MİT'in Ergenekon Şeması: CIA, Mossad, MİT, Bahçeli işbirliği

Tartışma Alanı

MİT'in Ergenekon Şeması: CIA, Mossad, MİT, Bahçeli işbirliği

İletigönderen İlteriş » Sal Şub 10, 2009 21:26

Bu belge dogru mudur degil midir? Kim hazirlamistir bilmiyorum, ama Aydınlık dergisinde yayinlandi. Paylasmasi bizden fikir yurutmesi sizden. Hadi hayirlisi :-)

[img]http://img3.imageshack.us/img3/7329/mt1qq9.jpg[/img]

[img]http://img6.imageshack.us/img6/7140/mt2nb2.jpg[/img]
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

İletigönderen Türk-Kan » Sal Şub 10, 2009 23:18

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen lozan 2005 » Sal Şub 10, 2009 23:34

Tesekkürler Türk Kan.

Sayin Göktürmehmet ,Bu semayi tabiki hic kimse yok sayamaz.
Ne ola bilir
Belki semada bir kac tane yanlis yazilmis isim ola bilir.
bunuda cok görmemek gerekiyor diye düsünüyorum-

Su bu gercek Tertipcilerin Semasi tek bu degildir.Bundan baskada semalar olduguna inaniyorum.
Yikilsin Agalik
Yasasin Cumhuriyet
Kullanıcı küçük betizi
lozan 2005
Üye
Üye
 
İletiler: 716
Kayıt: Cmt Kas 01, 2008 1:58

İletigönderen İlteriş » Çrş Şub 11, 2009 3:38

Semanin var olup olmadigini degil, gercegi yansitip yansitmadigi hususunu tartismali buluyorum. Ornegin bence "Ergenekon" diye bir orgut yoktur ki semasi olsun. Kazi koz anlayanlar icindi bu aciklama!
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

İletigönderen dervishizir » Çrş Şub 11, 2009 4:12

Hiç bir şey,n gerçek olduğuna dair bir ortam varmıki gerçekleri görebilelim bir al gülüm ver güllümdür gidiyor. Listedeki isimlere baktığımda bile tüylerim diken diken oluyor vay. Yani amma uyduruk şema ise hepten kayık. Arkadaş bu işi yapacak örgüt olacakta bu işler böyle yürüyecek. inanasım gelmiyor karambolden yürüyor bi işler hayret ne mit nede bir başkası bu işleri böyle mi yürütüyor, veya polis istihbarat veya askeri istihbarat kimseden doğru düzgün bir tek açıklama yok kendi aralarında pıs pıs pıs millete gelince yarabbi şükür. Yabancıların Bizim ülkemizde Pisikolojik Harp yapmasına gerekyok ki bizimkiler yeter adama artar bile :D hiç mi vicdan yok kanun hukuk... hukuk diyince barolar geldi aklıma, cumhuriyet savcıları filan yav acayip bir tutulmamı yaşıyoruz herkez şakalanıyor kameramı arıyor çevresinde herşey geçecek gidecek filan mı sanıyorlar. O örgüt bu örgüt herkezi içeri aldılar aaaaa. allahım yarabbim hala sokaklarda çeteler teröristler, bilmemneler. hop aga nabuyusunuz sizzz beaaa. Birileri ortalık karıştığındamı çıkacak yani karışıklık vs. olduğunda bizsizi toparlayacağız filan hayalleirndemi. al desin birisi yarın inan varsa görsün iki gün inanırlar adama çıkmasın kimse biz milleti düşünüyordukta kötü günleri bekledikte yani size baş oluruz biz siz bizim arkamızdan gelin kanatlarımız açık girin kıllı kantlarıma filan hayalleirmi var. yuh ilginç var bi terslik ya biz iyiyiz ya da gerçekten bir yerlerde adam kalmamış sadece hayal kuruyorlar.
Kullanıcı küçük betizi
dervishizir
Üye
Üye
 
İletiler: 144
Kayıt: Sal Ağu 19, 2008 1:40

İletigönderen lozan 2005 » Çrş Şub 11, 2009 8:39

Sayin göktürkmehmet
Kürdisdan varmi ?
ABd de bin in üzerinde Kürdisdan haritasi yayinlanmadimi.
Orta Doguda gözü olan her firma her kurulus kendine göre harita hazirlamadimi?

Gelelim Ergenekona
Tabiki böyle bir örgüt yok.
Burda cizilen sema
Uydur uydur ciz yaz karala ,bunada gönüllü cok kurum ve kululuslar var.

