Zaman: Prş Mar 28, 2024 21:49

News News of Ali ERALP

Site map of Ali ERALP » Dizin : Ali ERALP

HALK KORKU DUVARINI AŞTI… ALİ ERALP

HALK KORKU DUVARINI AŞTI…

Son yıllarda birçok köyü, kenti, ilçeyi ziyaret ettik. İnsanlarımızın sorunlarını dinledik. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk.

Bazen yolumuz bir köye iki kez düştü.

Gazeteci olarak halkın arasına sık sık karışırız.

Sorular sorarız. Soruları yanıtlarız. Paneller, konferanslar düzenleriz.

İşçinin, köylünün, memurun görüşlerini, düşüncelerini öğrenmek için söyleşiler yaparız.

Esnafla konuşuruz.

Amaç, çeşitli konularda halkımızın nabzını tutmak ve yazılarımızı bir masa başı çalışması, sanal ürün olmaktan çıkarıp, gerçeklere dayandırmak, halkımızla bütünleşmek...

İlk gidişimizde ...
Read more : HALK KORKU DUVARINI AŞTI… ALİ ERALP | Görüntüleme : 906 | Yanıtlar : 4

Kuru Gürültü ve Boş Laflara Karnımız Tok Bizim… ALİ ERALP

Kuru Gürültü ve Ağız Kalabalığına Karnımız Tok Bizim…

Hep laf kalabalığı… Kuru gürültü…

Sabah kalkıyoruz konuşma, akşam konuşma… Gece konuşma, gündüz konuşma…

19 yıldır yapılan bu. Eylem yok. İcraat yok. Üretim yok… Yapacağız, edeceğiz… Dedim, dedi… İktidar durmadan konuşuyor ve sadece(!) o gerçekleri(!) dile getiriyor.

Onlara göre, muhalefet yalan(!) söylüyor… Durmadan yalan söylüyor. Muhalefet yalancı…(!)

Bay Kemaalll…(!) Bay kemaalll sen ne anlarsın ekonomiden…(!) Ekonomi benden sorulur… Ben ekonomistim!

Günün 24 saati bu ...
Read more : Kuru Gürültü ve Boş Laflara Karnımız Tok Bizim… ALİ ERALP | Görüntüleme : 808 | Yanıtlar : 3

Atatürkçü Genç Kaymakamı Görevden Aldılar… ALİ ERALP

Atatürkçü Genç Kaymakamı Görevden Aldılar

AKP korku ve telaş içinde…

Önünü arkasını, ne getirip ne götüreceğini düşünmeden, şaşkın kararlar alıyor ve uyguluyor…

Biraz da muhalefetin sessizliğinden, pısırıklığından yararlanarak 19 yıldır siyasal İslamcı düzeni ülkemize yerleştirmeye çalışıyor.

Özellikle son yıllarda bu türden girişimleri ve çalışmaları yoğunlaştırdılar.

Şimdi daha pervasız, sorumsuz hareket ediyorlar.

Bu tür uygulamaları geçmişte iktidarlar çok yaptı.

Yanlış kararlar aldılar. Atatürk ilkelerine, Cumhuriyete, laikliğe ters girişimlerde bulundular.

Ama hep kendileri zararlı çıktı...

İktidarları ...
Read more : Atatürkçü Genç Kaymakamı Görevden Aldılar… ALİ ERALP | Görüntüleme : 942 | Yanıtlar : 4

83 Milyon Cehennemde Yaşıyor, AKP Kodamanları Cennette… ALİ ERALP

83 Milyon Cehennemde Yaşıyor, AKP Kodamanları Cennette…

Günümüzde öyle arsız insanlar türedi ki, suratına tükürsen, “Yağmur yağıyor” diyor. Bir de halka yaptıkları eziyetleri, pislikleri görmezden gelip, yüzleri hiç kızarmadan pembe tablolar çiziyorlar.

Utanma, sıkılma kalmamış çünkü...

83 milyon insan cehennemde yaşıyor, AKP Kodamanları Cennette…

Onların umurunda değil.

Duymuyorlar. Bakmıyorlar. Görseler de ilgilenmiyorlar. Başlarını çevirip geçiyorlar…

“Ölen ölsün, halan sağlar bizimdir” diyorlar…

Onlar, vatandaşın cep telefonunu bile lüks bir kullanma aracı gibi görüyor. Oysa ...
Read more : 83 Milyon Cehennemde Yaşıyor, AKP Kodamanları Cennette… ALİ ERALP | Görüntüleme : 772 | Yanıtlar : 5

ÜLKEMİZ “GRİ LİSTEYE” ALINDI… ALİ ERALP

ÜLKEMİZ “GRİ LİSTEYE” ALINDI…

Bir tedirginlik, bir telaş sardı AKP’yi…

Bu bir “Yok olma” telaşı…

Çok korkuyor… İktidar azar, azar avuçlarından kayıyor çünkü…

O, belediye seçimleri ile birlikte genel seçimleri de kaybetmişti zaten.

Halk, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Meral Akşener’le RTE’nin gerçek yüzünü gördü.

AKP artık Ege’de, Trakya’da, Marmara’da, Karadeniz’de, Akdenizde yok… Kıyılarda yok…

İnsanlarımız vurgunları, vurguncuları tanımaya başladı…

Çünkü Referandumda ineğin üzerine “EVET” yazan köylü, şimdi o ineğe verecek yem bulamıyor.

