Zaman: Prş Mar 28, 2024 15:34

News News of Erdal SARIZEYBEK

Site map of Erdal SARIZEYBEK » Dizin : Erdal SARIZEYBEK

Emekli Jandarma Albay - Yazar

AKP'yi Durduracak Güç Var, Endişe Etmeyiniz, Bu Güç Bizde Var

AKP'yi Durduracak Güç Var, Endişe Etmeyiniz, Bu Güç Bizde Var

Soru şu: Neden AKP ya da AKP'yi neden durdurmalı?

AKP Türkiye’nin bir siyasi parti teşkilatıdır, doğru…
AKP, halkımızın oyları ile seçilmiş, biz oy vermedik ama olsun, bir iktidar partisidir, bu da doğru… İktidar partisi olarak halkın meclisi olan TBMM’den güvenoyu almış ve Hükümet’i kurmuştur, hepsi doğru, bir itirazımız yok… Hükümet olarak ülkemizi yani devletimizi, yani kaynaklarımızı ve halkımızı yönetmektedir, dedim ya tüm bunlara bir itirazımız ...
Read more : AKP'yi Durduracak Güç Var, Endişe Etmeyiniz, Bu Güç Bizde Var | Görüntüleme : 772 | Yanıtlar : 1

HSYK'nın İnanılmaz Kararı, İbret Olsun İçin Belgesini Size Sunuyorum…

HSYK'nın İnanılmaz Kararı, İbret Olsun İçin Belgesini Size Sunuyorum…

Kendi halinde bir insanız biz, asker iken de öyle, sivilde de öyle, değişmedik hiç..

En büyük servetimiz sevgi; vatana olan, bayrağa ve insana olan…
Yazdığımız sekiz kitap var, okuyunuz, her satırında bizden bir parça bulacaksınız, içimizdeki sevginin gücünü göreceksiniz, zaten bizi ayakta tutan da budur, sevgi…

Makam sahibi olduk ama asla kibirli olmadık… Rütbe sahibi olduk ama asla kendimizi dev aynasında görmedik… Makam, mevki ve rütbe ...
Read more : HSYK'nın İnanılmaz Kararı, İbret Olsun İçin Belgesini Size Sunuyorum… | Görüntüleme : 695 | Yanıtlar : 0

Kahpe Bizans: Ortadoğu'da Büyük Savaşa Doğru Adım Adım…

Kahpe Bizans: Ortadoğu'da Büyük Savaşa Doğru Adım Adım…

Birinci Dünya Savaşı kimler arasında yapıldı? Bizi ilgilendiren kısmıyla Osmanlı ile Bizans arasında yani İngiltere, Fransa, İtalya, Yunanistan, yanı sıra Ermeniler, Rumlar, Ruslar ve peşi sıra Arap ve Kürt işbirlikçileri ile…

Kimdir bu Kürt işbirlikçileri? Başta Barzani aşireti, Osmanlı’ya isyan eden(1846) Bedirhani aşiretlerinden bazıları ve Cumhuriyet’e isyan eden Halid-i Bağdadi Nakşî Kürt ağaları (1880’den günümüze)…

Barzani aşiretleri, başları sıkıştığında hep biz Türk’e sığındı, biraz palazlandığında ise İngilizlerle ...
Read more : Kahpe Bizans: Ortadoğu'da Büyük Savaşa Doğru Adım Adım… | Görüntüleme : 1300 | Yanıtlar : 0

Arap Baharı İhanete Dönüşecek, Çünkü Tarih Bu, Yine Tekerrür Edecektir

Arap Baharı İhanete Dönüşecek, Çünkü Tarih Bu, Yine Tekerrür Edecektir

Yıl 1917... Birinci Dünya savaşı sıraları...

Peygamber soyundan geldiği söylenen Mekke Şerifi Hüseyin Osmanlı’ya karşıdır ve İngilizleri desteklemektedir… Medine müdafaasını yapan Fahredddin Paşa ile Sina ve Filistin’de İngilizlere karşı savaşan Cemal Paşa arasındaki lojistik destek, Mekke Şerifi Hüseyin’in adamları tarafından kesilmiştir… Erzak ikmali ve Asker takviyesi yapılamamaktadır… Mısır’da esir alınan Türk askerlerinin gözleri İngilizler tarafından kör edilmekte… Medine’yi savunan Türk askerinin ise su kuyuları Araplar ...
Read more : Arap Baharı İhanete Dönüşecek, Çünkü Tarih Bu, Yine Tekerrür Edecektir | Görüntüleme : 1039 | Yanıtlar : 1

Arap Baharı Denen Şey, Sonrasında Türk Düşmanlığına Dönüşecektir

Arap Baharı Denen Şey, Sonrasında Türk Düşmanlığına Dönüşecektir

Biz Türkler hem Müslümanlığa, hem de Müslümanlığın kutsal sayılan topraklarına gönül vermiş, can ve kan pahasına korumuş asil bir milletiz.

Biz, bir avuç askerle Medine’yi korurken, Peygamber sülalesinden geldiği söylenen Mekke Şerifi Hüseyin ise bizi sırtımızdan vurmuştur, ama hala sesimiz çıkmaz bizim.

