Misyonerlik ve İzmit Protestan Kilisesi'nden İzlenimler

Re: Misyonerlik ve İzmit Protestan Kilisesi'nden İzlenimler

İletigönderen ugursurmeli » Cum Şub 18, 2011 13:18

: Zira ben sizin kutsal kitabınıza hakaret edip kuran değiştirilmiştir deseydim ne hissederdiniz? Oysa bu ülkede her insan bizim kutsal kitabımız İncil için 'bozulmuş, değiştirilmiş' diyor!

1: Sizin Kur'an Değiştirilmiştir demeniz birşey ifade etmez lakin bir peygamber kutsal dediği bir kitapla ortaya çıkıp söylerse durum başka lakin peygamberlik makamının kapandığı ve İslamın son din olduğu da Kur'an da yazan bir gerçek.

2: İncil için "bozulmuş, değiştirilmiş!" diyenler bunu kendi uydurmuyor ki; bu da Kur'an da sabit bir bilgi!

İznik toplantısında incelenen İncil ler içinde Tevhid inancını barındıran tek incil kabul görmedi! Neden? O tarihlerde Anadolu ve Bizans topraklarında çok tanrılı birçok din vardı ve hükümdar halkı bir din etrafında toplamak istediği için İznik'te din adamlarını topladı! Çok tanrılı dinlerden tek tanrılı dinlere geçişin zorluğunu gören Bizans imparatoru, 3 tanrılı bir dine geçmenin daha kolay olacağını düşünerek böyle bir karar aldı!
Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Bir gün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir. Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
ugursurmeli
Üye
Üye

İletiler: 80

İletigönderen hekate35 » Cum Şub 18, 2011 22:47

Siz daha kendi kitabınızı bilmiyorsunuz ki incili nereden bileceksiniz?
Kitabınızda nerede yazıyor İncil bozulmuştur diye? Bana bir tane açık ayet gösterin! Merak etmeyin karşınızda duruyorum çünkü tüm dinleri ve kitaplarını tek tek araştırdım ve Kuran ın hiçbir yerinde ben İncil bozulmuştur İznik konsülünde tahrif edilmiştir gibi saçma sapan görüşler yer almıyor bu sadece sizin gibilerin uydurması!

Ayrıca İznik konsülü toplanma nedeni İncilleri ayrıştırma kabul etme veya reddetme amacıyla toplanmamıştır tam aksine İznik konsülü toplanma nedeni İskenderiye metropoliti Ariel in sapkın görüşlerinin yayılmamasını sağlamaktır!

İnilin bozulduğu hatta tahrif edildiğini asla kimse kanıtlayamamış ve bugünkü incil ile bulunan en eski metinler karşılaştırıldığında yine aynı incil karşımıza çıkmıştır bu metinler Lut gölü tomarları kumran metinleri mısır papürüslerinde aynen yeralmaktadır!

Sizin kuran değiştirilmiştir demeniz br anlam ifade etmez derken aynı şeyi kendiniz içinde düşünün çünkü incilde değiştirilmemiştir. sizin ne dediğiniz de önemli değil sadece cehaletinize üzülüyorum...
Kullanıcı küçük betizi
hekate35
Üye
Üye

İletiler: 7

İletigönderen hekate35 » Cmt Şub 19, 2011 4:14

Ayrıca Hristiyanlık sizin dediğiniz gibi üç tanrılı bir din değildir! Tevidde Teslis inancına sahiptir...

Teslis inancını araştırın ve ondan sonra İncil in tarihini araştırın! Hristiyanlık konusunda hiçbi bilgiye sahip olmadanda bu din hakkında atıp tutmayı hatta bilginiz olmayan konularda da atıp tutmayın...

Ben hala beklemekteyim kitabınızın neresinde İncil değitirildi diye yazıyor? Hangi ayatte yazıyor? Eğer bunu söyleyemezseniz hem cahil olduğunuzun hemde yalan söylediğinizin ıspatı olacak!

Bu yüzden ayeti yazın diyeceğim ama yazamayacaksınız çünkü böyle bir ayet yok! Yani kendi dininize göre yine günah işlediniz, sizde kendi kitaplarına varolmayan şeyi sokanlardansınız! Kendi çukurunuzda boğuluyorsunuz haberiniz yok...

