Zaman: Prş Mar 28, 2024 15:31

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Toprağa verilen sadece Sinan Ateş miydi? - Servet AVCI

Cumartesi Bursa'daydık… Şehit Yusuf İmamoğlu'nun yanı başına yarım yüzyıl sonra Sinan Ateş'i defnettik… Defnettiğimiz sadece eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı değildi şüphesiz… Kimimizin hâlâ yaşadığını zannettiği veya kendisini teselli ettiği birçok değeri, birçok kabulü, her şeye rağmen korumaya çalıştığı duyguları da gömdük…
Resim
Artık çok daha iyi biliyoruz ki, varlıklarını hissetmediğimiz hiç kimsenin yokluğunu da hissetmeyeceğiz!.. Hiçbir önemi kalmadı çünkü…

İnsanın aklı bu denli kahpeliği almıyor… Düşünmeden edemiyorsunuz yine de… Eğer Sinan Ateş, öldürmeyi düşünecek ...
Read more : Toprağa verilen sadece Sinan Ateş miydi? - Servet AVCI | Görüntüleme : 401 | Yanıtlar : 0

Batık belediyeler - Murat AĞIREL

Hemen hemen her yazımda belirtiyorum. Türkiye'de bu belediye yönetimleri oldukça ekonomi darmadağın bir şekilde kalmaya devam edecek.

Çünkü parti ayırt etmeksizin belediyeler neredeyse iflas etmiş durumda, faiz ödemelerine mahkum kalmış belediyeler her yıl milyarlarca lirayı yabancı bankalara ya da kişilere ödemek zorunda.

Üstüne yanlış ve kasıtlı yönetim politikaları bu borçları katlamaya devam ediyor.

Yaptıkları hiçbir hizmet de yok.

Anlatayım…

Doğal afetler, salgın hastalıklar ve hemen halledilmesi gereken olağanüstü ve acil durumlarda kullanılması gereken "pazarlık usulü" ...
Read more : Batık belediyeler - Murat AĞIREL | Görüntüleme : 534 | Yanıtlar : 0

Terör örgütleri nasıl çalışır? - Nilhan Nur Kışlalı

Terörizm karşımıza tarih boyunca dalgalar halinde çıkar ve zaman değiştikçe terör de değişen şartlarla değişir ve güncellenir. Terörle mücadelede önce terörü anlamalı, amacı kavramalı ve ona göre hareket almalıyız.

Terörle mücadelede başrolü hükümet oynuyor gibi gözükse de medya ve bizler de yardımcı rollerdeyizdir. Hükümet mücadeleyi güçlendirecek taktikler kullanır, medya konuyu gündeme taşır, bizler de isteyerek veya istemeyerek birilerinin amacına bu mücadelede hizmet ederiz.

Terörizmin global oluşu 1967 yılıdır. Cezayir’de Ulusal Kurtuluş Cephesi’nin Fransa’dan kurtulmak için ...
Read more : Terör örgütleri nasıl çalışır? - Nilhan Nur Kışlalı | Görüntüleme : 370 | Yanıtlar : 1

Hafıza tazeleyelim. Alper Aksoy'dan tarihe not düşen bir yazı. Sizler de arşivleyiniz.

Hafıza tazeleyelim. Alper Aksoy'dan tarihe not düşen bir yazı. Sizler de arşivleyiniz.

UNUTMADIK AĞA UNUTMADIK
Tarih 17 Temmuz 2000.
AB Türkiye komiseri Gunter Verheugen Ankara’da. 57. Koalisyon ortakları Ecevit, Bahçeli ve Yılmaz ile kapalı kapılar arkasında görüşüyor.
Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısının kaderini tayin eden tarihi bir dönüm noktası bu görüşme.

Tarih 18 Temmuz 2000:
Hürriyet gazetesinin manşeti:
“Verheugen’den Ağır Ev Ödevleri"
Hükümete Kürtçe televizyon, Kürtçe eğitim ve “azınlık hakları” konusunda ev ödevleri sunup takvim isteniyor. ...

AKP'nin neden Türkçe ile sorunu var? - Sanki bugünün Arap ülkeleri Arapça sayesinde bilim dünyasında lider roldeler!

AKP’li Mahir Ünal klasik bir siyasal İslamcı sayıklaması olan sözlerle cumhuriyeti ve örtülü olarak da Türkçe’yi hedef aldı…

Her ne kadar kendisi cumhuriyet düşmanlığı yapmadığını iddia etse de, "Cumhuriyet bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün düşünmemizi yok etmiştir." sözleri ile nereye düşmanca tavır sergilediğini ortalama zeka sahibi herkes görebilir, görüyor…

Konu ile ilgili oluşan tepkiye karşılık AKP’den “Bunlar Ünal’ın kendi görüşleridir. Partimizi bağlamaz” cinsinden bir açıklama gelirse itibar etmeyin sakın…

Bunlar bizzat AKP’nin görüşleri, çizgisidir… ...

