Zaman: Cmt Ağu 24, 2019 11:49

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

İstanbul seçimleri; Araplaştırmak ve Hıristiyanlaştırmak! / Arslan BULUT

İstanbul seçimleri; Araplaştırmak ve Hıristiyanlaştırmak!

Yüksek Seçim Kurulu'nun hukuka uygun olmayan kararları ile geçersiz oyları geçerli hale getirerek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı, Ekrem İmamoğlu'nun elinden almak isteyen AKP yetkilileri neden bu kadar gayrı meşru yolları zorluyor?

Çünkü AKP'nin kendisini destekleyen yazarlar tarafından zaman zaman seslendirilen bir gündemi var. O gündem, Türkiye'nin Türk devleti olmaktan çıkarılması ve bir İslam devleti haline getirilmesidir. Fakat AKP'nin temeli partizanlık olan 17 yıllık uygulamaları da ortadadır. Adaletin esas alınmadığı bir ...
Read more : İstanbul seçimleri; Araplaştırmak ve Hıristiyanlaştırmak! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 679 | Yanıtlar : 0


Hâkime saldıran Erdoğan'ı Ali Topuz ve Cindoruk kurtarmıştı! / Arslan BULUT

Hâkime saldıran Erdoğan'ı Ali Topuz ve Cindoruk kurtarmıştı!

AKP Genel Başkanı sıfatıyla seçim sonuçları üzerindeki tartışmaları yorumlayan Tayyip Erdoğan, "Bu işler kitapta yazıldığı gibi değil. Önce öğrenin" dedi.

Kitaptan kasıt, seçim yasası olmalı. Yasada yazıldığı gibi yapılmazsa, seçimlere seçim denilebilir mi? Gerçi Erdoğan, bu sözlerden sonra seçim sonuçlarına itiraz süreçlerini anlattı ve "Son kararı Yüksek Seçim Kurulu verir" dedi. Örnek olarak da kendisinin milletvekili seçildiği hatta mazbatasını aldığı halde, bu sonucun iptal edilerek tercih oylarıyla ...


Golan tepeleri veya eşeğimin yok kolanı! / Arslan BULUT

Golan tepeleri veya eşeğimin yok kolanı!

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'in işgali altındaki Golan Tepeleri konusunda, "ABD için İsrail'in GolanTepeleri üzerindeki egemenliğini tam olarak tanımanın zamanı geldi." dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da "Trump, 'işgalin üzerinden 50 yıl geçti, zamanaşımına uğradı demek istiyor' ama BM kararları İsrail işgalini tanımıyor" diye konuştu.

Karardan önce İsrail'in BM Daimi Temsilcisi Danny Danon, "ABD'nin de bu meseleye ilişkin tavrında olumlu bir yönelim var. Dolayısıyla İsrail'in Golan Tepeleri'ni ilhakını tanıması ...
Read more : Golan tepeleri veya eşeğimin yok kolanı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 395 | Yanıtlar : 0


Kandil'le hedef birliği olan kim? / Arslan BULUT

Kandil'le hedef birliği olan kim?

Seçimlerde AKP ve MHP'nin en çok gündeme getirdiği konu, Millet İttifakı'nın Kandil ve Pensilvanya'dan yönetildiği iddiasıdır.

CHP'nin bazı il ve ilçelerde PKK'ya yakın kişileri aday gösterdiği de bu iddialarla birlikte seslendiriliyor. Bu iddialar şu ana kadar cevaplandırılmamıştır!

HDP Genel Başkanı'nın ağzından "Ankara ve İstanbul'u Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu değil, HDP yönetecek" diye bir söz uyduruluyor. Hem de Hürriyet gazetesi tarafından...

* * *

"PKK ve FETÖ ile ilişkiler" deyince, ...
Read more : Kandil'le hedef birliği olan kim? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 464 | Yanıtlar : 0


Türkiye nasıl Afganistanlaştı? / Arslan BULUT

Türkiye nasıl Afganistanlaştı?

Başlık, çok abartılı gibi görünüyor değil mi?

Bakalım öyle mi?

Üniversitelerdeki çöküşü inceleyen CHP Bilim Platformu'nun raporundan bazı ifadelere yer verince iki hocadan mektup aldım.

Mersin Üniversitesi'nden "emekli edilen" Prof. Dr. Ahmet Baldan, 17 sayfalık bir makale yazmış. Kendisi yayınlayacak ama birkaç paragrafını paylaşmak istiyorum:

"Üniversitelerin büyük çoğunluğu, dogmatik, yeteneksiz, cahil, hiçbir etik standardı olmayan insanların elindedir.

Bilim ve rasyonalizm dışlanmış, liyakat tümden yok edilmiş, üniversiteler, Orta Doğu'nun radikal mezheplerinin, tarikatların ve ...
Read more : Türkiye nasıl Afganistanlaştı? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 870 | Yanıtlar : 0


Dünyanın nabzı Keşmir'de atıyor! / Arslan BULUT

Dünyanın nabzı Keşmir'de atıyor!

