Zaman: Cmt Oca 19, 2019 4:04

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Köşemin işletmesini satmıyor devrediyorum! / Levent Bulut

Dünyada ilk ve tek, ne yaparsan yap sorumluluk alma modelinin başarılı bir şekilde uygulandığı ülkemizde, gün geçmiyor ki; "Faiz sebep enflasyon sonuçtur" ya da OHAL ile anayasal bir hak olan grevi engellemek gibi, ekonomide tarihe geçecek yeni modeller sunmayalım.

Artık alıştım daha da şaşırmam dememe rağmen, inanın şaşırtacak bir konu her zaman çıkıyor. Şimdi Türkiye olarak ekonomi bilimi ve yönetimine yeni bir model sunuyoruz. Bu ekonomik modele "Satmıyor işletmesini devrediyoruz" modeli deniyor.

Ben de ...
Read more : Köşemin işletmesini satmıyor devrediyorum! / Levent Bulut | Görüntüleme : 16 | Yanıtlar : 0

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Teksas lobisi / Barış TERKOĞLU

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Teksas lobisi

Merve Kavakçı hakkında çok şey söylendi. Ama beni en heyecanlandıran tanımı Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk yaptı. “Pensilvanya’nın yerini almaya çalışan, ne bileyim, bir Teksas lobisi varsa, dik durun” diyen Zentürk’ün “Teksas lobisi” ifadesi Kavakçılar’ı anlatmak için kullanılıyordu.

Söylemiştim; Merve Kavakçı’nın babası Yusuf Ziya Kavakçı, Kuzey Teksas İslam Derneği kurucusuydu, Dallas Merkez Camii’nde imamlık yapıyordu. 2007 yılında Teksas Senatosu’nun Genel Kurulu’nu dua ile açmıştı.

O günden dikkatimi çeken bir nokta var. ...
Read more : Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Teksas lobisi / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 334 | Yanıtlar : 0

Kıbrıs Türkü 'vicdani ret'e karşıdır... / Hüseyin Macit YUSUF

Kıbrıs Türkü 'vicdani ret'e karşıdır...

Kendini bilmez üç beş Rum sevici, askerlikten yırtmak ve gürültü çıkararak KKTC'nin 'toplumsal birlik ve beraberliği'ni zayıflatmak üzere yeniden iş başındadır. Vahim olan memleketin tek derdi buymuş gibi iktidardaki koalisyonun acilen konuyla ilgili yasa taslağını Meclis'e getirmesidir. Bunca önemli hayati konu varken vicdani ret konusunu gündeme getirenler hata yapmaktadır...

Vicdani ret konusu KKTC'de ilk kez tartışılmamaktadır. KKTC'yi, kahraman mücahit ve Mehmetçiklerimizi zayıflatmak amacıyla zaman zaman gündeme getirilmektedir. KKTC yasalarla idare ...
Read more : Kıbrıs Türkü 'vicdani ret'e karşıdır... / Hüseyin Macit YUSUF | Görüntüleme : 86 | Yanıtlar : 0

Krizlerle Türkiye'de yaşanan değişim!.. /Levent Bulut

Küba üzerinde uçan ABD uçaklarının nükleer başlıklı füzeleri keşfetmesiyle Soğuk Savaş'ın iki süper gücü, nükleer savaşın eşiğine geldi. Ekim 1962'de taraflar bir süre karşılıklı restleşmeyi sürdürmüş ancak pazarlıklar sonucunda gelinen nokta Türkiye'yi de krizin bir parçası yapmıştı. Sovyetler, Küba'dan nükleer silahlarını çekeceklerini ancak önce ABD'nin Türkiye ve İtalya'daki nükleer başlıklarını geri çekmesi gerektiğinde ısrar ederken, Türkiye ise haklı olarak kendisine danışılmadan pazarlık yapılmasına sert tepki göstermişti. O günden sonra Türkiye ve ABD ilişkilerinde dönem dönem ...
Read more : Krizlerle Türkiye'de yaşanan değişim!.. /Levent Bulut | Görüntüleme : 100 | Yanıtlar : 0

Suriyeliler sorununun hangi yüzü? / Erol MANİSALI

Suriyeliler sorununun hangi yüzü?

Türkiye’ye sığınan, kaçan ya da göçen 4 milyon dolayındaki “Suriyeli” üzerine yapılan değerlendirmelerde kabaca şu “pencereler” söz konusu:

1) Bireysel ve duygusal gözle bakanlar: Bu çevreler “mağdur” duruma düşen insanlara biraz sosyal biraz da duygusal gözle bakanlardan oluşuyorlar: ne yapacağız ki, zavallı duruma düşmüşler, mecburuz, bu bir insanlık görevidir diyerek aç kalan komşuna yardım gibi bakıyorlar.

2) Toplumsal (ve akılcı) gözle değerlendirenler ise: a) Nasıl ve kimler tarafından başlatıldığını düşünüyorlar, b) ...
Read more : Suriyeliler sorununun hangi yüzü? / Erol MANİSALI | Görüntüleme : 198 | Yanıtlar : 0

Merve Kavakçı mı, yoksa Kabakçı Mustafa mı? / Savaş SÜZAL

Merve Kavakçı mı, yoksa Kabakçı Mustafa mı?

