Zaman: Prş Nis 18, 2024 19:35

News News of Feza TİRYAKİ

Site map of Feza TİRYAKİ » Dizin : Feza TİRYAKİ

PeniXmed Erfahrungen

PeniXmed Forte Gummies Für Den Aktiven Mann

PeniXmed Kaufen

PeniXmed Erfahrungen

PeniXmed Test

PeniXmed Forte

PeniXmed höhle der löwen

Wenn Sie sich nur etwas Gutes tun und die teuerste Version ausprobieren möchten, wird Aliexpress immer sicherstellen, dass Sie den besten Preis für Ihr Geld bekommen. Sie werden sogar wissen lassen, wann Sie besser auf eine Promotion warten müssen und die Einsparungen, die Sie erwarten können.

https://www.multipvp.org/de/testbericht ... ufen-test/

...
Read more : PeniXmed Erfahrungen | Görüntüleme : 490 | Yanıtlar : 1

ÇIKARCILIĞIN KISKACINDAKİ DEREMİZ (Bir Kekova - Çevre Hikâyesi)

ÇIKARCILIĞIN KISKACINDAKİ DEREMİZ
(Bir Kekova - Çevre Hikâyesi)

Dün, araştırmacı, çevreci ünlü gazeteci Yusuf Yavuz ayrıntılı, belgeli, uyarıcı bir yazı yayınladı.

“Konforlu sürüş için antik kentlerden otoyol geçirilecek!” başlığıyla.

“Myra, Sura ve Hoyran gibi antik kentlerden geçen Antalya’nın batı ilçelerindeki bölünmüş yol projesi yeniden gündemde.” diye yazdı.

Finike'den, Kalkan'a kadar yapılması düşünülen bir yol projesine kurban edilecek bölgeler, yerler, antik kentler... Hem de sırf 74 kilometrelik bir ek yol yapımı içinmiş bu yıkım, talan... Duyun ...
Read more : ÇIKARCILIĞIN KISKACINDAKİ DEREMİZ (Bir Kekova - Çevre Hikâyesi) | Görüntüleme : 210 | Yanıtlar : 0

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğretmenler gününde asıl kutlanan Türk Yazı Devrimi’dir.

1 Kasım 1928’de Türk Yazı Dili kabul edildi. Hemen ardından yeni yazıyı öğretmek için de tüm yurtta Millet Mektepleri açıldı. 11 Kasım’da, Yüce Önderimiz Atatürk, elinde tebeşirle karatahta başına geçti, halka yeni yazımızı öğretmeye başladı. 24 Kasım’da da kendisine verilen Başöğretmenlik sanını kabul etti.

İşte bu gün, Türk yazı dilinin, Atatürk harflerinin, başlatılan bu eğitim atağı ile ulusça öğretilmeye, öğrenilmeye başlandığı günü kutluyoruz.

1981 ...
Read more : 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ | Görüntüleme : 230 | Yanıtlar : 0

BİR KÖY OKULUNDA ATATÜRK’Ü ANMAK

BİR KÖY OKULUNDA ATATÜRK’Ü ANMAK

Öğrencilik biz öğretmenler için bitmeyen bir süreçtir. Okullardan kopamayız, geleceğimiz olan çocuklardan böyle önemli günlerimizde ayrılamayız…

Yine, dün, sabahtan, okuldaydık, öğretmenlerimizle, ana babalarla… Atamızın huzurundaydık.

29 Ekim’de, Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl kutlamasından sonra bayramlarımızı gelecek yıllara bıraktık. Neler olacak, yaşarsak göreceğiz. “Son Bayram” demiştik bu yıl, 23 Nisan’a, 19 Mayıs’a, 30 Ağustos’a…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı önce 17 Ekim’de TRT’den kaldırıldı, Filistin olayları yüzünden 29 Ekim’deki bayram kutlamalarının televizyondan kaldırıldığı ...
Read more : BİR KÖY OKULUNDA ATATÜRK’Ü ANMAK | Görüntüleme : 198 | Yanıtlar : 0

YÜZLEŞME

YÜZLEŞME

Yüzleşme, hesaplaşma demek, hesaplaşma, yapılan kötülüğün hesabının sorulması.

“Geçmişimle yüzleşmeliyim” diyen sıkıntılı birisi, çocukluğunda her tür saldırıya uğrayan, ilgi görmeyen, yanlış yollara sürüklenen kişi, kendine yapılanların hesabını sormak istemektedir. Kendini aklama, başkalarını suçlama eğilimindedir.

Yüzleşme; “Pandora’nın kutusunun açılması”, saklanan kötülüklerin bir anda ortaya saçılması. Atalarımızın; “Açtırma kutuyu, söyletme kötüyü”, demeleri gibi.

Elimde, “Tarihimizle Yüzleşmek” adında 2016 basımı bir kitap var. Yazarı (E. Kongar) kapak resmi olarak kendi yüzünü koydurmuş. Doğruysa yazılan, kitap doksan yedi ...
Read more : YÜZLEŞME | Görüntüleme : 221 | Yanıtlar : 0

AY BAYILDIM!