Siz bana dinimle ilgili soru sorarsanız ben ayetle cevap verebilirim eğer siz ayetle cevap veremiyorsanız o zaman atıp tutmayı kesinde kendinizi kandırdığınız gibi insanlarıda kandırmayın...
Kullanıcı küçük betizi
hekate35
Üye
Üye

İletigönderen ugursurmeli » Cmt Şub 19, 2011 7:34

1. Matta, Markos ve Luka İncillerine göre Hz. İsa’nın risaleti bir yıl, Yuhanna’ya göre ise iki yıldan fazla sürmüştür.
2. Hz. Davud’dan (a.s.) Hz. İsa’ya kadar geçen kuşakların sayısı Matta’ya göre 26 iken Lukaya göre 40’tır.
3. İncillerin bazı yerlerinde Hz. İsa’ya uluhiyet isnad edilirken bazı yerlerde de ona insanoğlu denmektedir. Bu ikisi arasında gözden kaçmayacak açık bir çelişki görülmektedir.
4. Hıristiyanlığa göre Hz. İsa çarmıha gerileceği sırada “Allah’ım! Allah’ım! Beni neden terk ettin!” diye Allah’a yalvarmıştır. Bu söz Tanrı İsa’nın ise, onun Tanrı olduğu halde kendini koruyamadığı anlaşılıyor. Peygamber İsa’nın sözü ise, onun Tanrı’yı hakkıyla tanımadığı anlaşılıyor. Çünkü bir peygamber “Allah’ım! Beni neden terk ettin?” demez. Bizim inancımıza göre ne Hz. İsa çarmıha gerilmiş, ne de böyle bir yakarışta bulunmuştur.
5. Matta, Hz. İsa’nın soy kütüğünü Hz. İbrahim’e kadar 40 kişi olarak verirken, Luka bunun 55 olduğunu söyler.
6. İncillerde Hz. İsa için sık sık “Allah’ın oğlu”, “Yusuf’un oğlu”, “Davudoğlu”, Ademoğlu” gibi ifadeler kullanılır. Bunların arasında açık bir çelişki vardır.
7. Markos incilinde İncil Allah’a, Romalılara Mektub kitabında ise Hz. İsa’ya nispet edilir.
8. Luka İncilinde bir yerde kurtarıcı Hz. Allah, diğer bir yerde de Hz. İsa olarak verilmektedir.
9. İncillerde Tanrının görülüp görülemeyeceği hususunda çelişkili bilgiler bulunmaktadır.
10. Bu İnciller, Allah Teala’ya nispet edilemeyeceği gibi Hz. İsa’ya da nispet edilemez. Allah’a nispet edilemeyeceğini, aslının korunamadığından, yazıya geçirilemediğinden, ortada üzerinde ittifak edilen ortak bir metin olmadığından vb. durumlardan anlamaktayız. Hz. İsa’ya nispet edilemeyişini ise bu İncilleri onun yazdırmayışından, onu dinleyen ve dinleyenleri dinleyenlerin yazdıkları İnciller içinde bulunan tutarsızlık, yanlışlık ve çelişkilerden anlamaktayız. Bu İncillerin Hz. İsa’ya ait olmayışının diğer bir sebebi de çarmıh olayının İncil metinlerinde geçmesidir. Çarmıhın İncillerde zikredilişi, bu İncillerin sonrakiler tarafından kaleme alındığını gösterir.

“De ki: O Allah Bir Tektir.” (İhlâs: 1)
“O doğurmamış, doğurulmamıştır.” (ihlâs: 3)
“Ben Allah’ın kuluyum. O bana kitap verdi ve beni peygamber yaptı.” (meryem: 30) İsa peygamberimiz hakkında...
“ve ‘allah çocuk edindi.’ diyenleri uyarmak için. Bu hususta ne onların ne de atalarının bir bilgisi vardır. Ağızlarından ne büyük söz çıkıyor! Onlar yalnız ve yalnız yalan söylerler.” (kehf:4-5)
“Muhammed içinizden herhangi bir adamın babası değil, fakat o allah’ın resul’ü ve peygamberlerin sonuncusudur.” (ahzâb: 40)

Peygamberlere ve İsa Aleyhisselâm’a iman etmek İslâm dininin iman esaslarındandır. Biz Allah-u Teâlâ’nın gönderdiği bütün peygamberlere ve kitaplara inanırız.

