MHP titreyip kendine geldi diyorum,tartışalım.

Tartışma Alanı

MHP titreyip kendine geldi diyorum,tartışalım.

İletigönderen Çetin Taş » Cum Tem 27, 2007 18:49

MHP lideri Devlet Bahçeli cumhurbaşkanlığı oylamasına MHP'nin katılacağını açıkladı.

Bu tavrın,AKP'ye "ezildik,büzüldük,iki duvara dizildik,cumhurbaşkanlığı hakkımızdı,bize seçtirmediler"mağduriyet edebiyatıyla yağan oylardan etkilendiği için olduğu ortada.
Oysa en azından bir süre MHP'de ATATÜRK ilke ve devrimlerine sahip çıkar görünmüştü.

Ben MHP titredi ve kendine geldi diyorum.

Devlet Bahçeli'ye olan sevgim ve saygım çok büyük darbe aldı.

MHPli arkadaşlar bu konuda ne düşünürler merak ediyorum?Sizlerden gelecek cevaplara göre tartışmayı ilerletebiliriz düşüncesindeyim.

Selamlar.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen shadow39 » Cum Tem 27, 2007 20:12

Oy icin herkes cirpiniyor ama halki kimse dusunmuyor.Iktidara geleyimde ne olursa olsun banane halktan milletten.
Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!
....
Bu da can d..... efendiye olsun. belgeselci.
"Siz Mustafa demeye devam edin, biz de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
shadow39
Üye
Üye

İletiler: 2230

İletigönderen Türk-Kan » Cum Tem 27, 2007 20:21

Çetin, müsadenle basligi "Derin Devlet & Siyaset" bölümüne tasiyorum, orada tartisalim..
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Çetin Taş » Cum Tem 27, 2007 23:00

Arkadaşlar.Cevizkabuğu'nu izliyorum şu an.Zihin jimnastiği yapıyorlar Hulki ve konukları.
Haklı olarak ben de yapıyorum onlarla birlikte.
Soruyorlar sayın Bahçeli'ye:
"Bu millet Cumhuriyet Mitingleri'ni niçin yaptı?Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmayan bir adam cumhurbaşkanı olmasın diye yapmadı mı?AKPli birisi dayatma ile Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasın diye yapmadı mı?Bu mitinglerinde büyük etkisi ile yapılmadı mı 22 Temmuz Seçimleri?PKKlı milletvekili seçmek için mi yaptık biz bu seçimleri?Sayıları 367'ye yetmeyen AKPliler MHP'nin de desteği ile istedikleri adamı cumhurbaşkanı seçsinler diye mi yapıldı bu seçimler?"
Bu soruların cevabını verebilir mi Bahçeli?
Aslında verebilir.Ben o cevabı tahmin edebiliyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen AlpereN » Cum Tem 27, 2007 23:05

ben Devlet Bahçelinin bu tavrını AKP seçmenlerine iyi görünme dsp ile koalisyon izini atıp sanki akpden oy alma peşinde gibime geldi acaba sizde öylemi düşünüyosunuz :roll:
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen yakup_cemil » Cum Tem 27, 2007 23:10

Çetin Taş, Cumhuriyet Mitingleri'nin ilki çok anlamlı idi !

ancak daha sonra bu mitingler Akp'nin işine yaradı !

Genel seçimlere bakıldığında Mhp seçimleri kaybetti denilebilir fakat bence

herşey bitmş değil ! Mhp meclis dışında bile sesini ciddi bir şekilde duyurabiliyor !

şimdi ise yanlış hatırtlamıyorsam 74 milletvekilimiz var !

eğer Mhp meclis içinde yapıcı bir muhalefet oluşturabilirse hem devlet hem de millet

şiçin en güzeli olur ! Kimse ümidini kırmasın ! Bu millet ne badireler atlattı !

ayrıca Çetin Taş, kardeşim güzel bir konuya değinmişsin !

Devlet Bahçeli koalisyon hükümetinde iken yaşadığı en büyük zorluk

kadifiyeli elemanı yani altyapı zorluğu çekiyordu ve bunun için

kaybedilen seçimden sonra işe ilk olarak Ülkü Ocakları'nda bulunan gençleri

yetiştirmekle başladı ! "Ben bir elinde Kur'an diğer elinde bilgisayar olan insanları

Ülkü Ocakları'nda görmek istiyorum." demesi buna en güzel örnektir !

