Zaman: Cum Mar 29, 2024 10:26

News News of Bige AKSOY

Site map of Bige AKSOY » Dizin : Bige AKSOY

KOMİK AMA BEN NE YAPAYIM…?

İş hayatına yeni atıldığım yıllarda bir büyüğümün bana ettiği nasihati hiçbir zaman unutmam: “bak kızım, sen ne kadar iyi olursan ol, ne kadar aklına güvenirsen güven, kadrolarını doğru kurup çevreni en az senin kadar akıllı insanlarla dolduramadığın sürece başarılı olamazsın, tek adam olmak belki egonu tatmin edebilir ancak emin ol uzun vadeli başarıyı getirmez…” demişti.
Yazımı yazmadan önce internetteki haberleri tararken, bu sözün ne kadar haklı olduğunu ve sadece benim gibi ufaklıklar için değil ...
Read more : KOMİK AMA BEN NE YAPAYIM…? | Görüntüleme : 1150 | Yanıtlar : 1

Hainsin, Anladık! Bari Utanman Olsun!

Düşman etlerini lime lime etmek için saldırdığında, tek silâhı ölüm olmaz!
En azından erkekler için böyle olsa da, kadınlar için böyle olmaz.
Düşman canından can koparmak için geldiğinde, yanında onurunu, gururunu ve en önemlisi namusunu götürür çoğu kez.
Ve bazen öyle kalleştir ki, şeytanı bile utandırabilir yaptıklarıyla.
Seni onun varlığı için savaştırırken, o ananı, babanı hatta canından can olanı öldürüyor olabilir acımasızca.

Aynı Cezayirlilere olduğu gibi… Aynı Fransızların yaptığı gibi…

Yıllardan 1945, Günlerden 8 Mayıs... ...
Read more : Hainsin, Anladık! Bari Utanman Olsun! | Görüntüleme : 2391 | Yanıtlar : 1

SİLİVRİ: Bir Garip Zindan!

Canımdan can kopuyor sanki
Yine ihanet ediyor karanlıklar
Ah babam, sen söyle
Hep böyle zor muydu yalnızlıklar?..

Öncelikle belirtmeliyim ki iki hafta boyunca sizlerden uzak kalmak benim için pek de kolay bir durum değildi.
Her gündem değiştiğinde kaleme sarılmadan durmayı başarmak, sadece Silivri zindanlarında gördüklerime yoğunlaşıp kendimi diğer konulardan soyutlanmaya çalışmak inanın çok zordu.

Bu zaman zarfında, aklımda onlarca Silivri yazısı şekillendi.
İlk önce gördüğüm saçmalıkları madde madde sizlere aktarmayı düşündüm.

Daha sonra yapılan ...
Read more : SİLİVRİ: Bir Garip Zindan! | Görüntüleme : 1708 | Yanıtlar : 0

Hay Dilimi Eşek Arısı Soksun

Evet, evet şöyle en kocamanından bir eşek arısı o çokbilmiş dilimi soksun.
Ne diyordu seçimlerden önce?..
“Aman oylar bölünmesin, aman Ulusal Ses, Cumhuriyetin Sesi susmasın mecliste…”

Çok biliyorsun sen, kemiği bile olmayan bir organa güvenirsen böyle olur işte.
Etrafı omurgası kemiksizler sarar, sen de bakıp durursun nasıl ihanet ettiklerine.

Kimden mi bahsediyorum?
Yo… Hayatta söylemem. Zaten istesem de söyleyemem, ceza verdim dilime!
Bu sefer bir zahmet siz yol bulun beynimden geçenlere.

Meselâ, etrafınıza bir bakın… ...
Read more : Hay Dilimi Eşek Arısı Soksun | Görüntüleme : 2030 | Yanıtlar : 0

HIRTLAR VADİSİ B‘ÖLÜM’ TEKRARI

Bugünün Türkiye’sinde, Silivri Toplama Kampı’ndan çıkmanın sadece iki yolu var:
Ya en çok sevdiğinizi toprağa vermek için izinli olarak…
Ya da Azrail’in eşliğinde sevdiklerinizin yüreğine kor bırakarak...

Silivri Cezaevi’nde 8 aydır tutuklu bulunan ve önceki gece Adalet Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre "Kalp krizi" geçirerek hayatını kaybeden eski MİT üyesi Kaşif Kozinoğlu, ölümüyle birlikte sırlarını da beraberinde götürdü.

Kozinoğlu’nun ölümünün ardından gündemi takip etmeye başladığımda, tozdan göz gözü görmüyordu.
Bazı cephelerde karanlığın sessizliği ...
Read more : HIRTLAR VADİSİ B‘ÖLÜM’ TEKRARI | Görüntüleme : 1668 | Yanıtlar : 0

Sat Anasını Dünyanın!..

Türk Milletinin bağrından çıkan atasözleri ve deyimlere bazen akıl sır erdiremiyorum.