Nasil her Aranan yerde bir kiroki cikiyor.
Kroki varmi?
Yikilsin Agalik
Yasasin Cumhuriyet
Kullanıcı küçük betizi
lozan 2005
Üye
Üye
 
İletiler: 716
Kayıt: Cmt Kas 01, 2008 1:58

İletigönderen bozkurtlar diyari » Çrş Şub 11, 2009 11:20

GÖK-TÜRK-MEHMET
Ergenekon semasini bir yana birakip birde su hirsizlarin semasini yapsalar
diyorum kim birinci gelir sence.
Bence sirayla söyle
1.+ FETO
1.Erbakan
2.Abdullah
3.Tayip
4.Unakitan
5.Zahit
6.I.Melih
Bu siralama bence böyle devam eder gider diye düsünüyorum.
Sence bu siralama nasil...
Paylasim icin tesekkürler.
TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI !!!

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye
 
İletiler: 570
Kayıt: Cum Ara 19, 2008 11:27

İletigönderen İlteriş » Çrş Şub 11, 2009 11:34

Bozkurtlar diyari kardesim,

Bence birinciligi Feto ile Tayyip, en yakin rakiplerinden acik ara onde olmak suretiyle paylasirlar. Zira her ikisi icin de milyar dolarlardan bahsediliyor.

Saygilar.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

İletigönderen lozan 2005 » Çrş Şub 11, 2009 15:06

KIVRIKOĞLU NEDEN HEDEF?

Tarih: 09-02-2009 15:37


Ergenekon Soruşturması, içerisine pek çok yeni ismi alarak genişliyor. Özellikle 10. dalgada geçmiş dönemde yüksek rütbelerde görev almış emekli askerlerin gözaltına alınmasının ardından "benim de kapımı çalabilirler" diyen çok önemli bir isim var: "Emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu". 11. dalgası da gerçekleşen operasyonda Ergenekon'un 1 numarası olduğu söylenen isme hala ulaşılamadı.
Ancak bazı medya kuruluşları 1 numaranın eski bir genelkurmay başkanı olduğu konusunda birleşmiş görünüyor. Kıvrıkoğlu'nun ismi bu noktada önem kazanıyor.Kıvrıkoğlu'nun Genelkurmay Başkanlığı'ndaki icraatları bu açıklamalar ile beraber yeniden değerlendirilmeye başlandı. Bu dönemi değerlendiren önemli bir kaynak var. Kentuck Üniversitesi'nin ünlü Ortadoğu uzmanı Robert Olson "Turkey's Relations with Iran, Syria, Israel and Russia, 1991-2000" isimli çalışmasının 138-143 sayfalarında Kıvrıkoğlu'nun Genelkurmay Başkanlığı döneminde yaşanan tartışmaları anlattı. Robert Olson, Çağdaş Ortadoğu Politikası, Osmanlı Tarihi, İslam Tarihi, Kürtler'in Etnik ve Siyasal Tarihi konusunda uzmanlığa sahip.Robert Olson kitabında Kıvrıkoğlu ile Gülen cemaatinin Kıvrıkoğlu'nun görev süresi boyunca çatışma halinde olduğunu söylüyor. Olson'a göre çatışmanın görünür hale gelmesi 1999 yılında telekulak skandalı ile başladı. Bu skandal ile ortaya çıkan Fethullah Gülen'e ait videoda Fethullah Gülen devleti ele geçirmekten söz ediyordu. Bunun için adım adım hareket etmek gerektiğini anlatıyordu. Olson'un iddiasına göre; Fethullah Gülen aleyhinde dava açılmasına neden olan bu kasetler basına ordu üzerinden sızmıştı.Olson, Fethullah Gülen'in ABD'ye gidişini de ordunun kendisine karşı dönmesine bağladı. Olson'un iddialarına göre ordunun Gülen karşıtı politikasını belirleyen isim ise Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu idi.Olson'a göre Kıvrıkoğlu'nun olay videolardan sonra yaptığı açıklamalar sayesinde Nuh Mete Yüksel, Gülen aleyhinde dava açma konusunda kendini güvende hissetmişti. Kıvrıkoğlu'nun 30 Ağustos 2000'de yaptığı "ordudan Fethullah Gülen'e yakın isimleri temizlediklerine" dair açıklamalar, "devletin diğer kademelerinden de temizlenmesini talep etmesi" Yüksel'in dava sürecini hızlandırdı. Olson, Nuh Mete Yüksel'in açtığı davanın Kıvrıkoğlu'nun açıklamalarının bir gün sonrasına denk gelmesini buna örnek gösterdi.Olson bunların dışında Kıvrıkoğlu'nun Gülen cemaati ile yaşadığı bir başka çatışmadan söz etti. Olson'a göre; Ecevit hükümetinin hazırladığı "irtica yanlısı memurların yargılanmadan memuriyetten atılmalarını sağlayan kararname" Kıvrıkoğlu'nun talebi ile gerçekleşti. Olson bu konuyu şu cümleler ile yorumladı: "Birçok kişi Kıvrıkoğlu'nun bu demecini (30 Ağustos 2000 demeci), sözkonusu meclis komisyonlarında böyle bir kanunu destekleyecek milletvekillerinin bulunması gerektiği ve bu milletvekillerinin bu komisyonlara getirilmesinin Ecevit hükümeti'nin görevi olduğu şeklinde yorumladılar."Olson'a göre iktidar partileri kendi tabanlarına rağmen Kıvrıkoğlu'nun talebini uyguladılar. Ancak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e takıldılar.
Sezer bu kararnameyi iki kez geri çevirdi ve Kıvrıkoğlu'nun cemaati devlet içerisinden kazıma talebi sonuçsuz kaldı.Robert Olson'un kitabında anlattığı bu "yarım kalmış hesaplaşma" belki de bugün Kıvrıkoğlu'nun "kapımı çalabilirler" sözlerini açıklıyor.Kaynak:

