Zaman: Pzt Kas 18, 2019 15:52

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Gülen'in çiçekleri Saray'ın saksısında yetişiyor / Barış TERKOĞLU

Gülen'in çiçekleri Saray'ın saksısında yetişiyor

Yedi yaşındasın. Kapı kapanıyor. O güne kadar bir yabancıya emanet edilmemişsin. İlk günler oturmayı öğrenmekle geçiyor. İki ay sonra sokaktaki tabelaları, gazetelerin manşetini okuyorsun. Üniversite çağı geliyor, Osmanlıcaya merak sarıyorsun. İlk başlarda tanımadığın harflerle yazılmış kelimeleri iki ay sonra yine okuyorsun.

Erdoğan’ın 10 Kasım’da alfabe devrimini eleştiren konuşması bayat tartışmayı yeniden başlattı. “Bir gecede cahil kaldıklar”, “mezar taşlarını okuyamıyoruzlar” takip etti. Evet, Latin alfabesi en gelişmiş yazıdır, Türkçe için de ...
Read more : Gülen'in çiçekleri Saray'ın saksısında yetişiyor / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 15 | Yanıtlar : 0


Filmler ve gerçekler… / Zeynep GÜRCANLI

Filmler ve gerçekler…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partili, yandaşlı, bürokratlı “Washington seferi”ne filmler, senaryolar ve en çok da “ucuz oyunculuk” damga vurdu.

“Seferin” film kısmını, PKK terör örgütünün uzantısı PYD/YPG elebaşı hakkındaki, altına ürkütücü müzik koyulmuş, bol efektlerden oluşan kısa filmin, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump ve senatörlere izlettirilmesi oluşturdu.

Beştepe Sarayı takımı, sadece Suriye krizi sırasında değil, ondan çok önce PKK'yla iç içe geçmiş Amerikan istihbarat örgütlerinin yöneticilerinin atamasını onaylayan, istediği zaman o ...
Read more : Filmler ve gerçekler… / Zeynep GÜRCANLI | Görüntüleme : 26 | Yanıtlar : 0


​​​​​​​Hazineyi trafik cezası ile mi kurtaracaklar? / Remzi ÖZDEMİR

​​​​​​​Hazineyi trafik cezası ile mi kurtaracaklar?

Önceki ay 3 milyon kişiye elektronik e-haciz geldi.

Kendi hesaplarına olduğu gibi eşinin ve aile yakınlarının da hesaplarına bloke konuldu.

Geçen hafta da bu elektronik haciz devam etti ve 1,5 milyon kişiye haciz uygulaması yapıldı.

Devletin bu yöntemle ne kadar alacak tahsil ettiği bilinmiyor. Böyle bir istatistik yok.

Ancak bu haciz detayına baktığımızda büyük bir bölümünün trafik cezalarından kaynaklandığını görüyoruz. Çoğu eski cezalar. Araç sahiplerinin haberinin bile olmadığı cezalar. ...


MHP'de Oktay Vural sesleri / Levent BULUT

Devlet Bahçeli'nin MHP'de kendinden sonraki dönem için stratejisini sessizce uyguladığı biliniyor. "Satranç ustası gibi 2-3 hamle sonrasını hesaplayan" Bahçeli, zamanı geldiğinde koltuğunu halefine devredecektir şüphesiz. Ama bu halef kim olabilir? Son günlerde bana gelen bilgilerden sonra, kulisleri bir yoklayayım dedim.
*
Önce bir geriye dönelim. Hatırlarsanız Bahçeli 2016 yılında kalp ameliyatı olmuştu. İşte o dönem başlayan liderlik tartışmaları, Bahçeli’nin “Başkanlık Sistemi”ne yeşil ışık yakmasının ardından MHP içindeki muhaliflerin imza toplayıp kongre istemesiyle sonuçlanmıştı. Sonrasını biliyorsunuz. ...
Read more : MHP'de Oktay Vural sesleri / Levent BULUT | Görüntüleme : 229 | Yanıtlar : 0


Yeni dünya düzeni, terör ve Türkiye / Cahit Armağan DİLEK

Yeni dünya düzeni, terör ve Türkiye

13 Ağustos 1961'de yapımına başlanan ve böylece Batı Berlin'i Doğu Almanya'da ada haline getiren duvar 9 Kasım 1989'da yıkıldı. Soğuk Savaşın sembolü Berlin Duvarı'nın yıkılışının üzerinden tam 30 yıl geçti. İki Almanya resmi olarak duvarın yıkılışından 11 ay sonra 3 Ekim 1990'da birleşti. 3 gün önce duvarın yıkılışının 30. yılı kutlandı. Berlin duvarının yıkılışı Soğuk Savaşın da sonuna işaret ediyordu.