Sanki atalarımız yüzlerce yıl önce zaman makinesini icat etmişler ancak bu buluşu, sadece geleceğe atasözü ve deyim üretmek adına kullanmışlar.

Kurulmuşlar zaman makinelerine, bu günlere gelmişler. Bakmışlar ülkenin üzerinde ‘SATILIK’ tabelâsı var, döndüklerinde ‘Devletin malı deniz yemeyen domuz’ deyivermişler.

‘Yok canım, o geçmişteki hatalardan dolayı söylenmiş bir sözdür,’ diyorsanız bir düşünün... Siz hiç padişahların saray sattığını ya da haremine 'Haydi hanımlar biz bu ...
Read more : Sat Anasını Dünyanın!.. | Görüntüleme : 1394 | Yanıtlar : 1

Türkiye Uyuma Katırına Sahip Çık

Yukarıdaki başlığı öyle sessiz, sakin bir şekilde okursanız bu yazının hiçbir anlamı kalmaz.
O yüzden başlığı yüksek sesle ve inanarak okumanız gerekiyor.
Evet, hep birlikte haykırıyoruz.
TÜRKİYE UYUMA, KATIRINA SAHİP ÇIK!..
Tekrar…
TÜRKİYE UYUMA, KATIRINA SAHİP ÇIK!..
Şimdi mümkünse bu hızla, bağıra bağıra sokağa çıkıyoruz. ‘Neler oluyor’ diye sormayın. El birliğiyle terörü bitirmelerine çare oluyoruz.

Bundan birkaç gün önce, terör örgütünün canlı bomba olarak bir katırı kullandığını, şans eseri katır hedefine ulaşamadan vurularak etkisiz ...
Read more : Türkiye Uyuma Katırına Sahip Çık | Görüntüleme : 3415 | Yanıtlar : 2

Baharı Bekleyen Kumrunun Kafasını Kopardılar!!!

Libya lideri Kaddafi alçakça katledilmeden birkaç gün önce, mail kutuma vahşet dolu bir video gönderilmişti.
Videoda Iraklı kadınların yakarışları, insanlık dışı görüntüler eşliğinde yayınlanıyordu.
Müslüman Iraklı kadın ‘Bizi öldürün!’ diye yalvarıyordu.

Bizi öldürün ki bu utançtan kurtulalım, karnımızda Amerikan askerlerinin gayrimeşru çocuklarını taşıyoruz.
Ey Müslüman kardeşlerimiz; ne olur, bizler kurtulmak değil ölmek istiyoruz!
Yalvarıyoruz, bizi öldürüp en azından namusumuzu kurtarın!
’ diye haykırıyordu.

Videonun başındaki işkence ve tecavüzü gördükten sonra, dehşetle gözlerimi kapattım.
Sağlıklı kalbim ...
Read more : Baharı Bekleyen Kumrunun Kafasını Kopardılar!!! | Görüntüleme : 2626 | Yanıtlar : 0

İleri Demokratlarım, Çok Acımamıştır Umarım!

Malûm kış kapıya dayandı.
Oduncular bilumum ağaç, kalas, kütük ne buldularsa, depolarının önüne yığmaya başladılar.

Kendilerine bakıldıkça hayal gücünü canlandıran bu ısınma ekipmanları, birçok insanı da düşünmeye sevk etti.

Kimi odunun sadece yanan kısmıyla ilgilenirken kimi de odundan aldığı çağrışımla doğalgaz faturalarının acısını hissetti.
Bazıları şöminesinin önünde içeceği şarabın hülyasına dalıp giderken bazıları da doğalgaza geçip, odundan, kömürden kurtulduğu günlere şükretti.

Tabi hükümetimiz de odunları gördükçe boş durmadı; kömürün oy, odunun kazık halinin bizlere ...
Read more : İleri Demokratlarım, Çok Acımamıştır Umarım! | Görüntüleme : 1261 | Yanıtlar : 0

Ey İnsanlığından Utananlar! On Yıldır Neredesiniz?

Yıl 1999;
Bebek katili Öcalan yakalanarak Türkiye’ye getirildi…

Henüz Türkiye Cumhuriyeti topraklarına ayak basmadan ‘hizmet etmek istiyorum’ diye yalvarıyordu…
Korku midesine vurmuş, acı ve tedirginlikten kıvranıyordu…
Ecel terleri tüm yüzünü kaplamış, alnından akan ter yüzünden gözleri yanıyordu…
Çevresinde gördüğü herkes ona, orağıyla bekleyen Azrail gibi görünüyordu…
İlk ifadesinde ‘DEVLETİMİN EMRİNDEYİM’ diye haykırdı.
Koskoca Türkiye Cumhuriyetinin karşısında yenilgiyi kabul etmiş bir zavallıydı…

Yıl 2001;
Türkiye Cumhuriyeti yıllar sonra aradığı huzura kavuşmuştu, hiçbir ana ağlamadı, çünkü ...
Read more : Ey İnsanlığından Utananlar! On Yıldır Neredesiniz? | Görüntüleme : 1973 | Yanıtlar : 2

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x