2023 Lider ülke Türkiye ! İşte Mhp'!nin amacı illa ki olacak !
Resim

уαкυρ_¢ємιℓ® --»» (αℓтıη νυяυş уαρтıм нαуαℓℓєяιмє)--»» (вєкℓє νє göя)
Kullanıcı küçük betizi
yakup_cemil
Üye
Üye

İletiler: 171

İletigönderen Tsigalko » Cmt Tem 28, 2007 2:32

Gerçekden bugün gazeteyi açdığımda tam anlamıyla şok oldum.Miting meydanlarında birbirlerine, daha doğrusu Bahçeli, Erdoğan'a hain, sahtekar vs vs ağır tabirler kullanmışdır.
Şimdi MHP salona girdiği takdirde Meclis yeni cumhurbaşkanı'nı seçecek.Bu kim olacak, AKP yandaşı kimin işine yarayacak, AKP'nin.Şimdi Bahçeli'nin sarfettiği hain kelimesine bakdığımızda, hainin amacına hizmet eden de benim gözümde haindir, sahtekara hizmet eden de, benim gözümde sahtekardır.Benim annem, babam yıllardır 1.000 tane oyum olsa bir tanesini bile MHP'ye vermem diyorlardı.Bu seçimlerde bizim aileden 4 kişi oyunu MHP'ye verdi.Bu gelişmeleri takip ettikden sonra diyorum ki;
Haklılarmış!
Umarım hep beraber yanılırız.
Resim
"Tarihi isimler değil; "zaman" lar belirler! Ve zamanlar hep Atatürk'ü haklı çıkarıyor."
Ahmet Taner Kışlalı
Kullanıcı küçük betizi
Tsigalko
Üye
Üye

İletiler: 346

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Tem 28, 2007 12:02

Doğruya doğru,yanlışa yanlış demek erdemdir arkadaşlar.MHP yanlış yapacak cumhurbaşkanı oylamasına koşulsuz katıldığı takdirde.Bahçeli'nin"yüce dvanda hesap soracağız"dediği Tayyip Erdoğan'a hesap sorma şekli böyle mi olacak?
Yakup Cemil,rahmetli lan milletvekilinden sonra MHP'nin 70 milletvekili olacak mecliste.Bu medya ile 70 milletvekili ancak her gün PKKlı vekilleri dövmeli ki televizyona çıksınlar.Başka türlü hiç bir icraatlarından milletin haberi olmayacak.Baykal-CHP bu kadar iş yaptı,neyi biliyor vatandaş?Tutturmuşlar,"Baykal kıl adam,Baykallı CHP'ye oy vermeyiz."Neden be adam?
Tsigalko,ne yazık ki pek çokları gibi siz de yanılmışsınız.Ben oy vermedim MHP'ye ama sıcak bakıyordum.Seçim sonuçlarından sonra beni en çok hayal kırıklığına uğratan Bahçeli'nin bu açıklaması oldu.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Veled » Cmt Tem 28, 2007 12:25

ya benim anlamadığım bu mitingler nasıl olurda hiç bir işe yaramaz yani o kadar miting oldu çetin abinin de söylediği gibi akp karşıtı mitinglerdi ve bu nasıl olduysa akp nin işine yaradı işte bunu anlamıyorum :x
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Tem 28, 2007 12:39

Bahceli'den yeni bir aciklama geldi "Her ne olursa olsun meclise girecegiz, 367 sorunu yok"...

meydanlarda ip atiyordun Bahceli... :twisted: ah koltuk aaah... ne seref birakiyor, ne haysiyet!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Veled » Cmt Tem 28, 2007 12:45

Türk-Kan, aynen öyle bunlar meclise girene kadar yaparlar bunu olan millete oluyor
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen |Cansu| » Cmt Tem 28, 2007 13:21

ya benim anlamadığım bu mitingler nasıl olurda hiç bir işe yaramaz yani o kadar miting oldu çetin abinin de söylediği gibi akp karşıtı mitinglerdi ve bu nasıl olduysa akp nin işine yaradı işte bunu anlamıyorum

tahminimce mitinglerde akp ye fazla yüklendiler ve özelikle chp ve mhp birde chp laiklik tartışması yaradıp hep laiklikle din bir arada olmaz dedi bence düşüncesi bu .ama ülkemizin %99 müslüman ve onların düşüncesi ise laiklikten ziyade dindi ve ne yazıkki akp de dine değer vermiş gibi gösterek resmen insanların manevi duygularını sömürdü bilmem anlatabilimmi :roll:
Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003
Kullanıcı küçük betizi
|Cansu|
Üye
Üye

İletiler: 2689

ben söylemiştim demekten nefret ediyorum

İletigönderen Nurhan Orhan » Cmt Tem 28, 2007 14:11

arkadaşlar,Perşembenin gelişi Çarşambadan belli değilmiydi....
Meydanlara dökülen kesimler kimlerdi....