Anemon Anemous Anamas

Anadolu’da kimler vardı, yer isimlerini kimler koydu?
“Biz Ne Zamandan Beri Anadolu’dayız?” Makalemi okuyup on binlerce yıldır bu topraklarda olduğumuz bilgisine ulaşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk “Kırk Asırlık Türk Yurdu Düşman Elinde Esir Kalamaz” derken o günün bilgisi ile dört bin yıldan bahsediyordu.

Server Tanilli Yüz Yılların Gerçeği ve Mirası birinci cildi okuyun. Oradan Yunan yâda Helenlerin Anadolu halklarını işgal ettiklerini öğreneceksiniz. Yani burası Helen yâda Yunanlıların değildi. Buradan anlaşılıyor ki Helen, Roma, Bizans Anadolu halklarının ...
Read more : Anemon Anemous Anamas | Görüntüleme : 478 | Yanıtlar : 0

Anadolu talan ediliyor

Sizlerden biraz izin isteyerek kendimi yenilemek adına yazılarıma ara vermiştim.
Resim

İnsanın her daim daha ileriye gitmesini sağlayacak dinlenmeler her zaman verimli olmuştur.

Bu arada birçok yere gittim birçok yer gördüm birçok insanla görüşme, dinleme imkânı buldum.

Son olarak hafta sonu CHP'nin Milletin Sesi mitingini izlemek için Balıkesir Kuvay-ı Millîye meydanına gittim.

Miting izlenimlerimi anlatmayacağım ancak mitinge baretleri ile birlikte gelen ve "Madenler vatandır, vatan satılmaz" sloganı ile meydanı inleten, Kemal Kılıçdaroğlu'nu da Soma'ya davet ...
Read more : Anadolu talan ediliyor | Görüntüleme : 288 | Yanıtlar : 0

Bozuk sistemi aklamak için doktorları karalamak - Fatih Altaylı

Sizce doktorlar niye hedefte?

Uzun zamandır doktora yönelik şiddet olaylarında kayda değer bir artış yokken niye son iki yıl içinde bu vakalar birdenbire patladı?

Doktorların hedef gösterilmesi, siyasi otoritenin Sağlık Bakanı dışında doktorlara sahip çıkmamasının, şov yapmayı seven bakanların dahi doktorlar söz konusu olduğu zaman ortalıkta görülmemesinin sebebi ne olabilir!
Resim
Siyasetçilerin, iktidar sahiplerinin, onlara yakın grupların, trollerin hekimlere yönelik eleştirilerinin artmasının, hekimleri hedef göstermesinin aniden peydahlanmasının arkasında ne olabilir?

Doktorların feryadına iktidarın kulak tıkamasının ...
Read more : Bozuk sistemi aklamak için doktorları karalamak - Fatih Altaylı | Görüntüleme : 249 | Yanıtlar : 1

Polis operasyonlarının siyasetteki karşılığı

Polis operasyonlarının siyasetteki karşılığı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen ve demir çelik sektöründe kurulan paravan firmalar üzerinden sahte faturalarla kamunun 25 milyar lira dolandırıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturmanın geçmişi üç yıl öncesine dayanıyor

Savcılıkların, Emniyet'le birlikte yürüttüğü iki ayrı soruşturmanın operasyona dönüştürülmesiyle ülke genelinde başlayan gözaltılar, kamuoyunda merak konusu oldu.

Siyaset ve ekonomi özelinde yürüyen ülke gündemine içerikleri itibarıyla heyecan katan iki operasyonun kendi içinde dinamiklerinin bulunduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ankara merkezli ve 29 kentte yürütülen Demir ...
Read more : Polis operasyonlarının siyasetteki karşılığı | Görüntüleme : 297 | Yanıtlar : 0

Bamya Sapından İp Yapılacağını Keşfettim.

Bir keşif yâda buluşa imza atmak için en önemli ögelerden biri gözlemdir. Gözlem yapmak olaylara geri çekilip dikkatli bakmak gibidir. Başkalarının görmediğini görmektir.

Yeni bir buluş ortaya koyan kimse mucittir. Hayatımızı kolaylaştıran birçok nesneyi icat edenlerdir. Başımıza icat çıkaranlardır. Herkes mucit olabilir mi? Neden olmasın? Bir şey için yüzlerce defa başarısız olup tekrar tekrar denemeye sabırları varsa elbette olur.

Şimdi sizlere bir buluş yapmak için uğraşırken, başka bir şeyi nasıl keşfettiğimi anlatacağım. Jöle ve türevi ...
Read more : Bamya Sapından İp Yapılacağını Keşfettim. | Görüntüleme : 368 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147871 ileti • Toplam 45514 başlık • Toplam 24803 üye

x