üst Tecrit Hücresi

SİLİVRİ / İSTANBUL
Resim
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 27
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Çin'den getiriliyor, Türkiye'de 'Yerli Safran' adıyla satılıyor!

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Şub 13, 2020 20:54

Çin'den getirilen safranın, Türkiye'de paketlenerek 'Yerli Safran' adı altında satışa sunulduğu.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 27
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Kuzu-muzu değil, kasap bıçağını yalayan danalar gibisiniz..

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cum Şub 14, 2020 9:27

MUHTEŞEM bir yazılı ve görsel teşhis, teşhir ve tel'in. En yürekten tebrikler, yeni başarılar ve en iyi dilekler sana sevgili İlteriş. Tüm ulusal varlıkları ve değerleri satıp savuran ve yurdu, ulusu ve orduyu BOP denen melanete teslim etmeyi amaçlayan tüm eski ve yeni BOP'culara ve Beşinci Kol'culara ise sonsuz NEFRET ve ebedi LANET.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 615
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x