Genel olarak kendini aydın olarak gören kesim dökülmedimi Cumhuriyet mitingine....
oran neydi....
taban halka hitap edilmedi...
AKP görüşüme ne kadar tezat olsada olayı bilinçli yaklaşımla götürdü...
taban halkın beklentisi bugune kadar hiç olmadığı kadar fazla gerçekleştirildi...
enflasyondan eğitime,kürt sorununa ılımlı yaklaşımdan güya laikliğe...
eeee şekil bu oluncada memleket parsel parsel satılmış,dış güşlerin buyunduruğuna girilmiş kimin umurunda insanlar kursağına sokmaya çalıştığı iki lokmanın peşinde...
MHP ve CHP ne bekliyordu,meydanlarda millete Erdoğanı anlatarakmı oy alıcaklardı....sidik yarışından halk bıktı somut istedi ve AKP
nin göz boyama taktiği geçen seçimlerde olduğu gibi tuttu ve bir parmak bal çalarak milletin ağzına yine başardılar....

Şimdi sorarım tüm MHP ve CHP yöneticilerine....bu kadar beceriksizmiydiniz tabanın ihtiyaçlarını göremiyecek kadar...elinizde avucunuzda o bir parmak balı çalacak imkanınız yokmuydu ,bu ülkeyi bu kadar güya seviyordunuzda neden aynı taktiği uygulayıp göze göz demediniz aynı şartlarda seçime girmediniz...sakın paramız yoktu demeyin çok komik olur....siz daha birbirinizi yiye durun hepimize geçmiş olaaaaa geçirilmiş olaaaaaa
Kullanıcı küçük betizi
Nurhan Orhan
Üye
Üye

İletiler: 34

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Tem 28, 2007 15:48

tahminimce mitinglerde akp ye fazla yüklendiler ve özelikle chp ve mhp birde chp laiklik tartışması yaradıp hep laiklikle din bir arada olmaz dedi bence düşüncesi bu .ama ülkemizin %99 müslüman ve onların düşüncesi ise laiklikten ziyade dindi ve ne yazıkki akp de dine değer vermiş gibi gösterek resmen insanların manevi duygularını sömürdü bilmem anlatabilimmi

cansu anlatmaya anlattın da katılmıyorum yazdıklarına.Laiklikle din bir arada olmaz şeklinde muhalefet partilerinin bir söylemi olmadı.Ama AKP kendi tabanına bu yönde bir dayatma varmış gibi gösterdi ve başarılı da oldu.Baksana sen bile etkilenip öyle olduğunu düşünmüşsün.Oysa ki gerçek olan,laiklikle din bir arada olmaz değil;din sömürüsünü türban üniforması ile yapanlar CUMHURBAŞKANLIĞI makamına oturmamalı şeklindeki başta CHP olmak üzere çeşitli muhalefet partilerinin görüşleriydi.Bu söyleme o dönemde özellikle MHP Genel başkan yardımcısı aracılığıyla MHP'de katıldı.
Ama gün oldu devran döndü,şimdi Bahçeli tükürdüğünü yalıyor.Devam etsin yalamaya..Çünkü gerçek olan bizim uyuşturulmuş cahil halkımıztaklit ve gerçek karşılaştırmasında her zaman gerçeği seçiyor.
Meydanlarda ki milyonların oyları bana göre yine de büyük oran da CHP,MHP'ye yağdı.Ama meydanların en önemli sloganı NE ABD,NE AB!TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE!sloganına sahip çıkmadı ne Baykal,ne Bahçeli.İkisi de ne kadar AMERİKANCI olduklarını,ne kadar ABci olduklarını anlatma yarışına girdiler.Bu durumu gören halkın bence önemli bir kısmı sandığa bile gitmedi(83% oy kullanma oranı,17% kullanmamış,yani 7 milyon kişi,bu oran yine çok fazla,yani seçime katılma rekoru olacak tahminleri boş çıktı),gidenlerin önemli bir kısmı da(ne yazık ki benim çevremde de böyle saflar,angutlar var)"istikrar"için AKP'ye oy verdiler.Çünkü "madem AB,ABD politikalarına devam edilecek,o zaman bu herifleri seçeyim"düşüncesi hakim oldu o vatandaşlara.
Bir de genel olarak olanın tahlilini kendimce yapmaya çalışayım.
Dinin afyon olduğu gerçeği ile yüzyüze geldik arkadaşlar.Tarikat tartışmalarını çok yaptık bu sayfalarda.İşte o tarikatlerin kimi tahminlere göre 10 milyona yakın olan üyesi tamamen AKP'yi destekledi.Adamların aldığı oylar 16 milyon civarı ya,işte 10 milyon civarı zaten tarikat oyu.Kürt sorununa diğer partilerden daha yumuşak yaklaşan AKP'ye oy veren tarikatçı-tarikatsız Kürtlerin oyunu da hesaba katın.
Nurhan Orhan,neden AKP'nin yaptığını yapmadınız,neden un-şeker-tuz dağıtmadınız şeklindeki eleştirine katılmıyorum.Ne olursa olsun yanlış yanlıştır ama o vatandaşla bire bir konuşmanın,partilerinin mesajlarını iletmenin de CHP,MHP gibi partilerin görevleri olduğu da bir gerçek.
Üstelik bu halk o kadar iğrenç,namussuz olmuş ki...Hadi AKP un-şeker-tuz-kömür dağıtıp kandırdı milyonları...Peki Giresun'da,Ordu'da,Mersin'de ne yaptı?Çiğ süt emmiş bayağı insanımız var Nurhan.Benden bu seçimlerden sonra kimse HALK DALKAVUKLUĞU beklemesin.Halka küfreden 47% oy aldı.Var mı daha ötesi?
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen |Kuralsız| » Cmt Tem 28, 2007 15:55

