Zaman: Prş Nis 25, 2024 14:23

News News of Figen ÖZEN

Site map of Figen ÖZEN » Dizin : Figen ÖZEN

Aç Çakal Meydanı Boş Bulunca, Kendini Aslan Zannedermiş! / Figen ÖZEN

Aç Çakal Meydanı Boş Bulunca, Kendini Aslan Zannedermiş!

Resim
“BU KENTTE İLK GÖZÜME BATAN UTANÇ ABİDESİDİR”

Ağrı’da ipi önde göğüsleyen Sakık, Milliyet’ten Namık Durukan’a kentte yapacakları projeleri anlattı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan hava şehitliğinin kaldırılacağını söyleyen Sakık, 1930’larda düşen ve içindeki iki pilotun öldüğü uçağın Kürtleri bombalamak için havalandığını savundu. Anıtın Kürtler arasında, “Utanç abidesi” olarak anıldığını belirten Sakık, “Bu kentte ilk gözüme batan bu utanç abidesidir. Sordum dediler ki, ‘Evet, bu 1930’larda Kürtleri bombalayan pilotların ...
Read more : Aç Çakal Meydanı Boş Bulunca, Kendini Aslan Zannedermiş! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 4312 | Yanıtlar : 0

"Köyün İtleri, Kendi Aralarında Düşman Olsalar Da Kurdu Görünce Birleşirler." / Figen ÖZEN

"Köyün İtleri, Kendi Aralarında Düşman Olsalar Da Kurdu Görünce Birleşirler."

Erdoğan gene kürsüden esip, gürleyerek, PKK tarafından kaçırılan çocuklar için BDP ve HDP’ye seslendi:

“Ey BDP ey HDP neredesiniz? Bunların da adreslerini, nerede rehin olduğunu iyi biliyorsunuz. Alıp geleceksiniz. Alıp gelmediğiniz takdirde bizim de b, c planımız devreye girer.

“DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde Bingöl karayolunu kapatıp, güvenlik güçlerine el yapımı patlayıcı, molotoflarla saldıran göstericilerin eylemi sürerken, Diyarbakır- Bingöl karayolu dün saat 16.00'dan itibaren trafiğe kapatıldı. Olaylarda ...

Sana; Benim İçin "BİR HİÇSİN!" Bile Diyemiyorum! / Figen ÖZEN

Sana; Benim İçin "BİR HİÇSİN!" Bile Diyemiyorum!

Türk Kızılay’ı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım; "Ya bu ülkede eşşek gibi sessizce yaşayacaksınız ya da defolup gideceksiniz!” (Binali Yıldırım'ın kardeşi) böyle buyurmuş.

Kendine gel be adam; kimsin sen? Birilerinin lütfettiği bir makamda oturuyorsan kendini fasulye gibi nimetten mi sayıyorsun?

Altındaki iskemleyi çektikleri zaman ne halt yiyeceksin?

Sen bana "Ya bu ülkede eşşek gibi sessizce yaşayacaksınız ya da defolup gideceksiniz!” diyemezsin. Binali Yıldırım'ın, bir bakanın kardeşi olman benim ...
Read more : Sana; Benim İçin "BİR HİÇSİN!" Bile Diyemiyorum! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1840 | Yanıtlar : 0

Ben "Anneler Günü"nü Kutlamıyorum Ergün'üm! / Figen ÖZEN

Ben "Anneler Günü"nü Kutlamıyorum Ergün'üm!

Ve gene kültürel emperyalizmin beynimize şırınga ettiği bir günün, biz Türkler için kutsal sayılan bir kavramın dayanılmaz hafifliğini(!) ve telaşını yaşamaktayız.

Her sene Mayıs’ın ikinci Pazar’ı kutlamak zorunda bırakıldığımız “Anneler Günü”, BM’lerin kararı ile Türk milletinin önüne konmuştur.

Analık ucuzlatılmakta ve küresel efendilerin tüketim politikasına alet edilmektedir.

Saat 12.45… Uncalı Şehitliği’ndeyim. Fatma ameliyatlı, evden çıkamıyor. Ergün’e anacığının selamını götürmek için koştum Şehitliğe…

Yüreği kanla, ateşle dağlanan analar vardı evlatlarının mezarı ...
Read more : Ben "Anneler Günü"nü Kutlamıyorum Ergün'üm! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1516 | Yanıtlar : 0

Domuzdan Post, PKK'lıdan Dost Olmaz! / Figen ÖZEN

Domuzdan Post, PKK'lıdan Dost Olmaz!

“Diyarbakır'ın Lice ilçesinde silahlı kişilerce kaçırılan 2 uzman çavuş, HDP'li heyet tarafından alınarak Lice Kaymakamlığı'na getirildi.

Lice ilçesinde 26 Nisan'da Abalı Jandarma Karakolu'ndaki inşaatı protesto eden grubun izinsiz gösterisi sırasında silahlı kişilerce kaçırılan 2 uzman çavuş, serbest bırakıldı.

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İdris Baluken ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile BDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt tarafından alınan uzman çavuşlar Lice Kaymakamlığı'na getirildi.

Buldan, Baluken, Önder ve Zümrüt, ...
Read more : Domuzdan Post, PKK'lıdan Dost Olmaz! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1346 | Yanıtlar : 0

Mustafa Kemal’in “Ermeni Gailesi”ne Bakış Açısı! / Figen ÖZEN

MUSTAFA KEMAL’İN “ERMENİ GAİLESİ”NE BAKIŞ AÇISI !….

