Zaman: Cum Mar 29, 2024 14:09

News News of Ali ERALP

Site map of Ali ERALP » Dizin : Ali ERALP

İMAMOĞLU’NU İKİ KEZ DEĞİL, ONİKİ KEZ MAHKEMEYE VERSENİZ ONU YOLUNDAN DÖNDÜREMEZSİNİZ…

İMAMOĞLU’NU İKİ KEZ DEĞİL, ONİKİ KEZ MAHKEMEYE VERSENİZ ONU YOLUNDAN DÖNDÜREMEZSİNİZ

ALİ ERALP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle, 2002’den bu yana binlerce dava açılmış, binlerce mahkumiyet kararı çıkmış.

Bu sayı, 1980’den sonra Cumhurbaşkanlarına hakaret edenler için açılan davaların toplam sayısının 30 katı.

Evren döneminde 340, Özal döneminde 207, Sezer döneminde 168, Gül döneminde 248 kişiye dava açılmıştı.

2022 yılında bu rakamın 50 binlere ulaştığı söyleniyor.

Zanlıların içerisinde 12 – 15 yaşında çocuklar, 70 ...

TARİKATLAR VE YOBAZLAR HER ZAMAN BİLİMİN KARŞISINDA DURMUŞLARDIR… ALİ ERALP

Gericiler, ışıktan, güneşten hoşlanmazlar.
Aydınlanmadan, eğitimden, bilimden hoşlanmazlar.
Geceyi severler. Hem de zifiri karanlık geceyi…
Onların yaşayabilmesi, varlıklarını devam ettirebilmesi için böyle bir ortam gereklidir.
Cehalet, cahillik, bilinçsizlik onların insanlarda aradıkları en özel ve güzel niteliklerdir.
Çoluk – çocuk, kadın – erkek herkes, bilgisiz, eğitimsiz olmalıdır ki istedikleri gibi yönlendirebilsinler, onların sırtlarından geçinebilsinler.
Çünkü din, aynı zamanda yobazın bir sömürü kaynağıdır.
Geçenlerde, internette, bir video gördüm. Takkeli yobaz, kadının karnına dua yazıyordu.
Bu işlemi aydın ...

Denize Düşen Yılana Sarılır… ALİ ERALP

Denize Düşen Yılana Sarılır… ALİ ERALP

AKP denize düştü. Yüzme de bilmiyor. Kurtulmak için çırpınıyor. Çabalıyor.

Elinden tutan, kurtaran da yok.

Böyle durumlarda halkımız ne der? Denize düşen yılana sarılır.

Sanırım, yılan, Tansu Hanımefendi olmalı…

Ortalıkta bir Tansu Çiller adı dolaşmaya başladı. AKP’yi destekliyor, göklere çıkarıyor.

Konuşmalar, toplantılar yapıyor. Demeçler veriyor.

Bu arada duygularından, düşüncülerinden söz ediyor.

“Ben milletimi özledim.” Diyor.

25 yıldır ortalarda görünmeyen, adını sanını unutturan hanımefendi şimdi çıkmış, “Milletimi özledim” diyor.

Belli ...
Read more : Denize Düşen Yılana Sarılır… ALİ ERALP | Görüntüleme : 702 | Yanıtlar : 3

Koca Ülkede, Zeytin Alanlarından Başka Maden Çıkaracak Yer Kalmadı mı? ALİ ERALP

Koca Ülkede, Zeytin Alanlarından Başka Maden Çıkaracak Yer Kalmadı mı?

84 milyon insanın malı olan zeytin ağaçlarını kesip maden çıkaracaklarmış.

Yani “Ben böyle istiyorum. Keyfim böyle istiyor. Zeytin ağaçlarını keseceğim. Oralara maden arama ruhsatı vereceğim” diyor birileri... Biz de “diyemezsin. Dedirtmezler” diyoruz.

Çünkü bu vatan kimsenin babasının çiftliği değildir.

Herkes, her zaman, her istediğini yapamaz.

Gece düşünüp, hayal ettiğini sabahleyin hayata geçiremez.

Çünkü Türkiye MUZ CUMHURİYETİ değildir.

Bin yıllık devlet geleneğine, deneyimine, zenginliğine sahiptir. ...

Savaşı Zenginler Çıkarır, Fakirler Ölür… ALİ ERALP

Savaşı Zenginler Çıkarır, Fakirler Ölür…

[Rusya Ukrayna’ya saldırdı. Ülkeyi işgal ediyor. Yaşlılar, gençler, bebeler ölüyor…

Apartmanlar, evler, hastaneler harabeye döndü…

Yangın var.

Gökten ateş yağıyor…

Bu manzara karşısında şimdi, en sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim:

Bu bir emperyalist savaştır.

Bu bir “Pazar kavgası” dünya kapitalistlerinin paylaşım savaşıdır. Dünya egemenliğini ele geçirme savaşıdır.

Yani filler tepişiyor, karıncalar eziliyorlar...

Elbette bunun bir ucu Türkiye’ye de dokunacaktır. Ülkemiz, AKP’den önce kendi kendine yeten yedi ülkeden birisiydi. Oysa ...
Read more : Savaşı Zenginler Çıkarır, Fakirler Ölür… ALİ ERALP | Görüntüleme : 658 | Yanıtlar : 6

Fabrikalar, Topraklar, Limanlar Haraç, Mezat… ALİ ERALP

Fabrikalar, Topraklar, Limanlar Haraç, Mezat...