Von: Cavit ONER ins Adressbuch | zum MultiMessenger | zum Chat einladen

An: Tahsin İYBAR

Betreff: Fw: Fwd: [1960HarpOkuluMezunlari] Kivrikoglu neden hedef?

Datum: Mon, 09. Feb 2009 01:13:35 -0800
Yikilsin Agalik
Yasasin Cumhuriyet
Kullanıcı küçük betizi
lozan 2005
Üye
Üye
 
İletiler: 716
Kayıt: Cmt Kas 01, 2008 1:58

İletigönderen Türk-Kan » Cum Şub 13, 2009 3:24

gokturkmehmet yazdı:O zaman yuksek sesle soyleyelim, Mehmet Eymur, ABD devleti tarafindan Devlet Slrrl Ayricaligi programina alinmis, yani hakkindaki bilgiler ve ABD'de girdigi iliskiler aciklanamayacak, ABD devletinin ulusal guvenligini tehlikeye atacak kadar onemli!

Bu adam Busht-Erdogan gorusmesinin ardindan yogunluk kazanan Ergenekon dalgalarini, kendi adami oldugu bilinen haham tuncay'in ifadeleri ile yonlendiriyor, ve Turkiye'deki Amerikan cikarlarinin karsisinda olan kisi ve kurumlari susturma operasyonunu yonetiyor!


Bu kisi, bu isin bir Amerikan operasyonu oldugunun kisa vadede ortaya cikmamasi icin, ABD'de "devlet sirri ayricaligi" altinda korunan bir sahis.

Boyle bir korumanin varligini FBI'a tercuman olarak girip cikmis olan Sibel Edmonds resmi Internet Sitesinde acikliyor!

Ey kavmi Guncelmeydan! (Turk-kan :lol: ben de taktim bu lafa:-))

YIKSANIZA ORTALIGI!


:) YIKIYORUZ Göktürk-Mehmet! Herkes izlesin!müsadenle basligi degistirdim
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen kgursu » Cum Şub 13, 2009 6:12

Yapbozdaki önemli parçaları tamamlayan bir haber, teşekkürler Türk-Kan... :)
Kullanıcı küçük betizi
kgursu
Üye
Üye
 
İletiler: 495
Kayıt: Çrş May 21, 2008 4:47

İletigönderen Panzehir » Cum Şub 13, 2009 7:27

Türk-Kan, abla madem yeni videoya göre başlığı değiştirdin Sezer'i de başlığa eklemen lâzım. :) Haberde hem Bahçeli'nin hem de Sezer'in orduya darbe indirme girişiminde bulunduğu söyleniyor. ( 07:17 zaman dilimindeki ilk cümle. )

Son videoya göre haberin başlığı: "MİT, CIA, Sezer ve Bahçeli İşbirliği" olmalı. :wink:

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

İletigönderen Türk-Kan » Cum Şub 13, 2009 7:59

Gü...ü, seni tanimasam "Nerenle izledin?" diye bir soru soracagim :twisted: Cumhurbaskani Sezer'in bu belgelerle "yönlendirildigi"nden, devaminda da basrollerde Atasagun, Eymür ve Bahceli'nin oldugundan bahsediliyor. Senaryodaki rolünden Sezer habersizken, Bahceli tertibin bir parcasi.

