Zaman: Prş Mar 28, 2024 18:36

News News of Eğitim

Site map of Eğitim » Dizin : Eğitim

Eğitim hakkında her şey...

Yeni YÖK Başkanı: Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan

Resim

Prof. Dr. Özcan, her türlü sorunu çözebileceklerini söyledi

YÖK başkanlığı görevine atanan Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, türban konusunda net bir ifade kullanmaktan kaçındı. Üniversitelerin sorunlarıyla öncelik sırasına göre ilgileneceğini belirten Özcan, ''Biz bu problemleri çözecek güçteyiz'' dedi.

Problemleri çözmek için kiminle görüşmesi gerekiyorsa görüşeceğini dile getiren Özcan, üniversitelerin herkesin fikrini serbestçe söyleyebildiği, fikirlerin tartışıldığı yerler olmasını istediğini ifade etti.

"Sayın Cumhurbaşkanımız beni pazar günü çağırdı, aramızda bir mülakat geçti, ondan sonra ...
Read more : Yeni YÖK Başkanı: Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan | Görüntüleme : 1338 | Yanıtlar : 2

Öğretmenler iş bırakıyor

Hafta içine gelen dini bayramlarda maaşları kesilen öğretmenler grevde!
Hafta içine gelen dini bayramlarda maaşları kesilen öğretmenler grevde!

Eğitim Sen, Eğitim-İş ve Bağımsız Eğitimciler Sendikası’na (BES) üye öğretmenler, dini bayramlarda hafta içi tatil olan günlerin ücretlerinin tam gün kesilmesine tepki göstermek üzere, yarın Türkiye genelinde iş bırakacaklar.

Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, ayda dört defadan fazla sevk alınması halinde sevk alınan günlerin ek ders ücretleri yerine tam gün ücretlerin kesilmesi uygulamasının devam ettiğini belirtti.

Eğitim-İş ...
Read more : Öğretmenler iş bırakıyor | Görüntüleme : 1035 | Yanıtlar : 0

Bilgisayar destekli eğitim yaygınlaştırılmalı mıdır?

Bilgisayar yaşamımızın bir çok alanında kullanılmaya başlandı. Eğitim alanında bilgisayarın yaygınlaştırılması gerekir mi? Eğitime ne gibi fayda veya zararları olabilir?
Read more : Bilgisayar destekli eğitim yaygınlaştırılmalı mıdır? | Görüntüleme : 1003 | Yanıtlar : 1

Türkçenin Doğru Kullanımı

Resim

Resime tıklayarak, .pdf biçimindeki dosyayı indirebilirsiniz.
Read more : Türkçenin Doğru Kullanımı | Görüntüleme : 1842 | Yanıtlar : 12

Her 5 kişiden biri cahil

Dünyada her beş yetişkinden biri cahil... Bunu ciddi bir rapor söylüyor.
BM'nin Bilim, Eğitim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından hazırlanan yıllık eğitim raporunda, büyük eşitsizliklere rağmen dünyada okula giden çocuk sayısında artış olduğu, ancak okuma yazma bilme oranının artırılması konusundaki çalışmaların hala yetersiz kaldığı bildirildi.

Raporda, "Dünyada hala her beş yetişkinden birisinin okuma yazma bilmediği" vurgulandı.

Okuma yazma hakkının, dünyada en temel haklardan birisi olduğu kaydedilen raporda, BM'nin 2000 yılında Dakar'da düzenlediği ve 164 hükümetin, ...
Read more : Her 5 kişiden biri cahil | Görüntüleme : 850 | Yanıtlar : 2

Yeni YÖK başkanı kim olacak?

Teziç'in görev süresi doluyor. İşte Teziç'in koltuğunun muhtemel 5 adayı...
Adaylar arasında TÜBİTAK Başkanı Nükhet Yetiş ile Bilkent Üniversitesi Rektörü Ali Doğramacı'nın ismi geçiyor.

10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından atanan YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'in 4 yıllık görev sürenin bitmesine 10 gün kaldı.

4 yıl içinde Teziç hemen her konuda hükümet ile karşı karşıya geldi. Teziç, YÖK yasasının değişitirlmesi girişimlerine de direndi.

Teziç ayrıca, Van 100'üncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'ın yargılanması sırasında hükümete yüklendi. ...
Read more : Yeni YÖK başkanı kim olacak? | Görüntüleme : 854 | Yanıtlar : 0

Amerikada bulunan en iyi ilk 10 üniversite

1. Princeton University
2. Harvard University
3. Yale University(CT)
4. Stanford University(CA)
5. University of Pennsylvania
6. California Institute of Technology
7. Massachusetts Institute of Technology
8. Duke University(NC)
9. Columbia University(NY)
10. University of Chicago

Diğerlerinede buradan bakınız
Read more : Amerikada bulunan en iyi ilk 10 üniversite | Görüntüleme : 5308 | Yanıtlar : 5

Okuduğunuz bölümü seviyor musunuz?

Okuduğunuz bölümü seviyor musunuz?Bölüm seçerken sevdiğiniz mesleği kurmak içinmi yoksa sadece bir meslek olsun diyemi seçtiniz ?Ya da ilk zamanlar severken sonradan pişmanlık duydunuzmu ?
Read more : Okuduğunuz bölümü seviyor musunuz? | Görüntüleme : 1099 | Yanıtlar : 1

Beyin göçü

Türkiye'nin beyin göçüyle yurtdışına kaptırdığı yetenekli bilim insanlarını geri kazanma yolunda umut verici gelişmeler yaşanıyor. AB Komisyonu'nun 'Araştırmacıların Dolaşımı' ve 'Kişiyi Destekleme Özel Programı' fonları sayesinde son üç yılda, dünyanın saygın üniversitelerinde çalışan yaklaşık 40 Türk yurda döndü.

Bu bilim insanlarından biri Yard. Doç. Dr. Selim Aksoy. Aksoy, ABD'de Washington Üniversitesi'nde 'Bilgisayarla Görme-Örüntü Tanıma' konulu doktora tezini tamamlamasının ardından özel bir şirketin Ar-Ge bölümünde ABD'nin NASA, Kara Kuvvetleri gibi kuruluşları için projeler yapmaya başlamıştı. Bilkent ...
Read more : Beyin göçü | Görüntüleme : 1019 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x