Zaman: Cmt May 25, 2019 7:47

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

Suriye'de tampon bölge 100 yıllık ABD projesi! / Arslan BULUT

Suriye'de tampon bölge 100 yıllık ABD projesi!

ABD Başkanı Trump, "Kürtlere saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz" diye tehdit edince, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Trump'ın durumunu anlıyoruz, üzerinde çok ciddi baskı var. Son tweetinde bir iç politika olduğunu biliyoruz, ama stratejik ortaklar sosyal medya üzerinden konuşmaz. Hiçbir tehdide pabuç bırakmayacağımızı söyledik" diye bir değerlendirme yaptı.

Yalnız, Trump'ın mesajının ABD'nin değil seçime giden Türkiye'nin ...
Read more : Suriye'de tampon bölge 100 yıllık ABD projesi! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 568 | Yanıtlar : 1


Türkiye'nin üzerine örtülen perde nedir? / Arslan BULUT

Türkiye'nin üzerine örtülen perde nedir?

Aklı başında olan herkes görüyor ki Türkiye ekonomisi, bilimsel yöntemler uygulanarak, Türklerin elinden alınmıştır. Burada "Türkler" derken, bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kastediyorum ama o bilimsel yöntemleri uygulayanlar, ekonomik varlıkların el değiştirmesinde etnik ırkçılık da yapmışlardır.

Bugün Bitlis'te, Adıyaman'da, Trabzon'da tütün üretseniz satamazsınız, satmaya kalkışırsanız kaçakçı diye tutuklanırsınız ama 2019 yılının ilk Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre artık ithal edilen Amerikan tütününden alınan ton başına 150 dolarlık vergi sıfırlanmıştır.

Aslında bu yabancılaştırma, Turgut ...
Read more : Türkiye'nin üzerine örtülen perde nedir? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 524 | Yanıtlar : 1


Yabancı tütüne sıfır vergi ve Stalin'in tavuğu! / Arslan BULUT

Yabancı tütüne sıfır vergi ve Stalin'in tavuğu!

Yeni yılın ilk günü, Resmî Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre "Yabancı sigara üretiminde kullanılan yabancı tütün ithalatında alınan ton başına 150 dolar vergi sıfırlandı."

Türkiye'deki tütün üreticisinin durumunu ise geçen yıl 2 Nisan'da Adıyamanlı tütün üreticilerinin ağzından duyurmuştum.

Adıyamanlı tütüncüler, "Arslan Bey, tütünümüzü ekmemize izin veriyorlar ama satmak yasak! Biz bu konuda bir mücadele başlattık bize destek olun" demişti.

Adıyaman merkez Taşgedik Köyü Muhtarı Hasan ...
Read more : Yabancı tütüne sıfır vergi ve Stalin'in tavuğu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 414 | Yanıtlar : 1


Çekilecek ABD askerleri için iki yeni üs kuruldu! / Arslan BULUT

Çekilecek ABD askerleri için iki yeni üs kuruldu!

Suriye'deki Amerikan askerlerinin çekileceğine kimse inanmadı ama ABD Başkanı Trump, sürpriz yaparak Irak'ın batısındaki El Anbar vilayetinde yer alan Aynü'l Esed askerî üssünü ziyaret etti.

Trump, üsteki ABD askerleriyle görüşmesi sırasında yaptığı açıklamada, "Irak'tan çekilmeye yönelik hiçbir planımız yok. Eğer Suriye'de bir şeyler yapmak istersek Irak'ı üs olarak kullanırız." dedi.

Bu arada, Amerikan haber kaynakları, Trump'ın Suriye'den çekilme kararından bir hafta sonra, ABD'nin Anbar vilayetinin ıssız bölgelerinde ...
Read more : Çekilecek ABD askerleri için iki yeni üs kuruldu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 449 | Yanıtlar : 0


Adli kontrol altına alınan kendi iktidarlarıdır! / Arslan BULUT

Adli kontrol altına alınan kendi iktidarlarıdır!

Fransa'da aydınlar Cezayir'in işgal edilmesi kararına karşı çıkar. Bugünkü Sarı Yelekliler gibi o zaman da gençler sokağa iner ve gösteriler yapar. Ünlü düşünür, Jean Paul Sartre, protestocuların en büyük dayanağıdır. De Gaulle'ün onu tutuklatmak isteyenlere "Sartre, Fransa'dır" dediği rivayet edilir.

Bugün Türkiye'nin gidişatı ile ilgili söz söyleyen ünlü sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla soruşturulması da böyle bir durumdur. Bu sanatçılar, Türkiye'nin gülen, güldüren yüzüdür. Metin ...
Read more : Adli kontrol altına alınan kendi iktidarlarıdır! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 382 | Yanıtlar : 0


İktidar, kimi, niçin tehdit ediyor? / Arslan BULUT

İktidar, kimi, niçin tehdit ediyor?

