Zaman: Pzt Şub 20, 2017 19:53

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

"Referandumda ne yapmalı?" / Arslan BULUT

"Referandumda ne yapmalı?"

Halk Tv'den, Hakan Aygün'ün programından, CHP milletvekili Dursun Çiçek ile birlikte çıkmıştık. Taksiye bindik. Çiçek, şoföre, referandumda nasıl oy kullanacağını sordu. Şoför, "Bakacağım, çoğunluk nereye verirse ben de oraya vereceğim" dedi! Sonra aralarında şöyle bir diyalog gelişti:

-Peki siz kaç kardeşsiniz?

-Beş kardeşiz.

-Babadan kalan arazinin, gayrımenkülün tapusunu, dört kardeş olarak ağabeyinize verir misiniz?

-Ben vermem!

-O halde vatanın tapusunu da bir kişiye devretmeyin! Çünkü bu Anayasa değişikliği, vatanın tapusunu bir kişiye ...
Read more : "Referandumda ne yapmalı?" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 52 | Yanıtlar : 0

Türkiye'yi kim satın alıyor? / Arslan BULUT

Türkiye'yi kim satın alıyor?

Bir ara bankalar, "altın hesabı açıyoruz" diye vatandaşın yastık altındaki altınlarını sisteme çekmeye çalıştı. Sistemin gazeteleri ve televizyonları, "Altın hesabı zirve yaptı", "Altın hesapları kabardı" gibi laflar üretti!

Tulumbada su bitmişti ama vatandaş altınını vermiyordu... 15 Temmuz'dan sonra, dövizini de vermedi!

Mehmet Şimşek Maliye Bakanı iken Türkiye'nin 490 ton olan altın rezervinin 450 tonunun, İngiltere Merkez Bankası Bank Of England'da emanette olduğunu açıklamıştı.

Yazar Metin Aydoğan, "Elde kalan son devlet varlıklarının, ...
Read more : Türkiye'yi kim satın alıyor? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1676 | Yanıtlar : 0

Camilerde gençlik kolları ve rejim! / Arslan BULUT

Camilerde gençlik kolları ve rejim!

AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, "Eğer yüzde 50'yi geçemezsek ve bu referandum oylamasında başarısız olursak iç savaşa hazır olun. Gerek kendi içimizde gerek kendi dışımızda kartların yeniden karılacağını yeniden plan masalarının kurulacağını iyi bilelim." dedi.

AKP yönetimi, Ozan Erdem'in istifasını istedi ama bunun bir önemi yok. Ozan Erdem, AKP'nin derin görüşünü seslendirmiş oldu!

İşte millet bunun için "hayır" diyor. "Hayır çıkarsa"ya göre iç savaş planlayan bir zihniyetin "Evet ...
Read more : Camilerde gençlik kolları ve rejim! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1828 | Yanıtlar : 0

AKP ve MHP'nin merdiven yöntemi! / Arslan BULUT

AKP ve MHP'nin merdiven yöntemi!

Referandumda "evet" çıksın diye uğraşanlar, akla hayale gelmeyen yollara başvuruyor! Öyle ki, AKP iktidarında Yunan işgaline terk edilen 17 adadan Eşek Adası'nın Lozan'da verildiğini yazanlar bile var!

Yahu 12 Eylül yönetimi, hakaret amacıyla Necmettin Erbakan'ı Eşek Adası'na, Alparslan Türkeş'i Uzunada'ya göndermemiş miydi?

Peki bu yalanlara başvurmanın sebebi nedir? Diyebilirim ki herkes kendi fıtratına uygun davranıyor! Sürpriz yok! Türk'e Anayasa kefeni biçenlerin bir kısmı, bilerek büyük bir projeye ve o proje ...
Read more : AKP ve MHP'nin merdiven yöntemi! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1310 | Yanıtlar : 0

Yeni Anayasa'yı PKK mı yazdı? / Arslan BULUT

Yeni Anayasa'yı PKK mı yazdı?

Hani Devlet Bahçeli, "Tayyip Erdoğan ile Doğu Perinçek arasında bir tercih yapmak gerekirse biz Tayyip Erdoğan'ı seçeriz" diye yanlış bir kıyaslama yapmıştı ya!

Kıyaslamanın nasıl yapılması gerektiği üzerinde yeterince tartışma yapılmadı!

Kıyaslama şöyle yapılabilirdi meselâ:

-Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener arasında tercih yapmak gerekirse kimi seçersiniz?

Tabii burada "Tayyip Erdoğan mı Devlet Bahçeli mi?" diye sorulamaz. Çünkü ikisi de aynı taraftadır.

* * *

Bahçeli'nin yapmak istediği, "hayır"cıları Doğu Perinçek ...
Read more : Yeni Anayasa'yı PKK mı yazdı? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1093 | Yanıtlar : 0

Erdoğan ve Bahçeli'nin gizlediği sır nedir? / Arslan BULUT

Erdoğan ve Bahçeli'nin gizlediği sır nedir?

