Zaman: Cmt May 25, 2019 7:54

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

Tayyip Erdoğan'ı ABD hazırladı iktidar yaptı

ŞEVKET KAZAN ANLATIYOR: ABDULLAH GÜL AMERİKAN ELÇİLİĞİ’NDEN HİÇ ÇIKMAZDI

--------------------------------------------------------------------------------

Exeter’de yetişti Amerika seçti!

Yaklaşık 12 yıl önce İstanbul’da bir Kafkaslar Toplantısı düzenlenmişti! Toplantıya gazeteci olarak davetliydim. Graham Fuller de oradaydı. Kendisinden bir röportaj talebim oldu, kabul etmedi. Ertesi gün, Yenişafak gazetesinde Graham Fuller ile yapılmış bir röportaj çıktı! Bunun üzerine istihbarat servisleri ile diyaloğu iyi olan bir muhabire görev verdim. Graham Fuller, konferanstan ayrıldıktan sonra nereye gitmiş ve kimlerle görüşmüştü? Bunu araştırmasını istedim. Kısa ...
Read more : Tayyip Erdoğan'ı ABD hazırladı iktidar yaptı | Görüntüleme : 2760 | Yanıtlar : 13


Ankara ve İstanbul'daki turuncu devrim toplantıları

Ankara ve İstanbul'daki turuncu devrim toplantıları

Ceyhun Bozkurt, Renkli Devrimlerin Sırrı -Yeni Soğuk Savaş adlı kitabı Destek Yayınları arasında Türkiye’de yayınlanan Kanadalı gazeteci Mark MacKinnon ile İnternet üzerinden bir röportaj yaptı. :arrow: Kanadalı gazeteciden şok iddia

MacKinnon, 2006 yılında İstanbul’da Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasını yaptığı Dünya Demokrasi Hareketi (World Movement for Democracy) adlı kuruluşun amacının, “Renkli devrimlerin Ortadoğu’ya ihraç edilip edilemeyeceğinin görülmesi” olduğunu yazdı. MacKinnon, ...
Read more : Ankara ve İstanbul'daki turuncu devrim toplantıları | Görüntüleme : 660 | Yanıtlar : 0


Barroso'ya cevap Başbuğ'dan

Arslan BULUT


AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ziyaret edecek diye CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin TBMM’deki odaları, Fransız güvenlik yetkilileri ile birlikte arandı!
TBMM yetkililerine sormak gerekir; Baykal’ın veya Bahçeli’nin hayatı, Barroso’nun hayatından önemsiz midir? Normal olarak zaten TBMM’de gerekli güvenlik önlemleri alındığına göre bu işgüzarlığa neden izin verildi?
Geçenlerde Trabzon Valisi’nin makam odası da Başbakan gelecek diye köpekle aranmıştı! Trabzon Valisi’nin makam odasına bomba yerleştirilmiş olabilir korkusu ...
Read more : Barroso'ya cevap Başbuğ'dan | Görüntüleme : 594 | Yanıtlar : 0


Bugünkü Manzara-i umumiye: Satılmış vatanın ordusu olmak!

Bugünkü Manzara-i umumiye: Satılmış vatanın ordusu olmak!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bugün ülkede neler olup bittiğini doğru algılayabilmesi için öncelikle kendi beyinlerindeki birikmiş önyargıları, bir an için çöp kutusuna göndererek, salim kafayla olayları yeniden değerlendirmesi gerekir. Tabii kendimi de bunun dışında tutmuyorum.

CHP Genel Başkan İletişim Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamadaki “Cumhuriyet Halk Partisi, ’Manzara-i umumiye’yi tarih penceresinden ibretle seyretmektedir” sözünü bu çerçevede düşünüyorum.

* * *

Doğrudur! Manzara-i Umumiye’yi Atatürk’ten sonra sadece CHP değil, bütün ...
Read more : Bugünkü Manzara-i umumiye: Satılmış vatanın ordusu olmak! | Görüntüleme : 605 | Yanıtlar : 0


PKK'nın son kararı: Tayyip Erdoğan'ın Türkiyelilik kimliği!

Taraf Gazetesi’nden Ahmet Altan ve Yasemin Çongar, Kandil’e gittiler. Kandil’de Murat Karayılan’la telsiz üzerinden röportaj yaptılar. Hürriyet’in haberine göre Karayılan “Bugün Özal gibi düşünen bir lider olsa Kürt sorunu çözülür. Silahsız çözüm için Özal gibi günlük düşünmeyen köklü çözümcü bir lider lazım. Böyle bir çözüm için onurlu bir barışa, yasal ve anayasal güvencelere ihtiyaç var. Talabani ve Barzani böyle bir sürece aracılık yapabilir. Türkiye’nin üniter yapısına dokunmamak
fakat üniterliği dar-milliyetçi yorumdan ziyade, çoğulcu bakış açısıyla ...
Read more : PKK'nın son kararı: Tayyip Erdoğan'ın Türkiyelilik kimliği! | Görüntüleme : 810 | Yanıtlar : 1


İpin ucu Utah'ın elinde!