“Hepsi Allah’a, meleklerine, Kitaplar’ına ve peygamberlerine iman ettiler. “O’nun peygamberlerinden hiçbirini diğerinden ayırmayız...” derler.” (Bakara: 285)

“Hiç şüphe yok ki, İsa’nın babasız dünyaya gelişi de Allah nezdinde Âdem’in durumu gibidir. Allah Âdem’i topraktan yarattı, sonra ona “Ol!” dedi, o da oluverdi.” (Âl-i imrân: 59)

“Irzını korumuş olan İmrân kızı Meryem de bir misaldir. Biz ona ruhumuzdan üflemiştik. Rabb’inin sözlerini ve Kitaplar’ını tasdik etmişti. O bize gönülden itaat edenlerdendi.” (Tahrim: 12)

“Allah’a ve peygamberlerine inanın. (Allah) üçtür demeyin! Sizin için hayırlı olmak üzere bundan vazgeçin. Şüphesiz ki Allah ancak bir tek ilâhtır. O, çocuk sahibi olmaktan münezzehtir. Göklerde ve yerde olanların hepsi O’nundur. Vekil olarak Allah yeter.” (Nisâ: 171)

“Ey ehl-i kitap! Niçin hakkı bâtıla karıştırıyor ve bile bile hakkı gizliyorsunuz?” (Âl-i imrân: 71)

“‘Rahman çocuk edindi’ dediler. Andolsun ki siz, pek çirkin bir şey ortaya attınız. Onlar o Rahman olan Allah’a çocuk iddia ettiler diye, bu sözden dolayı neredeyse gökler parçalanacak, yer yarılacak, dağlar dağılıp çökecekti. Halbuki Rahman olan Allah’a çocuk isnat etmek aslâ yakışmaz.” (Meryem: 88-92)

“Allah benim de Rabb’imdir, sizin de Rabb’inizdir. Artık ona kulluk edin, bu doğru yoldur.” (Zuhruf: 64)

“Allah, Meryemoğlu Mesih’tir.’ diyenler gerçekten kâfir olmuşlardır. Halbuki Mesih onlara demişti ki: Ey İsrâiloğulları, benim de Rabb’im sizin de Rabbiniz olan Allah’a kulluk edin. Kim Allah’a ortak koşarsa, muhakkak ki Allah ona cenneti haram kılar. Varacağı yer ateştir, zâlimlerin yardımcıları yoktur.” (Mâide: 72)

“Ben Allah’ın kuluyum. O bana Kitap verdi ve beni peygamber yaptı.” (Meryem: 30)

“Andolsun ki: ‘Allah üç ilâhtan üçüncüsüdür.’ diyenler kâfir olmuşlardır. Oysa bir tek ilâhtan başka ilâh yoktur. Eğer bu dediklerinden vazgeçmezlerse elbette onlardan inkâr edenlere çok acıklı bir azap dokunacaktır.” (Mâide: 73)

“Meryem oğlu Mesih ancak bir peygamberdir. Ondan önce de nice peygamberler gelip geçmiştir. Annesi de sıddîka (çok doğru) bir kadındı. Her ikisi de yemek yerlerdi.” (Mâide: 75)

“Allah’a ve peygamberlerine inanın. (Allah) üçtür demeyin. Sizin için hayırlı olmak üzere bundan vazgeçin. Şüphesiz ki Allah ancak bir tek ilâhtır. O, çocuk sahibi olmaktan münezzehtir. Göklerde ve yerde olanların hepsi O’nundur. Vekil olarak Allah yeter.” (Nisâ: 171)

“Şüphesiz ki Allah benim de Rabb’im, sizin de Rabbinizdir. O’na kulluk edin. İşte doğru yol budur.” (Meryem: 36)

“De ki: Rahman’ın çocuğu olsaydı, ona kulluk edenlerin ilki elbette ben olurdum. Göklerin ve yerin Rabbi, arşın da Rabbi olan Allah, onların vasıflandırdıkları noksan sıfatlardan münezzehtir. Bırak onları! Kendilerine vaad edilen günlerine kavuşuncaya kadar dalsınlar, oynayıp dursunlar.” (Zuhruf: 81-82-83)

“Kullarından bir kısmı, O’nun bir cüz’ü kıldılar. İnsan gerçekten apaçık bir nankördür.” (Zuhruf: 15)

“Allah çocuk edindi dediler. Hâşâ! O yücedir. Göklerde ve yerde olanların hepsi O’nundur. Hepsi O’na boyun eğmişlerdir.” (Bakara: 116)

“Elinizde O’nun çocuk edindiğine dair hiçbir delil yoktur. Allah hakkında bilmediğiniz bir şey mi söylüyorsunuz?” (Yunus: 68)

“De ki: Allah’a karşı yalan uyduranlar aslâ iflâh olmazlar.” (Yunus: 69)