Başkenti işgal edilmiş Osmanlı Devleti'nin yerine Ankara ve çevresine sıkıştırılıp yok edilmek istenen Türk Milleti'nin yeni bir başkent ve yeni bir devletle ortaya çıkabilmesi, bir Türk dâhisinin, dünya dengelerini ustalıkla kullanabilmesiyle mümkün olabildi.

Dünya dengelerini Çanakkale'de değiştiren de o Türk dâhisiydi. O dâhi, Çanakkale zaferiyle, Rus Çarlığını yıkmıştı. Yeni kurulan Sovyetler Birliği, Anadolu'dan askerlerini çekmişti. Türklüğün var olma savaşı, o dönemde Orta Asya Türklerinin yani Buhara ve Hive hanlıklarının halktan ...
Read more : İktidar, kimi, niçin tehdit ediyor? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 474 | Yanıtlar : 0


"Maskelerin düşüşünü göreceğiz" / Arslan BULUT

"Maskelerin düşüşünü göreceğiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de demokratik ve güvenilir bir seçim yapılması halinde Esad ile çalışma konusunu herkesin değerlendirmesi gerekebileceğini söyledi.

Suriye'de seçimler yapılacak, Esad yeniden seçilecek ve Türkiye o zaman birlikte çalışmayı değerlendirecek!

O zamana kadar ne olacak?

Türkiye'yi yöneten siyasi kadro, komşu ülke Suriye'yi iç savaşa sürüklemek için asker toplamış, eğitmiş ve cepheye sürmüştür. Bırakın uluslararası hukuku, bu eylemler Türk Ceza yasasına göre de suçtur! Üstelik bu eylemlerin sonucu olarak, ABD ...
Read more : "Maskelerin düşüşünü göreceğiz" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 557 | Yanıtlar : 0


Hakan Fidan'ın temasları... / Arslan BULUT

Hakan Fidan'ın temasları...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın, ABD'de bir grup senatöre "Kaşıkçı bilgisi" verdiği haberleriyle ilgili olarak "MİT Başkanımız Kanada'ya gitti. Kanada'dan sonra böyle bir gelişme olmuş olabilir. Fakat orada böyle bir bilgilendirmenin yapıldığını; bundan haberdar değilim. Ama Kanada seyahatinden haberdarım." demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili olarak "MİT Müsteşarı parlamentoya gelip komisyona bir bilgi verdi mi? Dünyanın bildiğini bizden niye saklıyorlar? Yok arkadaş bire bir haberi var. (...) Haberi ...
Read more : Hakan Fidan'ın temasları... / Arslan BULUT | Görüntüleme : 596 | Yanıtlar : 1


İşte "Yeni Açılım Projesi" ihalesi! / Arslan BULUT

İşte "Yeni Açılım Projesi" ihalesi!

"Açılım süreci" denilen "yıkım operasyonu"nda ne olmuştu? Türkiye, Oslo'da PKK ile gizlice masaya oturtulmuştu! Burada alınan kararlar gereği, terör örgütü başı Abdullah Öcalan'ın önerileri Meclis'e getirilmiş, Öcalan'ın mesajı Diyarbakır mitinginde bir vekil tarafından okunmuş, Habur'da terörist karşılaması yapılmış, Dolmabahçe'de AKP ve HDP milletvekilleri, Öcalan'ın yazdığı 10 maddelik metin üzerinde uzlaşmaya varmıştı. Daha da vahimi, açılım sürecinde PKK'ya yönelik operasyonlara izin verilmemişti. Bunun sonucunda PKK, Güneydoğu'da vali ve kaymakam atamaya başlamış, ...
Read more : İşte "Yeni Açılım Projesi" ihalesi! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 541 | Yanıtlar : 1


Ülken için savaşır mısın? / Arslan BULUT

Ülken için savaşır mısın?

Amerikan araştırma şirketi Gallup, iki yıl önce dünya milletlerinin "ülkesi için savaşma iradesi"ni ölçmek üzere dünya çapında bir anket yapmıştı.

63 ülkede yapılan ankete göre listenin başında yüzde 94'le Fas bulunuyordu. Avrupa'da yüzde 74 ile Finlandiya birinci, Türkiye yüzde 73 ile 2'nci sırada çıkmıştı.

"Ülkem için savaşırım" diyenlerin oranı İngiltere'de yüzde 18, Fransa'da yüzde 29, İspanya'da yüzde 21, Rusya'da yüzde 59, Yunanistan'da yüzde 54, Hindistan'da yüzde 75, Çin'de yüzde 71, ABD'de ...
Read more : Ülken için savaşır mısın? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 477 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141365 ileti • Toplam 41949 başlık • Toplam 24512 üye

x