Zaman: Çrş Mar 20, 2019 2:55

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Çok konuştun ben yoruldum! / Levent BULUT

Emekli bir Türk ile evlenen 72 yaşındaki Rus hanım, Türklere ait gözlemlerini anlatıyor:
"Ben Türkiye'ye geldi, evlendi. Türk erkek, Türk kadınlar çok yemek seviyor.
Hep çeşit istiyor.
Biraz oturuyor hemen yemek soruyor. Sonra hasta olmak anlatmayı çok seviyor.
Şikâyet çok.
Kadınlar kendine zaman ayırmak bilmiyor. Hasta olmak bekliyor, doktora gitmek sonra doktor diyecek; 'Dinlen çok yoruldun.' Bunu bahane ederek hep hastalık konuşarak geçiriyor.
Çocuklar hep televizyon başında.
Eşimin oğlu evlendi. Torun televizyon başında.
Geline dedim ...
Read more : Çok konuştun ben yoruldum! / Levent BULUT | Görüntüleme : 16 | Yanıtlar : 0

Şu F tipi İslamcılar / Barış TERKOĞLU

Şu F tipi İslamcılar

Gömleğin ilk düğmesini yanlış mı ilikliyoruz? Sonunda hatamız boğazımıza dayansa bile hâlâ akıllanmıyor muyuz?

FETÖ ile mücadelenin miladını iktidar belirledi! Onlara göre 17-25 Aralık’tı. Örgütün, AKP ile resmen karşı karşıya geldiği gündü. Haliyle, “paralel devlet”in yurttaşlara karşı işlediği suçlar değil, “AKP’nin meselesi” davanın kendisi haline geldi.

Bakın, bugün bir yandaşın FETÖ saflarında işlediği günahları karşısına çıkarın, yanıtı hazır: “Ama bu 17-25 Aralık’tan önceydi!”

Farkında mısınız, Hrant Dink’in katliyle hesaplaşma ya da ...
Read more : Şu F tipi İslamcılar / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 160 | Yanıtlar : 0

Diyarbakır'daki o baba! / Remzi ÖZDEMİR

Diyarbakır'daki o baba!

Ağla Türkiye. Çünkü Diyarbakır'da bir baba süpermarketten bir kutu mama çalarken yakalandı.

Market görevlisi tarafından yakalanan baba mamayı vermemek için direndi. Market sahibi ve çevredekiler tarafından etkisiz hale getirilen baba gözaltına alındı.

Mama çalan babayı polisin karakola götürdüğü saatlerde TÜİK işsizlik verilerini açıkladı.

Türkiye'deki işsizlik oranı geçen yılın aralık ayına oranla yüzde 3,1 puan daha arttı ve yüzde 13,5 seviyesine ulaştı. Böylece resmî işsiz sayısında yeni bir rekor daha kırıldı ve dört ...
Read more : Diyarbakır'daki o baba! / Remzi ÖZDEMİR | Görüntüleme : 253 | Yanıtlar : 0

Hakkımı helal etmiyorum!.. / Levent BULUT

Hikâyeyi bilirsiniz… Bir gün Hoca, komşusundan bir kazan ister, işini bitirince kazanın içine küçük bir tencere koyup geri iade eder. Kazan sahibi tencereyi görünce:

- Bu nedir? diye sorar.

Hoca cevap verir:

- Müjde! Kazanınız doğurdu.

Bu haber komşusunun hoşuna gider.

- Pekâlâ! diyerek tencereyi kabullenir.

Hoca yine bir gün komşusundan kazanı ister. Alır ama bu sefer iade etmez. Sahibi bir süre bekler. Kazanın gelmediğini görünce, Hocanın evine gelir, kazanı geri ister. Hoca üzüntülü bir ...
Read more : Hakkımı helal etmiyorum!.. / Levent BULUT | Görüntüleme : 145 | Yanıtlar : 0

4 harfli adamız Yunan sınırı ilan edildi!.. / Ahmet TAKAN

4 harfli adamız Yunan sınırı ilan edildi!..

"Yunan"... Kaç harften oluşuyor?.. Beş... Peki, doktor Devlet Bahçeli için "beka" tehlikesi kapsamına giriyor mu? Yook!.. Neden girsin ki?.. Adamlar, Türk topraklarını ellerini kollarını sallaya sallaya işgal ediyorlar ama büyük bir incelik gösterip Cumhur İttifakı'nın koltuklarına dokunmuyorlar, oraları hiç tehdit etmiyorlar!..

