Zaman: Cmt Nis 20, 2024 18:40

News News of Figen ÖZEN

Site map of Figen ÖZEN » Dizin : Figen ÖZEN

Eğri Oturup, Doğru Konuşmanın Zamanıdır! / Figen ÖZEN

Eğri Oturup, Doğru Konuşmanın Zamanıdır!

Resim
Artık yalanları ifşa edip, doğrularla yüzleşmenin ve kapı, kapı dolaşıp iktidarın, İmralı-Kandil-HDP şer üçgeninde ülkeyi üç buçuk eşkıyaya nasıl pazarladığını anlatmak zamanıdır.

Geç kalınsa bile yola çıkmak için pusatları, akıl ve bilimi kuşanmanın zamanıdır.

Hamaset yok!

Duygusallık yok!

Halkı aldatmak;

“Kemalizm, köylüyü ve işçiyi ezerek yükselen bir burjuvazi rejimidir.” “Mustafa Kemal zorba bir diktatördür.” deyip, Atatürkçü geçinmek hiç yok…

“Analar ağlamasın” yalanının arkasına sığınıp, ana vatanı ağlatmak;

Sokaklarda “Laik- Bilimsel ...
Read more : Eğri Oturup, Doğru Konuşmanın Zamanıdır! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1463 | Yanıtlar : 0

Yazamadım!.. / Figen ÖZEN

Yazamadım!..

Resim
Yazamadım. Çünkü dilim kilitlenecek yüreğim susacaktır. Bu susuş bir çaresizliğin, senin ölümünü sessizce kabullenişin ifadesi olmayacaktır elbette Özgecan.

Öfkedir, isyandır yüreğimdeki sessizlik. Kendi kızlarımın benden koparılması kadar öfkelendirecektir senin gidişin.

Sokağa çıkıp dans etmeyecektim elbette. Siyah da giymeyecektim. Siyah yakışmazdı sana. En iyisi güneşin rengine boyamaktı seni.

Kızlarımı ve doğdukları zaman kız babası olduğu için ALLAH’a şükreden eşimi hatırladım.

Ananın yerine koydum kendimi, bir kaya oturdu bağrıma. Ağır mı ağır?

Sessiz çığlıkların geldi kulağıma. ...
Read more : Yazamadım!.. / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1191 | Yanıtlar : 0

Kara Sevda! / Figen ÖZEN

Kara Sevda!

Resim
Ona ne zaman sevdalandığımı hatırlamıyorum bile… Belki karlı bir Ankara sabahında, aldığım ilk nefesle…

Anamın ak sütüyle sevdalandım ona…

Bebeydim sevdamdı o benim. İlk nefes, bir yudum ana sütü bu sevdayı filizlendirmişti gönlümde.

Yediğim ekmek, içtiğim suydu benim sevdam.

Başlangıçta belki bilinçsizce sevdim onu. Onun benim için ne kadar önemli olduğunu bilmeden. Ama sorgulanamaz bir sevdaydı.

Önce anam, babam, kardaşım oldu yavuklum.

Sonra oturduğum tahta sıra, tebeşirle yazı yazdığım kara tahta, öğretmenim oldu. ...
Read more : Kara Sevda! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1408 | Yanıtlar : 0

“Atatürk Olmasaydı?” / Figen ÖZEN

“Atatürk Olmasaydı?”

Resim
Neyzen Tevfik benim çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir hiciv ustasıdır. Küfürden nefret eden bir kişi olarak, Neyzen’e hayranlık duymam belki garip karşılanacaktır. Ancak küfrü böylesine ustalıkla ve çirkinleştirmeden kullanan Neyzen’e hayranlık duymamak mümkün değildir. Örneğin;

“Annen seni s……ken yanlışlıkla doğurmuş,

Tanrı senin hamurunu necasetle yoğurmuş.”
beyti yazıldığı günden bu yana asla güncelliğini yitirmeyecek, günümüzdeki bazı yaratıkları da tanımlayacaktır.

Adını yazmaya değmez bir mahlukatın “Putlaştırılmış Atatürk yıkılmalıdır” ifadesinden sonra büyük ustanın bu beyti, ...
Read more : “Atatürk Olmasaydı?” / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1457 | Yanıtlar : 0

Ve Bir Gün!.. / Figen ÖZEN

Ve Bir Gün!..

Resim
Ve bir gün; CFR’nin göbek bağını kestiği ve isim babalığını yaptığı parti iktidara gelecektir. Aynı partiyi Yahudiler havralarda kutsayacaklardır.

Emperyalizmin maskeli süvarileri, dini kullanarak halkı aldatacaklardır. Hatta daha da ileri giderek Müslümanlığı alet ederek; küresel çetelerin çıkarları için Hıristiyanlarla, Yahudilerle işbirliği yapacaklardır.

Ve bir gün bu parti; milleti yönetilerek yönetecektir.

