Zaman: Çrş Ara 11, 2019 22:00

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

"İlahiyatçı hukuk doçenti olur mu?" / Arslan BULUT

"İlahiyatçı hukuk doçenti olur mu?"​​

Başlangıçta sessiz ve derinden giden rejimi değiştirmeye yönelik girişimler, son zamanlarda alenileşti. Önce İngilizce gibi Batı dillerinin ilkokullarda öğretilmesine başlandı, ardından Arapça...

Oysa yabancı dil öğrenmenin temel şartı ana dilini iyi bilmektir. İlkokul çağındaki çocuklar, henüz ana dilini öğrenmek aşamasındadır.

Çocuk yaşta kızları tecavüzcüsüyle evlendirmek için yasa çıkarıldı! Ömür boyu tecavüz etsinler diye… Bazı yazarlar, çocuk yaşta evliliğin inanç meselesi olduğunu savunmaya başladı!

Bütün bunlar yetmezmiş gibi Diyanet'in resmi sosyal ...
Read more : "İlahiyatçı hukuk doçenti olur mu?" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 93 | Yanıtlar : 0


"Kanal İstanbul bir ABD projesidir!" / Arslan BULUT

"Kanal İstanbul bir ABD projesidir!"​​

Kanal İstanbul ile ilgili son açıklamayı kim yaptı?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu değil mi? Anlaşılıyor ki proje ekonomik bir ihtiyaçtan değil dış politika ile ilgili bir zorunluluktan kaynaklanıyor! Türkiye'nin değil AKP iktidarının zorunluluğu…

Çünkü Türkiye'nin dış politikası, uzun süredir Ankara'dan belirlenmiyor! Mesela AKP iktidarının uyguladığı Suriye politikası, yakın zamana kadar ABD, İngiltere ve İsrail koalisyonu tarafından belirlenmiştir. Rusya da sonradan müdahil olmuştur.

Çavuşoğlu, "Kanal İstanbul'a kazmayı vurduğumuz zaman, dünyada denizcilik ...
Read more : "Kanal İstanbul bir ABD projesidir!" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 900 | Yanıtlar : 1


Kapı kapı gezerek "AKP dini" mi tebliğ edilecek? / Arslan BULUT

Kapı kapı gezerek "AKP dini" mi tebliğ edilecek?

Hani "gençler arasında deizm yayılıyor" haberleri vardı ya, sonunda Tayyip Erdoğan da bu gerçeği "Hakla batılı karıştıran amorf inanç sistemlerinin genç kuşaklar arasında rağbet görmesinden endişe ediliyor." sözleriyle kabul etti.

Erdoğan "Paylaşmanın yerini bencilliğin, dayanışmanın yerini yıkıcı rekabetin, diğergamlığın yerini umursamazlığın, mahremin yerini teşhirciliğin, tevazunun yerini kibrin, merhametin yerini vicdansızlığın, evliliğin yerini gayrimeşru ilişkilerin aldığı zorlu, sıkıntılı, garip bir dönemin içindeyiz." diye konuştu.

* * *

Peki ...
Read more : Kapı kapı gezerek "AKP dini" mi tebliğ edilecek? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 408 | Yanıtlar : 0


Türkiye sömürge ülkesi gibi soyuluyor! / Arslan BULUT

Türkiye sömürge ülkesi gibi soyuluyor!

"Ruanda'da aslında Tutsi ve Hutu diye kabileler yoktu! Peki nasıl oldu da Ruanda halkı bu adlarla bölündü ve 100 gün içinde 1 milyon kişi öldürüldü?

Bu, Batılı büyük güçlerin Ruanda'nın zenginliklerine sahip olmak üzere yaptığı planın bir parçasıydı. Bu kabileler uydurulmuştu. Yediden az keçisi olana Hutu, yediden fazla keçisi olana Tutsi dediler...

Alman egemenliği altındaki Ruanda, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Belçika mandasına verilmişti. Belçikalılar sömürgeleştirmeyi kurumsallaştırmak için Tutsileri kullandı ve ...
Read more : Türkiye sömürge ülkesi gibi soyuluyor! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 2353 | Yanıtlar : 0


İngiliz ajanı bir kişi değil ki! / Arslan BULUT

İngiliz ajanı bir kişi değil ki!

Şu skandala bakar mısınız; adamın, İngiliz Dış İstihbarat Servisi MI6'nın önemli bir ajanı olduğu, son olarak Suriye'deki "Beyaz Baretliler"i kurduğu ve bu örgüt üzerinden "Kimyasal silah kullanıldı" yalanlarını dünyaya yaydığı biliniyordu ama Beyoğlu'nda bürosunun önünde ölü bulunana kadar dört yıldır Türkiye'de yaşıyordu! Evi de Büyükada'da idi!