MHP lideri Bahçeli: Cumhurbaşkanı seçiminde Meclis'teyiz

Seçimden hemen sonra Türkiye'nin gündemine cumhurbaşkanlığı seçimi oturdu.
Yeni Meclis cumhurbaşkanını seçerken 367'yi bulabilecek mi?
Bu sorunun yanıtı aranırken gözler kilit konumda olan MHP'ye çevrilmiş durumdaydı.
MHP, cumhurbaşkanı seçimi yapılırken Meclis'te olacak mı, olmayacak mı?
Bu sorunun yanıtını alabilmek için dün saat 17.00 sıralarında MHP lideri Devlet Bahçeli'yi makamında ziyaret ettim.
Bahçeli, siyasette tutarlılığa çok önem veren bir lider. Nitekim, "Cumhurbaşkanı seçiminde Meclis'te olacak mısınız?" diye sorduğumda, 29 Ekim 2006'da yaptığı bir açıklamayı anımsattı. "O zaman" dedi, "Şöyle demiştim: Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye'yi kaosa sürüklememelidir. Eğer mevcut TBMM cumhurbaşkanını seçemeyecekse, bu durumda 11 Mart 2007 tarihinde erken seçime gidelim. Oluşacak yeni Meclis yeni cumhurbaşkanını seçsin. Eğer erken seçimde de AKP birinci parti çıkarsa Anayasa'daki prosedürü uygulayarak cumhurbaşkanını kendileri seçebilir."

'Meclis'te olacağız'
"O halde" diyerek sorumu tekrarladım, "MHP, cumhurbaşkanı seçiminde Meclis'te yerini alacak mı?"
MHP lideri, "Evet" dedi, "Tutarlılık bunu gerektirir. Bizim görev anlayışımız da bu."
Bahçeli, izleyecekleri tutumu şöyle anlattı:
"TBMM, cumhurbaşkanlığı seçimi gündemiyle toplandığında MHP Meclis'te yerini alacaktır. Eğer konu Anayasa Mahkemesi'nin son kararına göre 367 sayısı açısından değerlendiriliyorsa, MHP cumhurbaşkanlığı seçiminde orada olacaktır. Bizim anlayışımız budur."

Resim

Alternatif DTP
Bahçeli, partisinin tutumunu böyle açıkladıktan sonra şunu da ekledi:
"Bizim tutumumuz böyle olacak. Ama bunu beğenmezlerse o zaman alternatifleri var. 23 bağımsız milletvekili var, DTP kökenli. O zaman onlara giderler."

'3. turda seçilir'
MHP lideri Bahçeli'ye, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün adaylığını ve destekleyip desteklemeyeceklerini de sordum. Şu yanıtı verdi:
"AKP'nin adayının kim olacağı bizi ilgilendirmez. O, AKP'nin sorunu. İstediklerini aday gösterebilirler. Biz onların adayını desteklemeyebiliriz. Zaten ihtiyaçları da yok. 340 milletvekilleri var. Anayasa'daki prosedüre göre ilk iki turda 367 oy alamazlarsa, 3. turda kendi sayıları adaylarını seçmeye yetiyor."