Vatan toprakları, kamu malları satılacaktır. Milletin bir bölümü sadaka kültürüne alışacak, bir avuç mercimek, nohut bulgur bir torba kömür için bu partinin ...
Read more : Ve Bir Gün!.. / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1141 | Yanıtlar : 0

“Bir Pazar Sabahıydı, Ankara Kar Altında” / Figen ÖZEN

“Bir Pazar Sabahıydı, Ankara Kar Altında”

Resim
“Bir Pazar Sabahıydı Ankara Kar Altında
Zemheri Ayazıydı Yaz Güneşi Koynunda
Ucuz Can Pazarıydı Kalemim Düştü Kana
Zalımlar Pusudaydı Bedenim Paramparça
Ucuz Can Pazarıydı Kalemim Düştü Kana”

Yıl 1993. 24 Aralık Pazar… Çok soğuktu Ankara. Soğuğa inat güneş gri gökyüzünde parlıyor, buz tutmuş pencere camlarının, üzerinde yansıyordu.

Olağan bir gündü. Ta ki yüreklere ateş gibi düşen, haber duyulana kadar. Saatini tam hatırlayamıyorum ama sanırım 14.00 civarıydı. Televizyon yayınını keserek ...
Read more : “Bir Pazar Sabahıydı, Ankara Kar Altında” / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1129 | Yanıtlar : 0

“Ben Çocuklarıma Yirmi Beş Kuruş Haram Yedirmedim!” / Figen ÖZEN

“Ben Çocuklarıma Yirmi Beş Kuruş Haram Yedirmedim!”

Resim
Yıl 1986 veya 1987… Sizlere içim sızlayarak, biraz da özelimi açtığım için ar duyarak nakledeceğim olayın tarihini tam olarak hatırlayamıyorum. Ama yaşadıklarım ve Fehmi’nin öfkelenerek bana hitap edişi adeta beynime kazınmış halde…

Ancak sizi şerefimle temin ederim ki, anlatacağım olay, noktası ve virgülüne kadar doğrudur. Bu olayı size aktarırken duygulanacak, yüreğim acı, acı sızlayacak. Eğer duygularıma hakim olamaz ve tarafsızlığımı yitirirsem beni mazur görün sevgili dostlar…

ANAP iktidarda, ...
Read more : “Ben Çocuklarıma Yirmi Beş Kuruş Haram Yedirmedim!” / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 3346 | Yanıtlar : 0

Malumun İlanı! / Figen ÖZEN

Malumun İlanı!

Resim
26/Ekim/2011 TBBM’de “TERÖR” konulu bir kapalı oturum gerçekleştirilmiştir. Bu kapalı oturumun kayıtlarının 10 yıl süreyle gizli tutulması gerekmektedir.

Ancak; CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç TV ekranlarında, canlı yayında bu kapalı oturumda konuşulanları ifşa etmiştir.

BDP Grup Başkan Vekili’nin, süreç ile ilgili talepleri (!), ihanetin TBMM’de dahi ayyuka çıktığının belgesidir.

Bu taleplerin ifşası malumun ilanından başka bir şey değildir.

CFR’nin, göbek bağını kestiği parti, iktidarını bu ihanet sürecine borçludur. BDP’li Grup Başkan Vekili’nin TBMM’de ...
Read more : Malumun İlanı! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1228 | Yanıtlar : 0

Karanlığın Köleleri / Figen ÖZEN

Karanlığın Köleleri (1)

Resim
Yıl 1920…Aralık ayı… Soğuk ve puslu bir gece… Nemli soğuk ve ayaz insanın iliklerine işlemekte…

Acımasız gece ayazında, yeşil sarıklı, sakallı karanlık gölgeler duvarları kendilerine siper ederek, etrafa bir takım ilanlar yapıştıracaklardır.

Duvarlar, esnafın kepenkleri, aklınıza gelebilecek her yerde onların ilanları vardır. Kuvva-i Milliye’yi hain ilan eden şeriatı destekleyen ilanlar…

Bu ilanlarda Mustafa Kemal Paşa için “katli vaciptir” denmektedir.

Aynı gece… Ankara’daki Direksiyon binası… Mustafa Kemal Paşa gaz lambasının ışığında, masasına yaydığı, ...
Read more : Karanlığın Köleleri / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1532 | Yanıtlar : 1

Şer Koalisyonu-Üçlü İttifak! / Figen ÖZEN

Şer Koalisyonu-Üçlü İttifak!

Resim
Aslında günümüz Türkiye’sini cadı kazanına çeviren plan, ABD Kongresi’nin 1896 yılında yaptığı gizli oturumda işleve konulmuştur.

Osmanlı’nın büyük pastası dilimlere ayrılacak, her dilim bir Avrupalı prens veya asilzadeye emanet edilecek, ama tüm pasta İstanbul’daki “Büyük Abi”nin, denetiminde olacaktır.

Osmanlı eyaletlere bölünürken İslam ılımlaştırılacak(!), Halife ve payitaht Amerika’nın denetiminde kalacaktır.

Bu plan henüz adı açıklanmamış “Dünya Hükümeti”nin ve elbette Haçlıların alkışladığı ve desteklediği bir plandır.

*

“Dinler Arası Diyalog” ve Osmanlı ve Muaviye ...
Read more : Şer Koalisyonu-Üçlü İttifak! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1515 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147922 ileti • Toplam 45549 başlık • Toplam 24815 üye

x