Zaman: Pzt Tem 22, 2019 16:03

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

MEB Suriyeli çocuklar için 234 Milyon TL harcadı (1) / Murat AĞIREL

MEB Suriyeli çocuklar için 234 Milyon TL harcadı (1)

YKS sonuçları açıklandı. Durum hiçte iç açıcı değil.

Abbas Güçlü sosyal medya hesabından bilgileri ve sonuç analizlerini paylaştı.

Sonuçlara göre sınava giren çocuklarımız 1. oturum olan TYT'de 40 Matematik sorusundan 5.6'sına, 20 fen sorusundan 2.2'sine, 20 Sosyal Bilgiler sorusundan 4.6'sına, 40 Türkçe sorusundan 14.6 sına doğru cevap vermiş.

Tabii insanın aklına "Milli Eğitim Bakanlığı ne yapıyor?" sorusu geliyor.

Ben de bu soruların cevaplarını araştırırken yukarıda anlattıklarım ...
Read more : MEB Suriyeli çocuklar için 234 Milyon TL harcadı (1) / Murat AĞIREL | Görüntüleme : 33 | Yanıtlar : 0


Kazanırken müteahhide kaybederken hepimize / Murat MURATOĞLU

Kazanırken müteahhide kaybederken hepimize

Müteahhitlerin özgüvenlerine bayılıyorum. Birlik başkanı çıktı; “Şu an satılmayan konut stoku 800 bin ile 1 milyon arasında… Fon alırsa sorun çözülmüş olacak. Konut stoku müteahhitten fona geçmeli…” dedi. Enteresan fikirdi!

Meali; satılamayan inşaatları devlet alsın. Alırken de bizim ödediğimiz vergileri kullansın. Sektörü kurtarsın. Zarara 80 milyon ortak olsun. Kazanırken müteahhit alacak parayı, kaybederken hepimiz ödeyeceğiz faturayı…

* * *

Bursa'da 1930 yılında kurulan kestane şekerinin marka ismi Kafkas'ın işleri kötü gitti, ...
Read more : Kazanırken müteahhide kaybederken hepimize / Murat MURATOĞLU | Görüntüleme : 61 | Yanıtlar : 0


Satacak bir şey kalmayınca halkın cebine göz diktiler / Remzi ÖZDEMİR

Satacak bir şey kalmayınca halkın cebine göz diktiler

16 yıllık AKP iktidarında kamuya ait neredeyse tüm fabrikalar, arsalar ve kullanım hakları özelleştirme adı altında satıldı.

Neler satılmadı ki? Türk Telekom'dan tutunda TÜPRAŞ'a, PETKİM'e kadar en önemli tesislerimiz birkaç yıllık karı karşılığında satıldı. Gerçi Telekom'u da doğru dürüst satmayı beceremediler ama sonuçta devletten çıktı.

Yıl 2019 ve devletin kasası bomboş. Bütçe her ay açık veriyor.

Nedeni belli harcamalar gelirlerden daha fazla.

Eskiden bu açık bir şeyler ...
Read more : Satacak bir şey kalmayınca halkın cebine göz diktiler / Remzi ÖZDEMİR | Görüntüleme : 198 | Yanıtlar : 0


Kıbrıs, Türkiye'nin 'çıkış kapısı' / Erol MANİSALI

Kıbrıs, Türkiye'nin 'çıkış kapısı'

20 Temmuz 1974, Kıbrıs Barış Harekâtı, Atina “Albaylar Cuntası”nın ABD ile birlikte düzenlediği, Kıbrıs Türklerini (ve Türkiye’yi) adadan silmek ve üçüncü dünyacı Makaryos’u devirmek için başlattığı darbeyi engelleyen bir operasyon.

Sonuç mu: Kıbrıs Türkleri kurtuluyor ve Türkiye Cumhuriyeti’nin fiili güvencesi altına sokuluyor: Yunanistan’da darbeci Albaylar Cuntası düşüyor, demokrasiye geçiliyor: ve ayrıca ABD ve İngiltere’nin (B) planı da işliyor, Makaryos artık ABD’ye kafa tutan değil, ona “muhtaç” hale geliyor.

Türkiye ise bayram ...
Read more : Kıbrıs, Türkiye'nin 'çıkış kapısı' / Erol MANİSALI | Görüntüleme : 134 | Yanıtlar : 0


Sarı-kırmızı-yeşil ve gri! / Servet AVCI

Sarı-kırmızı-yeşil ve gri!

Uzungöl meselesinde Trabzonlular haklı… Uzungöl'e gelip de 'Kürdistan' atkılarıyla görüntü vermeye kalkmak provokasyondur ve halkın tepki göstermesi de son derece normaldir…

Burada konuyu 'ırkçılık' ve 'faşistlik' çerçevesinde yorumlayanların, Temmuz ayında atkıların niye var olduğunu söylemeleri daha doğru olurdu…

Bölge zaten hassas…  O kadar şehit vermiş ki, o üç rengi yan yana görünce zaten ayranlar kabarıyor… Yakın geçmişte hiç de hak etmediği şekilde 'Pontus' olmakla itham edildiği için kızgın ve milliyetçiliğinin sürekli rüşt ...
Read more : Sarı-kırmızı-yeşil ve gri! / Servet AVCI | Görüntüleme : 147 | Yanıtlar : 0


'Asya Yüzyılı' ve G3 / Mehmet Ali GÜLLER

'Asya Yüzyılı' ve G3

İçinde bulunduğumuz çağın en önemli gerçeği şudur: ABD’nin “21. yüzyılı Amerikan Yüzyılı yapma” hayali bitti. 21. yüzyıl, Asya Yüzyılı oluyor...

