Zaman: Çrş May 22, 2019 17:02

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

Osman Kavala ve açık istihbarat! / Arslan BULUT

Osman Kavala ve açık istihbarat!

Polisin şafak vakti "Osman Kavala'nın ekibi" diyerek gözaltına aldığı ve akşam serbest bıraktığı akademisyenler konusu, medyada hâlâ tartışılıyor.

Öncelikle belirtmeliyim ki polis, sadece bu olayda değil, bütün soruşturmalarda, kim olursa olsun, hangi suçu işlediği iddia edilirse edilsin, herkese hukuka uygun davranmalıdır.

* * *

Şu bir gerçek ki dünyada istihbarat faaliyetlerinin yüzde doksanı, artık "sivil toplum örgütü" denilen yapılanmalar tarafından, Soros'un "Açık Toplum Enstitüsü" örneğinde olduğu gibi bulunduğu ülkenin yasalarına ...
Read more : Osman Kavala ve açık istihbarat! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 392 | Yanıtlar : 0


Türkiye'nin reçetesi de Denktaş yöntemlerinde! / Arslan BULUT

Türkiye'nin reçetesi de Denktaş yöntemlerinde!

Bazıları çevrelerine ümitsizlik aşılıyor. İnsan, kendi hayatından ümidini keserse yaşaması için bir sebep de kalmaz. Devletler veya milletler de böyledir. Hedefleriniz olacak, karşınızda dışarıdan destekli olduğu için çok güçlü görünen yapılar olsa da siz yine millete dayanacaksınız. Veya Atatürk gibi Rauf Denktaş gibi düşüneceksiniz.

Atatürk, Nutuk'ta, yöntemini şöyle açıklamıştı:

"Ben milletin vicdanında ve geleceğinde hissettiğim büyük gelişme kabiliyetini, bir millî sır gibi vicdanımda taşıyarak, yavaş yavaş bütün bir topluma uygulatmak ...
Read more : Türkiye'nin reçetesi de Denktaş yöntemlerinde! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 458 | Yanıtlar : 0


Varlık Fonu, McKinsey'nin varlığına armağan olsun! / Arslan BULUT

Varlık Fonu, McKinsey'nin varlığına armağan olsun!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerine gönderilen, Türkiye Varlık Fonu ve bünyesinde kurulan alt fonların mali tabloları ve faaliyetleri hakkındaki denetim ve inceleme raporları arasında, ABD'li McKinsey Danışmanlık şirketi ile yapılan anlaşma ortaya çıktı.

HDP Milletvekili Garo Paylan'ın sosyal medya hesabından paylaştığı ve odatv'nin de yayınladığı belgeye göre McKinsey Danışmanlık ile Türkiye Varlık Fonu 1 Şubat 2017'den itibaren çalışıyordu.

Türkiye Varlık Fonu, 26 Ağustos 2016 tarihinde, "kamuya ait varlıkları ...
Read more : Varlık Fonu, McKinsey'nin varlığına armağan olsun! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 528 | Yanıtlar : 0


Henri Barkey'in sataşmasına cevaptır... / Arslan BULUT

Henri Barkey'in sataşmasına cevaptır...

15 Temmuz darbe girişimine adı karıştığı için hakkında arama kararı bulunan Henri Barkey, "Andımız" ile ilgili yazımdan dolayı yayınladığı Twitter mesajında, kendisine yakışan "seviye"de bir üslup kullanarak "Açılım Projesi"ni kastettiğimi belirtmeden "Projeyi hazırlayanlar, David Phillips ve Henri Barkey'dir. İkisi de CIA'nın yan kuruluşlarında danışmandır." sözlerimi alıntı yaptı ve "Meğerse bu ant meselesi 15 Temmuz gibi benim fikrimmiş. Sabah aksam çalışıyorum:)" diye yazdı.

* * *

Henri Barkey 1997 yılının Haziran ayında, ...
Read more : Henri Barkey'in sataşmasına cevaptır... / Arslan BULUT | Görüntüleme : 635 | Yanıtlar : 0


Anladık; Türk değilsiniz, doğru da değilsiniz! / Arslan BULUT

Anladık; Türk değilsiniz, doğru da değilsiniz!

"Türkiye'yi kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir." Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli, Atatürk'ün bu tanımıdır. Atatürk, devleti bu tanım üzerinde kurmasaydı, başarılı olamazdı. Zira ulus devletler çağı çoktan başlamıştı ve Türkiye'nin başka çıkış yolu yoktu.

ABD ve Batı Avrupa merkezli kuruluşlar, Türkiye'ye her zaman etnik temelde bir devlet yapısını önermiştir.

1896 tarihinde Amerikan Kongresi'nin aldığı gizli kararda Türkiye'nin Hristiyan eyaletlere bölünmesi ve her eyaletin başına bir Hristiyan ülkeden yönetici atanması öngörülüyordu. ...
Read more : Anladık; Türk değilsiniz, doğru da değilsiniz! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1006 | Yanıtlar : 0


ABD'yi süper devlet yapan Suudi petrolü! / Arslan BULUT

ABD'yi süper devlet yapan Suudi petrolü!

