Zaman: Prş Nis 18, 2024 19:33

News News of Alp Ergenekon

Site map of Alp Ergenekon » Dizin : Alp Ergenekon

Hedef BOP: Irak’ın Kuzeyi tamam. Şimdiki Hedef Suriye’nin Kuzeyi

Hedef BOP: Irak’ın Kuzeyi tamam. Şimdiki Hedef Suriye’nin Kuzeyi !

03 Ağustos 2011 tarihli, bir kısmını aşağıda paylaştığım haber dikkatli gözlerden kaçmadı: ABD eski Hazine Müsteşarı Paul Craig Roberts tarafından kaleme alınan bu habere göre Libya ve Suriye’ye yapılan operasyonlar ABD’nin ulusal çıkarları için hayati öneme sahipti ve gecikmeden mutlaka yapılması gerekiyordu. ,

ABD eski Hazine Müsteşarı Paul Craig Roberts’un kaleme aldığı yazının bir bölümü şöyle:

“ABD ARAP PROTESTOLARINI ÇİN VE RUSYA İLE OLAN ...
Read more : Hedef BOP: Irak’ın Kuzeyi tamam. Şimdiki Hedef Suriye’nin Kuzeyi | Görüntüleme : 1429 | Yanıtlar : 0

Düşürülmek İstenen Son kale MHP!

Düşürülmek İstenen Son kale MHP!

Türkiye’yi ve Türk Milletini esarete düşürme operasyonu, son kale MHP’nin düşmesi ile ivme kazanır diyor ve 12 Haziran Genel Seçimi öncesinde Türk’lüğünün farkında olan tüm seçmeni uyarıyorum.

Fazla geriye gitmeden önemli sayılabilecek tuzaklarla dolu içinde olduğumuz dönemi kısaca hatırlayalım…

Şu an yaşamakta olduğumuz kaos dolu günlerin yaşanmasını sağlayan asıl darbe, AB dayatmaları sonucunda Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin sivilleştirilmesi oldu. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinim sivilleştirilmesi ile birlikte kamuoyunun çokta ...
Read more : Düşürülmek İstenen Son kale MHP! | Görüntüleme : 1166 | Yanıtlar : 0

Kendinden çok kişinin korktuğu kimse, bu çok kişiden korkmalıdır!

Kendinden çok kişinin korktuğu kimse, bu çok kişiden korkmalıdır !

Türkiye tam anlamı ile bir korku ortamındadır.

• İzlenme ve dinlenme korkusu
• Çocuğunu okutamama korkusu
• Geçimini sağlayamama korkusu
• İnandığı gibi yaşayamama korkusu

Ve özet olarak en temel hak olan insan gibi yaşayamama korkusu şeklinde özetleyebileceğimiz bu korku atmosferinin sorumlusu, hiç kuşku yok ki dokuz yıldan bu yana tek başına iktidar olan AKP hükümetidir!

İşte bu nedenle yazı başlığım için Publilius Cyrus’un “Kendinden ...
Read more : Kendinden çok kişinin korktuğu kimse, bu çok kişiden korkmalıdır! | Görüntüleme : 1172 | Yanıtlar : 0

Birinci gruptakiler, bu yazı da size: Sizi Uyarıyorum !

Birinci gruptakiler, bu yazı da size: Sizi Uyarıyorum !..
Ülkemiz, tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar iki kutuplu bir toplum görüntüsü veriyor !

Bu iki ayrı kutbu kabaca şöyle tanımlamak mümkün…

Bir grup, ABD ve AB destekli;
• Liberal
• Muhafazakar-Demokrat
• Ümmetçi
• Fethullah Gülen cemaati
Kesimlerinin toplamı olarak tanımlanabilir.

Diğer grubu ise, herhangi bir dış desteğe ihtiyaç duymayan hatta dış desteği, mutlaka bir karşılığı olabileceği gerekçesiyle reddeden;
• Sosyal Demokrat
• Milliyetçi-Muhafazakar
• Kemalist ...
Read more : Birinci gruptakiler, bu yazı da size: Sizi Uyarıyorum ! | Görüntüleme : 1982 | Yanıtlar : 2

Gülen Hareketi içindeki ALPEREN’ler; bu yazı size !

Gülen Hareketi içindeki ALPEREN’ler; bu yazı size !

Baştan belirtmiş olayım: Gülen cemaati içinde kendilerini ALPEREN olarak tanımlayan kardeşlerim bu yazı sizin içindir !

Cemaat mensuplarını şu dört grup altında tanımlamak mümkün.

1 – Yönetim
2 – Şahsi çıkar peşinde olanlar tayfası
3 – Ümmetçi tayfa
4 – Kendilerini ALPEREN olarak tanımlayanlar

İlk üç grubu ıslah olmaları adına Allah’a havale edip son grup olan “Kendilerini ALPEREN olarak tanımlayanlar” grubu üzerinde durmak istiyor ve yazımın gerçek ...
Read more : Gülen Hareketi içindeki ALPEREN’ler; bu yazı size ! | Görüntüleme : 1963 | Yanıtlar : 1

Şeyh Edebalı’dan Başbakana; "Ey Oğul..."