“Bak! Nasıl da Allah’a yalan yere iftira ediyorlar. Apaçık bir günah olarak bu yeter!” (Nisâ: 50)

“O hiçbir çocuk edinmemiştir. Mülkünde hiçbir ortağı yoktur. Her şeyi yaratmış, ona bir düzen vermiş, mukadderatını tayin etmiştir.” (Furkan: 2)

“Yahudiler: ‘Üzeyir Allah’ın oğludur.’ dediler.Hıristiyanlar da: ‘Mesih (İsa) Allah’ın oğludur’ dediler. Bu, daha önce inkâr edenlerin sözlerine benzeterek geveledikleri sözlerdir. Allah onları kahretsin! Nasıl da uyduruyorlar?” (Tevbe: 30)

“Ey Ehl-i Kitâb! Resûlümüz size Kitap’tan gizlemekte olduğunuz bir çok şeyi açıklamak üzere geldi; bir çok (kusurunuzu)da af edecektir. Allah’tan size bir nur ve apaçık bir Kitap geldi.” (Mâide:15)

Teslis inancı, hıristiyanlığın kaynağından gelen bir inanç değildir. Tahriften kaynaklanan bâtıl inancıdır.

İsa Aleyhisselâm’dan sonra ilk yazılan Markos incilidir. Bu incilde İsa Aleyhisselâm’a “Sen Mesih’sin.” (8/29) denilirken, Luka’da “Sen Tanrının Mesihisin.” (9/20) geçmekte, Matta’da ise “Tanrının oğlu Mesih’sin.” (16/16) ibaresi yazmaktadır. Halbuki Matta ve Luka birçok alıntıyı Markos’tan yapmıştır. Yuhanna ve Pavlusun mektuplarında da teslis inancı mevcuttur. Hıristiyanlığa bugünkü teslis inancını sokan ve Hazret-i İsa’ya uluhiyet isnad eden fikirlerin babası Pavlus’tur.

Bugün hıristiyanların ilahi kitap olarak sahip çıktıkları İncil’in yaklaşık yarısı yahudi dönmesi Pavlus’un mektuplarından meydana gelmiştir.

“Yahudi dönmesi Pavlus Romalı bir hahamdı ve Hıristiyan olmadan önce bir çok Hıristiyana zulmetmişti. Hıristiyan olduktan sonra kiliseye yazdığı mektuplar İncil’in 27 kitabının hemen hemen yarısını oluşturuyordu. ‘Tanrının oğlu’ ve ‘haç’ Pavlus’un öğretilerinin temelini oluşturuyordu.” (Us News and World Report, 20 Nisan 1992, sf. 70)

Hıristiyanlıktan dönme eski bir pastörün (papazın) dediği gibi “Pavlus’un cin fikirli mektupları iftiracılık, dedikoduculuk, kıskançlık, ispiyonculuk, casusluk öğretir.” Özellikle bu mektuplar birçok zıtlık ve takiyyecilikle doludur.

“Hıristiyanlığa üçlemeyi sokan Aziz Pavlus, asıl adı Saul olan Tarsuslu bir yahudidir. Aziz Pavlus, ‘İsa bana inerek üçlemeyi öğretti’ diyerek ortaya çıkmadan önce de Kudüs’te Kabbala öğretimi yapmaktaydı.” (The Concised Atlas of the Bible, sf. 124)
“Kilise Anadolu’ya yayıldıkça İsa Mesih ‘Tanrının oğlu’ olarak geçmeye başladı ki, bu Pavlus’un mektuplarının başlıca konusuydu.” (A.g.e, sf 70)
Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Bir gün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir. Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
ugursurmeli
Üye
Üye

İletigönderen ugursurmeli » Cmt Şub 19, 2011 8:38

Sayın hekate35;

İncil ve Tevrat tahrif edilmiştir, hahamları ve ruhbanları işlerine gelenleri saklayıp, işlerine gelenleri de değiştirip "Bu Allah katındandır" diyerek ayetlerimi ucuz bir karşılığa sattılar diye Kur'an da Rabbim beni uyarıyorken, size mi inanacağım! Hadis konusuna girmiyorum bile. Bir o kadar da hadis mevcuttur!

İncil ve Tevrat'ın tahrif edildiği kanıtlanamamıştır diyorsunuz! İsmini duyduğunuzda kanınızı beyninize sıçratacak bir isim vereyim okuyun kitaplarını! Aytunç Altındal ! Türkiye'de bulunan kitabeler ışığında yazdığı bir kitap var! Ve daha bir çok kitabı...