Namık Kemal, muhteşem şiiri "Hürriyet Kasidesi"nde"

Vücûdun kim hamir-i mâyesi hâk-i vatandandır

Ne gâm râh-ı vatanda hak olursa cevr ü mihnetten."
diyor.

Günümüz Türkçesiyle, "Vücudun mayasının hamuru, vatan toprağındandır. Vatan yolunda eziyet ve sıkıntılardan toprak olursa ne gam!" diyor.

Bu itibarla, Türk gençliği, Türk milleti, Atatürk'ün sözleriyle "mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli ve en kıymetli hazinesi olan Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak" için "damarlarındaki asil kan"dan başka güvenecek bir merci olmadığını ...
Read more : Erdoğan ve Bahçeli'nin gizlediği sır nedir? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1467 | Yanıtlar : 0

Referandum mekruh oldu! / Arslan BULUT

Referandum mekruh oldu!

Anayasa değişikliğinin savunulacak bir yönü bulunmadığı için, "evet" çıksın diye kafa yoranlar, çareyi, "hayır"cıları terör örgütleriyle birlikte göstermekte buldu! Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş, bu stratejiye göre hareket ediyor!

"Adalet Bakanı" sıfatını taşıyan ve herkesin hukukunu korumakla görevli olması gereken Bekir Bozdağ, "PKK, FETÖ ve DHKP-C dahil ne kadar Türkiye'ye ve Türk milletine ihanet eden terör örgütü varsa, hepsi 'Hayır' için iş birliği yapıyorlar." dedi.

Hayırcıların en güçlü organizasyonu olan ...
Read more : Referandum mekruh oldu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1535 | Yanıtlar : 0

Karar, hangi gizli mahfilde alındı? / Arslan BULUT

Karar, hangi gizli mahfilde alındı?

Devlet Bahçeli'nin, ortağı olduğu 57'nci Hükümet döneminde en çok kullandığı siyasi kavram, "istikrar" idi.

Bahçeli, MHP'nin fikriyatına uymayan her kararı, "istikrarı sürdürmek"le izah ediyor, MHP'liler de bu durumu sabırla karşılıyordu.

Son zamanlarda ise Bahçeli, yine MHP'nin fikriyatına uymayan kararlarını "kaos olur" tehdidiyle savunmaya çalışıyor!

* * *

Bahçeli, 7 Haziran 2015 seçimlerinden önce, 3 Mayıs'ta seçim beyannamesini okurken bir yanlışlık yapmış ve "Kutuplaşmaya, karmaşaya, krize, kargaşaya, kaosa, kavgaya ve karanlığa ...
Read more : Karar, hangi gizli mahfilde alındı? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 3458 | Yanıtlar : 0

"Çökmüş devlet" ve referandum! / Arslan BULUT

"Çökmüş devlet" ve referandum!

Eski Kara Kuvvetleri Komutanlarından Aytaç Yalman'ın "Sırtından Hançerlenen Kahraman Ordum" başlıklı kitabında günümüze ışık tutan bilgiler var:

* 2002 yılından itibaren irtica faaliyetlerinde bulunanların ordudan uzaklaştırılması terk edildi, 2008'den itibaren, cumhuriyetin temel değerlerini savunan askerler tutuklanmaya başlandı, TSK'nın iç tehditle mücadele görevi yasadan çıkarıldı. Sonuçta 15 Temmuz kalkışması ile TSK her yönüyle ciddi yara aldı. Dick Cheney, 15 Haziran'da yazdığı makalede "Türkiye çökmüş devlet statüsündedir" dedi. Graham Fuller'in 15 Temmuz'da Türkiye'de ...
Read more : "Çökmüş devlet" ve referandum! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1779 | Yanıtlar : 1

Bahçeli soruyu yanlış sordu! / Arslan BULUT

Bahçeli soruyu yanlış sordu!

Referandum tartışması, siyasi ahlâk bir kenara bırakılarak ve Anayasa'da neyin değiştirildiğine hiç girmeden, seçmeni aldatmaya dönük bir "kurnazlık" esas alınarak sürdürülüyor.

"Evetçi"lerin önde gelenleri, "hayırcı"ları PKK ile özdeşleştiriyor, "PKK hayır diyor, öyleyse hayırcılar PKK'lıdır" diye, ancak ahmakların inanabileceği bir algı oluşturmaya çalışıyorlar.

Bu algı tutmaz, çünkü; PKK ile iş tutan, Oslo'da masaya oturan, Habur karşılaması yapan, Dolmabahçe mutabakatı imzalayan AKP iktidarıdır.

Kaldı ki getirilen başkanlık sistemi değil, ucube bir sistem olmakla ...
Read more : Bahçeli soruyu yanlış sordu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1379 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 136286 ileti • Toplam 38122 başlık • Toplam 24191 üye

x