Mehmet Akif'ten Yine Çok Hoş Bir Şiir

Görümsetmeler (klipler) burada

İletigönderen Ram » Çrş Nis 01, 2009 22:06

GöktürkMehmet, "sevgi kelebeği", Fetullah'ın sevgi okullarında, ışık evlerinde yani ihanet yuvalarında ve beyin yıkama meclislerinde yetişmiş olanları ve Fetullah hocaefendilerine duyduğu sevgiyi ve bunun getirdiği cehaleti tanımlıyor. Elin şeytancık kelebeğinden ne istiyorsun yahu. :)

tubilay123 yazdı:insanlardan biri mehmet akifi özellikle fethullahçılar kullanıyor diye bir bakıma doğru söylüyor ben okullarında gördüm her sınıfta mehmet akifin şiiri var işin tuhaf her halde devlet okulları da fethullahçılara devredilmiş çünkü aynı şiir devlet okullarında da var ANLAYANA


Aferin sana, güzel bir fıkraydı, güldük. "Özellikle Mehmet Âkif ERSOY'u Fetullahçılar kullanıyor" demek, Mehmet Âkif'in millî şairliğini gölgelemez. Fetullahçılar Mehmet Âkif'in bu konudaki ve benzeri şiirlerini yayar ve Mehmet Âkif'i, Cumhuriyet ve ATATÜRK düşmanı olarak gösterir. Biz bunu diyoruz.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Re: Mehmet Akif'ten Yine Çok Hoş Bir Şiir

İletigönderen baragakal » Cum Haz 11, 2010 2:13

Ne siirmis be kardesim!

Tayyip Erdogan'in dunku konusmasindan (ya da Arab'a yaltaklanmasindan) alinti:
...İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un şu dizeleri bu gerçeği ortaya koyar: Türk Arap’sız yaşayamaz; kim ki yaşar der, delidir. Arabın, Türk hem sağ gözüdür, hem sağ elidir.

...


Geçen gun "Arap kani, Turk kanidir" diyen Esat'a kufrediyordum, simdi bu çikti!

Turkiye vatandasi olan, bu topraklarda yasayan Araplar disinda kimseyle kan kardesligimiz yoktur.


-
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı
 
İletiler: 377
Kayıt: Prş Şub 21, 2008 11:51

Önceki

Şu dizine dön: Görümsetmeler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x