Mustafa Kemâl de İstifa Etmişti! / Teoman ALİLİ

Mustafa Kemâl de İstifa Etmişti! / Teoman ALİLİ

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Tem 30, 2011 21:08

Resim
Mustafa Kemâl de İstifa Etmişti!

TEOMAN ALİLİ

Meydanlarda hep aynı sloganları atar dururuz: “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” deriz mesela... Peki bu sloganın hakkını verir miyiz ya da bu sloganın hakkını verenlere gerekli desteği verir miyiz en azından? Doğru belki çok az Mustafa Kemal gibi dahiler çıkar ama Mustafa Kemal gibi olanlar elbette sayısızdır. Yazıyı yazarken büyük devrimci subay Suphi Karaman geldi aklıma Aydınlık Dergisi’ne bir ropörtajında: “Mustafa Kemal’i kıskanıyorum” demişti. Hayatımda duyduğum en devrimci sözlerden biriydi. Zaten ancak O’nun gibi devrim kadrosu olabilmiş bir albayın söyleyebileceği sözdü o söz. Devrimin bekçisi değil devrimcinin kendisi olabilmekti aslında o söz. Mustafa Kemal’i kıskanmak ya da Mustafa Kemal gibi yapabilmek.

Kuvvet komutanlarının istifası hele bu dönemde en azından Mustafa Kemal gibi yapmaktır. Ortadan kaldırılan Cumhuriyet Devrimi’ni yeniden kazanmak için adım atmaktır. Tarih Koşaner Paşa önderliğindeki kuvvet komutanlarını yazacaktır hem sadece Türkiye tarihi değil Suriye tarihi, Libya tarihi, Mısır tarihi de yazacaktır. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır çünkü bu istifa içi boş bir istifa değildir manifesto gibi bir mektupla yapılmıştır, bir çağrıdır, işaret fişeğidir. Devrimler sadece tanklarla yapılmaz tanklardan önce milletlerin uyanması gerekir ve milletlerin uyanması için önce işaret fişeklerinin yanması şarttır. İşaret fişeği yanmıştır artık özel yetkili mahkemeler de ve o mahkemelerin ordumuza yaptığı hileler de tartışılır hale gelmiştir.

Paniğe bakın siz ne dediklerini bilmiyorlar. Nejdet Özel şöyleymiş böyleymiş, peki Hayri Kıvrıkoğlu’da mı, Saldıray Berk’te mi yada buraya adını yazamayacağımız çok sayıdaki general ve subay da mı teslim olmuştur. Ne yani Türk Ordusu, ekonomisi çöken Libya’da yenilen, Suriye’ye diş geçiremeyen Afganistan’daki günah keçisini kesip sütsüz kalan acı çikolata renkli adama ve adamlarına teslim mi oldu?

Karpuz mevsimidir, nerdeyse her evde karpuz kesilir bu normaldir ama teşbihte hata olmaz Mustafa Kemal’in lügatında yazar: “ihtimal bazı kafalar kesilecektir!!!”


TEOMAN ALİLİ, 30 Temmuz 2011
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Şu dizine dön: Teoman ALİLİ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x