Zaman: Pzr May 28, 2017 16:34

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

"Devlet, darbecileri izliyor ve bekliyordu!" / Arslan BULUT

"Devlet, darbecileri izliyor ve bekliyordu!"

Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporu açıklandı... Komisyon başkanı Reşat Petek, "kontrollü darbe" iddialarının, FETÖ'ye yardım ve yataklık anlamına geleceğini öne sürerken bir de "Böyle bir iddia herkesi kör alemi sersem zannetmektir" deyiverdi!

Halbuki o sözü bizim söylememiz gerekir. Zira "rapor" diye açıklananlarda basında çıkan bilgilerden başka tek bir bilgi var. O da cemaatin Türkiye haritasını beşe bölmüş olması. Fakat Reşat Petek de farkında değil ki gösterdiği o cemaat haritası, Sevr ...
Read more : "Devlet, darbecileri izliyor ve bekliyordu!" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1003 | Yanıtlar : 0


"Yeni Osmanlı"yı NATO mu kuracak? / Arslan BULUT

"Yeni Osmanlı"yı NATO mu kuracak?

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel'deki NATO toplantısı öncesinde NATO'nun, IŞİD'e karşı uluslararası koalisyona üyeliğinin oylanacağını ve NATO karargâhında bir terör istihbarat biriminin kurulacağını açıkladı.

Stoltenberg, NATO'nun "muharip olmayan" operasyonlarla terörle mücadeleye katkıda bulunacağını, bu çerçevede "yerel güçlerin eğitimi" ile halihazırda IŞİD ile mücadelede kullanılan erken uyarı sisteminin kapsamının genişletileceğini ifade etti.

* * *

BBC muhabiri Jonathan Marcus ise "İttifakı nasıl bir gelecek bekliyor?" konusunu sorguladığı yazısında "Washington yönetimi, ...
Read more : "Yeni Osmanlı"yı NATO mu kuracak? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2346 | Yanıtlar : 0


Koca bir millet uçuruma atlar mı? / Arslan BULUT

Koca bir millet uçuruma atlar mı?

Türkiye'ye ve Türk-İslâm coğrafyasına nasıl bir gelecek biçildiği, 2004 Haziran ayında İstanbul'da yapılan NATO zirvesinde tebliğ edildi!

NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, zirveden önce hazırlık çalışmaları için Türkiye'ye geldi ve bu konuda önemli ipuçları verdi.

Scheffer, NATO ülkelerinin güvenliğinin, Afganistan'ın geleceğiyle bağlantılı olduğunu ve Türkiye'nin Afganistan'daki güce önemli askeri katkılar yapmaya devam edeceğini söyledi.

Scheffer, Türkiye'nin güçlü tarihi, ekonomik ve kültürel bağlarının Orta Doğu, Kafkaslar ve Orta ...
Read more : Koca bir millet uçuruma atlar mı? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 923 | Yanıtlar : 0


AKP'ye oy verenlerin tarihi sorumluluğu! / Arslan BULUT

AKP'ye oy verenlerin tarihi sorumluluğu!

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ile yüz milyarlarca dolarlık silah anlaşması yaptıktan sonra, kılıç ile dans etmesi ve Beşar Esad'ın Suriye'de İran'ın desteğiyle "tarif edilemeyecek kadar korkunç suçlar" işlediğini iddia ederek "İran rejimi, küresel terörizme öncülük ediyor. Bölgede yıkım ve kaosu yayıyor" demesi, bundan sonraki hedeflerini gösteriyor!

* * *

Nitekim İngiliz gazeteci Robert Fisk, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın kendi ülkesindeki ve Irak'taki Sünni aşiretlerini, İran, Beşar Esad ...
Read more : AKP'ye oy verenlerin tarihi sorumluluğu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1654 | Yanıtlar : 0


Adamlık ve Sözcü'ye operasyon! / Arslan BULUT

Adamlık ve Sözcü'ye operasyon!

Sözcü gazetesi sahibine ve biri muhabir üç çalışanına, 19 Mayıs günü "FETÖ adına suç işledikleri" gerekçesiyle gözaltı kararı verilmesi manidar!

"Suç"tan kasıt, muhabir Gökmen Ulu'nun 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın nerede bulunduğunu haber yapmak. Oysa bir haftadır ortada görünmeyen bir Cumhurbaşkanı'nın nerede bulunduğu, dünyanın her yerinde önemli bir haberdir. Bu haber araştırmasının suça konu olması için örgütle somut bir bağ bulunması gerekir.

Üstelik sadece gözaltı kararı verildiği halde, yurt dışında ...
Read more : Adamlık ve Sözcü'ye operasyon! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1057 | Yanıtlar : 0


Meşruiyet sağlandı mı? / Arslan BULUT

Meşruiyet sağlandı mı?