'Aday çıkarabiliriz'
MHP liderinin sözleri, yeni Meclis cumhurbaşkanını seçerken "367 sorunu" yaşanmayacağını gösteriyor. Bu durumda cumhurbaşkanı seçimi sorunu çözüme kavuşmuş oluyor.
Peki MHP cumhurbaşkanı adayı çıkaracak mı?
Bahçeli bu sorumu, "Biz de kendi adayımızı çıkarabiliriz. Onu partimizin yetkili kurullarında kararlaştırırız" diye yanıtladı.
MHP lideri, partisinin her zaman sorunları çözmeye yönelik bir anlayışa sahip olduğunu, sorun, kriz üreten bir parti değil, aksine çözüm üreten; Türkiye'nin önünü tıkayan değil, açan bir zihniyete sahip olduğunu da vurguladı.

Telefona neden çıkmadı?
Merak edilen bir konu da Bahçeli'nin, Başbakan Erdoğan'ın telefonuna cevap vermemiş olması.
Sohbetimizde MHP liderine bu konuyu da sordum:
"Sayın Erdoğan, telefonla sizi aradığını ama sizin cevap vermediğinizi söyledi. Neden telefona çıkmadınız?"
Bahçeli'nin bu soruma yanıtı şu oldu:
"Başbakan çok aceleci davranıyor. Daha seçim sonuçları kesinleşmeden, TBMM oluşmadan aceleci bir tavırla girişimlerde bulunuyor. Doğrusu ben bu hareketini samimi bulmadım. Telefona çıkmayışımla ilgili olarak, işte hakaret davaları açıldı, bu nedenle çıkmadı, gibi yorumlar yazıldı. Neden bu değil elbette. Ama şunu takdirlerinize sunarım: 38 yıllık MHP gibi bir siyasi kuruma, 'Meclis'e girseler bile selam verilmez' diyebiliyor Başbakan. Böyle söz söylenir mi? Bu ne kadar ağır bir laf? Bir Başbakan'a yakışıyor mu? Bir Başbakan'ın böyle bir üslubu olabilir mi? Böyle kırarak, dökerek konuşulur mu? Sonra MHP Meclis'e girerse DTP'lilerle kavga eder gibi sözleri oldu. Bunlar da çok yakışıksız sözlerdir."

'Uzlaşma araması gereksiz'
Başbakan Erdoğan, bu kez liderleri ziyaret edip uzlaşma arayacağını açıkladı. Bu bağlamda, MHP lideri Bahçeli'ye, "Her şeye rağmen Erdoğan, uzlaşma aramak için cumhurbaşkanı adayı isimlerle size gelirse, tavrınız ne olur?" diye sordum.
Bahçeli net bir yanıt verdi:
"Efendim, buna gerek yok. Kendi adaylarını ilan ederler. Dediğim gibi Meclis'te 3. turda seçecek sayıları da vardır. Bu nedenle bizimle uzlaşma aramalarına da ihtiyaçları yoktur."
Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın sözlerine derinden alınmış, kırılmış görünüyor.
Bu yanıtı alınca, "MHP, Erdoğan'ın bir özür borcu olduğunu mu düşünüyor?" diye de sordum.
MHP Lideri "evet" demedi, ama söz ve davranışlarından böyle düşündüğü belli oluyordu.

DTP'lilerle kavga
Bahçeli, Erdoğan'ın, "MHP ile DTP'liler Meclis'te kavga ederler" sözüne tepkili...
DTP'nin Meclis'teki varlığıyla ilgili soruma verdiği karşılık da şu oldu:
"Ben size bu konuda bir kriter söyleyeyim: Kriter, Türkçe milletvekili yeminidir. Türkçe olmak kaydıyla milletvekili yeminine sadakat gösterirlerse bizim kimseyle problemimiz olmaz. Ama o yeminin dışına çıkarlarsa, onu aşarlarsa karşılarında bizi bulurlar. Bunu kim yaparsa yapsın karşısında bizi bulur. Bir DTP'li de yapsa, bir başka partiye mensup olan da yapsa, bizim tavrımız bu olur."
Görüşmemiz sonunda edindiğim izlenim, MHP'nin TBMM'de sorunlara çözüm üreten, yapıcı bir muhalefet çizgisi izleyeceği yönündeydi...

Fikret BİLA / Milliyet

''Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Meclise gireriz ama oy kullanırız kullanmayız bize kalmış, biz görevimizi yaparız..'' diyen Sayın Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP iktidarının mağdur rolü oynamaması ve ülke ortamının kaosa sürüklenmemesi için MHP nin mecliste olacağını ifade etmiştir. Ve ''gerekirse biz de aday çıkarabiliriz'' demiştir.

Ben bu yorumda AKP lehine ne bulduğunuzu çok merak ediyorum
:hmm:
En son |Kuralsız| tarafından Cmt Tem 28, 2007 16:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

Sonraki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk