Neler Oluyor - 31 Aralık 2009 / Sağlıkta AKP'nin Bilançosu

Elif AKÇINAR soruyor, birbirinden değerli konuklar gündemde nelerin olduğunu anlatıyor.

Neler Oluyor - 31 Aralık 2009 / Sağlıkta AKP'nin Bilançosu

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Şub 13, 2010 6:20

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Başkanı, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Coşkun ÖZDEMİR anlatıyor: "Neler oluyor¿?"

Resim

Türkiye'nin gündeminin şekillendiği saatlerde 'neler oluyor' sorusunun yanıtı artık "Neler Oluyor¿?" programında ekrana geliyor. Olayları sıcağı sıcağına yorumlamak, gündemi oluşurken yakalamak "Neler Oluyor¿?"u izlemekle mümkün olacak.

Elif AKÇINAR soruyor, birbirinden değerli konuklar gündemi sorguluyor.


İzle

Sağlıkta AKP'nin Bilançosu Nedir?

[BBvideo 640,468]http://tr.sevenload.com/pl/eKRalfg/500x408/swf[/BBvideo]

>> İndir <<


Sayın AKÇINAR'a, desteklerinden ötürü teşekkür ederiz.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Neler Oluyor - 31 Aralık 2009 / Sağlıkta AKP'nin Bilançosu

İletigönderen demokrat » Pzr Şub 14, 2010 14:58

Devletten tüm vadandaşları için 100 % bir sağlık hizmeti beklenemez. Bunun finansmanı mümkün değildir. Bunu Avrupada ki devletler denediler fakat başarılı olamadılar. Bugün Almanya gibi zengin bir ülkenin sağlık kurumları iflasın eşiğindedirler. Mesela Almanyada sağlık kurumları artık aspirin, vitamin ve soğuk algınlığı gibi ufak hastalıklara karşı ilaçları ödememektedirler. Emeklilik yaşını da 67'ye çıkartmışlardır.

Türkiyemizde SGK ' nın gelirleri sadece emekli aylıklarına yetecek kadardır.

Dünyanın hiçbir yerinde devlet başarılı bir şekilde herhangi bir ticari kurumu işletememektedir. Devlet, özel sektörün görevlerini yerine getirmeye çalışacağına esas görevleri üzerinde durmalıdır. Bunların başında, yasaların adil bir şekilde uygulanması, yargıdaki gecikmelerin önlenmesi, yasaların zamanında toplumun ihtiyaçlarına göre çıkartılması, toplumda asayişin sağlanması, ülkenin uyumlu bir şekilde kalkınmasının sağlanması, kısaca halka hizmet edilmesi. Fakat bunun için devletçi anlayışımızı gözden geçirmek gerekir.

Devlet ne kadar büyürse vatandaşları ve özel sektör o oranda küçülür ve sürekli yabancı sermaye ye ihtiyaç duyar.
Kullanıcı küçük betizi
demokrat
Üye
Üye
 
İletiler: 20
Kayıt: Prş Şub 11, 2010 18:42


Şu dizine dön: Neler Oluyor¿?

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x