AKP ve MHP kol kola… Yan yana… Dirsek dirseğe… Yedikleri, içtikleri ayrı gitmiyor…

Canciğer kuzu sarması... Birbirlerini canla, başla koruyorlar, kolluyorlar.

Doğru olsun eğri olsun, gerçek olsun yalan olsun; tüm yapılanları, tüm konuşulanları savunuyorlar.

Merkez bankası, hazine tamtakır… Pahalılık almış başını, gitmiş… Her şey ateş pahası. El yakıyor…

Üretim yok… Her şey dışa bağımlı. Petrol, doğalgaz, buğday, meyve, sebze…

Fabrikalar, arsalar, kuruluşlar, yeraltı – yerüstü zenginlikleri haraç – mezat gidiyor. ...
Read more : Fabrikalar, Topraklar, Limanlar Haraç, Mezat… ALİ ERALP | Görüntüleme : 716 | Yanıtlar : 2

Hesap Günü Yaklaşıyor… ALİ ERALP

Hesap Günü Yaklaşıyor…ALİ ERALP

Diktatörlerin ortak yanı, en büyük özellikleri “Dünyaya direk kalacaklarını” sanmalarıdır.

Geleceklerini buna göre hazırlarlar. Yaşamlarını buna göre düzenlerler. Onlar genellikle yoksul aile çocuklarıdırlar…

Çevresinde ona bilinçsizce itaat eden, sorgusuz sualsiz peşinden giden bir hayranlar, köleler ordusu vardır...

Saraylar, köşkler yaptırırlar. Kendilerinden önce gelen ve yıkılan diktatörleri hiç görmezler, görmezden gelirler. Kendilerini onlardan ayırırlar. Dünyaya direk kalacaklarını sanırlar…

Zamanla güç hastalığına yakalanırlar. “En güçlü benim, her istediğimi yaparım, kimse bana engel olamaz” ...
Read more : Hesap Günü Yaklaşıyor… ALİ ERALP | Görüntüleme : 761 | Yanıtlar : 5

Politikacı, Önce İnsan olmalı; Yüreğine Kin, Nefret Tohumları Ekmemeli… ALİ ERALP

Politikacı, Önce İnsan olmalı; Yüreğine Kin, Nefret Tohumları Ekmemeli... ALİ ERALP

Politikacı, önce insan olmalı…

Kurdu – Kuşu, kediyi - köpeği, doğayı, insanları ayrım yapmadan sevmeli…

Mal – mülk, servet, rant uğruna zümrüt ormanları, tarlaları, bağı – bahçeyi, vatanı müteahhitlere ve eşe dosta peşkeş çekmemeli.

Doğanın yapısını ve düzenini bozmamalı.

Din sömürüsü ve yalan yanlış bilgilerle halkını, toplumu kandırmamalı.

Yerini sağlamlaştırmak için Eğitimsiz, saf insanlardan gerçekleri gizlememeli…

Toplum içinde başı dik, yüzü ak; korkmadan, utanmadan ...

Bu Yaşlı Dünya Nice Diktatörler Nice Zalimler Gördü ALİ ERALP

Bu Yaşlı Dünya Nice Diktatörler Nice Zalimler Gördü… ALİ ERALP

Şimdiye dek bu ülke böyle acımasız, böyle duyarsız bir iktidarla karşılaşmadı.

Vatanımız sanki 1. Dünya savaşından çıkmış gibi… Yokluk, yoksulluk, açlık, kıtlık diz boyu. Her gün zam…

Pahalılık can yakıyor. Can alıyor…

Dünya savaşından sonra bile insanlarımız bu kadar perişan olmamıştı.

Sanayici, çiftçi, esnaf, halk şaşkın. Her geçen gün çaresizlik biraz daha artıyor. Koca koca şirketler, sanayi kuruluşları elektrik, doğalgaz kısıntısından üretim yapamıyorlar.

İhracat durdu. ...
Read more : Bu Yaşlı Dünya Nice Diktatörler Nice Zalimler Gördü ALİ ERALP | Görüntüleme : 688 | Yanıtlar : 4

Balık Hafızalı Adamlar AKP’yi Destekledikçe Bu Bataklıktan Kurtulamayız… ALİ ERALP

Balık Hafızalı Adamlar AKP’yi Destekledikçe Bu Bataklıktan Kurtulamayız… ALİ ERALP

20 yıllık AKP iktidarının sonunda ülkemiz bataklığa saplandı. Çamur, çirkef diz boyu… Halkımızın büyük çoğunluğu kurtulmak için çabalıyor.

Bütün bunlar 20 yıllık bir vurdumduymazlığın, ihmalin, yağmanın sonuçları…

Tarımı, sanayiyi bitirdiler. Yerine yenisini de koymadılar. Bir çivi dahi çakmadılar…

Üretimi durdurdular. Üretim durunca mal, ürün kıtlığı başladı. Fiyatlar arttı. Fiyatlar başını alıp gitti… İş alanları kapandı.

Geriye tek ekonomi anlayışı kaldı: Vatan mallarını satıp savmak, mallara ...

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147872 ileti • Toplam 45515 başlık • Toplam 24803 üye

x