Bence bu kadar hararetli olmayın derim! Sizden daha hararetli sapmış müslüman geçinen tipler vardır aramızda! Nurcular mesela! Siz sukutunuzu koruyun ve sabredin! BOP uşaklığını layıkıyla yerine getiriyor Fethullahçı Ilımlı İslamcılar! Kıyamet alameti gereği başarıya ulaşacaksınız! Yeryüzünde iman sahibi kalp attığı sürece kıyamet kopmaz! Bizdeki bu dik duruş ve karşı çıkış Rabbimizin emri ve yaratılış fıtratımız gereği "Adaleti dimdik ayakta tutun!" emrine ve peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) nın; "Bir haksızlık görürseniz, gücünüz yeterse bunu elinizle düzeltin, gücünüz yetmiyorsa dil ile karşı çıkın, buna da gücünüz yetmezse kalb ile nefret edin ki bu da imanın en zayıfıdır!" tavsiyesine itaatten başka birşey değil...
Kullanıcı küçük betizi
ugursurmeli
Üye
Üye

İletigönderen hekate35 » Prş Şub 24, 2011 6:26

Tekrar söylüyorum!
Bana safsata yerine kuranda yazdığını söylediğiniz ayeti gösterin! Kuranın neresinde yazıyor incil bozulmuştur diye? Birsürü laf eveleyip gevelemişsiniz ama rica ettiğim ayeti gösterememişsiniz, hani nerede yazıyor söylediğiniz ayet?

Yazdıklarınızdan Hristiyanlık hakkında hiçbirşey bilmediğiniz açık ki incil ayetlerini bile saptırıyorsunuz, sizin çelişki dediklerinizin tektek açıklaması vardır ancak burada anlatmak için ayetlerle cevap verip yazmak benim bir günümü alır ama vaktim olmadığı ve sizi ne dersem diyeyim ikna edemeyeceğim için zahmet göstermeyeceğim sadece isa mesih in dediği gibi 'İşitecek kulağı olan işitsin'

Pavlus un yahudi dönmesi olduğunu söyleyerek yine saçmalamışsınız! Size sorarım incilde adı geçen hatta ilk Hristiyan olan kişilerden hangisi yahudi değildi ki Pavlus yahudi olmasın? Ayrıca İsa bile Yahudi bir aileden gelmişken şimdi bunu yazmanızın amacı ne ki? Ben cevaplayayım sadece kin ve nefret uyandırmak ancak amacınız şeytanidir, rahmani değil! İlk Hristiyaların hepsi yahudidir çünkü Hristiyanlık yahudi ükesinde doğmuştur... Ayrıca Pavlus kabbalacı değil tam aksine koyu dincilerden nefret eden bir askerdir!

Aytunç Altındal ismi ise hiçte kanımı dondurmadı, hatta bu cahil şahısın ismini duyunca sadece güldüm, bu şahıs islam mensubu bir sapkınken kendisini örnek göstermeniz hayli muallak oldu! Eğer bu şahıs çok bilgili ve araştırmacı ise neden acaba kendi dininin kökenini araştırmak yerine Hristiyanlığa el attı?

Ayrıca islam hadisleri bile birbirini yalanlarken siz sadece bana hadis mi gösterebliyorsunuz?
Eğer hadislerle konuşacaksak peygamberiniz hakkında yazılmış ahlakdışı hadisleri görmezden gelemeyiz özellikle en güvenilir kişi denen buharinin hadislerine bir gözatınız çünkü ben yazmayacağım dininizi kötülemek bana düşmez çünkü ben bir Hristiyanım ve size saygım sizin bize gösterdiğiniz suni saygı gibi değil!

Son olarak İncilde geçen allahın oğlu, rab, rabbi, söz, tanrının kuzusu gibi kelimelerin mecazi anlam teşkil ettiğini söyleyerek ihlas suresinde verdiğiniz ayetleri gereksiz buluyorum çünkü Allahın doğmadığını, doğurmadığını ikrar ediyoruz, sizler gibi bizlerde Allahın ezeli ve ebedi olduğuna inanıyoruz ve İsa nın hem mesih hem peygamber, hem insan olarak doğan, Tanrının sözü olduğuna inanıyoruz...

