Neler Oluyor - 13 Mart 2009 / Okullarda Din Dersi

Elif AKÇINAR soruyor, birbirinden değerli konuklar gündemde nelerin olduğunu anlatıyor.

Neler Oluyor - 13 Mart 2009 / Okullarda Din Dersi

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Mar 22, 2009 13:45

Eğitim-İş İstanbul 2 No'lu Şube Başkanı Abidin BAYSAL ve İlahiyatçı-Sosyolog Mustafa CEMİLKILIÇ anlatıyor: "Neler oluyor¿?"

Türkiye'nin gündeminin şekillendiği saatlerde 'neler oluyor' sorusunun yanıtı artık "Neler Oluyor¿?" programında ekrana geliyor. Olayları sıcağı sıcağına yorumlamak, gündemi oluşurken yakalamak "Neler Oluyor¿?"u izlemekle mümkün olacak.

Elif AKÇINAR soruyor, birbirinden değerli konuklar gündemi sorguluyor.


İzle

Okullarda din dersi okutulmalı mı?>> İndir <<


Sayın AKÇINAR'a, desteklerinden ötürü teşekkür ederiz.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen lozan 2005 » Pzr Mar 22, 2009 14:37

Tesekkürler
Yikilsin Agalik
Yasasin Cumhuriyet
Kullanıcı küçük betizi
lozan 2005
Üye
Üye
 
İletiler: 716
Kayıt: Cmt Kas 01, 2008 1:58

güzel program

İletigönderen alamancı » Pzr Mar 22, 2009 18:50

katilimcilar güzel konusmuslar begendim. ortaögretim ögrencilerinin din ve ahlak kültürü derslerini bu kadar ciddiye almalarina sasirdim dogrusu. biz zamanimizda biz bu derse saçma bir ezber angaryasi ve komik hurafeler yigini gözüyle bakardik. hatta din kitabinin bir yerinde evrim karsiti bir yer vardi. kücük kafali eski insan fosillerinin olmadigindan, bütün bunlarin bir sahtekarliktan ve komplo teorisinden ibaret oldugu yazilmisti. düsünsenize biyoloji dersinde evrimi ögreniyorduk din dersinde de bunun yalan oldugunu. tabi akil var mantik var. sonuçta din dersinde verilen safsatalara gülüp geçiyorduk. ama hoca da bunu bildiginden kelimesi kelimesine ezber sorularla anamizi aglatiyordu.
Kullanıcı küçük betizi
alamancı
Üye
Üye
 
İletiler: 241
Kayıt: Pzt Mar 02, 2009 13:45


Şu dizine dön: Neler Oluyor¿?

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x