Zaman: Çrş Tem 26, 2017 4:37

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

Yeni rejimin temeli, yalana mı dayanacak? / Arslan BULUT

Yeni rejimin temeli, yalana mı dayanacak?

İstanbul'un bütün ana caddelerindeki direk ve panolara "Cumhurbaşkanlığı" imzalı afişler asılmış veya yapıştırılmış durumda. Bütün yurtta aynı uygulama var. Zaten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da 15 Temmuz'un yıldönümünde, "Çanakkale'den aldığımız cesaret ve özgüvenle Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıdık. 15 Temmuz bizim yeni Çanakkale'mizdir, Dumlupınar'ımızdır, Sakarya'mızdır, yıllardır darbelerin, müdahalelerin, vesayet güçlerinin pençesinde kıvranan bu millet 15 Temmuz'da şahlanışını ifade etmiştir. Buradan aldığımız cesaret ve özgüvenle elde edeceğimiz bir sonraki zafer 2023 hedeflerine ...
Read more : Yeni rejimin temeli, yalana mı dayanacak? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1231 | Yanıtlar : 0


Sadece metal yorgunluğu değil asfalt bile bozuk! / Arslan BULUT

Sadece metal yorgunluğu değil asfalt bile bozuk!

Son yıllarda, özellikle ağır tonajlı araçlar, oto yollarda, kendi şeritlerinde giderken kaza yapıyor, onlarca insan hayatını kaybediyor.

Bu tür kazaların büyük kısmı, virajlarda meydana geliyor. Usta sürücüler, "viraja girerken yavaşlamak, dönüş sırasında hızını korumak, çıkışta gaza basmak gerekir" diyor. Kazalar sadece bu kurala uymamaktan mı meydana geliyor, yoksa başka sebepleri mi var?

* * *

Kimyacı bir dostum, sorunun büyük ölçüde asfalt kalitesinin dünya standartlarına uygun olmamasından kaynaklandığını ...
Read more : Sadece metal yorgunluğu değil asfalt bile bozuk! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 845 | Yanıtlar : 0


Altaylardan Türkiye'ye çözüm çiçeği! / Arslan BULUT

Altaylardan Türkiye'ye çözüm çiçeği!

Haberi eski Devlet bakanlarından Prof. Dr. Abdülhalûk Çay'dan aldım. İki yılda bir düzenlenen Altay Toplulukları Sempozyumunun altıncısı, 24-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında, Florya'da, Aydın Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılacak.

Altay'dan çıkarak Asya ve Avrupa'ya yayılan, başta dil olmak üzere pek çok noktada ortak veya benzer uygarlık değerlerine sahip olan ve bilim dünyasında Altay Toplulukları adıyla bilinen halk ve toplulukların kültür ve uygarlık değerlerini konu alan sempozyumların bu seneki gündemi, "Altay topluluklarında mesken ...
Read more : Altaylardan Türkiye'ye çözüm çiçeği! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 492 | Yanıtlar : 0


Genelkurmay'da ele geçen, tüyler ürpertici bilgi notu! / Arslan BULUT

Genelkurmay'da ele geçen, tüyler ürpertici bilgi notu!

2011-2015 arasında Genelkurmay Başkanlığı yapan emekli orgeneral Necdet Özel, kendisine TSK'daki FETÖ kadrolaşması sorulduğunda, "Konuyla ilgili MİT ve Emniyet'ten bilgi istedik, gelmedi. İmzasız ihbarla işlem başlatmayız." diyerek hukuka uygun hareket etmek zorunda olduklarını belirtmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığı, FETÖ'cü darbenin önde gelenlerinden Genelkurmay Başkanlığı Personel Plan Yönetim Daire Başkanı Mehmet Partigöç'ün bürosunda yapılan aramada ele geçen belgelerin bilirkişi incelemesini yine Genelkurmay'a ...
Read more : Genelkurmay'da ele geçen, tüyler ürpertici bilgi notu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2208 | Yanıtlar : 1


Her şey iktidarı kaybetmemek için! / Arslan BULUT

Her şey iktidarı kaybetmemek için!

Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'u, kendi hayalindeki "Yeni Türkiye Cumhuriyeti"nin kuruluş günü gibi değerlendiriyor. Bu durumu, açılım sürecini halka anlatmakla görevlendirilen "akil"lerden Hilal Kaplan, "Yaşadığımız yüzyıldaki Türkiye'nin kurucu söylemi, 15 Temmuz Destanı'dır." diye ifade ediyor.

* * *

Tabii yeni bir devlet kurulurken, halkın onayını almak şart!

Halkın onayı derken, seçimleri veya referandumu kazanmaktan söz etmiyorum!

