Zaman: Prş Mar 28, 2024 10:25

News News of Figen ÖZEN

Site map of Figen ÖZEN » Dizin : Figen ÖZEN

Parolamız "Ya İstiklâl Ya Ölüm!" İşaretimiz "Türk Milleti"dir! / Figen ÖZEN

Parolamız "Ya İstiklâl Ya Ölüm!" İşaretimiz "Türk Milleti"dir!

İki çocukluk anımı sizlerle paylaşarak başlamak istiyorum yazıma... İki çocukluk anısı... Her ikisi de belleğime kazınmış, silinemeyen birer anı... İlki Kuzey Afrika-Libya'dan, ikincisi ise Erzurum'dan...

1951 yılında annem ve babam Libya'ya gitmişlerdi. Malum Mustafa Kemal'in silah arkadaşı Gazi Dedem Mehmet Halif Bey anne tarafından Libyalı ve Bingazi doğumludur.

Büyük Sahra Çölü... Sonsuz bir kum denizi. Hemen, hemen hayat yoktur bu büyük çölde... Trablusgarb'taki bazı yerleşim bölgeleri Büyük ...

Gazi Paşa'ya Mektup / Figen ÖZEN

Gazi Paşa'ya Mektup

Gazi Paşam;

Dün gece silah arkadaşın, Gazi dedem Mehmet Halif Bey'i rüyamda gördüm. Senin yanındaydı. Göğsündeki İstiklâl Madalyası Bağımsızlık İhtilâli'nin ışığını yansıtıyordu. Bu madalyadan yayılan ışık sanki güneşten daha parlaktı.

Ama nedense ikinizin de kaşları çatıktı, gözlerinizden alev fışkırıyordu sanki.

Neden kızgındınız? Yıl 2011 ve biz Cumhuriyet'imizin 88. kuruluş yıl dönümünü kutlamayacak mıydık? Sevinçli, onurlu ve mutlu olmamız gerekmez miydi?

Anlayamadım doğrusu...

Dokunmak, sarılmak istedim size...Dokunamadım, sarılamadım.. Gazi Dedem arkasını dönüp gitti. ...
Read more : Gazi Paşa'ya Mektup / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1425 | Yanıtlar : 0

0 438 511 28 21 ?.. Alo MEHMET'İM Orada Mısın? / Figen ÖZEN‏

0 438 511 28 21 ?.. Alo MEHMET'İM Orada Mısın?

0 438 511 28 21... Dün geceden beri bu numarayı tuşluyorum. Her defasında yüreğim kuş gibi kanat çırpıyor. Acaba telefonuma " Çukurca Jandarma Karakolu" cevap verir mi diye?

Ama ulaşmak mümkün değil, hep meşgul... Daha önceleri bir-iki kez ulaşmıştım.

Eğer ulaşabilseydim, onlara neler söylerdim, bilemiyorum. Belki konuşamazdım, boğazım düğümlenir, dilim kitlenir, sadece " Sizi çok seviyorum, sizin için dua ediyorum, şehitler ölmez, vatan bölünmez" ...
Read more : 0 438 511 28 21 ?.. Alo MEHMET'İM Orada Mısın? / Figen ÖZEN‏ | Görüntüleme : 1216 | Yanıtlar : 0

Ayniyle Vakidir!.. / Figen ÖZEN

"Sağ Olsun Hükümetimiz!"

Eskilerin deyimleşmiş bir sözü vardır. "Ayniyle vakidir" derler. "HÜKÜMETİMİZ SAĞ OLSUN !" başlıklı ilk yazımda yazdıklarım tamamiyle ayniyle vakidir.

İlk yazıda "Dayı" ve "Ertan" konuştu, anlattı, ben de sizlere ilettim. Şimdi sizlerle birlikte sevgili Sinan Meydan'ın rehberliğinde, kitaplarından alıntı yaparak, özellikle o yöredeki insanların beynine kazılmış emperyalist yalanları birlikte çürütelim.

Her şeyden önce emperyalizmin Kürtleri kullanma kararı Cumhuriyet'in kuruluşundan önceye dayanmaktadır. Ancak bu kullanım özellikle 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında ...
Read more : Ayniyle Vakidir!.. / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 809 | Yanıtlar : 0

"Sağ Olsun Hükümetimiz!" / Figen ÖZEN

"Sağ Olsun Hükümetimiz!"

7 Ekim...İstanbul'da hava oldukça güzel...En iyisi Kadıköy'den vapurla karşıya geçmek...

Vapurun en üst güvertesinde çayımı yudumlarken, Orhan Veli'nin şiiri geldi aklıma...

"İstanbul'u dinliyorum gözlerim kapalı"

Ama Orhan Veli yaşasaydı, eminim bu şiirin mısraını değiştirir ve "İstanbul'u arıyorum, gözlerim açık" diye yazardı.

Ben de büyük bir özlemle, aslında en fazla Ankara'ya dönüşünü sevdiğim eski İstanbul'u ve Nedim'in "Bir sengine Acem mülkü fedadır." dediği o güzelim şehrin insanlarını aradım, durdum... Ama bulamadım. Tüm Türkiye ...
Read more : "Sağ Olsun Hükümetimiz!" / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1399 | Yanıtlar : 0

Zaman Ayarlı Bomba!... / Figen ÖZEN

Zaman Ayarlı Bomba!...

5. Oslo Görüşmesi:

"Afet Güneş: Yani bu neresinden bakarsak bakalım, çünkü çözümün parametreleri içinde işte basit bir takım taleplerden anayasa değişikliğinden, Öcalan'ın serbest bırakılmasına kadar çok geniş bir skala var. Talepleri göz önüne getirdiğimiz zaman çok geniş bir skala var. Bunların üç ayda, beş ayda, sekiz ayda, bir senede tamamlanabilmesi söz konusu değil."

Anayasa değişikliği için PKK'ya söz verildiği, Öcalan'ın çizdiği yol haritasında çizdiği şartlara uygun bir şekilde davranıldığı, gün gibi aşikârdır. ...
Read more : Zaman Ayarlı Bomba!... / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1153 | Yanıtlar : 0

Tehlike çanları Türkiye için çalıyor “BÜYÜK ABİ” EMRETTİ….

“BÜYÜK ABİ” EMRETTİ….(1)

“Laik Cumhuriyet elden gidiyor.” ” İrtica kapıya dayandı.” “…….Belediyesi içki yasağı koydu.” “…….Hanım’ın türbanı…” “Şeriat tehlikesi kapıya dayandı.”

Onlar böyle dedikçe biz “ Aman değerli dostlar, dikkatli olun, Gerçek tehlike irtica veya şeriat değildir. İrtica emperyalizmin körüklediği ve şimdilik ortalarda dolaşmasına, boy göstermesine izin verdiği çakma bir sorundur. Gerçek tehlike bölünmedir, parçalanmadır. Hedef ulus devletin yıkılmasıdır. Ulus devlet yıkıldığı zaman onun yerine bir başka devlet kurulmaz, bir şeriat devletinin kurulmasına emperyalizm ...
Read more : Tehlike çanları Türkiye için çalıyor “BÜYÜK ABİ” EMRETTİ…. | Görüntüleme : 9199 | Yanıtlar : 16

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x