Zaman: Cmt May 25, 2019 6:54

News News of Arslan BULUT

Site map of Arslan BULUT » Dizin : Arslan BULUT

Türkiye, ABD'nin teröristlerini mi korumuş olacak? / Arslan BULUT

Türkiye, ABD'nin teröristlerini mi korumuş olacak?

Soçi'de Tayyip Erdoğan ve Putin'in üzerinde anlaştığı "İdlib'de 15-20 kilometrelik askerden arındırılmış bölge", Nejat Eslen'in önerdiği gibi Türkiye yani Hatay sınırı boyunca değil de İdlib'in Doğu tarafına kurulacak. Bu durum, Türkiye'yi, Tahran zirvesinden iki gün önce terör örgütü ilan edebildiği El Nusra'nın adı değişmiş hali olan Tahrir El Şam ile baş başa bıraktı.

Türkiye böylece kendi güvenliğini sağlamış olmadı, tam aksine Suriye ordusu ile El Nusra arasına 15 kilometrelik ...
Read more : Türkiye, ABD'nin teröristlerini mi korumuş olacak? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 646 | Yanıtlar : 0


İdlib ile Hopa Limanı'nın ne ilgisi var? / Arslan BULUT

İdlib ile Hopa Limanı'nın ne ilgisi var?

Türkiye, ekonomik kriz ve İdlib konusuna kilitlenmişken, PKK'nın Karadeniz'de yapılanma çalışmaları devam ediyor. Güvenlik kuvvetleri de terör gruplarına aman vermiyor. En son Giresun'da ele geçirilen teröristin yedi kişilik bir gruba mensup olduğu anlaşıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konu ile ilgili olarak, "PKK'nın Karadeniz Bölgesi'ne açılım stratejisini sadece terör faaliyeti bağlamında düşünürsek hata ederiz. Burada kaçakçılık yollarının Karadeniz'e kaydırılması ve bu yolların kontrol edilebilmesinin altyapısını kurmaya, böylece kaybettikleri finansman ...
Read more : İdlib ile Hopa Limanı'nın ne ilgisi var? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 641 | Yanıtlar : 0


ABD ile gizli anlaşma mı yapıldı? / Arslan BULUT

ABD ile gizli anlaşma mı yapıldı?

Türkiye'yi yöneten akıl, Suriye konusunda, her geçen gün, ABD ile paralel adımlar atıyor.

İdlib'de ABD'yi yardıma çağırmak, bunun önemli bir göstergesi.

"Beyaz Baretliler" diye bilinen ama Ergün Diler'in Amerikalı kaynağına göre İngiliz istihbaratının kurduğu sözde yardım örgütü önce Ankara'da parlatıldı, sonra da Washington'da!

Bunlar yeteri kadar fikir veriyor ama yine de incelemek gerekir.

* * *

ABD için strateji üreten kuruluşlardan Washington İnstitute'ye aylar önce çok ciddi bir Suriye ...
Read more : ABD ile gizli anlaşma mı yapıldı? / Arslan BULUT | Görüntüleme : 737 | Yanıtlar : 0


Suriye, böyle paylaşıldı! / Arslan BULUT

Suriye, böyle paylaşıldı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tahran'daki İdlib zirvesinden sonra "İdlib bölgesi, çatışmasızlık bölgesidir Çatışmalar duracak ve yine siyasi sürece odaklanacağız. İdlib'de bulunan terörist gruplar şu anda buraya saldıran rejim ve destekçileri tarafından Halep'ten, Hama'dan, Doğu Guta'dan, hatta güneyden koridorlar açılarak gönderildi ya da bizzat getirildi. Bunlar madem bu kadar tehlikeli ki teröristler tehlikelidir; oralardan çıkarken niye etkisiz hale getirmediniz?" dedi.

Tayyip Erdoğan da Tahran'daki zirveden dönerken, uçakta benzer bilgiler verdi ve bir soru ...
Read more : Suriye, böyle paylaşıldı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 949 | Yanıtlar : 0


"İdlib'deki apse" kimin eseri! / Arslan BULUT

"İdlib'deki apse" kimin eseri!

Türkiye'de medyanın yüzde 90'ı, gerçekleri ortaya çıkarmak değil göbek bağı ile bağlı olduğu iktidarı övmekle görevlidir.

Bu bakımdan Tahran zirvesinde, üstelik canlı yayında olan biteni bile başarı gibi gösterdiler. Oysa Tayyip Erdoğan, sonuç bildirisine ateşkesin de eklenmesini istediğinde Putin'in "Türkiye Cumhurbaşkanı çok haklı ama burada terör örgütlerinin temsilcisi yok ki onlarla bir ateşkesten söz edelim" demesinin ne anlama geldiğini aklı olan herkes anlamıştır!