Buna neden izin veriliyordu? Çünkü AKP iktidarı, Beşar Esad'ı devirerek yerine İhvanı Müslimin adlı yine İngilizlerin kurduğu örgütü iktidar yapmak için İngiliz ajanı ...
Read more : İngiliz ajanı bir kişi değil ki! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 909 | Yanıtlar : 0


Ispanağı bozan orduyu da bozar! / Arslan BULUT

Ispanağı bozan orduyu da bozar!

İstanbul'da ıspanaktan zehirlenenler oldu! Esenyurt'ta birçok kişi bulanık görme ve kas güçsüzlüğü şikâyetiyle hastanelerin acil servislerine başvurdu. Çanakkale'de de görülen ıspanak zehirlenmesine böcek ilacı kalıntılarının sebep olduğu sanıldı. Tarım müdürlüğü ise ıspanak arasındaki yabancı otların zehirlenmeye sebep olduğunu açıkladı!

* * *

Bu tür olayların sebebi, başıboşluktur, denetimsizliktir. Esas olarak devlet otoritesi ortadan kalkınca, herkes bildiğini okumaktadır. Sadece tarımda ve sağlık alanında değil başta eğitim olmak üzere her alanda alarm ...
Read more : Ispanağı bozan orduyu da bozar! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 542 | Yanıtlar : 0


29 Ekim tarihinin sembolik anlamı! / Arslan BULUT

29 Ekim tarihinin sembolik anlamı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, 29 Ekim'de bile Atatürk'ü yok saydı! Atatürk'ü yok sayanların, Türk Milleti'nin din işlerini düzenlemek bir tarafa en küçük bir devlet memuriyetinde bulunmaya hakkı yoktur. Türk vatanı kurtarılmasaydı, Afganistan dışında İslam coğrafyasının tamamı işgal edilmiş olacaktı. Bugün 11 milyon mil karelik bir İslam dünyası varsa, bu, "Atatürk modeli" sayesindedir!

* * *

Peki Cumhuriyet neden 29 Ekim'de ilan edilmiştir? Neden 28 Ekim veya 30 Ekim'de değil? Bu konunun, ...
Read more : 29 Ekim tarihinin sembolik anlamı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 400 | Yanıtlar : 0


"Putin satranç, Trump poker oynuyor, Erdoğan ise tombala çekiyor!" / Arslan BULUT

"Putin satranç, Trump poker oynuyor, Erdoğan ise tombala çekiyor!"

Putin-Erdoğan görüşmesinden önce açıklama yapan Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, "Türkiye'nin Suriye'de kalmasının iznini biz veremeyiz, Şam verebilir" dedi.

Şam'ın böyle bir niyeti yok elbette, bunu biliyorlar.

Zaten, İdlib kırsalındaki Suriye güçlerini ziyaret eden Beşşar Esad, "Erdoğan petrolü, fabrikaları ve buğdayı çalan bir hırsız. Bugün de topraklarımızı çalıyor." dedi.

Esad, bugüne kadar Suriye petrolüne el koyan ve bunu da itiraf eden Trump'a söz söylemiyor ama Erdoğan'a yükleniyor! ...


"Türkiye, ABD'ye İran için lâzım!" / Arslan BULUT

"Türkiye, ABD'ye İran için lâzım!"

Hani George Friedman, 14 Ekim'de yayınlanan yazısında, "Türkiye, İran ile ilgili olarak ABD için Kürtlerden çok daha önemlidir. ABD stratejisinin temeli Çin, Rusya ve İran'ın çevrelenmesi politikasıdır. Türkiye'nin bu çerçeveye dahil edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden Trump, Suriye sınırındaki durumu Tayyip Erdoğan'ın ziyareti ile bir sonuca bağlayacak vakti gelince de küresel ve bölgesel iki güç arasındaki ilişkiler tekrar düzenlenecektir." demişti ya; tam da bu analizi doğrulayan bir gelişme yaşanıyor. ABD öncülüğünde ...
Read more : "Türkiye, ABD'ye İran için lâzım!" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 284 | Yanıtlar : 0


Şantajın konusu mal varlığı ve rüşvet listesi! / Arslan BULUT

Şantajın konusu mal varlığı ve rüşvet listesi!

Öncelikle belirtmeliyim ki, ABD ile Türkiye arasında bir uzlaşma olduğu kanaatinde değilim! "Öyleyse bu uzlaşma metni nedir?" diye sorulabilir.

Bir defa Barış Pınarı Harekâtı, ABD'nin askerlerini o bölgeden çekmesi sayesinde başlatılabildi. Sonuçta Türk ordusunun harekâtı dokuz gün sonra durduruldu.

ABD'nin "bölgedeki kara kuvvetlerimiz" dediği PKK/YPG, Türk sınırından 32 kilometre güneye çekilecek ama orada varlığını sürdürecek. Yani bu anlaşma, PKK/YPG'nin güvenliğini sağlıyor! "ABD'nin PKK'yı kurtarma operasyonu" da denilebilir.

* ...
Read more : Şantajın konusu mal varlığı ve rüşvet listesi! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 509 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 142142 ileti • Toplam 42458 başlık • Toplam 24551 üye

x