Zaman: Sal Mar 28, 2017 21:31

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

15 Temmuz'un "ortak" hedefi! / Arslan BULUT

15 Temmuz'un "ortak" hedefi!

Gazeteci Hakan Aygün'ün "15 Temmuz sırları" adlı kitabı çıkıyor. Tam bir kaynak niteliğinde olan kitapta, Aygün, konu ile ilgili bütün tartışmalarla birlikte; "15 Temmuz tiyatro muydu?", "15 Temmuz başarılı olsaydı Başbakan kim olacaktı?", "Ahmet Davutoğlu 15 Temmuz'da neden Konya'dan Ankara'ya askeri uçakla geldi?" "ABD darbeyi, Suriye'deki Kürt devletini kurmak, böylece Kürt koridorunu tamamlamak için mi tetikledi?", "15 Temmuz gecesi, MHP'lilere genel merkezden gönderilen ilk mesajda, neden 'sokağa çıkmayın, askere direnmeyin' denildi? ...
Read more : 15 Temmuz'un "ortak" hedefi! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 493 | Yanıtlar : 0


AKP intihar eylemi yapıyor! / Arslan BULUT

AKP intihar eylemi yapıyor!

AKP, ülkücülerin ezici çoğunluğunun ve kendisine oy vermiş eski merkez sağ seçmenin bir kısmının, referandumda "hayır" diyeceğini anladıktan sonra panik atakla Hollanda ve Almanya'ya sefere çıktı. Oylarda bir kıpırdanma olmayınca umutsuzca son bir atağa kalkıştı ve intihar eylemlerine girişti!

Bunun en açık örneği, Diyarbakır'da, Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın 1 Nisan'daki ziyareti dolayısıyla valiliğin karşısına üzerine "Her Evet, Şeyh Sait ve arkadaşlarına bir Fatiha'dır" yazılı pankart asılmasıdır.

Biz de bunu söylüyorduk ...
Read more : AKP intihar eylemi yapıyor! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 5491 | Yanıtlar : 0


15 Temmuz: 40 satır; 16 Nisan: 40 katır! / Arslan BULUT

15 Temmuz: 40 satır; 16 Nisan: 40 katır!

Tayyip Erdoğan, "16 Nisan'da tarihi bir tercih yapacağız diyor; "Eski yönetim sisteminin devamını mı yoksa yeni bir yönetim sistemi kurulmasını mı tercih edeceğiz?" diye soruyor!

Tayyip Bey'in "Eski yönetim sistemi" dediği rayından çıkarılmış olsa da Anayasal düzen olarak devam eden Atatürk Cumhuriyeti'dir. Yeni Yönetim Sistemi'ne hazırlık olarak Rize'de Atatürk heykelinin bahaneyle yerinden söküldüğünü, Denizli'de yapılmak istendiği gibi Atatürk adı yazılı stadyum tabelalarının ortadan kaldırıldığını, Karacabey'deki gibi Türkiye ...
Read more : 15 Temmuz: 40 satır; 16 Nisan: 40 katır! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 3330 | Yanıtlar : 0


Önce Apo sonra FETÖ Anayasası! / Arslan BULUT

Önce Apo sonra FETÖ Anayasası!

PKK terör örgütünün başı Abdullah Öcalan, 2014'teki yazdığı bir mektupta "devlette üçüncü kişi konumunda olduğunu", Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda görüşülen "Anayasa maddelerinin kırkını kendisinin yazdığını" söylemişti.

Öcalan'ın nevruz mektubu, Diyarbakır'da toplanan halka okunmuştu!

Dolmabahçe Sarayı'nda AKP'li bakanlar ile HDP'li milletvekilleri de yine Abdullah Öcalan'ın yazdığı 10 maddelik metin üzerinde mutabakata varmıştı!

AKP iktidarı Abdullah Öcalan'ı bu havaya sokarak her seçim öncesi "anaların gözyaşlarını" durdurduğunu propaganda ediyor ve karşılığını da alıyordu. O ...
Read more : Önce Apo sonra FETÖ Anayasası! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1246 | Yanıtlar : 1


"Evet" ve "Hayır"ın birleştiği nokta! / Arslan BULUT

"Evet" ve "Hayır"ın birleştiği nokta!

Referandumda "evet" veya "hayır" diyenler, sadece bir noktada birleşiyor! Son konuşmalardan birkaç örnek vereyim...

* Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ''Bu, Türkiye'nin geleceğinin seçimi. Referandum ile Türkiye'nin geleceğini oylayacağız" dedi...

* AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, "Bu değişiklik ülkemizin geleceği için. Bu değişiklik çocuklarımız, onların torunları için." dedi.

* CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu anayasa değişikliği sadece bizi değil, bizim çocuklarımızı ve torunlarımızı ilgilendiren bir değişikliktir. Dolayısıyla ...
Read more : "Evet" ve "Hayır"ın birleştiği nokta! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 948 | Yanıtlar : 0


"Evet" ne demek biliyor musunuz? / Arslan BULUT

"Evet" ne demek biliyor musunuz?

Bir ay kadar önce Deniz Baykal, Zeytinburnu'nda yaptığı konuşmada "Güçlü devletler, karşılarında tek adam istiyor, çünkü tek adamı ikna etmek daha kolay. Bu yüzden oyunuzun kıymetini bilin, bu oy olağanüstü önemli. Sakın ha tapuyu kaptırmayın. Hem gecekondunun tapusunu, hem de devletin tapusunu. İkisi de senin elinde, ikisi de senin hakkın. O sana atalarından kaldı" demişti.

İlk bakışta Anayasa değişikliği ile tapu arasında bir ilişki yokmuş gibi görünüyor ama mesele tam ...
Read more : "Evet" ne demek biliyor musunuz? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1120 | Yanıtlar : 0


"İkinci Peygamber" rencide etmedi de... / Arslan BULUT

"İkinci Peygamber" rencide etmedi de...

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın Trabzon'da yaptığı "Beşer şaşar. Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın, olmaz. Kimseye bu yetki verilmez. Verilmemelidir" açıklamasıyla ilgili olarak "Kalksın özür dilesin. Bu milletin böyle laflara tahammül etmesi imkansızdır. Rencide olduk. Siyaset, politika yapacağım diye bu milletin değerlerine laf söyletmeyiz. Laf söyleyemeyeceğinizi de 16 Nisan'da bu millet size gösterecek. O hadsizliğin cevabını o gün alacaksınız. Yakışır mı, böyle bir benzetme ...
Read more : "İkinci Peygamber" rencide etmedi de... / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1080 | Yanıtlar : 0


"Firavun Anayasası!" / Arslan BULUT

"Firavun Anayasası!"

Halkın Kurtuluşu Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, değiştirilen Anayasa'yı "Firavun Anayasası" olarak nitelendiriyor.

Bu kavramı, daha önce 2010 referandumunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kullanmıştı. 50'nci mitingini Uşak'ta yapan Kemal Bey, iktidarın anayasa değişikliği ile yargıyı siyasallaştırmayı hedeflediğini ifade ederek "Recep Bey düzenini bozduğun kantar gün gelir seni de tartar. Hiç unutma" demişti.

Kılıçdaroğlu, "Karun oldular, şimdi milletin başına anayasa değişikliği ile firavun olmaya çalışıyorlar. Buna izin vermeyeceğiz" diye konuşmuştu.

* * * ...
Read more : "Firavun Anayasası!" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 881 | Yanıtlar : 0


"Düşünmezsem evet derim!" / Arslan BULUT

"Düşünmezsem evet derim!"

Kur'an'ın yarısı soru cümlesidir ve "Hiç mi düşünmezsiniz, hiç mi akıl etmezsiniz?" gibi sorularla sık sık karşılaşırsınız.

İslâm dininin ilk mesajı, "Oku"dur! Okumak, aynı zamanda düşünmek demektir. Türkler, sözlü edebiyatı en güçlü millettir ama okumayla, yazmayla pek arası yoktur. Öyle ki Kur'an'ı ezberleyen yüz binlerce hafız vardır ama yüzde 99'u okuduğu ayetin anlamını bilmez.

Tabii okuyan, okuduğunun anlamını bilenler ve bu bilgiyle insanları uyaranlar da var elbette.

Meselâ Saadet Partisi Genel Başkanı ...
Read more : "Düşünmezsem evet derim!" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1444 | Yanıtlar : 0


Ne Hollanda'sı; bugün 18 ada için ne yaptın? / Arslan BULUT

Ne Hollanda'sı; bugün 18 ada için ne yaptın?

Başlık, "Bugün Allah için ne yaptın?" gibi oldu ama Hollanda kriziyle ilgili yeri göğü inleten AKP iktidarına "Hollanda, Türkiye'ye ne yaptı?" diye sormak lâzım!

Hollanda, Türkiye Dışişleri Bakanı'na iniş izni vermedi, Aile Bakanı'nı sınır dışı etti, gösteri yapan Türklerin üzerine köpeklerini sürdü...

Seçim kampanyalarında devlet imkânlarının kullanılması ve yurt dışında seçim propagandası yasaklarına, ayrıca "referandumlarda seçim hükümleri uygulanır" kuralına rağmen propaganda girişiminde bulunulduysa da Hollanda, o bakanların ...
Read more : Ne Hollanda'sı; bugün 18 ada için ne yaptın? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2231 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 136596 ileti • Toplam 38388 başlık • Toplam 24220 üye

x