Ruhani'nin ev sahibi olarak durumu kurtarmak için "O ...
Read more : "İdlib'deki apse" kimin eseri! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 445 | Yanıtlar : 0


ABD'nin Suriye projesi Öcalan'dan! / Arslan BULUT

ABD'nin Suriye projesi Öcalan'dan!

ABD, Rusya, İran ve Türkiye İdlib konusuna kilitlenmiş durumda. Üstelik ABD hariç diğer üç ülke bugün Tahran'daki zirvede İdlib'i konuşacak. ABD, son raporlara bakılırsa, İdlib'i Suriye'nin parçalanması sonucunda özerk bir devlet olarak tasarlıyordu. Rusya'nın müdahalesi bu projeyi bozdu. Türkiye ise Dışişleri Bakanı düzeyinde "Suriye, İdlib'i işgal etmek istiyor" diye garip bir açıklama yaptı! Zaten sorun bu bakış açısında değil mi? Bir ülke kendi toprağını teröristlerden temizlemek isterse işgalci mi olur? Öyleyse ...
Read more : ABD'nin Suriye projesi Öcalan'dan! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 605 | Yanıtlar : 1


Şarbon, 30 Ağustos ve Türk ilâcı! / Arslan BULUT

Şarbon, 30 Ağustos ve Türk ilâcı!

Et ve Süt Kurumu tarafından Brezilya'dan ithal edilen büyükbaş hayvanlarda şarbon hastalığı çıktı. 4 bin büyükbaş hayvandan 50'si telef olurken, hayvanların bulunduğu çiftlik ve çevresi karantina altına alındı.

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde ortaya çıkan şarbon vakasıyla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı'na yazılı soru önergesi verdi.

Emir, önergesinde, Hükümetin yanlış tarım ve hayvancılık politikaları Türkiye'yi bu sektörlerde ...
Read more : Şarbon, 30 Ağustos ve Türk ilâcı! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 779 | Yanıtlar : 0


Fındık bahçesi ve yakılan fabrikalar / Arslan BULUT

Fındık bahçesi ve yakılan fabrikalar

Bir zamanlar "küresel ekonomik düzenin baronları için finansal tetikçilik yapan" ve sonunda "Bir Ekonomik Tetikçi'nin İtirafları" kitabını yazan John Perkins, Anadolu Ajansı'ndan Gökhan Kurtaran'a açıklamalar yaptı ve "Türkiye gibi gelişen ekonomileri hedef alan ekonomik tetikçilerin olduğu konusunda hiçbir şüphem yok. Bu günlerde, bu tetikçiler sadece ABD için değil birçok farklı hükümet için çalışıyor." ifadesini kullandı.

Perkins, "Türkiye'ye IMF'den uzak durmasını öneriyorum. Türkiye gibi ülkeler, kesinlikle Rusya, Çin ve Körfez ülkeleri ...
Read more : Fındık bahçesi ve yakılan fabrikalar / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1108 | Yanıtlar : 0


Türkiye'nin omuzlarındaki boyunduruk! / Arslan BULUT

Türkiye'nin omuzlarındaki boyunduruk!

Son günlerin önemli çıkışını İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani yaptı ve savunma sanayisinde maliyeti düşük ve etki gücü yüksek silahlar üretmek istediklerini belirterek komşu ve dost ülkelerle iş birliği yapabileceklerini söyledi. "İşi paylaşalım" diye konuşan Ruhani, "Türkiye bir kısmını yapar, Pakistan ve biz başka bir tarafını. Yeter ki bir araya gelelim." diye konuştu.

Bu öneri, Türkiye ile ABD ilişkilerinde kriz yaşandığı kabulüyle yapılıyor olsa gerek.

Kriz var veya yok ama ABD Savunma Bakanlığı ...
Read more : Türkiye'nin omuzlarındaki boyunduruk! / Arslan BULUT | Görüntüleme : 988 | Yanıtlar : 0


ABD ile danışıklı dövüş şüphesi... / Arslan BULUT

ABD ile danışıklı dövüş şüphesi...

Pek çok okur, bir şüphesini paylaşıyor. ABD ile süren gerginliği "danışıklı dövüş" olarak nitelendiriyor ve Türkiye'ye kurulan tuzağın gözden kaçırıldığına inanıyorlar.

Bir okur soruyor:

1- Rahip Brunson olayı, Suriye'nin bölünmesini ve kuzeyinde bir PKK devleti kurulmasını halktan saklamak için perdeleme işlevi görüyor. Madem bu kadar ABD ile kavgalıyız, nasıl oluyor da Menbiç'te birlikte devriye görevi yapıyoruz? Askerden askere ilişkiler birlikte devriye görevi yapacak kadar iyiyse neden Fırat'ın doğusuna geçemiyoruz?

2- ...
Read more : ABD ile danışıklı dövüş şüphesi... / Arslan BULUT | Görüntüleme : 1244 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141365 ileti • Toplam 41949 başlık • Toplam 24512 üye

x