Bizim Araplardan, bu Peygamber sülalesinden geldiklerini söyleyenlerden korkumuz yoktur, ama biz şundan korkarız; “Yüce Peygamberimizin, bu Arapların yapmış olduğu ihanetleri duyduğu zaman incinmesinden” korkarız, bu ...
Read more : Arap Baharı Denen Şey, Sonrasında Türk Düşmanlığına Dönüşecektir | Görüntüleme : 1590 | Yanıtlar : 0

Toprağın Bol Olsun Tayyar, Mekânın Cennet Olsun... / Erdal SARIZEYBEK

Toprağın Bol Olsun Tayyar, Mekânın Cennet Olsun...

Haberi dün aldım Tayyar… İki kurşun arasında kalmışsın ve can vermişsin… Şu an nerede olduğunu bilemem ama “Allah’ın sevgili kullarını yanına aldığını” bildiğim için, eminim ki şu an cennettesin…

“Ben Allah’ın sevgili kulu muyum”, diye soracak olursan Tayyar, elbette, elbette, sen ne yaptın ki… Sen ne kötülük yaptın ki… Allah’ın cennetinde olmamak için sen ne yaptın ki Tayyar… Tek suçun varsa tıpkı bizim gibi, sevmek: “Vatanı sevmek, toprağı ...
Read more : Toprağın Bol Olsun Tayyar, Mekânın Cennet Olsun... / Erdal SARIZEYBEK | Görüntüleme : 1517 | Yanıtlar : 0

Korkuyor Musunuz? / Erdal SARIZEYBEK

Korkuyor Musunuz?

AKP siyaseti ve hukuku korku salıyor artık halkımıza... Konuşursan eğer.. Yazarsan eğer.. Meydanlara çıkarsan eğer.. "Biz yapacağımızı biliriz" gibisinden korku salmak istiyor..

Gölgesinden korkan insanlarımız
, kurum ve kuruluşlarımız içerisinde kısmen de olsa başarılı oldular… Baksanıza etrafınıza, gerçeği anlatan, söyleyen, konuşan, yazan kaç kişi var…

Bireysel olarak olaya baktığınızda, bu korkuyu anlamak mümkün... Olur ya, çalmıştır, çırpmıştır, AKP siyaseti ve hukuku da bunu öğrenmiştir, tehdit ediyordur, o da korkuyor ve ses çıkarmıyor olabilir… Korku ...
Read more : Korkuyor Musunuz? / Erdal SARIZEYBEK | Görüntüleme : 633 | Yanıtlar : 0

Ey Atatürkçü Ve Ülkücü Hareket, Ayağa Kalk! İhanete Uğradık!

Ey Atatürkçü Ve Ülkücü Hareket, Ayağa Kalk! İhanete Uğradık!

Yıl 1915... Birinci dünya harbinin başları...

İngiltere ve Fransa Çanakkale’ye saldırdı, payitahtı, İstanbul’u ele geçirmek için. Güçleri yetmedi, bu kez Avustralya’dan Anzak askerlerini getirdiler, yine saldırdılar, ama yine güçleri yetmedi, gerisin geriye döndüler…

Yıl 1916… Çanakkale’de yenilen ordularını alan İngiltere güneye sarktı ve Mısır’ı işgal etti. Basra körfezinden çıkartma yapıp Musul’a doğru ilerlemeye başladı. Ardından bir koldan Medine’yi kuşatma altına aldı, diğer koldan Filistin’e saldırdı. Fahreddin ...
Read more : Ey Atatürkçü Ve Ülkücü Hareket, Ayağa Kalk! İhanete Uğradık! | Görüntüleme : 1219 | Yanıtlar : 0

Türk Ve Cumhuriyet Düşmanları Çarçella'da… / Erdal SARIZEYBEK

Türk Ve Cumhuriyet Düşmanları Çarçella'da…

Uzun bir hikâyedir bu, kimse anlatmadı bize, haberimiz olmadı tarihimizden ve yaşadıklarımızdan…

Anadolu’nun böylesi kıymetli olduğunu bir türlü anlayamadık biz, “Anadolu bizim” deyip geçtik, Anadolu’nun dünyanın merkezi olduğunu bir türlü göremedik biz…

Anadolu uygarlıkların merkezi, doğrudur; Eti, Hitit, Sümer Akad, Urartu, Asur, Babil, Med, Roma, Bizans ve biz Türkler… En aşağı yedi bin yıllık tarihimizi dahi öğrenemedik biz… “Sayın” dediler uygarlıkları, “Sayıp geçtik”, bu uygarlıkların mirasçısı olduğumuzu da bilemedik, bilemeyince ...
Read more : Türk Ve Cumhuriyet Düşmanları Çarçella'da… / Erdal SARIZEYBEK | Görüntüleme : 2898 | Yanıtlar : 2

Şehitlerimizin Sorumlusu Türk Ordusu Değil, ABD İle İşbirliği Yapan AKP Siyasetidir, İş

Şehitlerimizin Sorumlusu Türk Ordusu Değil, ABD İle İşbirliği Yapan AKP Siyasetidir, İşte Kanıtları…

Yıl 2007. 17 Ekim... TBMM’den Irak’a sınır ötesi harekât tezkeresi geçti… O gün itibariyle teröristlerin konuşlu olduğu yerler Avaşin ve Basyan idi, gerçi bugün de oradalar ya… Alınan istihbaratlar, teröristlerin sınır boylarındaki karakollara baskın tarzında eylem yapacağını gösteriyordu. İlk hedefte Dağlıca ve Aktütün vardı. İşte resmi, haritası, Dağlıca ve Aktütün’ün yeri ile hainlerin yeri:

Resim

Yıl 2007, 21 Ekim… Irak’a harekât tezkeresinin ...

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x