Zaman: Cum Oca 20, 2017 16:00

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

Bu koca pitonu Meclis'e kim soktu? / Arslan BULUT

Bu koca pitonu Meclis'e kim soktu?

Önemli gördüğü haberleri, mutlaka benimle paylaşan Dr. Ömer Atay, "Manisa'nın Saruhanlı İlçesi içinde 4 metre uzunlukta bir yılana rastlanmış! Bu pitondan başka bir şey değildir. Bu yılan, küçükbaş hayvanı veya orta boylu bir erişkini rahatlıkla boğarak yutabilir. Yumurtalarını doğal ortama bırakır ise büyük bir belâ olur. Bir an önce yakalanmalıdır. Bu piton yıllar önce Ankara'da hayvanat bahçesinden kaçan piton olmasın? Veya Türkiye'ye gizlice getirilip doğaya mı bırakıldı? Pitonlar bizim ...
Read more : Bu koca pitonu Meclis'e kim soktu? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 45 | Yanıtlar : 0


"Bu anayasa bir af kanunudur" / Arslan BULUT

"Bu anayasa bir af kanunudur"

Eski TBMM Başkanı, Millî Merkez Başkanı Hüsamettin Cindoruk, benim de içinde bulunduğum Millî Merkez Yönetim Kurulu adına Türk Milleti'ni bir çağrı metniyle bilgilendirdi.

Cindoruk bu metinde son Anayasa değişikliğinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni, Cumhuriyet'in üst organı olmaktan çıkardığını, Danışma Meclisi işlevine indirdiğini, bunun bir Kenan Evren modeli olduğunu ve aynı zamanda bir af kanunu niteliği taşıdığını belirtiyor:

* Geçmişte görev alan Başbakan ve Bakanlar hakkında Meclis'in soruşturma ve Komisyon kurma ...
Read more : "Bu anayasa bir af kanunudur" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 950 | Yanıtlar : 1


Bu da Öcalan'ın Anayasa koşusu! / Arslan BULUT

Bu da Öcalan'ın Anayasa koşusu!

İstiklâl Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy, "Allah bir daha bu millete İstiklâl Marşı yazdırmasın" demişti. Yani bir daha onu istiklal mücadelesi vermek zorunda bırakmasın...

Fakat Türkiye'nin bugünkü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Kardeşlerim Türkiye özellikle son 3 yıldır bir ateş çemberinden geçiyor. Bu mücadelenin adını doğru koymak lazım. Cumhuriyet'ten sonra yeni bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz. Üstelik tek cephede değil askeri, siyasi, ekonomik cephelerde savaş veriyoruz" diyor.

* * *

Bugünkü sorunların temelinde, ...
Read more : Bu da Öcalan'ın Anayasa koşusu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2669 | Yanıtlar : 0


Bu daha "Tavşan Anayasa" / Arslan BULUT

Bu daha "Tavşan Anayasa"

Tayyip Erdoğan, 2013 yılında, "Kurtuluş savaşı günlerinde Polatlı'dan top sesleri gelirken, Meclis vazifesini yerine getirmişti. Bugün de sermayesini, manşetlerini kurşun gibi Meclis'in üzerine çevirenlere rağmen Meclis'in ve siyasetin saygınlığından taviz vermeyeceğiz. Ne elin silahlı terör örgütleri, ne çeteler, ne manşetler, ne sermaye çevreleri Meclis'in çözüm iradesini gasp edebilir. Her meselenin çözüm yeri TBMM'dir" diyordu.

Şimdi ise Meclis'in yasama yetkisini devralmak için uğraşıyor.

* * *

Aslında AKP iktidarı, yürütme gücünün yanında ...
Read more : Bu daha "Tavşan Anayasa" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1449 | Yanıtlar : 0


"Meclis'te bira içtiler" de diyebilirlerdi? / Arslan BULUT

"Meclis'te bira içtiler" de diyebilirlerdi?

Millî Eğitim müfredatından Atatürk'ün Türkiye için ne anlam ifade ettiğine dair bütün tarihi değerlendirmeler çıkarılırken, yasama yürütme ve yargı erkinin bir kişiye teslim edilmesine dair "Anayasa'ya aykırı Anayasa değişiklikleri" tek tek oylanarak kabul ediliyor.

Oysa Anayasa'nın 6'ncı maddesine göre millî egemenlik kişiye, zümreye veya bir sınıfa bırakılamaz. Değişiklikler Meclis'ten ve halkın onayından geçerse, maddeleri birbiriyle çelişen ucube bir anayasa ortaya çıkacak.

