Me Ha Peh peh peh!

Tartışma Alanı

İletigönderen Ram » Cmt Oca 26, 2008 23:47

Çetin Taş, sorduğum sorulara çoğunlukla cevap alamadım. Ama yine beni suçluyorsun. Diyorsunki, satılmış medyanın etkisidir bu... Ben ne yazıkki, bahsettiğin tekelci medyayı sadece ne amaçladıklarını görmek için takip ediyorum. Bunları geçelim lütfen...

Her salı günü, grup toplantılarını kaydedip izliyorum. Sen sanıyor musunki, gazete haberlerini okuyup yorum yapıyorum. Bir kere tartışmaya dahi gerek yoktur şu sözlerinden sonra: "Baykal sanılanın aksine örgüte sahip değil RAM kardeşim." Bu mu CHP'nin katlanacağı lider. Şimdi o sıraladığın kişiler gibi birçok zât hâlâ bu kurumu işgûl etmekte. Nasıl temizlenecek peki bunlar¿? Baykal ve Baykal gibiler mi yapacak bunu¿? Tam bir komedi.

Ben, Mustafa Kemâl Paşa diyorum, bundan yoksunlar CHP'den defolacak gidecek diyorum. Sense: "Komutanın ya da hangi ata bineceğimizin tartışılmasının bana göre yararı yok." diyorsun.

Çetin, ben eski heyecanlı Çetin'i geri istiyorum. Burada biz bizeyiz, kamuoyuna açıklama yapmıyorsun. Senin Baykal'ı, bazı hainlere karşı korumanı anlayabiliyorum. Ya da, köprüyü geçinceye kadar Baykal da diyebilirsin. Fakat bu yaptığının, olacak olan hiçbir şeyi değiştirmeye yaramayacağını da bilmen gerekir. Devir bir şeyleri değiştirme zamanıdır. Devir, Paşa'nın çizdiği yolda, ikinci bir milli mücadeleyi zaruri kılar.

Fazla sıkıntıya girme, sen bu ülkeye gereklisin.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Oca 27, 2008 1:09

Ben seninle tartışmıyorum Ram kardeşim.Soru cevaplamak da değildir derdim,yanlış anlamaları düzeltmeye çalıştım ama birader sen her yazdığımda alınacak bir şey buluyorsun:)
Heyecanlı Çetin'i görmen için galiba yeni bir iş bulması gerekiyor çünkü 2-3 aydır moral bırakmadılar ben de Ram kardeşim.
Ben Baykal'dan başka bir lider görsem,onu destekleyelim diyeceğim CHP için ama en azından gündeme gelenler onu mumla aratacak tipler.
Ben öncelikle savunma hattını bir çizelim diyorum,mücadelede bir noktaya gelelim diyorum,o sırada zaten ne cevherler çıkacaktır CHP'nin başı için.Yoksa sana söyleyeyim,Baykal'ı harcamak kolay;ondan sonra gelecek olanın ne olacağından,ne yapacağından ciddi kuşkularım var.CHP'de diğer partilerde olduğundan daha fazla demokrasi var-şimdi birileri yine hadi canım diyecek ama hakikat budur-ve bu yüzden de Baykal'ın kontrolü dışında çok fazla klik var.Bu sorun nasıl hallolur,elbette örgütün durumun ciddiyetini anlaması ile hallolur.Peki bu nasıl olacak?Bence büyük hem de çok büyük bir olay neticesinde olacak.Bilmiyorum nasıl bir olay ama belki dış güçlerin bir provokasyonu,belki AKP'nin şeriat devleti için döşediği taşların birden bire ışıldaması,belki terör.Bilemiyorum.Ama bildiğim şey durumun Türkiye açısından her geçen gün daha da berbat bir hal aldığı.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Oca 27, 2008 1:17

E yeter beyler, konu MHP, siz CHP'yi tartisiyorsunuz. Baska kapiya :twisted:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen erenus » Pzr Oca 27, 2008 2:14

Siyaset yaparken yalan söylemenin bir cezası olmalı!