Prof. Dr. Sait Yılmaz, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda istihbarat görevlisi olan Cemal Kaşıkçı'nın kaybedilmesinden çok önce "Suudi Arabistan yıkılmak üzere..." başlıklı bir inceleme yazısı yazmıştı.

Yılmaz, Suudi Arabistan'ın Prens Salman'ın yönetime geçmesinden sonra yaşadığı iç hesaplaşmayı hatırlattıktan sonra özetle şu bilgileri vermişti:

* "S. Arabistan nüfusu 29 milyon civarında olup, bunun yüzde 20-25'i Şii'dir. İşsizlik yüzde 40 civarındadır, en az 5 milyon insan fakirdir. Nüfusun yüzde 80'inin evi yoktur. ...
Read more : ABD'yi süper devlet yapan Suudi petrolü! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 865 | Yanıtlar : 0


İstanbul ve İzmir'de istihbarat savaşı! / Arslan BULUT

İstanbul ve İzmir'de istihbarat savaşı!

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybedilen Cemal Kaşıkçı için "gazeteci" deniliyor! Geçmişte gazetecilik yapmış olabilir ama ülkesini terk etmeden önceki son görevi İstihbarat Başkanı'nın danışmanlığını yapmaktı. Basın danışmanı da değil, danışman! Bir ülkenin istihbarat başkanının bile görüşüne başvurmak için istihdam ettiği kişi artık gazeteci değil, önemli bir ajandır.

Tabii bir kişinin gazeteci değil de ajan olması, öldürülmesi veya kaybedilmesi için bir gerekçe olamaz.

* * *

Hüsnü Mahalli, "Kaşıkçı'yı ...
Read more : İstanbul ve İzmir'de istihbarat savaşı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 491 | Yanıtlar : 0


Cumhurbaşkanlığı değil McKinsey Yönetim Sistemi! / Arslan BULUT

Cumhurbaşkanlığı değil McKinsey Yönetim Sistemi!

BBC Türkçe'den İrem Köker, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın danışman kuruluşu McKinsey şirketinin Türkiye ve dünyadaki faaliyetlerini inceledi.

Özetle şu bilgiler veriliyor:

1980'li yılların ortasında Türkiye'nin Avrupa Birliği başvuru sürecine yardımcı olduğu ifade edilen McKinsey, 1990'ların ortasında özelleştirme ve 2000'lerin başında da el konulan bankaların yeniden yapılandırılması konularında dönemin hükümetlerinin danışman kuruluşuydu.

Aynı yıl içerisinde TRT'nin yeniden yapılandırılması için bir plan geliştiren McKinsey, 2004'te de dönemin ekonomi yönetiminin talebi üzerine Ziraat ...
Read more : Cumhurbaşkanlığı değil McKinsey Yönetim Sistemi! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 15170 | Yanıtlar : 0


Yeni yönetim sistemi ile Batı'ya verilen güvence! / Arslan BULUT

Yeni yönetim sistemi ile Batı'ya verilen güvence!

İstanbul'da 1887 yılında kurulan "Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası" diye bir odanın halen görevde bulunduğunu ve bu kuruluşun "Türkiye ekonomisinde en etkili karar mekanizması" olduğunu hiç duydunuz mu?

Odayı, 1887 yılında İstanbul'da yaşayan ve ticaret yapan bir grup İngiliz iş adamı kurdu ve bu yolla İngiltere, Türkiye'nin ortağı oldu! Oda yetkilileri, özelleştirmeler başlarken, "Türkiye, İngiliz ihracatçılar ve yatırımcılar için büyük fırsatlar sunuyor. İngiliz yatırımcılar Türkiye'de iddialı özelleştirme programı, altyapı, ...
Read more : Yeni yönetim sistemi ile Batı'ya verilen güvence! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 800 | Yanıtlar : 3


Türkiye, ABD'nin teröristlerini mi korumuş olacak? / Arslan BULUT

Türkiye, ABD'nin teröristlerini mi korumuş olacak?

Soçi'de Tayyip Erdoğan ve Putin'in üzerinde anlaştığı "İdlib'de 15-20 kilometrelik askerden arındırılmış bölge", Nejat Eslen'in önerdiği gibi Türkiye yani Hatay sınırı boyunca değil de İdlib'in Doğu tarafına kurulacak. Bu durum, Türkiye'yi, Tahran zirvesinden iki gün önce terör örgütü ilan edebildiği El Nusra'nın adı değişmiş hali olan Tahrir El Şam ile baş başa bıraktı.

Türkiye böylece kendi güvenliğini sağlamış olmadı, tam aksine Suriye ordusu ile El Nusra arasına 15 kilometrelik ...
Read more : Türkiye, ABD'nin teröristlerini mi korumuş olacak? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 644 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141360 ileti • Toplam 41945 başlık • Toplam 24511 üye

x