Zaman: Cmt Ağu 24, 2019 11:12

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

Fotoğraf hilesiyle "Kurucu Liderlik!" / Arslan BULUT

Fotoğraf hilesiyle "Kurucu Liderlik!"

Yunanistan Başbakanı Çipras'ın Saray'da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile yaptığı görüşme, arka planda, duvarda bulunan siyah beyaz Tayyip Erdoğan portresi üzerinden tartışma konusu oldu. Ben de ziyaret sırasında Anadolu Ajansı'nın çekip geçtiği fotoğrafları kaydetmiş ve yazı zamanı geçtiği için konuyu incelemeyi bugüne bırakmıştım.

Twitter'da H. Hakkı Kahveci'nin mesajını gördüm. Kahveci'nin dikkatini de Erdoğan fotoğrafının siyah beyaz oluşu ve Atatürk'ün fotoğraflarına benzetilmiş olması çekmiş.

Resim

Yine Ümit Özdağ da görüşmenin fotoğrafını paylaşmış ...
Read more : Fotoğraf hilesiyle "Kurucu Liderlik!" / Arslan BULUT | Görüntüleme : 658 | Yanıtlar : 0


Türkiye'ye tarihin en büyük kumpası kuruldu! / Arslan BULUT

Türkiye'ye tarihin en büyük kumpası kuruldu!

Foreign Affairs, ABD'nin Suriye'den çekilmemesi için yeni bir gerekçe üretti.

"Bolton, ABD yönetiminin çekilme için ön şartının Kürtlerin korunmasını sağlayacak ve IŞİD'i tamamen yok edecek bir düzenleme yapmak olduğunu açıkladı ama ABD çekilirse, meydana gelecek boşluğu İran dolduracak ve her geçen gün büyüyen Şii milislere operasyonel bir alan sağlanmış olacaktır."

Rand Corporoation da bu görüşün yayınlandığı makaleyi, Twitter'dan anons etti!

Bu arada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı ...
Read more : Türkiye'ye tarihin en büyük kumpası kuruldu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 532 | Yanıtlar : 0


Devletin bekası ve Venezuela'nın bekası! / Arslan BULUT

Devletin bekası ve Venezuela'nın bekası!

Devletin bekası ne demek? Bir devletin, toprak bütünlüğünü ve egemenliğini ilelebet devam ettirmesi demek... Peki Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bekası kimin tehdidi altında?

Elbette insanın aklına önce dış güçler gelir? Meselâ 2003 yılında ABD Başkanı George W. Bush, "Türkiye bir cephe ülkesidir" demişti. Bu, küresel liderliği tehlike altında olan ABD'nin, doğrudan Türkiye'yi bir savaş alanına çevirme girişiminin en açık ifadesiydi.

ABD Başkanı George W. Bush, ikiz kuleler vurulduğunda başlatılan mücadelenin adını ...
Read more : Devletin bekası ve Venezuela'nın bekası! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 691 | Yanıtlar : 0


Güvenli bölge değil ŞEYTAN TUZAĞI / Arslan BULUT

Güvenli bölge değil ŞEYTAN TUZAĞI

Suriye'de neler olup bitiyor, bu coğrafyada yaşanan büyük mücadele ne anlama geliyor ve sonuçları Türkiye'yi ve dünyayı nasıl etkileyecek?

Son yayınlanan Suriye'deki güvenli bölge haritası, neden Irak'ın kuzeyinden Hatay'ın güneyine kadar uzanıyor ve Rusya üslerinin bulunduğu Lazkiye'den Akdeniz'e çıkışı olan bir boru hattına benziyor?

Türkiye'nin bir Suriye stratejisi var mı? Varsa neden, ABD'nin organizasyonu ve Suudi Arabistan-Katar parası ile Suriye'de rejimi değiştirme operasyonunun taşeronluğunu üstlendi?

ABD'nin geliştirdiği Arap Baharı operasyonları ...
Read more : Güvenli bölge değil ŞEYTAN TUZAĞI / Arslan BULUT | Görüntüleme : 479 | Yanıtlar : 0


Suriye'de tampon bölge 100 yıllık ABD projesi! / Arslan BULUT

Suriye'de tampon bölge 100 yıllık ABD projesi!

ABD Başkanı Trump, "Kürtlere saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz" diye tehdit edince, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Trump'ın durumunu anlıyoruz, üzerinde çok ciddi baskı var. Son tweetinde bir iç politika olduğunu biliyoruz, ama stratejik ortaklar sosyal medya üzerinden konuşmaz. Hiçbir tehdide pabuç bırakmayacağımızı söyledik" diye bir değerlendirme yaptı.

Yalnız, Trump'ın mesajının ABD'nin değil seçime giden Türkiye'nin ...
Read more : Suriye'de tampon bölge 100 yıllık ABD projesi! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 626 | Yanıtlar : 1


Türkiye'nin üzerine örtülen perde nedir? / Arslan BULUT

Türkiye'nin üzerine örtülen perde nedir?