"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 423

İletigönderen SOKRATES » Pzr Oca 27, 2008 6:15

Çetin bey,korkularınızda haklısınız.Ama ben sizin gibi düşünmüyorum.
Türk halkı hala Devletin elinde ise, o halde Türk halkı cumhuriyet değerleri doğrultusunda tekrar eğitilmelidir.
Akp'den önceki hükümetlerden hiçbiri bunu yapmamıştır!

Daha Ecevit ve Mhp Anap hükümeti zamanında,şimdi sıkı dur! irticaya karışmış memuru yargı yolu KAPALI olmak üzere görevine son vermeyi sağlayacak kanun hükmünde kararname yayınlamak üzere anlaştıklarını Bu halk unutmadı?

Namazını kılan,orucunu tutan da mı irticacı sayılacaktı?
Yargı yolu kapalı olmak üzere işinden atılacaktı-Kamudaki-

Şimdi sana soruyorum.
Bu halk Akp'ye sövse bile sence İP'ye mi oy verecekti?

Halkın Asla değişmeyen SABİT ÖNCELİKLERİ VARDIR!
Bunlar şunlardır.
-Dinime karışmasın,
-Ekmeğime mani olmasın
-zamanında korkusuz ve güven içinde rahat yaşayayım.
OLAY BUDUR!

Yok ip imiş,yok chp imiş, bunlar fasarya gardaşım fasarya...
Mhp gerçeği gördü ve bu gerçeklere oynuyor.
Mhp bir siyasi parti olarak bence doğal olanını yapıyor.

Başörtüsü konusuna gelince,
Şahsen ben başörtülü öğrencilerin üniv önlerinde tutti frutti yapar gibi ZORLA başlarının çözdürülmesine alınıyorum!
İrticacı mıyım? Hayır!
Cemaatçimiyim? Ne kadar cemaat varsa a.q -o denli gıcığım onlara-
Ama insani yönüm yasak kalksın diyor,ama suistimal edilmesini önleyecek bazı önlemlerinde MUTLAKA alınması şarttır.

BENCE ASIL KAVGA ŞURDA:
LAİKÇİ KESİM İLE İSLAMCI KESİM-ki bu tabirler benim değil- ASLINDA BİR PAYLAŞIM SAVAŞI VERİYOR!

Ben bazı islamcı kaltaklarında her yurt dışı gezilerinde onca para sayıp GUCCİ marka türban aldıklarını da biliyorum,ŞERİAT DEVLETİ HAYALLERİNİ DE!

Ama ne olursa olsun GERÇEK ÇÖZÜM: BİR FİKİR MÜCADELESİ VEREREK,HALKIN İNANÇLARINI ZEDELEMEDEN, İSLAMCI OLDUKLARINI İDDİA EDEN SOYSUZ KÖPEKLERİN GERÇEK YÜZLERİNİ DEŞİFRE ETMEKTİR!
"Ey millet! Allah birdir, Şanı, büyüktür. Allah�ın selameti, atifeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe memur ve resul olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki Kur�ani azimüşşandaki husustur. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir, temel dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa hakikate tamamen uyuyor.ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
SOKRATES
Üye
Üye

İletiler: 346

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Oca 27, 2008 19:17

Dalgacı SOKRATES,kafan çok karışık.
Bir nalına vuruyorsun,bir mıhına.
Üniversitede okumadığın ya da üniversite görmediğin yazdıklarından belli.Yok dalgacı öyle üniversite önünde baş çözdürmece falan.
CHP ve İP'e fasarya diyen adamın MHP'yi savunması ise gerçekten komik.

Fikir mücadelesi vermek,demokrasi,hak,hukuk,özgürlük...Bunlar ne güzel geliyor değil mi kulağa?
Bak dalgacı,benim gibi adamlardan bayağı var bu memlekette.Biz bu ülkeye şeriatı getirmek isteyenlerle her zaman mücadele edeceğiz.Bu işin ortası yok.Türbanı savunan adam ŞERİATI savunduğunu anlamalı.TÜRBAN demokratik hak deildir.ŞERİATa giden yolun ayak sesleridir.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

Önceki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x