Şeyh Edebalı’dan Başbakana; "Ey Oğul..."

Sayın Başbakanın şiir okuma merakını hepimiz çok iyi biliyoruz.
Bu cümle ile de hakkını verelim; gerek ezberi ve gerekse şiir okumada oldukça başarılı.

Ezberinden okudukları arasında cennet mekan Şeyh Edebalı’nın yine cennet mekan Osman bey’e yazdığı vasiyeti hatırlamadan edemedim.

Sayın Başbakan’ın en azından toplumun bir bölümünce tasvip edilmeyen öfkeli hitabeti ister istemez hatırlatıyor insana.

Oturdum, gaza politikasını Gökbörü ruhu ile nakış nakış işleyen Şeyh Edebalı mantığıyla düşünmeye çalıştım. Acaba Şeyh ...
Read more : Şeyh Edebalı’dan Başbakana; "Ey Oğul..." | Görüntüleme : 1774 | Yanıtlar : 0

Uyarıyoruz; Eğitimde bu FATİH’ten FETİH çıkmaz !

Uyarıyoruz; Eğitimde bu FATİH’ten FETİH çıkmaz !

Yaklaşık dokuz yıldır iktidar olan AKP’nin en büyük tahribatlarından birisi eğitim alanında olmuştur. Tahribatın etkisini ortaya koymak için rakamlarla konuşalım…

TESPİT_1 : Her sene 850.000 dolayında öğrenci, Anadolu Liselerinde iyi bir tahsil için OKS ya da yeni adı ile SBS’lere giriyor ve 850.000 öğrenciden yaklaşık % 10’u, yani 85.000’i Anadolu Liselerinde eğitim görmeye hak kazanıyor.

Geriye kalan 765.000 öğrenci ise düz liselere talim: Kesinlikle sağlıksız bir eğitimle dört ...
Read more : Uyarıyoruz; Eğitimde bu FATİH’ten FETİH çıkmaz ! | Görüntüleme : 1252 | Yanıtlar : 0

Beyaz Saray Müslümanları ve AKP Siyaseti !

Beyaz Saray Müslümanları ve AKP Siyaseti!

Toplumsal etkisi büyük olabilecek projeleri sosyolojiyi göz ardı ederek hayata geçiremezsiniz.

Hele bu yapmak istediğiniz siyasi bir manevra ise sosyolojiyi yalayıp yutmak ve ondan sonuna kadar yararlanmanız gerekir.

Ancak çok fazla detaylarla uğraşmak istemiyor ve sizi daha çok sonuç ilgilendiriyor ise Maslow’un İhtiyaçlar Hiyerarşisi Teorisi size yardımcı olabilecek kaynakların belki de başında gelir ve bunu bilmeniz de yeterli olacaktır.

Küresel efendilerin güdümündeki Beyaz Saray Müslümanları kendilerine verilen Türk Milletini ...
Read more : Beyaz Saray Müslümanları ve AKP Siyaseti ! | Görüntüleme : 1234 | Yanıtlar : 0

Koruyamasak bu Cumhuriyet’i Gök Girsin Kızıl Çıksın !

Koruyamasak bu Cumhuriyet’i Gök Girsin Kızıl Çıksın !

Hiç olmadığı kadar öfke doluyum !

İnciniyor, engelleniyor ve baskı altında tutuluyoruz.

Hem de ilan edildiği tarihin 87. Yıldönümünü kutlamaya çalıştığımız Cumhuriyetimizin hiçbir döneminde olmadığı kadar.

Nasıl mı ?!

Özelleştirme adı altında çok uluslu şirketlere, dolayısı ile emperyal efendilere peşkeş çekilen cumhuriyet kazanımlarımızı geçtim. Hatta onları unuttuk bile.

Vatikan projeleri olan ruhban okulunun açılması ve ekümenik olma safsatasını da geçtim.

Bu tarz onlarca yaşanmış iğrenç durum sıralayabilirim. ...
Read more : Koruyamasak bu Cumhuriyet’i Gök Girsin Kızıl Çıksın ! | Görüntüleme : 1371 | Yanıtlar : 0

Şili’ye ve Bakanın Açıklamasına Bak, Gel de Çıldırma!

Şili’ye ve bakan’ın açıklamasına bak, gelde çıldırma !

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak
ve ipek bir halıya benzeyen toprak,
bu cehennem, bu cennet bizim.

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,
yok edin insanın insana kulluğun,
bu davet bizim...

Nazım Hikmet

İnsan Hakları Bildirgesini tarihte ilk kez yazılı hale getiren ecdadın torunu olarak Şili’de yaşananları kıskançlık, kızgınlık ve hayranlık içinde izledim.

Kıskançlığım…

Şili halkının korkunç sonuçlar doğurabilecek bir olayı tek yumruk ...
Read more : Şili’ye ve Bakanın Açıklamasına Bak, Gel de Çıldırma! | Görüntüleme : 1292 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147917 ileti • Toplam 45545 başlık • Toplam 24813 üye

x