Zaman: Prş Mar 28, 2024 15:35

News News of Eğitim

Site map of Eğitim » Dizin : Eğitim

Eğitim hakkında her şey...

Forumumuzdaki Öğretmenler ?

Forumumuzda öğretmen bulunuyormu,
Bulunuyor iseler hangi ilde ve hangi okulda görev yapmaktadır?

Birbirimizi tanırsak eminim yardımlaşabiliriz.
Read more : Forumumuzdaki Öğretmenler ? | Görüntüleme : 705 | Yanıtlar : 0

''İş'te yüksek öğretim'' raporu

''İş'te yüksek öğretim'' raporu

ATO raponuna göre her 100 yüksek okul mezunu gencin 36'sı atıl durumda.

Ankara Ticaret Odası (ATO), her 100 yüksek okul mezunu gencin 36'sının atıl durumda bulunduğunu, bunların yüzde 72'sinin de işsiz ve iş aramaktan ümidini kesmiş gençlerden oluştuğunu bildirdi.

ATO'nun, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yararlanarak hazırladığı ''İş'te yüksek öğretim'' başlıklı rapora göre, Türkiye'de 20-24 yaş grubunda, askerlik görevini yapmakta olanlar ile hastane ve cezaevinde bulunanlar hariç, 510 bin yüksek okul ...
Read more : ''İş'te yüksek öğretim'' raporu | Görüntüleme : 861 | Yanıtlar : 0

Emre Kongar Ve Cengiz Çandar Tartışması

Canlı yayında sert tartışma
Cengiz Çandar ile Emre Kongar NTV'deki Yorum Farkı'nda hakarete varan ifadeler kullandı

NTV’deki canlı yayında Emre Kongar, Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının darbe taraftarı gibi gösterilmesine kızıp Cengiz Çandar’a “Bunu söylerken utanmıyorsunuz” diye çıkıştı. Çandar da “Terbiyenizi takının” diye sert bir yanıt verince karşılıklı hakaretler havada uçuştu.

NTV’de canlı olarak yayınlanan “Yorum Farkı” programı dün akşam büyük bir kapışmaya sahne oldu. Mehmet Barlas ve Emre Kongar ile başlayan, Barlas’ın ayrılmasının ardından Cengiz Çandar’ın ...
Read more : Emre Kongar Ve Cengiz Çandar Tartışması | Görüntüleme : 961 | Yanıtlar : 0

Bu ülkede eğitmenler vardı

Bu ülkede eğitmenler vardı!

Atatürk'ün düşüncesiyle gerçekleştiği dillendirilmeyen, birer 'çılgın Türk' oldukları görmezlikten gelinen 'eğitmenler'i yetiştiren Eğitmen Kursları ve Köy Enstitüleri sisteminden alınacak çok ders var

Nuray Bayraktar'ın 18 Şubat 2007 Pazar günü çıkan "Halk terbiyesi ve halkevleri" başlıklı yazısının girişindeki "1930 sonrası Türkiye'de ekonomik ve toplumsal açıdan büyük bir değişim yaşanmaya başlandı" girişine, şu da eklenmeli: Eğitmen kursları açılarak, "Cumhuriyet döneminin en dikkate değer...ve en başarılı ilkokul programı" ve ders kitaplarını da ortaya çıkaran ...
Read more : Bu ülkede eğitmenler vardı | Görüntüleme : 1602 | Yanıtlar : 0

Köy Enstitüleri

Köy Enstitüleri İlkokullara öğretmen yetiştirmek üzere 17 Nisan 1940 tarihli ve 3803 sayılı Kanun ile açılmış okullardır.

1940 yılından başlayarak, tarım işlerine elverişli geniş arazisi bulunan köylerde veya onların hemen yakınlarında Köy Ensititüleri açıldı. Türkiye'nin her yanında ilkokullara öğretmen yetiştirmek üzere açılmış okullardır. 1946 yılında hükümetin yaklaşan seçimleri yitirme kaygısıyla CHP içinden muhalif milletvekillerinin başını çektiği örgütlü muhalefetin kampanyasıyla, müfredatında ve yapılanmasında kuruluş amaçlarından uzaklaşan değişiklikler yapıldı. İlerleyen yıllarda da, daha önceleri sıkı sıkıya bağlı ...
Read more : Köy Enstitüleri | Görüntüleme : 1312 | Yanıtlar : 2

İlk 500´e 2 üniversite...

İlk 500´e 2 üniversite...

15 bin üniversite arasında yapılan sıralamaya göre ODTÜ ve Bilkent ilk 500’e girdi. En iyi 1000 içinde 7 Türk üniversitesi var...

Dünyadaki gelişmiş ülkelerde tüm üniversiteler akademik açıdan, bilinirlikleri, araştırmaları, yayınları açısından sıralanıyor.

Vatan’dan Rıfat Sarıcaoğlu’nun yazısına göre, Dünya sıralamasındaki ilk 10’da ise MIT, Stanford, Harvard, UC-Berkeley, Cambridge, Cal Tech, Columbia, Princeton, Chicago ve Oxford üniversiteleri bulunuyor.

İŞTE EN BÜYÜK 10 ÜNİVERSİTE

438 ODTÜ
479 Bilkent
508 Boğaziçi
720 ITÜ
798 ...
Read more : İlk 500´e 2 üniversite... | Görüntüleme : 1222 | Yanıtlar : 13

KPSS yönetmeliği değişti

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik

9 Ocak 2008 ÇARŞAMBA
Resmî Gazete
Sayı : 26751

YÖNETMELİK

Karar Sayısı : 2007/12991

Ekli “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Devlet Bakanlığının 16/11/2007 tarihli ve 17459 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine göre, Bakanlar Kurulu’nca ...
Read more : KPSS yönetmeliği değişti | Görüntüleme : 1105 | Yanıtlar : 1

Konuşamadan okul yolu

Zorunlu eğitim yaşı 5'e düşüyor. Çocuklar konuşamadan eğitime başlayacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, gelecek yıl 15 ilde başlatacağı pilot uygulama ile seçilen illerde eğitim yaşını 5’e çekecek ve okul öncesi eğitimi zorunlu kılacak. MEB, 2013 yılına kadar uygulamayı Türkiye çapına yayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek yıl 15 ilde başlatacağı pilot uygulama ile seçilen illerde eğitim yaşını 5’e çekecek ve okul öncesi eğitimi zorunlu kılacak. MEB, 2013 yılına kadar uygulamayı Türkiye çapına yayacak.

MEB Okul Öncesi ...
Read more : Konuşamadan okul yolu | Görüntüleme : 967 | Yanıtlar : 2

ODTÜ Çince ders verecek

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, Çin dili dersleri vereceklerini açıkladı
ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, Çin dilini öğretmek ve kültürünü araştırmak amacıyla üniversite bünyesinde Konfüçyus Araştırma Merkezi kurulduğunu ve burada Şubat 2008'den itibaren Çince derslerinin başlayacağını söyledi.

Akbulut, yaptığı açıklamada, son zamanlarda öğrencilerin Çinceye ilgi duymaya başladığını belirterek, "Öğrencilerimiz de biliyor ki Çin 1.2 milyar nüfusu olan ve ekonomik olarak hızlı büyüyen bir ülke. Bu açıdan Çince belki de dünyada en çok kişinin ...
Read more : ODTÜ Çince ders verecek | Görüntüleme : 1149 | Yanıtlar : 1

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x