Zaman: Prş Mar 28, 2024 12:26

News News of Dinimiz İslam

Site map of Dinimiz İslam » Dizin : Dinimiz İslam

İslâm dini hakkındaki görüş ve paylaşımlarınızı yapabileceğiniz bölümdür.

Ateist Gencin Soruları Ve Cevapları..

Genç bir delikanli senelerce yurt disinda okuduktan sonra vatanına
ateist olarak geri döner. Üç sorusuna hiç kimse cevap veremediginden dolayi canı gayet sıkıntılıdır...
Ebeveyni ogullarina yardim etmek niyetiyle büyük ilim sahibi olan köyün hocasına götürürler. Hoca ve delikanlının arasında geçen diyalog söyle devam eder.
Delikanli: Kimsin sen? Sorularima cevap verebilecek misin?
Hoca: Allah'in bir kuluyum ve Onun izniyle sorularina cevap
verebilecegim.
Delikanli: Emin misin? Profs'ler bile cevap veremedi bana.
Hoca: Allah'in izniyle cevap vermeye çalisiorum. ...
Read more : Ateist Gencin Soruları Ve Cevapları.. | Görüntüleme : 14102 | Yanıtlar : 4

Hadis-i Şerifler

Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :

İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de (gerçek anlamda) iman etmiş olamazsınız.

Müslim, İman, 93
Read more : Hadis-i Şerifler | Görüntüleme : 3408 | Yanıtlar : 33

Seçmeli İlahiler

Cümrüm İle Geldim Sana

Ey rahmeti bol padişah
Cürmüm ile geldim sana
Ben eyledim hadsiz günah
Cürmüm ile geldim sana

Rahman Allah Rahim Allah
Tüm dertlere derman Allah
Ben eyledim hadsiz günah
Cürmüm ile geldim sana

İsmin gani Gaffar iken
Ayp örtücü Settar iken
Kime gidem sen var iken
Cürmüm ile geldim sana

Senden uzak kaldım heman
Ettim hata gizli ayan
Vurma yüzüme el aman
Cürmüm ile Geldim sana

Güllere Vurgunum
...
Read more : Seçmeli İlahiler | Görüntüleme : 3195 | Yanıtlar : 0

Diğer Dinlerde Oruç

HIRİSTİYANLIK'TA ORUÇ

Hıristiyanlık'ta da oruç farz

Hıristiyanlık'ta oruç Kilise'nin üçüncü emridir. Kuran'ın bildirdiğine göre oruç Hıristiyanlara da farz kılınmıştır.

Hıristiyanlık'ta oruç ve perhiz aynı anlamda kullanılır. Orucun amacı, işlenmiş günahların cezasını bu dünyadan çekmeye başlamaktadır.

İncil, oruca büyük önem verir ve övgüyle bahseder. Ancak orucun zamanı, uyulacak kurallar Hıristiyan mezhepleri arasında farklılık gösterir

Hıristiyanlık'ta oruç tutma yaşı 21'de başlar. Hıristiyanlar, 60 yaşına kadar oruç tutar. Oruç konusunda 1966 yılında alınan Roma kararlarında bu konu ...
Read more : Diğer Dinlerde Oruç | Görüntüleme : 1434 | Yanıtlar : 0

Ayetlerle İnsan Tipleri

İnsana bir sıkıntı dokundu mu, gerek yan üstü yatarken, gerek otururken, gerekse ayakta iken (her halinde bu sıkıntıdan kurtulmak için) bize dua eder. Ama biz onun bu sıkıntısını ondan kaldırdık mı, sanki kendisine dokunan bir sıkıntı için bize hiç yalvarmamış gibi geçer gider. İşte o haddi aşanlara, yapmakta oldukları şeyler, böylece süslenmiş (hoş gösterilmiş)tir. YUNUS 12

Şüphesiz insan çok hırslı ve sabırsız olarak yaratılmıştır.Kendisine kötülük dokunduğu zaman sızlanır. MEARİC 19-20

1- AKİDESİ ZAYIF TİPLER: ...
Read more : Ayetlerle İnsan Tipleri | Görüntüleme : 1077 | Yanıtlar : 0

Ramazan Müjdesi

Ramazan Müjdesi

http://img184.imageshack.us/img184/2333/ramazanrr6.jpg

Ramazan'ın ilk günü ile birlikte nur ve feyiz dolu bir mevsimi yaşamaya başlarız. Kâinat şenlenir, dünya Cennetten süzülen nurânî bir hava ile dolup taşar.. Ulvi âlemlerin masum ve mübarek sakinleri öbek öbek mü'minlerin çevresini sarar. Rahmet ülkesinden müjdeler, kâinatın Rabbinden selâmlar ve mağfiret ümitleri getirir, Ramazan ayı...