Keşmir üzerindeki anlaşmazlık sebebiyle ikisi de nükleer güç sahibi olan Hindistan ve Pakistan'ın savaş durumuna geçmesi, Türkiye'yi en az gıda fiyatları veya 31 Mart seçimleri kadar ilgilendiriyor!

Çünkü Keşmir'de dünya ile birlikte Türkiye'nin de siyasi kaderi belirlenecek! Bu durum da hepimizin; çocuklarımızın ve torunlarımızın hayatına etki edecek.

Deniliyor ki, "Keşmir'in Hindistan, Pakistan ve Çin arasında üçe bölünmüş bir bölge. Hindistan'ın Keşmir'inde çoğunluk olan Müslümanlar Pakistan'a katılmak istiyor. Hindistan buradaki terör eylemlerini ...
Read more : Dünyanın nabzı Keşmir'de atıyor! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 528 | Yanıtlar : 0


Devletin bekasını bir de benden dinleyin! / Arslan BULUT

Devletin bekasını bir de benden dinleyin!

Seçim atmosferinde en çok kullanılan kelime nedir?

"Beka" değil mi?

Türk Milleti'ne bir tercih gibi sunulan yeni rejim, "beka" kelimesi öne sürülerek pekiştirilmek isteniyor. Konfüçyüs, "Kelimelerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız. Kelimelerin gücünü bilmeyen insanlarla esaslı bir konuyu konuşmak mümkün değildir" demiş.

Öyleyse, "beka" kelimesini yeniden incelemek şart!

"Beka", Arapça kaynaklıdır. İslam dininde, "Allah'ın varlığının sonsuzluğu" anlamına gelir. Türkçede bu anlamı ile birlikte "devletin varlığının devam ettirilmesi" için de ...
Read more : Devletin bekasını bir de benden dinleyin! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 426 | Yanıtlar : 1


İmamdan teşrifatçı itfaiyeciden reklamcı! / Arslan BULUT

İmamdan teşrifatçı itfaiyeciden reklamcı!

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Eyüp Sultan Camisi'ni ziyaret etti.

Türbe önünde yapılan duada Eyüp Sultan Camisi İmamı Metin Çakar, Yıldırım için oy istedi.

İmam Çakar, türbe önünde toplanan vatandaşlara, "Binali başkanımızın başarılı olmasına, hayırlı işlerde muvaffak olmasına, Allah rızasına, El Fatiha" diye dua ettirdi!

* * *

Bursa'da da benzer bir olay yaşanmıştı. Yerel seçim çalışmaları için Bursa'da bulunan Tayyip Erdoğan'ın Cuma namazı için Ulu Cami'ye girişi ...
Read more : İmamdan teşrifatçı itfaiyeciden reklamcı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 402 | Yanıtlar : 0


Camide parti, orduda parti, yargıda parti! / Arslan BULUT

Camide parti, orduda parti, yargıda parti!

Türkiye'nin nasıl bir uçuruma sürüklendiğini gösteren üç fotoğraf var.

Birinci fotoğraf Yalova'dan...

Yalova'ya bağlı Kadıköy beldesinin Belediye Başkanı Mehmet Şahin, camide kahvaltılı bir seçim toplantısı düzenledi. Kadıköy Yeşil Camii içerisinde yer sofrası kuran AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Şahin, seçim çalışmasını cami içerisinde sürdürerek, yapacakları çalışmaları cami cemaatine kahvaltılı toplantıda anlattı.

Resim

İkinci fotoğrafı, Meclis'te yapılan Adalet Komisyonu görüşmelerinde konuşan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse şöyle anlattı:

"Yargı çok politize ...
Read more : Camide parti, orduda parti, yargıda parti! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 440 | Yanıtlar : 0


AKP, neden "kinci nesil" yetiştiriyor? / Arslan BULUT

AKP, neden "kinci nesil" yetiştiriyor?

İstanbul'da Ali Emiri Kültür Merkezi'nde yine Hasan-el Benna'yı anma toplantısı düzenlendi. Davet ve Kardeşlik Vakfı'nın, "Ümmeti uyandıran şehid, Hasan el-Benna" adlı programına onur konuğu olarak katılan Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Yardımcısı Dr. İbrahim Munir, Hasan el-Benna'nın davetinin Kur'an ve sünnet olduğunu öne sürdü...

Müslüman Kardeşler Genel Sekreteri Dr. Mahmud Hüseyin de "Hasan el-Benna, yaşantısıyla İslam ümmeti için yeni bir milat yazdı" iddiasında bulundu.

* * *

"İhvanı ...
Read more : AKP, neden "kinci nesil" yetiştiriyor? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 532 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141759 ileti • Toplam 42202 başlık • Toplam 24531 üye

x