Halkın onayı, gayri meşru bir oylamayla alınış gibi görünse de 51'e 49, böyle bir dönüşüm ...
Read more : Her şey iktidarı kaybetmemek için! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1686 | Yanıtlar : 0


İşte "Pusudaki düşmanlar"ın listesi! / Arslan BULUT

İşte "Pusudaki düşmanlar"ın listesi!

Tayyip Erdoğan, Meclis binası önünde düzenlenen ve konuşma hakkı tanınmadığı için Ana Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılmadığı 15 Temmuz töreninde, "Güçlü değilsek bize bir gün yaşama hakkı vermeyecek o kadar düşman pusuda bekliyor ki isimlerini tek tek saysak uluslararası krizle karşılaşırız" dedi.

* * *

Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı sıfatından dolayı söyleyemediği "pusudaki düşmanlar"ın isimlerinin bir kısmı, 15 Temmuz 2016 günü, yani darbenin yapıldığı gün açıklanan FETÖ çatı iddianamesinde var!

Ayrıca, Türkiye'nin ...
Read more : İşte "Pusudaki düşmanlar"ın listesi! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1942 | Yanıtlar : 0


15 Temmuz, TSK'dan intikam alma bayramı! / Arslan BULUT

15 Temmuz, TSK'dan intikam alma bayramı!

15 Temmuz afişlerine gelinceye kadar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni aşağılamaya dönük bütün hareketlerin dökümünü veren Yılmaz Özdil'in önemli yazısından sonra, iktidar partisinden yeni itiraflar geldi!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "15 Temmuz, 27 Mayıs'ın intikamının alındığı gecedir. 12 Mart'ın, 12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın intikamının alındığı bir gündür." dedi.

Bu hesaba göre bir taşla beş kuş vurulmuş oluyor. Hedef, 15 Temmuz bahanesiyle, bütün eski hesapları görmek miydi? Ayrıca, intikam kimden alındı? TSK'dan ...
Read more : 15 Temmuz, TSK'dan intikam alma bayramı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 70425 | Yanıtlar : 1


Hırsızdan adalet istenir mi? / Arslan BULUT

Hırsızdan adalet istenir mi?

Denizli'nin Pamukkale İlçesi'ndeki evinden doktora tezi kayıtlı bilgisayarı çalınan öğretmen Haydar Güngör, hırsıza "Doktora tezimi geri ver, yeni bilgisayar ve bir miktar para hediyem olsun" çağrısı yaptı.

Güngör, doktora tezini, "Hadis metinlerinde Cebrail" kavramı üzerine hazırladığını da söyledi.

Yani Cebrail dosyası çalındı! Bir ara Tuncay Özkan, "Allah'ımızı çaldılar" demişti! Gerçekten de din istismarı yapanlar, Allah'ın yerine kendilerini veya liderlerini koyuyor! Liderlerini yüceltirken "Allah'ın bütün vasıflarına sahip" demiyorlar mı?

* * * ...
Read more : Hırsızdan adalet istenir mi? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1270 | Yanıtlar : 0


Her şey daha yeni başlıyor! / Arslan BULUT

Her şey daha yeni başlıyor!

Gazeteci Aytunç Erkin, Kırmızı Kedi yayınları arasında çıkan "Kardan Adam" adlı kitabında, eski milletvekili Emin Şirin'in Ergenekon Davası sürecinde yaşadığı olaylar ekseninde günümüze ışık tutuyor. Zira Türkiye'nin 15 Temmuz darbe girişimi sonunda bir rejim değişikliğine sürüklenmesinin arkasında Ergenekon ve Balyoz gibi davaların hazırlık süreci vardır.

Peki o hazırlık süreci nasıl planlanmıştır? Kitapta bu konuda, önemli bilgiler ve deliller var.

* * *

Herkesin gözünün önünde cereyan eden fakat çok kimsenin ...
Read more : Her şey daha yeni başlıyor! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1058 | Yanıtlar : 0


Cemaat okulundan Osmanlı okuluna! / Arslan BULUT

Cemaat okulundan Osmanlı okuluna!

Sri Lanka'da Müslümanların yaşadığı bir köyde "Osmanlı okulu"nun temeli törenle atıldı! Haber böyle!

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Sadakataşı Derneği tarafından, hayırsever bir iş adamının desteğiyle Sri Lanka'nın Kuzeybatısındaki Puttalam kentine bağlı El Aksa köyünde yaptırılan 50 öğrenci kapasiteli iki derslikli okulun ilk harcı, AKP İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal, gazeteci-yazar Adem Özköse ve Türkiye'den gelen bazı yardımseverler tarafından yerleştirildi.

100 metrekare alana yapılacak olan ve 4 ayda ...
Read more : Cemaat okulundan Osmanlı okuluna! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1185 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 137479 ileti • Toplam 39190 başlık • Toplam 24281 üye

x