Zaman: Prş Nis 26, 2018 21:03

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

Suriye'de av köpekleri yarışması! / Arslan BULUT

Suriye'de av köpekleri yarışması!

Sakarya'nın merkez ilçesi Adapazarı'nda, "10. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması" yapıldı.

"Ferma" av köpeğinin, avı bularak, avcı gelinceye dek onu gizlendiği yerden gözetlemesine deniliyor.

Adapazarı Belediyesi'nce Bileciler Köyü Dernekkırı Merası'nda düzenlenen yarışmada, av köpekleri, araziye salınan bıldırcın ve keklikleri en kısa sürede bulmaya çalıştı. İki köpeğin meraya salındığı yarışmada, arazide saklı olan keklik ve bıldırcınları en kısa zamanda bulan ve fermaya duran köpek finale kaldı.

Organizatör Yavuz Korkmaz, "Kahramanmaraş'tan Kars'a, Edirne'den ...
Read more : Suriye'de av köpekleri yarışması! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 395 | Yanıtlar : 0


"İki süper gücün arasına kılıç gibi girmek" başarısı! / Arslan BULUT

"İki süper gücün arasına kılıç gibi girmek" başarısı!

ABD ile Rusya arasındaki Suriye gerginliği, füze gönderme tartışması ile büyüdüğü, Türk lirası hızla değer kaybetmeye başladığı halde Başbakan Binali Yıldırım, "Yedi düvel üzerimize geliyor. Evelallah Avrasya coğrafyasında öyle dik duruyoruz ki, bölgeye hiza vermek isteyen süper güçler de Türkiye'ye bakmaya başladılar. İki tane süper gücün arasına kılıç gibi girip Suriye'de istikrarı, güveni sağlamak, terörü dize getirmek kolay bir iş değildir. Türkiye bunu başarmıştır." dedi.

ABD ile ...
Read more : "İki süper gücün arasına kılıç gibi girmek" başarısı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 570 | Yanıtlar : 0


İsrail'in mi yanındasınız mağdurun mu? / Arslan BULUT

İsrail'in mi yanındasınız mağdurun mu?

ABD, Fransa ve Türkiye yönetimleri, Suriye'nin Doğu Guta bölgesinde kimyasal silâh kullandığı iddiasıyla harekete geçti. Trump, Esad için "hayvan" kelimesini kullandı ve "bedelini ağır ödeyecek" dedi! Fransa, BM Güvenlik Konseyi'ni toplantıya çağırdı. Türkiye ise Cumhurbaşkanı bakanlar ve hatta muhalefet liderleri düzeyinde olayı kınadı.

Tayyip Erdoğan, "Doğu Guta'da maalesef çocuklar şehit edildi. Ey Batı neredesin?" diye sordu! Bekir Bozdağ, "Umarız Suriye yönetiminin bu seferki kimyasal saldırısı karşılıksız bırakılmaz." dedi.

Esad, kimyasal ...
Read more : İsrail'in mi yanındasınız mağdurun mu? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 422 | Yanıtlar : 0


Trump ve Erdoğan neden aynı projeyi uyguluyor? / Arslan BULUT

Trump ve Erdoğan neden aynı projeyi uyguluyor?

Türkiye’de Doğan grubunun Demirören grubuna satılmasıyla birlikte medya, yüzde 90 oranında Tayyip Erdoğan’ın kontrolüne girdi. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç de bir kişinin ağzına bakıyor artık!

Doğan medya grubunun el değiştirdiği günlerde, eş zamanlı olarak ABD’de 193 haber istasyonu ile yayın yapan en büyük televizyon yayıncısı olan Sinclair Broadcast Group, kendisine bağlı kuruluşlara, “yerel haberleri aynı senaryolarla okumak” zorunluluğu getirdi.

The New York Times gazetesinin köşe ...
Read more : Trump ve Erdoğan neden aynı projeyi uyguluyor? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 346 | Yanıtlar : 0


Adalet mi dediniz? / Arslan BULUT

Adalet mi dediniz?

Avukatlıktan geçiş yaparak hâkim-savcı olanların kura töreni, Cumhurbaşkanlığı binasında yapıldı! Cumhurbaşkanlığı yürütme organının başıdır.

Cumhurbaşkanı ise törende Arapça "adl", Türkçe "türe"den de bahsederek adaletin her zaman birinci öncelikleri olduğunu söyledi! Sonra FETÖ'nün yargıyı nasıl ele geçirdiğini ve nasıl temizlendiğini anlattı.

Bir defa hâkim savcıların kura töreninin, yürütmenin başı tarafından düzenlenmesi, yargı bağımsızlığını aşındırmak, dolayısıyla adaletin tecellisini önlemektir. Ayrıca hâkim-savcılığa geçiş yapan avukatların bir kısmının AKP üyesi olduğu veya AKP teşkilatlarının bu atamalara ...
Read more : Adalet mi dediniz? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 596 | Yanıtlar : 0


Bakın Çanakkale nasıl geçiliyor? / Arslan BULUT

Bakın Çanakkale nasıl geçiliyor?