Benim gibi yıllarca dış politika üzerinde çalışırsanız, uluslararası olaylarda ve ülkelerin içişlerine burnunu sokmada tesadüflere yer olmadığını bilirsiniz. Bugünlerde de ellerim ve kulağımın arkası fena kaşınıyor. Birçok tesadüf var ki, ben bunların tesadüf olduğuna inanmıyorum.

Mesela Külliye’nin külleri arasında varlığını hızla yerleşen Kavakçı sülalesinin yeşerip gürbüzleşmesi. Merve büyükelçi, kız kardeş AKP genel başkan yardımcısı ve milletvekili Ravza ile kızlar danışman aile sanki külliyeye birileri tarafından yerleştirilen ve Türkiye’nin ...
Read more : Merve Kavakçı mı, yoksa Kabakçı Mustafa mı? / Savaş SÜZAL | Görüntüleme : 191 | Yanıtlar : 0

Yeni Paralel Devlet / Rifat SERDAROĞLU

Yeni Paralel Devlet

AKP, her geçen gün başımıza yeni bir dert daha açıyor. 293 AKP Milletvekili içinde, bir tane olsun aklı başında, ülkesini Türk Milletini seven Milletvekili kalmadı mı? AKP Grubunda bulunan ve çoğunu şahsen tanıdığım “Profesör” unvanı taşıyan akıllı insanlar niçin suskun kalırlar? Neden suça ve günaha ortak olurlar?

Parti din, genel başkan da halife mi ki? Niye yanlışını yüzüne karşı söylemezler? AKP yöneticileri İslam Dininin “Ahlâk-Namus-Dürüstlük” konularındaki emirlerine bu güne kadar uymadılar. Eğer ...
Read more : Yeni Paralel Devlet / Rifat SERDAROĞLU | Görüntüleme : 273 | Yanıtlar : 0

Kavakçı meselesi bildiğiniz gibi değil / Barış TERKOĞLU

Kavakçı meselesi bildiğiniz gibi değil

Artık açıkça sormalıyız: Kimileri türbanını gözümüzü örtmek için mi kullanıyor? Ne yazık, Merve Kavakçı meselesinde sürekli örtüyü tartışmaktan altındakini göremiyoruz.

Kendisi Malezya’ya Büyükelçi oldu. İki kızı Mariam ve Fatma Gülham’ın Cumhurbaşkanı danışmanı olduğunu geçen hafta öğrendik. Kardeşi Ravza Kavakçı’nın AKP’de milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı olduğunu biliyoruz. Onun kızı Erva Kan’ın da Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nde Proje Direktörlüğü yaptığından yeni haberimiz oldu. Yetmemiş, Ravza Kavakçı’nın eşi Osman Kan geçen aylarda Türkiye ...
Read more : Kavakçı meselesi bildiğiniz gibi değil / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 2047 | Yanıtlar : 0

Malta ne kadar etik? / Remzi ÖZDEMİR

Malta ne kadar etik?

2019 yılının bombası elbette Suzan Sabancı ve ailesinin Malta vatandaşı olduğu iddiasıydı.

İddianın kaynağı Malta devletinin her yıl sonunda vatandaşlığa geçenlerin isimlerinin yer aldığı Resmî Gazetesi.

Bu gazetede daha birçok isim var. Ancak en ünlüsü Suzan Sabancı ve ailesi.

Sabancı ailesi bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. Yani evet ya da hayır diye bir açıklama gelmedi.

Sessizliklerini koruyorlar.

İlginç olan sessiz kalan sadece Suzan Sabancı da değil. Türkiye'yi yöneten iktidar da ...
Read more : Malta ne kadar etik? / Remzi ÖZDEMİR | Görüntüleme : 144 | Yanıtlar : 0

Bir garip Türkiye!.. / Levent BULUT

Oy verdikleri partiyi takım tutar gibi destekliyorlar.

Yanlışı doğruyu asla sorgulamıyorlar.

Biatsa biat, itaatse itaat diyorlar.

Dağa, taşa ismini koyuyorlar. Dokunmayı ibadet addedip peygambere benzetiyorlar.

Adına şükür namazı kılınmalı diyorlar,

-haşa- bir de "Allah'ın tüm vasıflarını taşıyor." diye övünüyorlar.

"Allah okumuşların şerrinden bizi korusun!" diye dua da ediyorlar. Kul hakkı yiyerek torpille işe adam almayı Allah'ın emri diye savunuyorlar.

Sen bunları eleştirdiğinde ise Müslümanlığı kesinlikle sana bırakmıyorlar.

Anayasa değişikliği için referandum yapıyorlar. Bunu da: ...
Read more : Bir garip Türkiye!.. / Levent BULUT | Görüntüleme : 181 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 140362 ileti • Toplam 41661 başlık • Toplam 24484 üye

x