Milli Birlik

Tartışma Alanı

Milli Birlik

İletigönderen HunTürK » Pzr Mar 04, 2007 12:56

Milli Birlik

Milletimizin gelişebilmesi, kalkınabilmesi için her şeyden evvel milli benliğine, milli varlığına dönmesi lazımdır. Bir milletin yükselmesi, milli değer­ler meydana getirmesiyle, milli değerlere kıymet ver­mesiyle mümkün olur. Milletler milli ahlak sahibi olursa, tarihine, dinine, imanına, törelerine sahip olursa gücünü kuvvetini muhafaza edebilir, gelişip yükselebilir. Kendi benliğinden uzaklaşan, benliğini hor gören, kendi kendini beğenmeyen, başka millet­leri kendinden üstün zanneden, başkalarını kopya eden ve bunu bir marifet, gibi kabul eden bir millet kökünden kopan bir çınar gibi, kendini kaybetmiş, çoktan ölmüş olur.Onun için bizim milletimizi kalkındırmak için açtığımız mücadelede her şeyden önce üzerinde durduğumuz husus: Biz Türk'üz, kendimize benzeriz. Kuvvetli, vasıflı, meziyetli, ahlaklı bir milletiz. Başkalarından aşağı, başkalarından eksik bir tarafımız yoktur. Başkalarını kopya ederek yükselmemiz mümkün değildir. Kendi benliğimize güveneceğiz.

Kendimize dayanacağız, kendi özelliklerimize dönece­ğiz, kendi milli adetlerimize, ahlakımıza döneceğiz. Ama modern ilmi, modern tekniği de alıp, onda da bir an önce yükselmenin çarelerini bulmak suretiyle memleketin kalkınmasını sağlayacağız.Kalkınma faaliyetlerinde, bir milletin yaşaması, gelişmesi faaliyetlerinde her şeyden evvel düşünülecek bazı önemli başka meseleler de vardır. Bu mese­lelerin başında o milletin milli birliğinin korunması içi güvenliğinin teminat altında bulunması, vatan topraklarının bütünlüğünün korunması meselesi ge­lir. Bugün Türkiye'miz gerek vatan bütünlüğümüze kastetme bakımından, gerek milli bütünlüğümüze, milli varlığımıza kastetme bakımından ciddi fesat hareketleriyle karşı karşıyadır. Bu fesat hareketleri­nin başında, bütün fesat hareketlerinin anası olan komünizm gelmektedir. Komünizmin bir kanadının altında mezhepçilik, diğerinde partizanlık gibi bir ta­kım fesat hareketleri yatmakta, bu fesat hareketleri komünizm tarafından beslenmekte ve. yürütülmek­tedir. Bu fesat hareketlerinin hedefi Türk Milletini içten zaafa uğratmak, Türk Milletinin birlik beraber­liğini parçalamak, Türk vatanının bütünlüğünü bozmaktır.Şimdi, burada komünizmin ne olduğu üzerinde uzunca durmağa lüzum görmüyorum. Komünizm yüz sene evvel, yüz seneden daha eski bir zamanda, ya­bancı bir memlekette, bir Yahudi tarafından ortaya atılmış bir fikirdir. Bugün ilmi sağlamlığı, değeri kalmamış; yapılan incelemeler, tenkitler neticesinde tutulacak bir tarafı kalmamış bir fikir, bir görüştür. Üstelik gerek milliyet fikrine, gerek din fikrine, gerekse aile fikrine aykırı bir görüştür. Dünyanın ta­nıdığı en vahşi, en korkunç emperyalizmin, Moskof emperyalizminin milletleri esir etmek için kullandığı bir yem, bir aldatma vasıtasıdır. Bugün komünizmin tuzağına düşmüş memleketlere göz attığımızda bu durumu apaçık görmek mümkündür. Macaristan'ın, Çekoslovakya'nın başına gelen olaylar, bize bunun hakkında kâfi fikir verecek durumdadır, Güzel Türkiye'mizde de bu tip olaylar, dışardan idare edilen hain eller tarafından tezgâhlanmakta, birlik-beraber­liğimize kasteden bu kışkırtma yürütülmektedir. Bu kışkırtmaların hedefi, birlik beraber1iği bozmak, Türkiye'yi parçalayarak ele geçirmek, Türkiye'yi düş­manlarının kucağına teslim etmektir. Bu kışkırtmaların arkasında Türk'e hıyanet vardır, arkasında Türk Milletine, Türk Vatanına suikast vardır.

Biz Türkiye'yi geliştirmek, kalkındırmak isteyen Türk Mi1liyetçileri olarak birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek, ortadan kaldıracak her harekete karşı duracak, onu yok etmeye ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Alparslan Türkeş
Kullanıcı küçük betizi
HunTürK
Üye
Üye
 
İletiler: 134
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 19:49

İletigönderen musti06 » Pzr Mar 04, 2007 14:45

Selamlar,

Huntürk cok ama cok Tesekkür Ederim,

Her Fasillar birbrinden güzel. Ancak biz kendi basimiza bunu halledemeyiz. Siyasetcilerimiz Avrupa Birligine veya A.B.D. ye cok önem vermektedir acaba Siyasetcilerimiz bunlari görmüyormu ? Evet görüyor. Ancak sizin görüsünüzü nasil harekete gecirebiliriz ? Siyaset Parlamento veya Milletvekili olduktan sonra biseyler yapilabilir.

saygilarimla
Kullanıcı küçük betizi
musti06
Üye
Üye
 
İletiler: 5
Kayıt: Pzr Mar 04, 2007 13:42


Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x