* * *

AKP'nin Bursa Milletvekili İsmail Aydın da ...
Read more : "Meclis'te bira içtiler" de diyebilirlerdi? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1505 | Yanıtlar : 0


Artık her gün "Türk kafası" döverler! / Arslan BULUT

Artık her gün "Türk kafası" döverler!

Hani Yusuf Halaçoğlu, "Anayasanın 7'nci maddesi, yasama yetkisinin Türk milleti adına TBMM'ye verildiğini ve bu yetkinin devredilemeyeceğini düzenliyor. Oysa teklif, bu yetkiyi tek bir kişiye bırakıyor. Genel Başkana bunu söyledim." demişti ya...

Anayasa'nın yedinci maddesinden hemen önceki madde de aynen şöyle:

"Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir. Türk Milleti, egemenliğini, Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır. Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya ...
Read more : Artık her gün "Türk kafası" döverler! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1882 | Yanıtlar : 0


Kıbrıs'ta asıl hedef İsrail'in güvenliği / Arslan BULUT

Kıbrıs'ta asıl hedef İsrail'in güvenliği

KKTC halkının önüne, egemenliği ve topraklarının bir kısmını Rumlara vermelerini öngören Annan Plan konulduğunda, 1974 Barış Harekâtı'nda Türk askeri ile birlikte mücahit olarak savaşan Kıbrıs Türk halkı, Tayyip Erdoğan'ın başını çektiği kampanya sonunda "Yes be annem" dedi. Rum tarafı hayır oyu vermeseydi, KKTC o gün bitmişti!

* * *

Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım'dan özetle aktarayım:

* Türkiye'nin Akdeniz'deki 7.000 km. kare kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik ...
Read more : Kıbrıs'ta asıl hedef İsrail'in güvenliği / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1567 | Yanıtlar : 0


AKP'nin asıl hedefi nedir? / Arslan BULUT

AKP'nin asıl hedefi nedir?

BBC, Meclis'te başlayan Anayasa değişiklikleriyle ilgili görüşmeleri dalga geçer gibi "Türk tipi başkanlık" başlığıyla verdi! Yani tırnak içinde!

Peki aslında ne oluyor?

Bunu ben söylersem, her ne kadar objektif olmaya çalışsam da gerçekçi bir değerlendirme yapmadığım ileri sürülebilir. Çünkü yazılarım bazı İnternet sitelerinde yayınlanırken adımın önüne bir sıfat konuluyor ve okur, daha yazıyı okumadan şartlandırılmış oluyor!

* * *

Kime soralım öyleyse? Aslında kimseye sormaya gerek yok. Bizzat Tayyip Erdoğan, 15 ...
Read more : AKP'nin asıl hedefi nedir? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2098 | Yanıtlar : 0


Millî bir devlet intihar eder mi? / Arslan BULUT

Millî bir devlet intihar eder mi?

Basında mesleki birikimiyle tanınan birçok kalem sahibi, MHP'nin bütün devlet erklerinin bir kişide toplanmasına dayanan anayasa değişikliğine neden "evet" dediğini anlayamadıklarını yazdı. Biz yıllardır bu sebebi yazdığımız halde tutumlarında ısrar ettiler. Şimdi, sebebi, doğrudan MHP yetkilileri açıklıyor, bakalım yine anlamazlıktan mı gelecekler?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Denizli'de bir düğün salonunda düzenlenen "Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı"nda "MHP oy oranıyla değerlendirilecek bir parti değildir, inisiyatif alır, devlete problem ...
Read more : Millî bir devlet intihar eder mi? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2307 | Yanıtlar : 0


"Evet"çi vekiller yargılanacak! / Arslan BULUT

"Evet"çi vekiller yargılanacak!

Eski Millî İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Emre Taner, 80'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlamış ve "Bulunduğumuz dönem, gelecekte birçok ulus devlet ve milletin hızlı bir şekilde tarih maratonunu kaybetmeye başladığı süreci anlatacaktır. Bu devletler günümüz teknolojik devriminin ve küresel ekonominin rekabetine dayanamayıp ulusal egemenliklerini de büyük ölçüde yitireceklerdir. Ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekten sağlam politikalar üretebilmek ve uygulayabilmek için ulusal güvenlik ve ulus-devlet yapısına yönelen tehdit ve kaynakları iyi algılayabilmek, ulusun ...
Read more : "Evet"çi vekiller yargılanacak! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2517 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 136058 ileti • Toplam 37914 başlık • Toplam 24169 üye

x