Koalisyon hükümetini "bir gecede" aldigi erken secim karari ile yikan ve o günden bugüne ihanet partisi AKP'nin istepmeligini yapan kimdir? :twisted:

Ayrica, "Devlet Bahçeli, MİT'tendir. Arkadaşlarımız MİT'ten uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir." diyen de ben degilim :twisted: http://www.guncelmeydan.com/forum/viewt ... 694#106694

Bir de bu basliga göz atarsan http://www.guncelmeydan.com/forum/ruh-c ... 18402.html yanlis cümleye takildigini itiraf etmek zorunda kalacaksin :wink:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Panzehir » Cum Şub 13, 2009 9:20

Abla yanlış cümleye takılmadım, aksine ULUSAL KANAL diyerekten kendilerinin ulusalcı olduklarını her fırsatta dile getirmeye çalışan kanalın yayınlamış olduğu haberi sayende izleme fırsatı buldum. Buradaki haberde, söylendiği üzere Atasagun, Eymür, Bahçeli ve dolayı olarak Sezer'in işin içinde olduğunu duydum. Sezer de işin içinde habere göre, dolaylı olarak da olsa işin içinde. Yönlendirilmiş de olsa işin için de.. Soruyorum kendi kendime Sezer yönlendirelecek kadar cahil miydi diye.. Görüntülerde açık açık olmasa da Sezer'in kullanılıp çöpe atıldığı ima ederek anlatılıyor. Bu kapsamda fırçayı akıllarınca Sezer'e de çekiyorlar. Bunların hepsi ilgili kanalın yorumları, teorileri. Bunların gerçek veya yanlış olduğu zamanla anlaşılacaktır. Haberin doğruluğuna kanaat getirirsem eğer Sezer'in cahil mi çaresiz mi olduğu kanısına artık kendim varacağım. :twisted:

Bahçeli konusuna gelince.. Ben de ve etrafımdaki yakın çevreler de kendisinden hazzetmez. Başında olduğu partiyi zayıflattığını düşünmekteyim. Ruh çağırmaya felan gerek de duymam, çünkü; zaten görünen köy rehber istemiyor. Hem CHP'nin hem de MHP'nin başlarındaki kişilerden kurtulması taraftarıyım. Çünkü; her iki parti başkanı da partilerini çıkmaza sürmekten başka bir iş yapamıyorlar. :roll:

Senaryo, senaryo diyoruz ya hani... Mümkün mertebede o şekilde düşünmekteyiz. Ne yazıkki bu senaryonun içinde dönenlerin hepsini de bilemiyoruz, sadece yanlış veya doğru yönlendirelebileceğimiz kısıtlı bilgilerle hareket ediyoruz.

Haklı çıkanı, haksız olanı senaryolar değil, tarih belirliyor.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

İletigönderen Türk-Kan » Cum Şub 13, 2009 10:02

Izle Mehmet izle, paylasimda daha bir cok izlence var Ulusal Kanal'dan. Vaktin oldugunca izle, her zaman STV gitmez :twisted:

Ecevit, Ocak 2002'deki ABD ziyaretinde, Bush'a olasi bir Irak savasina destek konusunda olumsuz cevap veriyor. Ecevit'in basbakanligindaki koalisyon hükümetinin isbirligi yapmayacagi kesinlestikten sonra senaryolar devreye sokuluyor. Ecevit'in zamanin Genelkurmay Baskani Kivrikoglu'na, "ABD önümüzdeki dönemde Irak’ta savaş yapacak, önemli olaylar yaşanacak, sizin Genelkurmay Başkanlığı sürenizi uzatalım" seklinde teklif götürdügünü ve Kivrikoglu'nun bunu reddettigini biliyoruz. Ayrica bir diger gercek, Kivrikoglu'nun Ecevit'e ve Cumhurbaskani Sezer'e, Hilmi Özkök icin "Onu Genelkurmay Başkanı yapmayın, irticaya karşı yumuşaktır" dedigi.

Sezer'in bu teklifi cahillikten mi, caresizlikten mi reddettigini görecegiz. Tertip cözüldükce tüm gercekler gün yüzüne cikacaktir, senin de benim de görebilecegimiz bir tarihte hem de. Ama her iki secenekte isbirlikci oldugu anlamina gelmez. Bahceli vakasinda ise, senin de belirttigin gibi durum farklidir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Sonraki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x