Kemal, Temel, Meral... 5 harfli... Türkiye için büyük tehlike!.. Meczuplar, iftiralar, şantajlar, tehditler, kumpaslar diğer yandan Cennet'ten vaat edilen sahte tapular... Dışarıdan birileri, Türkiye'yi seyrediyorsa, herhalde, "bu ...
Read more : 4 harfli adamız Yunan sınırı ilan edildi!.. / Ahmet TAKAN | Görüntüleme : 540 | Yanıtlar : 0

Özhaseki'nin kurtulmak istediği mazisi / Barış TERKOĞLU

Özhaseki'nin kurtulmak istediği mazisi

AKP Sözcüsü, Mansur Yavaş’ı hedef alan kişiye “saygın işadamı” dedi ya... “Saygın” denilenin çocuk istismarından sahteciliğe bir dizi suç dosyası çıktı. Günlerce tartıştık.

Aksini söylemek ne mümkün. Bizde işadamları genelde “saygın”dır. Yüksek plaza katlarından gencecik kızlar camdan düşer. İşadamı saygındır! “Milletin şeyini şey edeceğini” söyler. İşadamı saygındır! Bank Asya’da milyonları çıkar. İşadamı saygındır! “Saygın” olmadığı haller, ancak kendinden daha “saygın” olanla kavga ederse ortaya çıkar.

Sahi bir zamanların o “saygın” işadamları ...
Read more : Özhaseki'nin kurtulmak istediği mazisi / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 542 | Yanıtlar : 0

KKTC'de skandal üstüne skandal... / Hüseyin Macit YUSUF

KKTC'de skandal üstüne skandal...

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı geçtiğimiz hafta sonu büyük bir skandala daha imza attı. Akıncı, geçtiğimiz Cumartesi günü, Lefkoşa'nın göbeğinde, Büyük Han'da, makamının ve Kıbrıs Türk halkının onurunu çiğneyerek, Rum Devleti adına Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılan ENOSİS'ci Rum Komünist AKEL Partisi'nin, KKTC'deki gayrimeşru seçim kampanyasına katılma gafletini göstermiştir. Akıncı, AKEL adaylarına destek vermiş ve halkın güneye geçerek AKEL listesine oy vermesini istemiştir. Akıncı tepkiler karşısında ise Büyük Han'a geçerken uğradığını ve orada rastgele ...
Read more : KKTC'de skandal üstüne skandal... / Hüseyin Macit YUSUF | Görüntüleme : 264 | Yanıtlar : 0

Cumhur İttifakı'nın FETÖ'cü adayı / Murat AĞIREL

Cumhur İttifakı'nın FETÖ'cü adayı

Pazartesi günü AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı bir basın açıklaması ile Mansur Yavaş'ı sahtecilik ile suçladı. Türkiye'deki bütün TV kanalları o anda canlı yayına geçtiler. Soru cevap kısmını dahi kesmeden verdiler.

Salı günü ise iddiaları canlı olarak veren tüm TV kanalları Mansur Yavaş'ın belgeleri ile yaptığı açıklamalara kör, sağır, dilsiz kaldılar.

Ben utandım!

Bu yapılan ne bir ahlak kuralına ne de gazetecilik etiğine sığıyor. Türk basın ...
Read more : Cumhur İttifakı'nın FETÖ'cü adayı / Murat AĞIREL | Görüntüleme : 376 | Yanıtlar : 0

Biri bize şu 'menzil'i anlatsın / Barış TERKOĞLU

Biri bize şu 'menzil'i anlatsın

“Parlamento” diyoruz. “Parlare” yani “konuşmak”tan geliyor. Bizde de farklı değil. Kimi “meclis”, kimi “şûra”, kiminde “meşveret” dedik. İçinde hep “konuşmak” var. Danışmak ve müzakere etmek, kamuya dair düzenlemeler için akıl yoludur.

İşte bu nedenle demokratik düzenlerde tartışma olur. Sistem yavaş işler. Ancak gelişigüzel değildir.

Parlamentonun rafa kalktığı rejimler ise susma düzenleridir. Siz buradan tek kişinin konuşmasını da anlayabilirsiniz. Sistem hızlı işler. Fakat sabah kurulan, akşama yıkılır.

Türkiye önce fiilen, sonra ...
Read more : Biri bize şu 'menzil'i anlatsın / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 311 | Yanıtlar : 0

Bankacılığınız bu mu? / Remzi ÖZDEMİR

Bankacılığınız bu mu?

"Remzi Bey, iki gündür artık uykularım kaçtığı için size bunu yazıyorum. İki çocuğum var. Baskılar o kadar çok arttı ki, artık psikolojimiz bozulmuş durumda. Kendi psikolojimizle uğraşırken, son dönemde bir de vicdanımızın ağır yükü ile boğuşuyoruz.

Bankamız artık bize bankacılık değil sadece sigortacılık yaptırıyor. Dönemsel, haftalık ve hatta günlük sigorta hedefleri artık dayanılacak boyutta değil. Saçma sapan sigortaları işten kovulma tehdidi ile zorla sattırılıyor. Kredi almaya gelen insanları şubeden adımını attığına pişman ...
Read more : Bankacılığınız bu mu? / Remzi ÖZDEMİR | Görüntüleme : 254 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 140656 ileti • Toplam 41795 başlık • Toplam 24495 üye

x