Mukaddes kelâmın nazil oluşunun yıldönümünü mü'minlerle birlikte cinler, melekler; ağacı, çiçeği, böceği, kurdu, kuşu, denizi ve deryasıyla yaşlı dünyamız da kutlar. Görünen ve görünmeyen âlemlerde ...
Read more : Ramazan Müjdesi | Görüntüleme : 754 | Yanıtlar : 0

Ezan - Sabah Ezanı - Ezan Duası - Sela

Farz namazlar için muayyen vakitlerde mâlum lafızlarla okunan mübârek sözlere ‘ezan’ denir. Ezan okuyan kişiye de ‘müezzin’ adı verilir.

‘Ezân-ı Muhammedî’ hicretin 1. yılında meşrû kılınmıştır. Erkekler için vâcip kuvvetinde bir sünnet-i müekkededir. Meşrûiyeti kitap ve sünnetle sabittir.
Kur’ân-ı Kerim’de,
‘(Ezanla) birbirinizi namaza çağırdığınız zaman…’ (Mâide, 58 ),

‘Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağrıldığı (ezan okunduğu) zaman…’ (Cum’a, 9) buyrulmaktadır.

Hicretin birinci yılında Medîne-i Münevvere’de Mescid-i Nebevî tamamlanınca cemaatle namaz kılınmaya başlanmıştır. Namaz vakitlerinde ...
Read more : Ezan - Sabah Ezanı - Ezan Duası - Sela | Görüntüleme : 4105 | Yanıtlar : 0

Peygamberimizin Taif Duası

Allahın Elçisi Muhammed Mustafa s Taif’ten üzgün olarak dönüyordu. Taifteki görece başarısız olan tebliğ faaliyetinden sonra, yaşadığı sıkıntılı halini Allaha arz ve tevekkül ile, ellerini göğe kaldırıp şöyle yakardı: )

Ya Rabbi!
Kuvvet ve kudretimin en zayıf haliyle, elimdeki çarelerin en basitiyle, insanların gözündeki en hafif şahsiyetimle Senin huzurunda Sana yalvarıyor ve Sana sığınıyorum.

Ey Merhametlilerin En Merhametlisi!
Sen yeryüzünde hakları ellerinden alınan Mustadafların Rabbisin. Sen benim Rabbimsin. Sen beni kimlere bırakıyorsun, beni sert ve ...
Read more : Peygamberimizin Taif Duası | Görüntüleme : 1439 | Yanıtlar : 0

Mirac Gecesinde Mirac Topraklarını da Analım

Mirac olayı Resulullah (s.a.s.)'ın Kur'an-ı Kerim'den sonra en büyük mucizesidir. Mirac aynı zamanda Yüce Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed (a.s.)'e özel bir lütfu ve ihsanıdır. Resulullah (a.s.)'ın böyle bir lütfa mazhar olması onun Yüce Allah katında ne kadar büyük bir dereceye sahip olduğunu göstermektedir. Yüce Allah, Kur'an-ı Kerim'inde bu olaydan şu şekilde söz ediyor: "Kulunu, kendisine birtakım ayetlerimizi göstermemiz için bir gece Mescidi Haram'dan çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksa'ya yürütenin şanı pek yücedir. Şüphesiz ...
Read more : Mirac Gecesinde Mirac Topraklarını da Analım | Görüntüleme : 1001 | Yanıtlar : 2

İnanaçlara Saygılı Olmak

Evet arkadaşlar heryerde tartşılır görüşülen bir konudur.Nette gezerken tv izlerken hep ferketip görmüşüzdür sürekli bizim dinimize islama bir sataşma vardır .Peygamber Efendimizin(S.A.V)karikatürünü çizme,Kur-an -ı Kerimin bilim değilde şiddeti önerdiğini ve daha fazla şeyler yazanlar çizenler .Peki sizce biz neden onlara sataşmıyoruz onlara saygı duyuyoruzz ?Çünkü bizde dinimizde Kur-anı-ı Kerimde böyle birşey yazmadığı için .ama anlamak mümkün değil bizim dinimiz bir höşgörü sevgi saygıyı emrediyor ve bizlerde elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz.
size sormak istediğim buu

Neden ...
Read more : İnanaçlara Saygılı Olmak | Görüntüleme : 1103 | Yanıtlar : 3

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x