Resim
Mustafa Kemal için “Ermeni sorunu” yoktu, olay sadece bir ”gaile” dir.

Gazi Mustafa Kemal’in “Ermeni gailesi”ne bakış açısını, en iyi kendi söylemlerinden anlayabiliriz. Çeşitli tarihlerde dile getirdiği söylemleri ile Atatürk olayların tamamen dış odaklı olduğuna dikkat çekmiştir.

Mustafa Kemal, bu süreçteki olayları anlattığı eseri Nutuk’ta “Ermeni gailesi”ne değinmekte ve konuyu net bir biçimde ortaya koymaktadır.

Mustafa Kemal, zamanın emperyalist güçleri Çarlık Rusya’sı, İngiltere ve Fransa’nın Ermenileri kullanarak Türk ...
Read more : Mustafa Kemal’in “Ermeni Gailesi”ne Bakış Açısı! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 3264 | Yanıtlar : 0

“Teşkilata, nihayet faaliyete başlamak lazımdır!” / Figen ÖZEN

“TEŞKİLATA, NİHAYET FAALİYETE BAŞLAMAK LAZIMDIR!”

Resim
19 Mayıs 1919 tarihi; Türk milletinin bir kişinin egemenliğine isyan edilen, milli egemenliğe geçiş sürecine ilk adımın atıldığı bir tarihtir. Türk’ün kurtuluş vekuruluş destanı bu tarihten itibaren yazılmaya başlanmıştır.

Durdurulması mümkün olmayan bir hareket başlamıştır.

Samsun’da ve daha sonra da Havza’da yapılan hazırlıklar “İstiklâl-i Tam” bir devletin temel taşı olmuştur. Milli hareketin başladığını duyuran “…Milli bağımsızlığımızın ve tarihimizin kurtuluşu, ancak milletin tek vücut olarak savunması ile kabil olacaktır...” gibi bildiriler ...
Read more : “Teşkilata, nihayet faaliyete başlamak lazımdır!” / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1133 | Yanıtlar : 0

“Cambaza Bak!” / Figen ÖZEN

“Cambaza Bak!”

Resim
Sandık müsameresinin oynandığı seçim sathında yüz yıllık planın sahnelendiği açıkça görülmektedir. Tüm alanlar çadır tiyatrosundan farksızdır. Kırmızı, sarı, mavi ve yeşil flamalar… Gerili ip üzerinde ellerindeki denge sopasıyla yürümeye çalışan cambaz veya cambazlar. Cambazların hepsi maskelidir. Çadır tiyatrosundaki seyirciler henüz yüzü maskeli cambazları fark etmemiştir. Onlar ortalığı sirke çeviren ne idüğü belirsiz çakalları izlemektedir. Çakallar tüm güçleri ile ulumakta ve arsız iştahlarını efendilerinin önüne attıkları, beyinlerini köleleştiren yemlerle gidermeye çalışmaktadırlar. Çadırdakiler gerçek tehlikenin ...
Read more : “Cambaza Bak!” / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 3052 | Yanıtlar : 0

"Nevruzunuz Kutlu, Dölünüz Hayır ve Bereketli Olsun!" / Figen ÖZEN

"Nevruzunuz Kutlu, Dölünüz Hayır ve Bereketli Olsun!"

Türklük dünyasında milli bayramdır

Her Türk, şölenine özden hayrandır;

Ergenekon denen şanlı destandır

Göktürk'ün kurtuluş bayramı NEVRUZ!

Ergenekon destanı, Göktürkler'in türeyişini anlatan bir Türk destanıdır.

“Türk illerinde Türk oku ötmeyen, Türk kolu yetmeyen, Türk'e boyun eğmeyen bir yer yoktu. Bu durum yabancı kavimleri kıskandırıyordu. Yabancı kavimler birleştiler, Türkler’in üzerine yürüdüler. Bunun üzerine Türkler çadırlarını, sürülerini bir araya topladılar; çevresine hendek kazıp beklediler. Düşman gelince vuruşma da başladı. On ...
Read more : "Nevruzunuz Kutlu, Dölünüz Hayır ve Bereketli Olsun!" / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 954 | Yanıtlar : 0

Kanlı Tuzak! / Figen ÖZEN

Kanlı Tuzak!

Türk milleti çok büyük bir tuzağın içine hızla itilmektedir. Bu tuzak daha önce “Bayan Demokrasi” kılığına bürünmüş, turuncuya boyanmış devrimin(!) çocukları, küresel çetelerin oyununa gelerek, ülkelerini kan gölüne çevirmişlerdir.

Libya, Tunus, Mısır, Cezayir bu tuzağın içinde farkında olmadan özgürlük çığlıkları atarak düşmüştür. Diktatörlere baş kaldıranlar, “Bayan Demokrasi”nin travesti olduğunun farkına varmadan, ellerine aldıkları baltalarla, kendi kafalarını kesmişlerdir.

Bu oyunun adı “Arap Baharı”dır. Kan kırmızıdır. Kuzey Afrika ülkeleri küresel çetelerin insafına terk edilmiştir.

Şimdi ...
Read more : Kanlı Tuzak! / Figen ÖZEN | Görüntüleme : 1060 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147928 ileti • Toplam 45554 başlık • Toplam 24816 üye

x