Zaman: Pzr Kas 19, 2017 8:58

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

Atatürkçülük, Graham Fuller ve Mustafa Sabri! / Arslan BULUT

Atatürkçülük, Graham Fuller ve Mustafa Sabri!

Hani Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh, İsrail ile savaşmanın caiz olmadığına dair fetva verdi ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini söyledi ya, Türk tarihinde de böyle fetva veren bir adam var!

Adı Mustafa Sabri! İstiklal mücadelesi başlatmak için Anadolu'ya geçen Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları hakkında yazdığı fetva metni, Şeyhülislam Dürrizade Abdullah imzasıyla 11 Nisan 1920'de yayınlayıp İngiliz uçakları ile Anadolu'ya atılmıştı. ...
Read more : Atatürkçülük, Graham Fuller ve Mustafa Sabri! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 928 | Yanıtlar : 0


BBC'ye baskın yapacaklar mı? / Arslan BULUT

BBC'ye baskın yapacaklar mı?

BBC'nin "Rakka'da 250 IŞİD militanı ve aileleri, ABD-İngiltere öncülüğündeki koalisyon ile Suriye Demokratik Güçleri'nin yeni PKK/PYD'nin ortak operasyonuyla Rakka'dan güvenli bir şekilde tahliye edildi. Tahliye edilen IŞİD'liler arasında, örgütün önde gelen militanlarının yanı sıra çok sayıda yabancı savaşçı da vardı." haberi bomba gibi patladı.

Habere göre Rakka'dan tahliye edilen militanların bir kısmı Suriye geneline dağılırken, aralarından bazılarının da Türkiye'ye gittiği ortaya çıktı.

Tahliye edilen 250 IŞİD militanı, Rakka'nın ABD destekli güçler ...
Read more : BBC'ye baskın yapacaklar mı? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 365 | Yanıtlar : 0


Diktatörlük, CHP ve Türklerin tapusu! / Arslan BULUT

Diktatörlük, CHP ve Türklerin tapusu!

Siyasi polemiklerin çoğunu ciddiye almam, fakat bazı polemikler vardır ki ana meselenin açığa çıkmasıdır.

Ana mesele nedir?

Türkiye, sistem değişikliği adı altında, rejim değişikliğine doğru adım adım sürüklenmektedir. Rejimin değiştirilebilmesi, 2019'da veya daha erken yapılması plânlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bağlıdır. Bu itibarla, iktidar partisi liderinin mutlaka bu barajı aşması gerekmektedir!

* * *

Evet kimse "cumhuriyet" adının değiştirilmesini düşünmeyebilir! ABD de bir cumhuriyettir ama federal sistemle yönetilmektedir.

Türkiye'de bütün iktidarlara ABD ...
Read more : Diktatörlük, CHP ve Türklerin tapusu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 541 | Yanıtlar : 0


Irak kapısı ve 2019'da 50 bin Suriyeli seçmen! / Arslan BULUT

Irak kapısı ve 2019'da 50 bin Suriyeli seçmen!

Irak Meclisi'ndeki 328 sandalyeden 180'ine sahip olan "Şii Ulusal İttifak Koalisyonu" milletvekili Haydar el-Fuadi, "Irak topraklarına illegal yollarla giren ve türlü fitnelere neden olan PKK'yı ülkeden çıkarmak için Türkiye ile koordineli şekilde çalışılmalı." dedi.

Meclis'te 10 sandalye ile temsil edilen "Ulusal Hikmet Akımı" milletvekili Hasan Halati, PKK'yı ülke topraklarından çıkarmak için hükümetin "İran Halkın Mücahitleri Örgütü"ne karşı izlediği tavra benzer bir süreç işletmesi gerektiğini ifade etti.

Meclis'te ...
Read more : Irak kapısı ve 2019'da 50 bin Suriyeli seçmen! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 558 | Yanıtlar : 0


Cumhuriyet ve "zombi hapı" / Arslan BULUT

Cumhuriyet ve "zombi hapı"

Türkiye Cumhuriyeti'nin 94'üncü yılında, insani değerlerimizin, bireysel ve toplumsal olarak aşınması ve yozlaşmasıyla karşı karşıya olduğumuzu aklı başında herkes görmektedir. Oysa Cumhuriyet, "fazilet rejimi"ydi; "fikri hür, vicdanı hür nesiller" yetiştirmeye dayanıyordu. Şimdi ise "zombi hapı yutmuş gibi" davranan insan sayımız çoğalıyor!

* * *

Zombileşmek için illâ da hap yutmak gerekmiyor ama İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince, kısa bir süre önce İspanya'dan gönderilmiş ve alıcısı İstanbul'da olan postada, ...
Read more : Cumhuriyet ve "zombi hapı" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 234 | Yanıtlar : 0


Türkçülük, İslâmcılık ve BOP'çuluk! / Arslan BULUT

Türkçülük, İslâmcılık ve BOP'çuluk!