Kuşkusuz emperyalist ABD bunu kolayca kabul etmeyecek, etmiyor. Çin-Rusya ortaklığına karşı ABD-Hindistan ittifakı kurmaktan, Çin’le “ortak liderliğe” kadar pek çok seçeneği önünde tutuyor. Fakat ABD açısından sorun şu ki, bu seçeneklerin birçoğu seçenek olmaktan uzak.

Çünkü asıl mesele üretim meselesi ve “yaşlı kapitalizm” miadını dolduruyor. Kapitalist dünyanın merkezinde, artık insanlar umudu ...
Read more : 'Asya Yüzyılı' ve G3 / Mehmet Ali GÜLLER | Görüntüleme : 169 | Yanıtlar : 0


Asıl darbe 15 Temmuz'dan önce oldu / Barış TERKOĞLU

Asıl darbe 15 Temmuz'dan önce oldu

Kader, bizim seçimlerimiz mi? Yoksa biz, yalnız kabullendiğimizi mi “kader” sayıyoruz?

Zaman, bütün bilimlerin vektörlerinden biridir. Anlarını ölçtüğümüz maddenin hareketini biliyoruz. Aşk hariç, bildiklerimizi öngörebiliyoruz.

Bilmenin bir şarkısı var mı? Kuşkusuz ona teori diyoruz. Yerçekimini bilenler düşmenin sırrını çözebilir. Hız yasalarını anlayanlar şimşekten sonra gök gürültüsü bekleyebilir.

Darbe, bir iktidarın yerine bir başka iktidarı zor yoluyla koyma eylemi değil mi? Görüntüdeki karmaşaya rağmen her eylem gibi tarifini düşünce çizgileriyle ...
Read more : Asıl darbe 15 Temmuz'dan önce oldu / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 502 | Yanıtlar : 0


15 Temmuz ve diğer milli bayramlarımız / Levent BULUT

YIL 2011: Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 23 Nisan'da Anıtkabir'de düzenlenen törenlere katılmadı. 29 Ekim'de ise dönemin Başbakanı Erdoğan, bir genelge yayımlayarak Van Depremi yüzünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun iptal edilmesini istedi ve kutlamalar yapılmadı. Ancak aynı gün, Gül ve Erdoğan, Zafer Çağlayan'ın oğlunun nikâh törenine katıldı. Yine o yıl AKP'li bir milletvekili TBMM çatısı altında, "Yunanlıların Türklerle savaşı yok. Bütün şehitlikler temsili" dedi.
*
YIL 2012: 19 Mayıs Atatürk' ü Anma Gençlik ve Spor ...
Read more : 15 Temmuz ve diğer milli bayramlarımız / Levent BULUT | Görüntüleme : 108 | Yanıtlar : 0


Gökçek'in ''çok sevdiği'' ailenin dikkat çeken bağlantıları / Murat AĞIREL

Gökçek'in ''çok sevdiği'' ailenin dikkat çeken bağlantıları

Melih Gökçek dönemini aydınlatmak için ulaştığım belgeleyebildiğim her bilgiyi paylaşacağımı hem sizlere hem de Melih Gökçek'e söz vermiştim.

En son yazdığım yazıda da bilgiler vermeye devam etmiştim. Okumamış olanlar için son yazım ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapmam gerekir.

Melih Gökçek dönemini anlatmak için Muradiye Vakfı ile olan bağlantısını ortaya koymak gerekiyor. Vakfın, Refah Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediyesini kazandıktan sonra kurduğu 29 şirketin yöneticisi ve Melih Gökçek'in gözaltına ...


'Rejim' ve kuşatılan Türkiye / Erol MANİSALI

'Rejim' ve kuşatılan Türkiye

• Şam (ve Esad) ile barış içinde ve ortak ulusal çıkarları karşılıklı dengeleyerek yürüten bir “Ankara” vardı. Siyasal İslam odaklı dış politikaya geçerek Şam (ve Esad) düşman ilan edilince Türkiye Suriye bataklığının içine gırtlağına kadar saplandı.

Bu büyük hata Ankara’nın ABD, Rusya, AB, Yunanistan, Mısır ve İsrail ile ilişkilerini Türkiye aleyhine çevirdi ve Türkiye tam bir yalnızlığın içine sürüklendi.

• Suriye’nin yüzde 25 bölümünde YPG (ve PYD) aracılığı ile fiilen Suriye ...
Read more : 'Rejim' ve kuşatılan Türkiye / Erol MANİSALI | Görüntüleme : 241 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 141621 ileti • Toplam 42117 başlık • Toplam 24526 üye

x