Aklı başında olan herkes görüyor ki Türkiye ekonomisi, bilimsel yöntemler uygulanarak, Türklerin elinden alınmıştır. Burada "Türkler" derken, bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kastediyorum ama o bilimsel yöntemleri uygulayanlar, ekonomik varlıkların el değiştirmesinde etnik ırkçılık da yapmışlardır.

Bugün Bitlis'te, Adıyaman'da, Trabzon'da tütün üretseniz satamazsınız, satmaya kalkışırsanız kaçakçı diye tutuklanırsınız ama 2019 yılının ilk Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre artık ithal edilen Amerikan tütününden alınan ton başına 150 dolarlık vergi sıfırlanmıştır.

Aslında bu yabancılaştırma, Turgut ...
Read more : Türkiye'nin üzerine örtülen perde nedir? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 571 | Yanıtlar : 1


Yabancı tütüne sıfır vergi ve Stalin'in tavuğu! / Arslan BULUT

Yabancı tütüne sıfır vergi ve Stalin'in tavuğu!

Yeni yılın ilk günü, Resmî Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre "Yabancı sigara üretiminde kullanılan yabancı tütün ithalatında alınan ton başına 150 dolar vergi sıfırlandı."

Türkiye'deki tütün üreticisinin durumunu ise geçen yıl 2 Nisan'da Adıyamanlı tütün üreticilerinin ağzından duyurmuştum.

Adıyamanlı tütüncüler, "Arslan Bey, tütünümüzü ekmemize izin veriyorlar ama satmak yasak! Biz bu konuda bir mücadele başlattık bize destek olun" demişti.

Adıyaman merkez Taşgedik Köyü Muhtarı Hasan ...
Read more : Yabancı tütüne sıfır vergi ve Stalin'in tavuğu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 450 | Yanıtlar : 1


Çekilecek ABD askerleri için iki yeni üs kuruldu! / Arslan BULUT

Çekilecek ABD askerleri için iki yeni üs kuruldu!

Suriye'deki Amerikan askerlerinin çekileceğine kimse inanmadı ama ABD Başkanı Trump, sürpriz yaparak Irak'ın batısındaki El Anbar vilayetinde yer alan Aynü'l Esed askerî üssünü ziyaret etti.

Trump, üsteki ABD askerleriyle görüşmesi sırasında yaptığı açıklamada, "Irak'tan çekilmeye yönelik hiçbir planımız yok. Eğer Suriye'de bir şeyler yapmak istersek Irak'ı üs olarak kullanırız." dedi.

Bu arada, Amerikan haber kaynakları, Trump'ın Suriye'den çekilme kararından bir hafta sonra, ABD'nin Anbar vilayetinin ıssız bölgelerinde ...
Read more : Çekilecek ABD askerleri için iki yeni üs kuruldu! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 498 | Yanıtlar : 0


Adli kontrol altına alınan kendi iktidarlarıdır! / Arslan BULUT

Adli kontrol altına alınan kendi iktidarlarıdır!

Fransa'da aydınlar Cezayir'in işgal edilmesi kararına karşı çıkar. Bugünkü Sarı Yelekliler gibi o zaman da gençler sokağa iner ve gösteriler yapar. Ünlü düşünür, Jean Paul Sartre, protestocuların en büyük dayanağıdır. De Gaulle'ün onu tutuklatmak isteyenlere "Sartre, Fransa'dır" dediği rivayet edilir.

Bugün Türkiye'nin gidişatı ile ilgili söz söyleyen ünlü sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla soruşturulması da böyle bir durumdur. Bu sanatçılar, Türkiye'nin gülen, güldüren yüzüdür. Metin ...
Read more : Adli kontrol altına alınan kendi iktidarlarıdır! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 426 | Yanıtlar : 0


İktidar, kimi, niçin tehdit ediyor? / Arslan BULUT

İktidar, kimi, niçin tehdit ediyor?

Başkenti işgal edilmiş Osmanlı Devleti'nin yerine Ankara ve çevresine sıkıştırılıp yok edilmek istenen Türk Milleti'nin yeni bir başkent ve yeni bir devletle ortaya çıkabilmesi, bir Türk dâhisinin, dünya dengelerini ustalıkla kullanabilmesiyle mümkün olabildi.

Dünya dengelerini Çanakkale'de değiştiren de o Türk dâhisiydi. O dâhi, Çanakkale zaferiyle, Rus Çarlığını yıkmıştı. Yeni kurulan Sovyetler Birliği, Anadolu'dan askerlerini çekmişti. Türklüğün var olma savaşı, o dönemde Orta Asya Türklerinin yani Buhara ve Hive hanlıklarının halktan ...
Read more : İktidar, kimi, niçin tehdit ediyor? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 513 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141759 ileti • Toplam 42202 başlık • Toplam 24531 üye

x