Tayyip Erdoğan-Trump görüşmesinden önce bir okurumuz, ziyaretin amacının bir "meşruiyet arayışı" olduğunu yazmıştı. Bir okurumuz da Erdoğan'ın AKP'yi kurduğu zaman Avrupa, Rusya, Çin ve ABD gezileri yaparak meşruiyet aradığını ve bunu sağladığını hatırlatmıştı.

Görüşmeyi yorumlayan gazeteci Aslı Aydıntaşbaş da Trump ile Erdoğan'ın samimi pozlar vermelerinin Batı ittifakı nezdindeki anlamının "Erdoğan'ın yeri ve konumunu meşrulaştırmak" olduğunu yazdı.

* * *

Türkiye'deki referandum, mühürsüz oylar geçerli sayılarak yasalar çiğnendiği için gayrimeşrudur. AGİT ön raporuyla ...
Read more : Meşruiyet sağlandı mı? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1244 | Yanıtlar : 0


Trump'ın kozu ve 15 Temmuz'daki maskeli balo! / Arslan BULUT

Trump'ın kozu ve 15 Temmuz'daki maskeli balo!

"Trump" kelimesinin, İngilizcede "koz" veya "koz oynayarak almak, üstün gelmek" gibi anlamları var!

ABD Başkanı Trump, Erdoğan ile görüşmesinden üstün çıkmak için "Türk askerinin cesareti"ni koz olarak kullandı!

Trump, "Soğuk Savaş'ta Türkiye, Sovyetler Birliği'nin genişlemesini engelledi. Türkiye'nin Kore Savaşı boyunca gösterdikleri büyük cesaret hâlâ hafızalarımızda. Kore'deki savaştaki cesaretleri, bizim askerlerimizin unutmadığı şeylerdendir." dedi.

* * *

Bu sözler hemen herkesin aklına Soros'un "Türkiye'nin en iyi ihraç ürünü, ordusudur" ...
Read more : Trump'ın kozu ve 15 Temmuz'daki maskeli balo! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2342 | Yanıtlar : 0


"Sarhoş gözlüğü" takan, sadece siyasiler mi? / Arslan BULUT

"Sarhoş gözlüğü" takan, sadece siyasiler mi?

Muğla Emniyet Müdürlüğü, Trafik Haftası kapsamında Cumhuriyet meydanında düzenlenen etkinlikte, alkolün zararlarını anlatmak için katılımcılara "Sarhoş gözlüğü" olarak adlandırılan özel bir gözlük dağıttı. Protokol mensuplarından, polisler ve vatandaşlardan penaltı atışı yapması istendi. Gözlükle atış yapanlar, topa vurmakta zorlandı, birçok kişi topun yerini dahi bulamazken, kimisi de topa vuramayarak olduğu yerde sendeledi.

Yine vatandaşların bindiği ve bir düzenekle sabitlenen otomobile takla attırıldı. Emniyet kemeri takanların fazla zorlanmadığı, takmayanların ters dönen ...
Read more : "Sarhoş gözlüğü" takan, sadece siyasiler mi? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 820 | Yanıtlar : 0


Şimdi de alenen "şehir devletleri" propagandası! / Arslan BULUT

Şimdi de alenen "şehir devletleri" propagandası!

Kenan Tüfekçi, mesajında, "Yazınızda 'Son anayasa değişikliklerini yazanlar, yazdıranlar da açıkça yerel meclislerden, özerk şehirler ve bölgelerden hatta üniter yapı içinde eyalet sisteminden bahsetmediler mi?' diyorsunuz. Sözcü'de yayınlanan bir haber var. Sizin 2001 yılında belgelediğiniz, CFR'den gönderilen programda öngörülen 'şehir devletleri' dayatması şimdi açıkça savunuluyor. Sözcü, bu haberi neden olduğu gibi yayınladı?" diyor.

Sözcü'deki haberin başlığı "Ekonomiyi şehir devletleri kurtarır" şeklinde! Sayime Başçı imzalı haberin spotunda da "Antik Yunan ...
Read more : Şimdi de alenen "şehir devletleri" propagandası! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 594 | Yanıtlar : 0


Türkiye'nin en büyük güvenlik açığı nerededir? / Arslan BULUT

Türkiye'nin en büyük güvenlik açığı nerededir?

ABD Merkez Komutanlığı da yapan general John Abizaid, 2007 yılında, Amerikan güçlerinin askeri mücadele yükünü bölgesel güçlere kaydırması ve kendilerinin dolaylı bir rol üstlenmeleri gerekeceğini ifade ederek, "Ancak bir an bile, gelecek 25-50 yıl Amerikan ordusunun eve dönebileceğini farz edemeyeceklerini, bölgedeki stratejik durum sebebiyle bunun mümkün görünmediğini" söylemişti.

Bugün gelinen noktada, ABD, IŞİD'i ve PYD/YPG'yi organize ederek ikisine de rol vererek "askeri mücadele yükü""bölgesel güç"lere kaydırmıştır!

Bu işin ...
Read more : Türkiye'nin en büyük güvenlik açığı nerededir? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2244 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 137102 ileti • Toplam 38846 başlık • Toplam 24255 üye

x