Teslis inancı şu dur; Allaha, baba deriz bunu anadoluda çocuklar bile söyler Allahbaba derler, bu sizin inancınıza görede bir küfür değildir!
Tanrının gücüne ise Kutsal Ruh deriz ve kutsal ruh yani ruhul kudüs ayrı bir birey değildir sadece Tanrının kudretini vurgulayan bir terimdir!
İsa Mesih e ise söz deriz o Tanrının insanlara yol göstermek için beden almış SÖZÜDÜR!
İnancımızda üçlü birlik bu şekildedir, üç Tanrıya filan inanmayız, sadece Tanrının özü,sözü ve gücü birdir! hepsi Tanrıda dır buna inanırız bunun eleştirilecek bir yanı yoktur saptırılacak yanları vardır ve insanlarda zaten yeterince saptırmaya çalışmaktadır...

İncil i sadece bir hikaye kitabıymış gibi okuyarak anlamanız mümkün değildir, İncil i anlamanız için Tevrat ve zeburu bilmeniz gereklidir çünkü Tevrat ve zeburdaki benzetmeler İncilde kullanılmıştır! Eğer Allahınoğlu terimini siz olduğu gibi okursanız tabii yanlış anlarsınız oysa bu terim allahtan gelen, allahın konuştuğu gibi anlamlarada tekamül eder!
İncil yazılığı dönemler kullanılan Rab kelimesinin anlamı zanettiğiniz gibi Allah demek değildir bu dönemde Rab kelimesi Efendi, Rabbi ise Öğretmen demekti... Bu tarz kelimeler ile Allahın doğurduğunu vurgulayanlara ancak cahil denir çünkü cahil kelimesi hem bilmeyen hemde bildiğini zannedip öğrenmek istemeyen kişiler için kullanılır...
Kullanıcı küçük betizi
hekate35
Üye
Üye

İletigönderen bezgin » Prş Şub 24, 2011 8:13

"Sonra bunların peşinden ardarda peygamberlerimizi gönderdik. Onların arkasından da Meryem oğlu İsa'yı gönderdik, ona İncil'i verdik ve kendisine uyanların kalplerine şefkat ve merhamet duygusu koyduk. (Kendiliklerinden) icat ettikleri ruhbanlığa gelince; biz onu onlara farz kılmamıştık. Allah'ın rızasını kazanmak için onu kendileri icat etmişlerdi. Fakat ona da gereği gibi uymadılar. Biz de içlerinden iman edenlere mükafatlarını verdik. Fakat onlardan birçoğu da fasık kimselerdir."

Hadıd, 27
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 1394

İletigönderen hekate35 » Prş Şub 24, 2011 9:36

Paylaştığınız ayette ruhban sınıfından bahsediyor, konu ile ne alakası olduğunu çözemedim!

Gerçi konu misyonerlik iken birden Hristiyanlığı kötüleme propagandasına dönüştü bu da ayrı bir konu...
Kullanıcı küçük betizi
hekate35
Üye
Üye

İletigönderen bezgin » Prş Şub 24, 2011 10:00

Luka 10, Yetmislerin Görevlendirilmesi

İm (Kod): Tümünü seç
Incil.com/doc/incil_html/Lu.10.html

Sana dört ayri kitaptan alinti yapmak zorunda kaliyorum, bu bile Incil'in tahrifata ugradigi gercegini ortaya koyar. Ama eminim ki, sen her seferinde sacma sapan bahanelerle geri döneceksin.
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 1394

İletigönderen Türk-Kan » Prş Şub 24, 2011 11:39

hekate35 yazdı:Gerçi konu misyonerlik iken birden Hristiyanlığı kötüleme propagandasına dönüştü bu da ayrı bir konu...

Şimdi, gerçek şu ki, yazılanlara, gösterilen ayetlere safsata, eveleyip geveleme deyip saldıraya geçen, sanki burada hiristiyanlığı kötüleme varmış gibi savunmada olan sizsiniz.

Öncelikle, Eski Ahit'i de biliriz, Yeni Ahit'i de. Matta, Markos, Luka ve Yuhanna İncili denilen yazılar, havarilerin aktardıklarıdır, Tanrı kelâmı değildir. Yeni Ahit'te 4 havarinin yazdıkları ve "Mesih İsa'yı yaratılmamış, ezelden beri var olan Tanrı Baba ile aynı özü olan gerçek Tanrı olduğunun" İznik'te kabul gördüğü yalan mıdır?