Peşinden de yaklaşık bir yıl sonra 25 Aralık 1991 ...
Read more : Yeni dünya düzeni, terör ve Türkiye / Cahit Armağan DİLEK | Görüntüleme : 218 | Yanıtlar : 0


NATO'nun beyin ölümü / Mehmet Ali GÜLLER

NATO'nun beyin ölümü

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Economist dergisine verdiği röportajda “NATO’nun beyin ölümü yaşadığını” söyledi. Macron’a göre beyin ölümünün nedeni ise birincisi ABD ile AB arasındaki koordinasyon eksikliğiydi, ikincisi ise Türkiye’nin Suriye politikasıydı…

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Macron’un bu açıklamasını “yersiz bir sözlü saldırı” olarak niteleyerek “Transatlantik ortaklık bizim için vazgeçilmez” dedi.

Merkel’in sözleri, kuşkusuz ABD ile AB arasındaki gerilimi artırmamaya dönüktü. Yoksa ABD ile NATO konusunda yaşananlar bakımından Berlin, Paris’ten farklı düşünmüyordu.

Avrupa ...
Read more : NATO'nun beyin ölümü / Mehmet Ali GÜLLER | Görüntüleme : 265 | Yanıtlar : 0


İki başsavcı, buluştukları ismin yolsuzluk 'ihbarını' duydu mu? / Aykut KÜÇÜKKAYA

İki başsavcı, buluştukları ismin yolsuzluk 'ihbarını' duydu mu?

Geçen hafta Ankara’daki yargı muhabirimiz Alican Uludağ’ın imzasıyla “ilginç bir buluşmayı” birinci sayfamızdan şöyle duyurmuştuk:

“Ankara ve Zonguldak başsavcıları, AKP’lilerle omuz omuza: İktidarın savcıları...”

Evet... AKP Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Facebook hesabından bir fotoğraf paylaşır. Fotoğraf,Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın ziyaret ettiği memleketi Zonguldak’ta, 2 Kasım günü AKP milletvekilleri, belediye başkanı, il ve ilçe başkanlarıyla buluşmasını ortaya koyar. Devrek’teki görüşmeye, Zonguldak Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız da katılır. ...


CIA, Suriye'deki petrol için 1000'e yakın paralı askeri Deyrizor'a gönderdi / Aytunç ERKİN

CIA, Suriye'deki petrol için 1000'e yakın paralı askeri Deyrizor'a gönderdi

✔ ABD, 28 Ekim'de Suriye'nin doğusundaki petrol bölgesine 170 araçlık konvoy gönderdi.
✔ Trump, petrolü sevdiğini açıkladı, yeni üsler kurmak için devriyeye başladıklarını duyurdu.
✔ Sıcak bilgi ise şöyle: ABD devletine paralı asker yetiştiren şirketler Deyrizor'a konuşlandı.
✔ Özel güvenlik şirketlerinin finansmanının Suudi Arabistan tarafından karşılandığı iddia edildi.

1– Tarih 28 Ekim 2019… Türkiye'nin 9 Ekim'de başlattığı Barış Pınarı Harekatı'yla birlikte Suriye'nin kuzeyindeki varlığını azaltan ...


Kozmik odaya böyle girildi / Saygı ÖZTÜRK

Kozmik odaya böyle girildi

Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'a, suikast yapılacağı iddiası gündeme getirildi ve ardından Seferberlik Tetkik Dairesi'nin Ankara Bölge Başkanlığı'nın kozmik odasına girildi. Aslında böyle bir suikast girişimine Bülent Arınç da inanmamıştı ama o odalara girilmesini o da istiyordu.

Savcı Mustafa Bilgili (FETÖ davasından cezaevinde) yanında 8 savcı ile birlikte Seferberlik Bölge Başkanlığı'na geldi. Savcı, elindeki arama yetkisiyle her yeri arayacağını söyledi. Savcı, bir odaya girmek için yöneldiğinde askerler önüne set oluşturuyordu.

“ENGEL ...
Read more : Kozmik odaya böyle girildi / Saygı ÖZTÜRK | Görüntüleme : 565 | Yanıtlar : 1


ABD'nin şeytanî Türkiye planı / Burhan AYERİ

ABD'nin şeytanî Türkiye planı

Başkent Televizyonu'nun fırtına gibi estiği yıllarda Bekleme Odası diye bir program vardı. Bunu Gürbüz Evren hazırlıyordu. Evren'in özel ve güzel istihbaratlarıyla bezediği yapımını kaçırmazdım. Bu kanaldan ayrıldı. Sebebini bilmiyorum. Arada önemli belgesel niteliğinde kitaplar yazdı.

Gürbüz Evren'den sürpriz bir mesaj alınca şaşırdım. Bu çok değerli habercilik özelliği taşıyan satırları benim kanalımla paylaşmak isteğine teşekkür ediyorum:

"Çok değerli Burhan Ağabey,

Size çok uzun süredir yazamadım. Ekte önemli olduğunu sizin de göreceğiniz bir ...
Read more : ABD'nin şeytanî Türkiye planı / Burhan AYERİ | Görüntüleme : 542 | Yanıtlar : 1


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 142062 ileti • Toplam 42407 başlık • Toplam 24547 üye

x