Tayyip Erdoğan, "Kürt'üm demek en tabii hakkındır, ama Kürtçülük yapmak hakkın değildir. Türk'üm demek en tabii hakkındır ama Türkçülük yapmak hakkın değildir. Çünkü bunlar bölücülüktür." diyerek, Cumhurbaşkanı olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucu iradesine karşı geldi.

Konuyla ilgili Türk Ocakları açıklamasında da bu duruma işaret edildi:

"Türk milliyetçiliği etnik ve mezhebi ayırım yapmaz, ayrıştırıcı değil birleştiricidir. Ortak tarih, kültür birikimine, vatan sevgisine ve ortak gelecek tasavvuruna dayanır. İmparatorluk mirasına sahip çıkarak etnik ...
Read more : Türkçülük, İslâmcılık ve BOP'çuluk! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 450 | Yanıtlar : 0


ABD ve İsrail'in elinde sadece PKK kaldı! / Arslan BULUT

ABD ve İsrail'in elinde sadece PKK kaldı!

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, 2006 yılında "Yeni Orta Doğu için zaman geldi!" derken, "Büyük İsrail Devleti'ni kurmak için zaman geldi" demek istiyordu!

Çünkü Büyük Ortadoğu Projesi, 20'nci yüzyılın başında İngiltere'nin projesi olmakla birlikte, daha sonra ABD ve İsrail tarafından ele alınmıştı. ABD'de bu proje, W. Wilkie tarafından "Tek Bir Dünya" adı altında kitap olarak da ortaya konulmuştu. Kitap, 1951 yılında Türkiye'de de yayınlanmıştı.

İsrail de hemen ardından ...
Read more : ABD ve İsrail'in elinde sadece PKK kaldı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 554 | Yanıtlar : 0


Köksal, Eymür ve yeni projenin asıl sahibi! / Arslan BULUT

Köksal, Eymür ve yeni projenin asıl sahibi!

Irak ordusunun Kerkük ve Tuzhurmatu'ya girmesi, Peşmerge'nin çekilmesi olumlu bir gelişmedir ama PKK'nın Kerkük'te Amerikan araçları ile devriye gezmesi gösteriyor ki oyun içinde oyun var!

Türkiye'nin etrafındaki bu oyunları okura daha anlaşılır bir şekilde yansıtabilmek için gazeteciler, zaman zaman istihbarat uzmanlarına başvurur. Bu çerçevede Hürriyet'ten İpek Özbey, eski MİT Müsteşarı Sönmez Köksal ile önemli bir söyleşi yaptı. Milliyet'ten Tunca Bengin de eski MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür ...
Read more : Köksal, Eymür ve yeni projenin asıl sahibi! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 840 | Yanıtlar : 0


"Yeni Bağdat Paktı" kurulur mu? / Arslan BULUT

"Yeni Bağdat Paktı" kurulur mu?

Türkiye'de yaşayan Irak Millî Türkmen Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı Kasım Ömer, Türkiye, İran ve Irak arasında "Yeni Bağdat Paktı" kurulmakta olduğunu ve temellerin Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, İran Cumhurbaşkanı Ruhani tarafından resmi törenle karşılandığı ve iki ülke arasında görüşmelerin yapıldığı Sadabat Sarayı'nda atıldığını söylüyor.

Kasım Ömer'e göre "Yeni Bağdat Paktı"nın merkezi Bağdat olacağı için Tayyip Erdoğan ve Ruhani aynı anda Bağdat'a gidecek ve Irak Başbakanı İbadi ile antlaşma imzalayacak. ...
Read more : "Yeni Bağdat Paktı" kurulur mu? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 247 | Yanıtlar : 0


İmamlara "günah çıkarma yetkisi" de verin bari! / Arslan BULUT

İmamlara "günah çıkarma yetkisi" de verin bari!

Tayyip Erdoğan, artık "partili cumhurbaşkanı" değil, sadece "partili" olarak konuşuyor ve Ecevit üzerinden tartışma başlatmak gibi Çanakkale Belediye Başkanı'nı hedef tahtasına oturtmak gibi yollara başvuruyor.

Bu siyasi tavırlar ve bu üslup, mevcut Anayasa'ya göre hâlâ "tarafsız" olması gereken cumhurbaşkanı tutumu olamaz.

* * *

AKP, oyları düşmeye başladığında hep başörtüsüne sarılır bir siyasi istismar konusu bulurdu. Sonra bunu imam-hatip tartışmalarıyla devam ettirdiler.

Son olarak müftülere resmi nikâh kıyma ...
Read more : İmamlara "günah çıkarma yetkisi" de verin bari! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 612 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 138193 ileti • Toplam 39833 başlık • Toplam 24318 üye

x