"İznik'te toplanan kilise önderlerin büyük çoğunluğu Mesih İsa'nın gerçek Tanrı olduğu fikrini pekiştirmemişler midir? Konsilde bu konuda onaylanan İznik İnanç Bildirisi bugüne kadar Katolik, Ortodoks ve Protestan Kiliselerin ortak olarak kabul ettiği metinlerden değil midir?" Aynı Konsil'de İsa'nın doğumu olarak 25 Aralık kabul görmemiş midir? Ne tesadüftür ki, 25 Aralık o güne değin Roma'da kutlanan Güneş Tanrısı Mitra'nın doğum günü değil midir? Mısır inancına göre Horus da 25 Aralık’ta bakire İsis-Meri tarafından doğurulmamış mıdır?

İznik Konsili'nde eski pagan inançları Hıristiyanlığın daha kolay kabul görmesi adına "yeni din" ile yoğrulmamış mıdır?

Tevbe Suresi:

30. Yahudiler, Uzeyr Allah'ın oğludur, dediler. Hıristiyanlar da, Mesîh (İsa) Allah'ın oğludur dediler. Bu onların ağızlarıyla geveledikleri sözlerdir. (Sözlerini) daha önce kâfir olmuş kimselerin sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan bâtıla) döndürülüyorlar!

31. (Yahudiler) Allah'ı bırakıp bilginlerini (hahamlarını); (hıristiyanlar) da rahiplerini ve Meryem oğlu Mesîh'i (İsa'yı) rabler edindiler. Halbuki onlara ancak tek ilâha kulluk etmeleri emrolundu. O'ndan başka tanrı yoktur. O, bunların ortak koştukları şeylerden uzaktır.

Maide Suresi

72. Andolsun ki "Allah, kesinlikle Meryem oğlu Mesîh'tir" diyenler kâfir olmuşlardır. Halbuki Mesîh "Ey İsrailoğulları! Rabbim ve Rabbiniz olan Allah'a kulluk ediniz. Biliniz ki kim Allah'a ortak koşarsa muhakkak Allah ona cenneti haram kılar; artık onun yeri ateştir ve zalimler için yardımcılar yoktur" demişti.

73. Andolsun "Allah, üçün üçüncüsüdür" diyenler de kâfir olmuşlardır. Halbuki bir tek Allah'dan başka hiçbir tanrı yoktur. Eğer diye geldiklerinden vazgeçmezlerse, içlerinden kâfir olanlara acı bir azap isabet edecektir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen ugursurmeli » Prş Şub 24, 2011 21:15

hekate35

Sen bizim yazdıklarımızı okuyor musun buraya mesaj yazarken???
Kullanıcı küçük betizi
ugursurmeli
Üye
Üye

İletigönderen hekate35 » Prş Şub 24, 2011 23:06

Tanrının özünün, sözünün ve gücünün ayrı olduğunu ve hepsinin ayrı birer Tanrı olduğunu söyleyen sizler Hristiyanlığı sadece saptırıyorsunuz!

Paganizm e gelince Hristiyanlığa dil uzatacağınıza önce kendi dininiz hangi pagan dinlerinden alıntı yapmış ona bakın!

Allah kelimesi peygamberiniz zamanında hangi Tanrının adıydı önce onu öğrenin ondan sonra Hristiyanlığa Pagan dini deyin komiksiniz güldürmeyin beni :))
Kullanıcı küçük betizi
hekate35
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Prş Şub 24, 2011 23:09

Açılıyorsun bak yavaş yavaş... :) Hazır dil pabuç kadar oldu, dök içini biraz daha. Söz veriyorum, kutsayacağım seni :istavroz:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen hekate35 » Cum Şub 25, 2011 14:27

Açılmak derken?

Benim saygım sizin saygınız gibi suni değil ki kalkıp durupdururken dininizi kötüleyici ayetler söyleyeyim!

Önce vatan haini yaptınız bizi, sonra dinimize hakaret ettiniz! Hiç bilmediğiniz konular hakkında sadece kulaktan dolma yargıya vararak bizleri kötülediniz! Sanki öcüymüşüz gibi insanların kafalarını kötü hikayelerle doldurarak bizi yadırgamalarını sağladınız!

Dinmiz size göre yanlışmış, paganmış... bunları söylerken kendi dininiz ne? Sorusu sormaya bile hakkım olmadığını düşündünüz! Bravoooo... Buna açılmak değil saygılı bir şekilde tartışmak denir! Haklısınız ya biz Paganız mı deseydim yoktan yere...
DİNİME KÜFREDEN MÜSLÜMAN OLSA sözü sanırım sizin için uygun olur!