AY BAYILDIM!

Türk’üz türkü çağırırız.

“Türkçe Türk dili demek. Türk dilinde olan.” İlkokul sözlüğünde yazıyor bu. Okuma yazma öğrenen çocuk, sözlüğünde bunu okuyor, biliyor, Türkçe’nin Türk dili olduğunu tüm dünya biliyor. Türkçe, devletimizin dili. Yüce Önderimiz; “Türk demek Türkçe demektir.” sözüyle bu anlamı pekiştirmiştir. Bilen bilmeyene öğretmiştir. Bu konuda kimse bölücülük edemez, bölücülere yardım ve yataklık edemez! Ortaokullar için olan cep sözlüğünde; Türk, anadili Türkçe olan, Türkiye halkından olan diye tanımlanıyor. “Türkçe, Türklerin konuştuğu dil.” ...
Read more : AY BAYILDIM! | Görüntüleme : 433 | Yanıtlar : 0

AZ GİTTİK UZ GİTTİK GERİ DÖNDÜK

AZ GİTTİK UZ GİTTİK
GERİ DÖNDÜK

Bu sözümüzü çok beğenirim: “Ayının kırk türküsü var, kırkı da ahlat üzerine!” derler. Benim de kırk yazım varsa neredeyse kırkı da Türkçe üzerinedir… Dilimiz üzerinedir…

Atatürk’ün bu ünlü sözü eski ders kitaplarımızda özellikle geçerdi. Yeni yetişenlere yol gösterirdi:

“Türk demek, dil demektir. Milliyetin çok belirgin niteliklerinden birisi dildir.”

Bu sözü de, Cumhuriyetimizin, ulus devletimizin yolunu çizer, değişmez dil yasamızdır, yine Türkçe kitaplarımızın çoğunda geçerdi:

“Kesin olarak bilinmelidir ki, Türk ...
Read more : AZ GİTTİK UZ GİTTİK GERİ DÖNDÜK | Görüntüleme : 328 | Yanıtlar : 0

BAHÇEDE GÜLLER BİZDEKİ İŞLER

BAHÇEDE GÜLLER BİZDEKİ İŞLER

Birbirimize çelme ata, birbirimizi yiye yiye günleri geçiriyoruz. Aynı kişilere kanıyor, aynı sohbetleri yapıyor, aynı şarkıları bıkmadan dinliyoruz.
Bu arada yaşamımızda neler değişiyor, nereye gidiliyor, Cumhuriyet ilkeleri nerede, kimsenin umurunda değil. Günü kurtaralım, sosyal iletişimde reklamımızı yapalım, bu dünyadan göçmeden sanaldan da olsa çevremize biz de varız havası atalım anlayışıyla aylar yılları kovalıyor. Eften püften konularla uğraşıyoruz. Havanda su dövülüyor.

Kaç yıldır hep görmek istiyordum. Günümüzde okul kitapları nasıl, Türkçe ders ...
Read more : BAHÇEDE GÜLLER BİZDEKİ İŞLER | Görüntüleme : 406 | Yanıtlar : 0

Az Söyle Çok Dinle!

Az Söyle Çok Dinle!

Hafta pazarlarını severim.

Pazara yiyecek almaktan çok, insanlarımızı tanımak, onlarla konuşmak, ülkemin durumunu gözlemlemek için giderim.

Ne çok yazım vardır pazarlar üzerine. Orada yaşadıklarımı anlatan.

Epeydir pazar konulu yazı yazacağım, yazamadım, araya daha güncel başka konular girdi, olmadı.

Her hafta pazarda inanılmaz olaylar yaşanıyor, güldüren, acı veren, düşündüren.

Buralarda pazarlar Kaş’ta da, Demre’de de cumaları kuruluyor. Karadeniz’de, memleketimde de öyleydi. Her Cuma Pazar kurulurdu. Cuma pazarı derdik. Yurtdışında da çok pazar ...
Read more : Az Söyle Çok Dinle! | Görüntüleme : 387 | Yanıtlar : 0

SALLA, YOLLA!

SALLA, YOLLA!

Dünkü bayrama bu söz damga vurdu diyebilirim. Hoparlörden gelen sesler kulakları sağır etti:

“Salla, yolla!” “Bana mektup yolla!” "Salla salla, yolla!”

Bir ara, cırtlak bir kadın sesi yırttı ortalığı, Türkçenin kafasını gözünü yararak:

“Son üç gün!” dedi. “Yat’caz, kalk’caz… Yat’caz, kalk’caz. Oh, oynayın!”

Daha başkası bağırdı:

“Bana bak, şuna bak, buna bak!”

Bayramın sunucusu coştu, belki bilmeyen anlamayan vardır bu güzel bağırtıları, sızıldanmaları diye duyurmadan edemedi: “Müzik şahane!”

“Daha düştüm… Bir başıma… Özledin ...
Read more : SALLA, YOLLA! | Görüntüleme : 264 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147917 ileti • Toplam 45545 başlık • Toplam 24813 üye

x