Türk Milleti, "Çanakkale geçilmez" dedi, geçemediler. Bu sebeple Rus Çarlığı çöktü, İngiltere dönemin süper gücüyken yenildi ve etkisini kaybetmeye başladı. Türk Milleti Çanakkale'den sonra da savaşmak zorunda kaldı ama egemenliğini ve bağımsızlığını kurtardı.

100 yıldır Çanakkale'yi askeri olmayan yollarla ele geçirmeye çalışıyorlar. Gerçi son zamanlarda, Türkiye'ye saldırtmak için Irak'ın kuzeyinden sonra Suriye'nin kuzeyinde de ordu da kuruyorlar ama asıl saldırıyı, eğitim ve istihbarat yoluyla yapıyorlar.

* * *

Daha önce Türkçe ...
Read more : Bakın Çanakkale nasıl geçiliyor? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1221 | Yanıtlar : 0


Sahte seçmen listeleri ve muhalefet! / Arslan BULUT

Sahte seçmen listeleri ve muhalefet!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan Alt-Üst Soy Bilgileri hakkında "Gördük ki neredeyse herkesin ailesinde gerçekte yüz yıl önce vefat etmiş bir veya birkaç kişi nüfus kayıtlarında yaşıyor... 'Mezardan ölüleri kaldırıp oy kullandırmak lazım' demişti muhterem hoca efendileri... Evet o gün oy veren ölüler bu kayıtlara göre bir dahaki seçimlerde de oy kullanacak" dedi ve konu ile ilgili yasal düzenlemeyi bir soru önergesi ...
Read more : Sahte seçmen listeleri ve muhalefet! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 538 | Yanıtlar : 0


Erdoğan NATO'yu nereye çağırıyor? / Arslan BULUT

Erdoğan NATO'yu nereye çağırıyor?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Die Zeit gazetesine verdiği demeçte, "Amerikalılarla, Menbiç ve Fırat'ın doğusundaki kentlerin istikrara kavuşturulması yönünde mutabık kaldık." dedi.

Amerikalılarla, Menbiç ve Fırat'ın doğusu için mutabakata varıldığını, bu sütunlardan 17, 22 ve 24 Şubat 2018 tarihli yazılarla duyurmuştuk.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra "O bölgelerde kim daha egemen olacak bunlara da karar vereceğiz. Kuzey Suriye'nin tamamı üzerinde çalışmaya devam edeceğiz." demişti.

Türkiye'nin ABD'ye Menbiç'te ortak ...
Read more : Erdoğan NATO'yu nereye çağırıyor? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 339 | Yanıtlar : 0


Putin'in "Deli Petro" politikası! / Arslan BULUT

Putin'in "Deli Petro" politikası!

"Deli" sıfatı, Türkçe'de hakaret için değil, daha ziyade takdir için kullanılır. Deli Halit Paşa gibi... Önce bunu belirteyim ve Putin'in Deli Petro politikasına geçeyim...

ABD, 2018 yılı başında, Yeni Ulusal Savunma Stratejisi'ni açıkladı ve Rusya ve Çin'i asıl tehdit olarak gösterdi.

ABD, zaten "revizyonist güçler" dediği bu iki ülkeyi, İkinci Dünya Savaşı'nda kurduğu düzeni yıkmakla suçlamıştı.

Bu arada ABD, Rusya ile imzaladığı antibalistik füze anlaşmasını tanımadığını, nükleer gücünü gözden geçirmeye karar ...
Read more : Putin'in "Deli Petro" politikası! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 488 | Yanıtlar : 0


Türkiye'nin de beynine pıhtı attı! / Arslan BULUT

Türkiye'nin de beynine pıhtı attı!

CIA'nın İnternet sitesinde Türkiye'nin silahlı kuvvetleri için yaptığı harcamaların millî gelire oranıyla ilgili veriler var. Buna göre Türkiye, 2012'de gayrisafi millî hasılânın yüzde 2.05'ini Türk Silahlı Kuvvetleri için harcarken, bu oran 2016'da yüzde 1.73'e düşmüştür. Peki bu kesinti nasıl sağlandı? Mevcudu azaltarak!

Bütçede ise 2017 yılında 64 milyar 306 milyon 50 bin TL olan başlangıç ödeneği 2018 için 92 milyar 718 milyon 151 bin TL olarak belirlendi. El-Bab ve Afrin ...
Read more : Türkiye'nin de beynine pıhtı attı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 499 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 139130 ileti • Toplam 40864 başlık • Toplam 24373 üye

x