Perişan… ...
Read more : ÜLKEMİZ “GRİ LİSTEYE” ALINDI… ALİ ERALP | Görüntüleme : 1478 | Yanıtlar : 12

AKP, Yok Olma Sürecine Girdi… ALİ ERALP

AKP, Yok Olma Sürecine Girdi…

Acayip, tuhaf bir yönetim…

Karanlık, kapkaranlık bir dönem…

Tüm kararlar, tüm uygulamalar tek kişinin iki dudağı arasından çıkıyor: Otur otur, kalk kalk… Yürü… Dur… Koş… Yat…

Ve bütün bu uygulamalar “İtaat” temelinde şekilleniyor. Hedef, tek adamın mutluluğu, tek adamı memnun etmek, onun isteklerini yerine getirmek…

Herkes ona hizmet ediyor: Medya, eğitim, güvenlik, yargı… Kurşun asker gibi çalışıyorlar…

Ama yargı kararları birbirini tutmuyor… Birisi yapıyor, ötekisi bozuyor… Birisi ak ...
Read more : AKP, Yok Olma Sürecine Girdi… ALİ ERALP | Görüntüleme : 724 | Yanıtlar : 5

“Erdoğan: Daha Neler Olacak, Neler. Bunlar İyi Günler…” ALİ ERALP

“Erdoğan: Daha Neler Olacak, Neler. Bunlar İyi Günler…”

Üç beş ay önce, İkizdere’de, köylüler, taşocağına karşı bir mücadele başlatmıştı. İYİ parti Genel Başkanı Meral Akşener, onlara destek verdiği sırada, bir sözlü saldırıya uğramıştı. Erdoğan bu sataşma karşısında Genel Başkana şunları söylemişti:

"Gelin hanıma çok ileriye gitmeden bir ders verdiler. Çayeli'nde de gerekeni yaptılar. Trabzon'a geçmeye kalktın, uçağa binip döndün. Daha neler olacak, neler. Bunlar iyi günler…”

Bir başka konuşmasında da tüm muhalefet partilerine ve ...
Read more : “Erdoğan: Daha Neler Olacak, Neler. Bunlar İyi Günler…” ALİ ERALP | Görüntüleme : 1072 | Yanıtlar : 3

Anayasanın İlk Dört Maddesini Değiştirmeye Kimsenin Gücü Yetmez… ALİ ERALP

Anayasanın İlk Dört Maddesini Değiştirmeye Kimsenin Gücü Yetmez…

Zaman zaman gerici çevreler başlarını kaldırırlar. Kollarını sıvarlar…

Anayasamızın ilk dört maddesini değiştirmek için harekete geçerler. Girişimlerde bulunurlar.

Nabız yoklarlar.

Partilerin, politikacıların, çeşitli çevrelerin düşüncelerini öğrenmeye çalışırlar…

Anayasamızın ilk dört maddesinin kaldırılması, değiştirilmesi gerektiğini vurgularlar.

Peki, ne vardır Anayasamızın ilk dört maddesinde?

1. Maddede Türkiye devletinin bir cumhuriyet olduğu yazılıdır.

2. Maddede Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, ...

2002’den Bu Yana Öğrenciler Cemaat Yurtlarına Yönlendiriliyorlar… ALİ ERALP

2002’den Bu Yana Öğrenciler Cemaat Yurtlarına Yönlendiriliyorlar…

Üniversite kazanıp, büyük kentlere okumaya gelen öğrenciler, kalacak yer bulamadıkları için büyük zorluklar içerisindeler…

Özellikle son yıllarda gençlerin yaşam koşulları iyice ağırlaştı.

Yerleşim, “Barınma” alanında büyük sorunlar yaşıyorlar. Yer, “Yurt” sıkıntısı çekiyorlar.

Çünkü yurt ücretleri çok pahalandı ve yeni yurt da yapılmıyor, bu alanda darlık var.

Bu alanda bir girişim, bir hareket yok.

Devlet, bu asli görevini yerine getirmiyor. O, bu işi günümüzde, özel sektöre, tarikat ...

Yobazlar, Eğitim ve Öğretimin Ülke Çapında Yaygınlaşmasını istemezler… ALİ ERALP

Yobazlar, Eğitim ve Öğretimin Ülke Çapında Yaygınlaşmasını istemezler…

Gericiler, çağdaş okullara karşıdırlar.

Çünkü eğitim, öğretim, bilim cahilliğin, yobazlığın düşmanıdır…

Eğitimin ve bilimin olduğu yerde cehalet, safsata olmaz. Olamaz. Üfürükçülük yapılamaz.

Cinci hocalar, kendilerine yaşam alanı, geçim kaynağı bulamazlar…

Din sömürüsü yapamazlar.

Din ticareti yapamazlar.

Bu yüzden gericiler eğitimden, öğretimden, bilimden öcüden korkar gibi korkarlar.

Eğitim ve öğretimin ülke çapında yayılmasını, yaygınlaşmasını istemezler. Bu bir gerçektir…

Atatürk’ün ölümünden sonra onların ilk işi Köy Enstitülerini ...

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x