Mahkemenin Kararları Hükümsüzdür Tanımıyoruz / Mahmut ÖZYÜREK

Mahkemenin Kararları Hükümsüzdür Tanımıyoruz / Mahmut ÖZYÜREK

İletigönderen Balasagun » Sal Ağu 06, 2013 12:11

BASIN AÇIKLAMASI
“Mahkemenin Kararları Hükümsüzdür Tanımıyoruz”


Resim

Ergenekon Davası’nda karar açıklandı. Akla, vicdana, hukuka aykırı bu kararlar; Türkiye’de vatandaşı kuşatan temel hak ve özgürlükleri askıya alan, antidemokratik-işbirlikçi faşist diktatörlüğün inşasında gelinen son noktayı göstermektedir. Bu kararlar; Uluslararası güç odaklarının, Türkiye’yi dönüştürmek üzere oluşturdukları AKP projesinin, Türk halkına, Türk devrimine, Türkiye Cumhuriyetine meydan okumasıdır.

Ergenekon davası; tarihe hukuk garabeti olarak geçen Sokrates, Galileo davaları, engizisyon mahkemeleri, Dreyfus davası ve Nemrut Mustafa Divanı’yla birlikte değerlendirilecektir.

Bu dava; Dünyaya örnek Türk devriminin yarattığı Cumhuriyet hukukunun bittiğini, Amerikan-gladyo hukukunun, ABD emperyalizmine hizmette sınır tanımayan AKP tarafından uygulamaya sokulduğunun göstergesidir.

Ergenekon Kararları; “Türk Milleti adına” karar vermesi gereken yargının, Yürütmenin kontrolü altına alındığını, Bu nedenle “Türk Milleti adına” değil, egemenlik yetkisini tek başına ele geçiren “hükümet adına” verilmiş kararlardır. Bu nedenle, bu mahkemenin kararları hükümsüzdür tanımıyoruz. Okyanus ötesi uluslararası güç odaklarının stratejik projesi olan AKP, açık faşizmi ayakta tutabilmek için kendi ordusuyla çarpışan, yurttaşlara gazla, copla saldıran ve kendi halkına karşı savaş açan bir örgüte dönüşmüştür.

Haziran Direnişi göstermiştir ki; Türk halkı yaşamın tüm alanlarını kontrol altına almaya yönelen faşist diktatörlüğü reddetmektedir. Bu nedenle AKP derin bir korkuya ve paniğe kapılmıştır. Bu korku ve panik nedeniyle, hukuk dışı yöntemlere başvurmakta ve saldırganlaşmaktadır.

Ancak “korkunun ecele yararı yoktur” Ayağa kalkıp Haziran direnişini yaratan milyonlar, uluslararası güç odaklarının stratejik projesi olan AKP’yi tarihin çöplüğüne gönderecektir. Faşist diktatörlük heveslisi gericiler, yaptıklarının bedelini vicdana ve hukuka uygun biçimde ödeyeceklerdir.

Bu savaşımda, emperyalist odakların “at değiştirerek yola devam etme” niyetlerini deşifre edeceğiz. Faşist diktatörlüğe ve onu besleyen uluslararası güç odaklarına, yani emperyalizme karşı direnç gösterecek örgütlü ve örgütsüz kesimleri oyalayıp, kontrol altında tutmak görevini üstlenmiş AKP’nin yedeklerine pirim vermeyeceğiz.

Şimdi sözümüzü, gücümüzü ve irademizi birleştirmek, geleceğimize ve ülkemize sahip çıkmak zamanıdır. Faşist diktatörlüğe geçit vermeyeceğiz.

YÖNETİM KURULU ADINA:
Mahmut ÖZYÜREK
ULUSAL EĞİTİM DERNEĞİ
ISPARTA ŞUBE BAŞKANI

5 Ağustos 2013GENEL MERKEZ: Necatibey Cad. No:13/13—Sıhhiye/Ankara - Tel:0 312 229 43 25 --
e-posta: ogdunyasi@gmail.com
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 3524
Kayıt: Cum Eki 17, 2008 13:18

Şu dizine dön: Mahmut ÖZYÜREK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x