Mayın tarlası petrol kaynıyor

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

Mayın tarlası petrol kaynıyor

İletigönderen Türk-Kan » Sal Haz 09, 2009 1:33

O toprakların altı petrol kaynıyor

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Suriye sınırındaki mayınlı toprakların altında büyük petrol ve doğalgaz rezervlerinin olduğunu iddia etti. Şandır, partinin merkez ilçe başkanlığı olağan kongresine katılmak üzere geldiği Tekirdağ’da mayın yasasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Resim
Suçlu insan bağırır

“Mayınların temizlenmesine MHP olarak biz de destek veriyoruz. Ancak, bu toprakları orada yaşayanlara kazandıralım” diyen “Şandır şunları kaydetti: “Bu toprakların altı doğalgaz ve petrol dolu. Nusaybin’in güneyinde 700 milyar metreküp hacimli bir doğalgaz hazinesi yatıyor.” Başbakan Erdoğan’ın mayın yasası nedeniyle herkese öfkeli olduğunu belirten Şandır, “Suçlu insan bağırır. Eğer siz sorulara cevap veremiyorsanız, sakladığınız bir şey varsa ve bunu birileri gün yüzüne çıkartma iddiasındaysa, bunun için soruları soruyorsa telaşa kapılırsınız.” dedi.

Resim
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Laçin » Sal Haz 09, 2009 13:04

Petrol doludan kastı, çok büyük petrol yataklarıysa saçma. Çünkü sınırın hemen ötesinde, Suriye tarafında nereye bakasanız bir petrol kuyusu görüyorsunuz... Ama bunların rezervleri belli!
Öyle olsa dahi ülke ekonomisine katkı yapacak her üretim değerlidir.
Anca anca böyle bir sonuç elde edilebilir. Ama bir de şu var ki, mayınlı alan 300 metre genişliğinde olmasına rağmen, Suriye tarafında hemen sınırda da kuyu var, 3km ötede de kuyu var.
HaberTurk'ün panoromik fotoğraflarında da bunu görmüştüm.

Şimdi niye çıkarmıyoruz ? Herhalde bütün o petrollü alan 300 metreye sıkışacak değil! Gerçi Cumhuriyet tarihinin en büyük sondaj denemeleri bu hükümet tarafından TPAO himayesinde gerçekleştiriliyor. Bu da bir gerçek!
Sondajın yapılamıyacağı, tecrübe gerektiren derin deniz aramaları da, ilk kez ortaklıklarla bu yıllarda gerçekleşiyor.
Ama mayın yasasında, tarımsam faliyetler dışı her tür zenginliğin yer altı yer üstü devlet kontrolünde ve himayesinde olduğu ve orayı kiralayan şirketin bunlar üzerinde hiç bir hakka sahip olmadığı belirtiliyor.
Kullanıcı küçük betizi
Laçin
Üye
Üye
 
İletiler: 80
Kayıt: Cum Oca 09, 2009 22:48


Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 18 konuk

x