Sizin kitabınızda Hristiyanlar için sadece kötü şeyler mi yazar? Ya da siz iyi olanı bile saptırır kötü mü konuşursunuz? Sizin kitabınızda bilmediğiniz birşey varsa Hristiyanlara sorun! ,,, Hristiyanlarla aynı sofraya oturup yemek yiyebilirsiniz! (o dönemde aynı sofraya oturup yemek yemek kardeşlik,dostluk ifadesiydi) Yazmıyormuydu? Ne oldu da bizi Pagan kendinizi ilahi yaptınız?
Neymiş iznik konsülünden sonra Pagan adetlerini almışız! Kuran iznik konsülünden önce mi yazıldı da Hristiyanlardan cennete gidecekler olacaktır yazıldı?

Size göre tu kaka yız ama kitabınıza göre değil! Bu ne yaman çelişki böyle? :kikirik: :kikirik: :kikirik:
Kullanıcı küçük betizi
hekate35
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Cum Şub 25, 2011 15:09

hekate35 yazdı:Açılmak derken?

Aşağıdaki zırvaların örneğin :)

hekate35 yazdı:Benim saygım sizin saygınız gibi suni değil ki kalkıp durupdururken dininizi kötüleyici ayetler söyleyeyim!

Suni olsa keşke, hiç yok! Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya gelmişsin ama güzel şebeklik yapıyorsun diye izlemekteyiz!

hekate35 yazdı:Önce vatan haini yaptınız bizi, sonra dinimize hakaret ettiniz! Hiç bilmediğiniz konular hakkında sadece kulaktan dolma yargıya vararak bizleri kötülediniz! Sanki öcüymüşüz gibi insanların kafalarını kötü hikayelerle doldurarak bizi yadırgamalarını sağladınız!

Misyonerlik yapıyorsan kendi üzerine alınmakta haklısın! Bilmediğimiz konular olduğu icin gevrek gevrek gülmekten başka bir yanıt veremiyorsun! Hıristiyanlığın hangi mezhebi ile ilgili soruların varsa yöneltebilirsin çocuk, 31 yıldır hıristiyan ülkesinde yaşıyorum, sizin dininizi sizden çok daha iyi biliyorum, meraklanma sen!

hekate35 yazdı:Dinmiz size göre yanlışmış, paganmış... bunları söylerken kendi dininiz ne? Sorusu sormaya bile hakkım olmadığını düşündünüz! Bravoooo... Buna açılmak değil saygılı bir şekilde tartışmak denir! Haklısınız ya biz Paganız mı deseydim yoktan yere...
DİNİME KÜFREDEN MÜSLÜMAN OLSA sözü sanırım sizin için uygun olur!

Kuran'a göre! Karıştırma! Yukarıda yazılanlara bir yanıt veremedikten sonra neyi tartışmak istiyorsun?! Yalan de, de hadi, bekliyorum. Vatikan kaynaklarına girelim hep birlikte!

hekate35 yazdı:Sizin kitabınızda Hristiyanlar için sadece kötü şeyler mi yazar? Ya da siz iyi olanı bile saptırır kötü mü konuşursunuz? Sizin kitabınızda bilmediğiniz birşey varsa Hristiyanlara sorun! Hristiyanlarla aynı sofraya oturup yemek yiyebilirsiniz! (o dönemde aynı sofraya oturup yemek yemek kardeşlik, dostluk ifadesiydi) Yazmıyormuydu? Ne oldu da bizi Pagan kendinizi ilahi yaptınız?

Mümin olmayanlar için yazar o "kötü" dediğin şeyler! Mümin misin? Son peygamber Hz. Muhammed'e uyuyor musun?
Kuran-ı Kerim eksik mi inmiş de hıristiyanlara soracak mışız? Komiksin çocuk.

hekate35 yazdı: Neymiş iznik konsülünden sonra Pagan adetlerini almışız! Kuran iznik konsülünden önce mi yazıldı da Hristiyanlardan cennete gidecekler olacaktır yazıldı?

Ukalâlık başa bela! Yukarıdaki ayetlere göre iman etmedikçe cennetin yolu nasıl açıkmış ayrıca merak etmekteyim. Teslise inananlar inkara sapmış ve haktan uzaklaşmıştır.

Allah katında din İslâm'dır. İnned dıne indellahil islam (Âl-i İmran 19)

hekate35 yazdı: Size göre tu kaka yız ama kitabınıza göre değil! Bu ne yaman çelişki böyle? :kikirik: :kikirik: :kikirik:

Çelişki senin beyin loblarında, algılama, anlama sorununda. İkra veled, ikra!

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Okur Mektupları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x