Ergenekon soruşturması ile ilgili yayın yasağı var. Ancak şu ana kadar Yeniçağ, Akşam gibi gazeteler dışında yasak dinleyen yok. Yayınları engelleyen de yok. Dolayısıyla haksız rekabet durumu söz konusu! Yasağın artık bir anlamı kalmadı! Üstelik, polisin soruşturmayı hangi verilere dayanarak başlattığına dair önemli ipuçları yayınlandı!
* * *

Vatan gazetesi, sürmanşetten “Ergenekon’da tuhaf işler” başlığı altında önemli bilgiler verdi. Biliyorsunuz daha önce Hürriyet gazetesi, polisin Ergenekon örgütünü, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ümit Sayın’ın ...
Read more : İpin ucu Utah'ın elinde! | Görüntüleme : 626 | Yanıtlar : 0


CIA'nın istediği kanunu çıkaran milletvekilleri!

Olur mu böyle şey demeyin? Oldu bile! TBMM Adalet Komisyonu, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, 9 maddesini bir kez daha görüşülmesi için iade ettiği Vakıflar Kanunu’nu aynen kabul etti. Bu kanunu kabul eden milletvekilleri, CIA’nın dolaylı taleplerini yerine getirmiş oldu!

***

Kabul edilen maddelere göre yabancılar, Türkiye’de hukuki ve fiili mütekabiliyet esasına göre yeni vakıf kurabilecek.
Vakıflar, izin almadan mal edinebilecek, malları üzerinde her türlü tasarrufta bulunabilecek.
Vakıflar, vakıf senedinde yer almak kaydıyla, amaç ve ...
Read more : CIA'nın istediği kanunu çıkaran milletvekilleri! | Görüntüleme : 828 | Yanıtlar : 0


Yeni yıl "kut" laması! | Arslan Bulut

Yeni yıl "kut" laması!

Yakın tarihe kadar Türkiye’de herkes kendi hayat tarzını, ideolojisini, dünya görüşünü esas kabul ederek başkalarına dayatmanın peşindeydi! Batılılaşma serüveni içinde kendisini “çağdaş” gören insanlarımızın bir kısmı içinden çıktığı toplumu küçümsemeye, kendi halkına tepeden bakmaya başlıyordu. Buna tepki duyanların bir kısmı da Talibanlaşıyordu.

Yeni yıl tartışmalarının iki tarafı da eskisi kadar katı davranmıyor bu defa! Çok kimse birbirini anlamaya çalışıyor. Tabii her iki tarafta yobazlığa devam edenler de var!

* * ...
Read more : Yeni yıl "kut" laması! | Arslan Bulut | Görüntüleme : 767 | Yanıtlar : 0


Tayyip Erdoğan CHP'ye borçlu, Abdullah Gül kime borçlu? / Arslan BULUT

Tayyip Erdoğan CHP'ye borçlu, Abdullah Gül kime borçlu?

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Başbakan, CHP’nin takoz olduğunu söylüyor, ’bunların dikili ağacı yok’ diyor. Eğer Sayın Başbakan, bugün Başbakan olarak o koltukta oturuyorsa, unutmasın ki onu CHP’ye borçludur. Kendi yakın tarihini dahi bilmeyen bir kişinin cehaleti üzerine ancak bu kadar söylenebilir” dedi.

Başbakan CHP’nin sayesinde o koltukta oturuyorsa, yaptıklarından ve yapmadıklarından CHP de sorumlu değil midir?

Erdoğan’ın Irak politikasını sürüncemede bırakması ve operasyonu geciktirmesinden CHP ...
Read more : Tayyip Erdoğan CHP'ye borçlu, Abdullah Gül kime borçlu? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 737 | Yanıtlar : 0


Çankaya, mahkemelik! / Arslan BULUT

Çankaya, mahkemelik!


Abdullah Gül, bugün üçüncü turda Cumhurbaşkanı seçilecek! Fakat Adli Bilirkişi Mahir Akkar, Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesinde açtığı davada Anayasa Değişikliği Hakkındaki Kanun’a göre, TBMM’nin şu aşamada Cumhurbaşkanı seçemeyeceğini, mevcut Cumhurbaşkanı’nın görevinin Anayasal durumun açıklık kazanacağı yasal süreye kadar devam edeceğini ve TBMM’de yapılmakta olan seçimin Anayasa’daki değişiklik hakkındaki yasaya aykırı olduğunun tespiti ile cumhurbaşkanı seçim işleminin ihtiyati tedbir kararı verilerek durdurulmasını istedi.

Akkar, dilekçesinde, Anayasa’da Değişiklik Hakkındaki Kanun’un, Resmi Gazete’de yayımlandığını hatırlatarak ...
Read more : Çankaya, mahkemelik! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 698 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141365 ileti • Toplam 41949 başlık • Toplam 24512 üye

x